Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marzenia młodych kajakarzy czyli wodne wycieczki z Żabiego K
Autor Wiadomość
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 11:10 am   

Miejsce magiczne - to fakt. Zwłaszcza, że obok straszy zapomniana baszta "Pod Zrębem" - oby nikomu nie przyszło do głowy aby na drodze pozyskania cegieł rozebrać to co z niej zostało...
A teraz będzie kryptoreklama :)
Można tam (przy kuflotece) wypożyczyć kajak i popływać wokół bastionów - fantastyczna sprawa. Nasze piękne miasto zupełnie innaczej wygląda z perspektywy wody :) Testowałem osobiście, teraz też się tam wybieram jak tylko pogoda dopisze.
Mam też inny dziki plan - chciałbym przepłynąć Motławą z Pruszcza Gd. do Gdańska :) Kajakiem albo pontonem. Próbował już ktoś tego?
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 11:18 am   

Próbowaliśmy - był opływ rzygaczowy w zeszłym roku.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 11:28 am   

No ale nie z Pruszcza. My tylko rundę wokół bastionów, potem Martwą Wisłą do Polskiego Haka i w górę Motławy z powrotem do Baszty pod Zrębem.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 4:16 pm   

Ile Wam to zajęło czasu?
Bo planujemy z Danzigerin wybrać się na kajakową "wędrówkę" tym szlakiem i zastanawiamy się kiedy - a to w pewnym stopniu zalezy od ilości czasu, jaki na taką wycieczkę trzeba poświęcić.
_________________
da, da, da...
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 5:55 pm   

Aby na spokojnie opłynąć bastiony, dotknąć "dziewic" :) oraz zaliczyć Martwą Wisłę to raczej trzeba sobie cały dzień zarezerwować. Mi to przynajmniej tyle zajmuje. Z rana ok 11 wypływam i wracam ok 17. Tak raz do roku od 2 lat wybieram się na taką eskapadę :) Nie ma po co się spieszyć, w końcu to nie wyścig lecz odpoczynek, a i wyobraźnia działa gdy patrzę na nasze kochane miasto z pokładu kajaka :) Zresztą co tu się rozpisywać, kto tego nie spróbował tego nie przekonam jakie to jest niesamowite przeżycie.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:42 pm   

My chyba krócej... Nie jestem pewien, ile pływaliśmy, 3-4 godziny?
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:49 pm   

A ile płaciliście za wypożyczenie?
_________________
da, da, da...
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 1:02 am   

Dziękuję Knovak!
Cieszy mnie, że ktoś już spróbował i nie będę płynąć na ślepo. Chodzi mi o trasę z Pruszcza Gd. do Gdańska Motławą. Ostatnio jadąc autem z Pruszcza zjeżdżałem w bok i zatrzymywałem się co chwila i też dostrzegłem to miejsce z kamieniami koło mostu.
Już zaraziłem tym pomysłem jednego mojego kolegę więc w najbliższym czasie zapewne zrealizujemy ten pomysł. Jeśli tylko zrealizujemy nasze plany (o ile czas pozwoli i wygospodarujemy go sobie oraz zwałczymy pewne problemy techniczne) to postaram się udokumentować ten spływ i chętnie zamieszczę co ciekawsze zdjęcia na forum jeśli znajdą się osoby zainteresowane obejrzeniem tej relacji.
A czy Radunią też da się popłynąc na tej trasie? Troszkę to zwariowane, teoretycznie moim zdaniem jest do zrealizowania taki plan lecz mam pewne obiekcje. Nie wiem, czy przedstawiciele władz nie mieliby jakiś przeciwskazań co do takiego zamysłu a i miejscami jest dość płytko :)
PS
A może ktoś z forumiczów też by miał ochotę na spływ Motławą z Pruszcza do Gdańska? Jak mam być szczery to fajnie by było wybrać się większą grupą i nie ukrywam faku, że mam problem natury technicznej - jak przetransportować kajaki z wypożyczalni na Żabim Kruku do Pruszcza. Nie dysponuję autem dostawczym ani przyczepą na którą możnaby było załadować kajaki :( Może ktoś pomóc lub podać jakiś pomysł ?
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 8:59 am   

Cytat:
Nie dysponuję autem dostawczym ani przyczepą na którą możnaby było załadować kajaki :( Może ktoś pomóc lub podać jakiś pomysł ?

A ja planuję przewieźć kajak na bagażniku dachowym. :D
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 9:10 pm   

też o tym myślałem lecz nie mam bagażnika na dach :( a do tego troszkę bym się bał wieźć kajak na dachu, chyba z kilometr mocnego sznura bym zużył aby go solidnie przywiązać :)
bagażnik to chyba będę musiał gdzieś wypożyczyć jak już nic innego nie wypali :) i wtedy z duszą na ramieniu i żółwim tempem jakoś dowlokę się do Pruszcza i ....... będzie wodowanie, a następnie spływ :)
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 10:49 am   

Czy ktos orientuje sie w jakiej cenie jest wypozyczenie kajaka na przystani ZABI KRUK? Chetnie zabralbym aparat i popstrykal Gdansk z calkiem odmiennej perspektywy.
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 12:19 pm   

Poniedziałek-piątek
Kajak 2 osobowy - 8 zł za godzinę lub 25 za cały dzień
Kajak 1 osobowy - 6 zł za godzinę lub 18 za cały dzień

Weekend
Kajak 2 osobowy - 10 zł za godzinę lub 30 za cały dzień
Kajak 1 osobowy - 7 zł za godzinę lub 20 za cały dzień

Przystań czynna codziennie od godz. 10 do 18. Trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Pon Sie 08, 2005 10:41 am   

Chcialbym delikatnie odbiedz od tematu i pochwalic sie, ze w niedziele poplynalem ze swoja druga polowa kajakiem z Zabiego Kruku. Wyplynelismy o 11:00 a wrocilismy o 14:15 najdluzsza trasa oznaczona jako 5h. Wspaniale bylo......czulismy sie jak na splywie kajakowym gdzies na wsi :hiihihi: Sczegolnie kiedy znalezlismy sie na terenie Olszynki i Dolnego Miasta....Wspaniala przygoda.....
Czy ktos z Was plynal do Twierdzy Wisloujscie? Jaki czas przeplyniecia i jakie warunki?
Na Olszynce przed ul. Lakowa przy sluzach bardzo duzo kaczencow...warunki trudne :hiihihi: Ale niezla przygoda....ze ja tego wczesniej nie odkrylem...
Piekne widoczki.....
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Pon Sie 08, 2005 11:40 pm   

Witaj więc w gronie osób które zaliczyły to niezapomniane dośwadczenie! Fajnie by było umówić się większą grupą i popływać :) Na koniec nawet razem w ramach integracji wypić wspólnie jakieś pifko w kuflotece "pod zrębem" i pogadać o starych Polakach (Gdańszczanach ) :)
Jeśli chodzi o Twe pytanie to nie próbowałem dopłynąć do Twierdzy Wisłoujście i chyba nawet nie wolno tak daleko zapuszczać się kajakiem.
_________________

 
Pepo 
PDW

Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 4:15 pm   

Hmm...trochę późno dodaję do tego wątku swoją opinię, ale jednak, nie mogłem się powstrzymać :) Od ponad 8 lat pływam kajakiem, od ponad 2 - w okolicach Gdańska. Jeśli chodzi o ewentualną wspólną wycieczkę kajakiem np. po opływach Motławy lub też dalej, do Śluz Przegalińskich (to jest mój najbliższy cel!), to piszę się na 100%.

Aha! Co do pływania na Westerplatte i Wisłoujście - niestety, kajakiem nie wolno płynąć w tamtym kierunku dalej, niż do miejsca, gdzie Motława wpada do Martwej Wisły. Cóż...pozostaje eskapada dalsza w odwrotnym kierunku, przez Kamienną Śluzę :)
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk