Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
promocja / informacja turystyczna
Autor Wiadomość
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 4:09 pm   

Hanemann napisał/a:
Jak żyję nie widziałem aby cyklista zsiadł z roweru przekraczając ulicę.

Jeśli jedzie po drodze, to mogłoby to być niebezpieczne. :mrgreen:
_________________
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:57 pm   

Hanemann napisał/a:
Jak żyję nie widziałem aby cyklista zsiadł z roweru przekraczając ulicę.

Ja chyba raz takiego widziałem.... ale to było już ze dwa lata temu :mrgreen:
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 2:11 pm   

Wy chyba po Księżycu jeździcie. :mrgreen: Ja widziałem w zeszłym tygodniu.
Sam nie zsiadam, bo nie jeżdżę po chodnikach.
_________________
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 7:33 am   

Michał Tusk napisał/a:
Brud wita autokary
Zagraniczni turyści przyjeżdżający autokarem do Gdańska już na wejściu poznają miasto z nie najlepszej strony - międzynarodowy dworzec autobusowy to słupek w zalanej betonem oponie i hałda śmierdzących śmieci. Zaprowadzić porządek w tym miejscu ma straż miejska.

Od dłuższego czasu rośnie liczba linii autokarowych przyjeżdżających do Gdańska. Do końca maja autobusy korzystały z Dworca PKS. Jednak, jak zgodnie twierdzą przedstawiciele prywatnych przewoźników, to jeden z najdroższych dworców w Europie.

- Takich stawek nie ma nawet w Hamburgu - mówi Marek Klimczak, specjalista ds. koordynacji przewozów w biurze autokarowym Olivia. - Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść międzynarodowy przystanek autokarowy pod stację główną PKP. Atutem dla pasażerów jest tam m.in. brak problemów z zaparkowaniem samochodu.

- Rzeczywiście, w nowym miejscu można bez kłopotu zostawić auto. Z tym że wysiadający z autokarów turyści wychodzą prosto na stertę śmieci leżącą w pobliskiej wnęce budynku dawnej apteki kolejowej - skarży się nasz Czytelnik Tadeusz Rybakowski. - Ostatnio przyjechali do mnie goście z Niemiec i byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli.

Sytuacja faktycznie nie jest najlepsza. Do tego sterta odpadków wydziela przykry zapach. Wśród śmieci widać m.in. potłuczone pojemniki i butelki. Właścicielem terenu jest spółka PKP Nieruchomości, która podnajmuje poszczególne fragmenty placu przy Dworcu Głównym różnym podmiotom - a te często mają kolejnych dzierżawców. To komplikuje znalezienie odpowiedzialnych za bałagan.

- Oczywiście wyślemy na miejsce patrol. W możliwie najkrótszym czasie wyjaśnimy kwestie własności i postaramy się zaprowadzić tam porządek - zapewnia Mariusz Kowalik, rzecznik straży miejskiej.

Sytuacja pasażerów może się za jakiś czas poprawić także w inny sposób. Miasto rozważa trzy warianty rozbudowy zaplecza dla autokarów: remont obecnego dworca PKS, budowę nowego dworca dla przewoźników prywatnych na terenie stacji towarowej przy ul. Toruńskiej oraz stworzenie kilku mniejszych obiektów na obrzeżach Gdańska.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/t...8.html?skad=rss
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 7:44 am   

Witamy w Polsce :II
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Hanemann 
Gołąbek Pokoju


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 189
Wysłany: Wto Cze 28, 2005 8:45 pm   

Typowy azjatycki bardak - ale i tak lepiej niż w Warszawie, wysiądzcie sobie np.na dworcu PKS Warszawa-Stadion, tam to dopiero ciekawie !
 
 
greg30 


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 106
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 4:08 pm   

Ten dworzec PKS-u jest zywcem wyjety z lat 70-tych PRL-u. Zadnych remontow....strach na wroble....wielka wiocha :hiihihi:
Nie bede wspominal o tunelu przy dworcu PKP....tam dopiero mamy "manhatannes" :haha:
Turysta wysiada na dworcu PKP i wchodzi w "manhattanes"....figi damskie, majty meskie, buciki itp. towarek. Boziu dlaczego miasto nie zabierze tego tunelu w swoje wladanie?
Zenada.......wstyd przez turystami.
 
Ponury 
Eliot Ness


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 249
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:30 pm   

Wierzę że ten bałagan i brud to sprawa do załatwienia. Nie wymaga to pieniędzy,po prostu warto ABY LUDZIE KTÓRZY BIORĄ ZA TO PIENIĄDZE ZAINTERESOWALI SIĘ TAKIMI TERENAMI,a nie spędzali czas w pracy od 7.30 do 15.30 na spijaniu kawek i zajmowaniu się pierdołami. W tym miejscu "siekierka" dla Straży Miejskiej, PKP, SOK (mandaty za zaśmiecanie?), Urzędu Miasta, Dyrekcji PKS. Tak wielu odpowiedzialnych,a żadnych winnych jak zwykle. W normalnym kraju już by leciały głowy dyrektorów odpowiedzialnych za taki syf :co_jest:
Ostatnio zmieniony przez Ponury Czw Sie 11, 2005 7:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:31 pm   

A propos informacji turystycznej, to oczy mi się zrobiły dziś kwadratowe, kiedy zobaczyłam, gdzie na Starym Mieście (a może to już nawet nie Stare Miasto? :hmmm: ) jest punkt IT. Na Heweliusza, po stronie Rybaków, przecież to z daleka od wszelkiej trasy turystów, nawet tych zakwaterowanych w Heveliuszu. Chyba że ktoś się za bardzo zapędzi biegnąc od Dworca i zapomni skręcić w Rajską :hihi:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:32 pm   

Zawsze to bliżej niż na Dolnym Mieście albo na Staroofce :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Ponury 
Eliot Ness


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 249
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:34 pm   

parker napisał/a:
A propos informacji turystycznej, to oczy mi się zrobiły dziś kwadratowe, kiedy zobaczyłam, gdzie na Starym Mieście (a może to już nawet nie Stare Miasto? :hmmm: ) jest punkt IT. Na Heweliusza, po stronie Rybaków, przecież to z daleka od wszelkiej trasy turystów, nawet tych zakwaterowanych w Heveliuszu. Chyba że ktoś się za bardzo zapędzi biegnąc od Dworca i zapomni skręcić w Rajską :hihi:


Wiesz,znowu ktoś coś zrobił na zasadzie - ma być,to będzie i niech się odczepią ode mnie.
I masz IT tam gdzie jest. A nie lepiej byłoby ją zrobić jeszcze dalej,najlepiej na Stogach? :co_jest:
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:35 pm   

Turyści nie w takie miejsca chodzą. :mrgreen:
_________________
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 10:09 pm   

w ogóle turyści to szarańcza... wszędzie wlezą :hihi:
 
Ponury 
Eliot Ness


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 249
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 10:23 pm   

seestrasse napisał/a:
w ogóle turyści to szarańcza... wszędzie wlezą :hihi:


W Gdańsku to niemożliwe ze względów dresiarsko - bandycko - obyczajowych :???:
 
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 3:25 pm   

Cytat:
kiedy zobaczyłam, gdzie na Starym Mieście (a może to już nawet nie Stare Miasto? ) jest punkt IT. Na Heweliusza, po stronie Rybaków


Pewnie że to Stare Miasto :)
_________________
Peter von Danzig
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk