Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 8:49 am   Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni

Kupię lub ew. proszę o informację, jak można zdobyć publikację pokonferencyjną
Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni. Architektura lat międzywojennych i jej ochrona, red. Maria Jolanta Sołtysik, Robert Hirsch, Urząd Miasta Gdyni 2009
Książka nie była niestety dostępna w sprzedaży, została jedynie rozesłana do bibliotek, szkół, uczelni wyższych, stowarzyszeń itp.

modernizm-w-gdyni.jpg
Plik ściągnięto 19795 raz(y) 14,5 KB

 
renekk 

Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 868
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:12 am   

Widziałem tę książkę w kawiarni "Cyganeria", ale tylko do przejrzenia na miejscu.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 12:30 pm   

Wiem, są dostępne we wszystkich "lokalach partnerskich" na szlaku modernizmu, ale dzięki.
 
Karaburan 
podglądaczka

Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 13
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:01 am   

Chyba tylko po znajomości można zdobyć, ja mam to szczęście, że dostałam w prezencie (mama bibliotekara ;)).
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:45 am   

Dysponuje tym UM Gdynia i na każde wydanie konieczna była/jest zgoda prezydenta. Książkę otrzymałem (za pokwitowaniem) z uwagi na to, że brałem udział w tworzeniu jednego z przewodników po zabytkach Gdyni tworzonego pod egidą przez miejskiego konserwatora zabytków.
Z tego co pamiętam pojawił się pomysł aby dodruk książki wydało np Muzeum Miasta Gdyni, dzięki czemu można by rozprowadzać ją w drodze sprzedaży ale pomysł chyba upadł (pewności nie mam)
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 11:05 pm   

Tak się zastanawiam, czy to zawartość ta sama, bo okładki inne
http://modernizmgdyni.pl/?p=1157

Cytat:
Promocja książki o modernizmie w Gdyni i Europie

Z okazji Święta Gdyni Prezydent Miasta Gdyni, Informacja Miejska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zapraszają na spotkanie poświęcone wydanej niedawno książce pt. „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”. Książka opublikowana została przez Urząd Miasta Gdyni i zawiera wiele interesujących tekstów dotyczących architektury i ochrony modernizmu, opracowanych przez autorów z całego kraju i z zagranicy.

Spotkanie odbędzie się 8 lutego 2012 r. o godz. 17.00 w Informacji Miejskiej przy ul. 10 Lutego 24 (budynek Urzędu Miasta Gdyni d.PLO).

W czasie spotkania odbędzie się prelekcja pani prof. Marii J.Sołtysik pt. „Ewolucja idei Dzielnicy Reprezentacyjnej Gdyni".

W imieniu Miasta Gdyni oraz Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników architektury modernistycznej Gdyni.
Wstęp wolny.




Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona. Urząd Miasta Gdyni”, Gdynia 2011, Redakcja naukowa: Maria Jolanta Sołtysik, Robert Hirsch. Przygotowanie publikacji: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Gdyni

Monografia jest efektem II Międzynarodowej Konferencji pt. „Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona.” i obejmuje łącznie 48 bogato ilustrowanych publikacji. Artykuły zostały pogrupowane w trzy bloki tematyczne. Pierwsza część pokazuje tendencje i wzorce w architekturze i urbanistyce I połowy XX wieku w Polsce i Europie, druga – przedstawia teorię i praktykę ochrony architektury modernistycznej, natomiast trzecia – zapoznaje z wybranymi epizodami z dziejów tej architektury i najnowszymi przykładami jej rewaloryzacji.

Wymiary: 208 x 296 mm

352 strony

Cena: 55 zł

Do nabycia tylko w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni (ul. 10 Lutego 24, tel. 0/58 622-37-66)

Książka już wkrótce, będzie dostępna także w "mini czytelniach" na Gdyńskim Szlaku Modernizmu. Pierwsza pokonferencyjna publikacja o modernizmie w Gdyni i modernizmie na świecie, cieszyła się ogromną popularnością wśród miłośników architektury I poł. XX w, popularyzując szeroko tematykę gdyńskiego modernizmu. Tym razem, po raz pierwszy książka trafiła do sprzedaży, mamy więc niepowtarzalną okazję do nabycia znakomitej i unikalnej publikacji w bardzo przystępnej cenie.
 
rogatek 

Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 3:17 pm   

To nie ta sama książka, pierwsza zawierała artykuły z konferencji z 2007 r. (książka wydana w 2009 r. pt. Architektura lat międzywojennych i jej ochrona

Natomiast nowa książka jest zbiorem artykułów z drugiej konferencji, która odbyła się w 2009 r. (książka wydana w 2011 r. pt. Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie.

W związku z tym zwiększa się zakres czasowy (z okresu międzywojennego, do całych pierwszych 50 lat XX w.), ponadto autorzy artykułów w większości przypadków są inni w książce z 2009 roku i tej z 2011, a nawet jeśli, to tematy przez nich podejmowane są inne.

Autorzy strony modernizmgdyni.pl pominęli informację, które znajdują się na stronie UM
http://www.gdynia.pl/modernizm/7181_74441.html

Przez duże zainteresowanie pierwszą książką, UM zdecydował się udostępnić do sprzedaży nową książkę,
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 6:00 pm   

Nie spotkałem się z polskim wydaniem okladki którą prezentuje Mikolaj na początku ,to były plany wydawnicze.Z tego co wiem ta okladka i wydanie części 1(brązowej) wyszło tylko w wersji angielskiej ,a część 2-ga(niebieska)tylko w wersji polskiej.Nakład każdej z nich to po 500 sztuk.

ceny jesli już można było je kupić to po 55 zł za sztukę.
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 7:59 pm   

HENRYK0072 napisał/a:
Nie spotkałem się z polskim wydaniem okładki którą prezentuje Mikolaj na początku ,to były plany wydawnicze.Z tego co wiem ta okładka i wydanie części 1(brązowej) wyszło tylko w wersji angielskiej

Czyli to co stoi u mnie na półce to po prostu biały kruk? :hihi:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 11:28 pm   

Niestety tak w końcu było 500 sztuk.
_________________
GRAWEK
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 12:54 pm   

I tak po 2 latach i 2 miesiącach poszukiwań stałem się szczęśliwym właścicielem książki Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni za jedyne 110 zł
http://allegro.pl/show_item.php?item=3475380573
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 9:38 pm   

Gratuluje !!!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 10:07 am   

HENRYK0072, wstyd tak ludzi wprowadzać w błąd, tym bardziej, że brałeś udział w tej dyskusji
Cytat:
uwaga ,ksiązka jest tylko w wersji tekstowej angielskiej,wersja polska nie wyszła.(mimo planów wydawniczych)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3493072472
 
HENRYK0072 
HENRYK0072

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 126
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 1:00 am   

Mikołaj aukcja była wcześniej niż dyskusja.Została zmieniona(jej opis),bo sam kupiłem właśnie wersję polską za 55 zł.(nową)

Teraz wiem na pewno po Twoim też zakupie,że jest PL.

Aukcja to nie chęc oszukania,ale niewiedza.Częśc 2-ga PL SPRZEDANA.

Pozdrawiam.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 10:49 am   

Gdyby było tak jak piszesz, to bym się nie czepiał

HENRYK0072 napisał/a:
aukcja była wcześniej niż dyskusja

Czw Lip 11, 2013 feyg napisał/a:
Czyli to co stoi u mnie na półce to po prostu biały kruk?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk