Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marzenia młodych kajakarzy czyli wodne wycieczki z Żabiego K
Autor Wiadomość
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 7:22 pm   

Pływanie kajakiem do Wisłoujścia i w ogóle do ujścia jest możliwe, trzeba tylko uzyskać zgodę Urzędu Morskiego i powiadomić policję, gdyż Martwa Wisła aż do mostu Siennickiego ma status wód morskich i portu - stąd restrykcje. Przynajmniej raz w roku (na wiosnę) dużą kajakową imprezę na Martwej Wiśle organizuje Stow. Kajakowe "Wodniak", które ma bazę na Wyspie Ostrów, przy stoczni remontowej. Zwykle sa to trasy gdzieś z Żuław do bazy (ze Św. Wojciecha Radunią i Motławą, z Wiśliny Motławą, z Sobieszewa Martwą Wisłą) była też trasa Ostrów - Wisłoujście-Ostrów. Gdyby ktoś był bliżej zainteresowany jak to załatwić - odsyłam do kajakarzy na Ostrowiu, spotkania mają we wtorki po 16.00.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 12:44 am   

Ja to zły jestem bo miałem plany popływać i jakoś nie wyszło. Ostatnia nadzieja w najbliższym tygodniu lecz najprawdopodobniej też nie znajdę czasu gdyż z pobudek czysto materialnych zmuszony jestem załatwiać sobie kontrakt gdzieś w egzotycznych krajach.
Nie wyobrażam sobie tego jakoś lecz mieszkając w Gdańsku i uczciwie pracując nie wyrabiam na przysłowiowe opłaty... Mam niestety rodzinę na utrzymaniu i zmusza mnie do tego szara rzeczywistość. Tak więc całkiem niedługo pewnie zamilknę na forum, wezmę ze sobą kompa lecz nie wiem jak to będzie tam z dostępem do netu...
Będę remontował statki gdzieś nad Morzem Śródziemnym, najprawdopodobniej na Malcie :(
_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 1:01 am   

Cytat:
na Malcie

Kochany! Rewelacja! Wspaniałe miejsce. Malta, w przeciwieństwie do wielu śródziemnomorskich wysp, nie oferuje jedynie opalania i szeroko pojetej konsumpcji. Są tam świątynie starsze niż w Stonehenge, groty z czasów początku chrześcijaństwa (na Malcie przebywał św. Paweł), wspaniałe fortyfikacje i kościoły ( La Valetta, Mdina). Poza tym wszyscy mówią po angielsku (do niedawna był to język urzędowy, teraz odrazdza się maltańska tożsamość). Są tam też Polacy, niektórzy nawet od kilkunastu lat. Byłem tam trzy razy, łacznie spędziłem prawie cztery miesiące.
Jak będziesz na 100% wiedział że jedziesz, to mogę Ci więcej poopowiadać. :D
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 2:22 am   

Urzędowe języki na Malcie to tzw. maltański i angielski jak się zdążyłem dowiedzieć. Maltańskiego to nawiet nie wiem o co chodzi lecz angielski to podobnie :) Niby się uczyłem 11 lat lecz ani rusz pary z gęby nie puszczę po dobroci :) Jestem dobrej myśli jednak, rzucę nawet hasło: damy radę!!!
Kamery nie biorę lecz aparat to tak i podzielę się zdjęciami tymi najlepszymi i historią jak wrócę...
Wyjazd zaplanowany jest dopiero na październik, powrót w grudniu lecz nie wiem jeszcze czy na 100% pojadę...Żal jednak jechać na te całe 2 miesiące...Nie wiem czy wytrzymam tyle na wygnaniu...Nigdy jeszcze na tak długo nie opuszczałem ani naszego miasta ani mojej rodziny...
_________________

 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 9:36 am   

jacek-gdansk napisał/a:
Żal jednak jechać na te całe 2 miesiące...Nie wiem czy wytrzymam tyle na wygnaniu...Nigdy jeszcze na tak długo nie opuszczałem ani naszego miasta ani mojej rodziny...

2 miesiące to bardzo krótko. Wierz mi. Spędzałem już dłuższy czas poza domem i to dużo dalej niż na Malcie. Zleci jak z bicza trzasł, nawet nie zauważysz, kiedy będziesz z powrotem.
Jedyny minus to te 87435 nieprzeczytanych postów jak wrócisz :wink:
_________________
da, da, da...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 9:44 am   

Mikołaj napisał/a:

Kochany! Rewelacja! Wspaniałe miejsce. Malta, w przeciwieństwie do wielu śródziemnomorskich wysp, nie oferuje jedynie opalania i szeroko pojetej konsumpcji. Są tam świątynie starsze niż w Stonehenge, groty z czasów początku chrześcijaństwa (na Malcie przebywał św. Paweł), wspaniałe fortyfikacje i kościoły ( La Valetta, Mdina). Poza tym wszyscy mówią po angielsku (do niedawna był to język urzędowy, teraz odrazdza się maltańska tożsamość). Są tam też Polacy, niektórzy nawet od kilkunastu lat. Byłem tam trzy razy, łacznie spędziłem prawie cztery miesiące.
Jak będziesz na 100% wiedział że jedziesz, to mogę Ci więcej poopowiadać. :D


A podobno jeździ tam mnóstwo zabytkowych samochodów w doskonałej kondycji. Tak normalnie na codzień jeżdżą, tamtejszy klimat słuzy samochodom podobno...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Wrz 10, 2005 9:50 pm   

Zwykłych zbyt wiele nie zauważyłem, ale wciąż są w uzyciu chyba pięćdziesięcioletnie autobusy, np. Leylandy
http://website.lineone.ne...s/maltabus.html
http://www.philseed.com/maltabus.html
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Wrz 11, 2005 10:32 pm   

Ja właśnie przesłuchałem jednego Maltańczyka w Londynie i dowiedziałem się od niego, że w czasie rozruchów na Malcie w 1981 r. opozycja nosiła znaczki Solidarności. Mam obiecane wycinki z gazet na ten temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk