Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
JAN PAWEŁ II W TRÓJMIEŚCIE
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 1:04 am   

Jacku, jeśli pozwolisz... może już wystarczy tych autotematycznych postów o tym, że starasz się pisać to co myślisz, nie potrafisz przelewać, chcesz nas poznać, masz szacunek...
My już to wiemy, zaakceptowaliśmy Cię, trochę poznaliśmy, popiszesz więcej to poznamy się bliżej.
Nie uciekaj stąd, jeśli przeczytasz coś nieprzychylnego i nie zastanawiaj się wciąż "co kto miał na myśli".
I tyle.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
Dobrej nocy.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 8:23 am   

A może po prostu będziesz się zachowywał normalnie?
Tak będzie znacznie prościej.
 
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Nie Sie 28, 2005 8:33 pm   

Grün napisał/a:
A może po prostu będziesz się zachowywał normalnie?
Tak będzie znacznie prościej.

Przepraszam za wszystko i postaram się na przyszłość.
_________________

 
Romek52 

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 196
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 6:16 pm   

Dostałem od znajomych kilka takich fotek.Nawet fajne.

1987.06.18-Zaspa1.jpg
Plik ściągnięto 15247 raz(y) 105,31 KB

1987.06.18-Zaspa2.jpg
Plik ściągnięto 15247 raz(y) 97,72 KB

1987.06.18-Zaspa3.jpg
Plik ściągnięto 15247 raz(y) 119,34 KB

1987.06.18-Zaspa4.jpg
Plik ściągnięto 15247 raz(y) 104,83 KB

1987.06.18-Zaspa5.jpg
Plik ściągnięto 15247 raz(y) 111,45 KB

 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 6:52 pm   

Po lewej stronie ołtarza obok szkoły był szpital polowy , obsługiwany między innymi przez moją skromną osobę , szpital funkcjonował dwa dni przed i dzień po wizycie Papierza .
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 7:24 pm   

A mnie w tym czasie "smutni panowie" wywieźli do Tczewa i zamknęli profilaktycznie na 48 godzin. Wesoło było, bo w celi takich jak ja było napchane do bólu (8 osób na 3 osobową celę).
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 7:48 pm   

Milicja pojawiła się w większej ilości w dniu wizyty Papieża , taka ekipa co jeździła z Nim po całej Polsce , byli bardzo niezadowoleni że nie chcieliśmy im dać glukozy czy też innych pobudzaczy i byliśmy w stosunku do nich jak jeże :mrgreen: , a tak w ogóle to dziś przy aktualnych standardach bezpieczeństwa chodzenie i zwiedzanie ołtarza w nocy przed wizytą było by nie do pomyślenia .
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:06 pm   

Po mnie przyjechali do domu, dwa dni przed wizytą i wypuścili po 48 godzinach, jak już się wszystko skończyło. Ale to nie była milicja tylko panowie z SB.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Darczan 
:)


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 35
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:07 pm   

Romek52, dzięki za fotki - dzięki nim w końcu wiem gdzie dokładnie stał ołtarz :)
_________________
~~
 
 
Romek52 

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 196
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 4:06 pm   

I jeszcze takie kartki z Dziennika Bałtyckiego

1987.06.12-III Pielgrzymka do Polski-Gd-Zaspa.jpg
Plik ściągnięto 14964 raz(y) 105,23 KB

1987-Plac Solidarności.jpg
Plik ściągnięto 14964 raz(y) 119,01 KB

 
Ampersand 
Łukasz

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 8:35 pm   

Druga fotka bardzo dobra, bo polityczna.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 9:15 pm   

Ampersand napisał/a:
Druga fotka bardzo dobra, bo polityczna.
Że co? 8O
_________________
da, da, da...
 
 
Voit 

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 138
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:47 am   

...Władzy bardzo nie na rękę były odwiedziny i modlitwa Ojca Świętego pod stoczniowymi krzyżami.


(...)Kordony milicji szczelnie otoczyły plac przed Stocznią Gdańską, odcinając dostęp w promieniu kilkuset metrów. Był 12 czerwca 1987 roku. Trzecia wizyta w Polsce Jana Pawła II. Gdy Ojciec Święty dotarł pod Pomnik Poległych Stoczniowców nie usłyszał radosnego wiwatowania, nie zobaczył transparentów i biało-czerwonych flag.

Cały plac otaczał kordon pozornie zwykłych ludzi. Nie byli to jednak mieszkańcy Trójmiasta. Stali tam funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, Milicji Obywatelskiej, być może członkowie partii. Nieco głębiej, w roli tłumu, ustawiono podpitych ludzi przywiezionych autokarami z najdalszych zakątków województwa. Wszyscy stali w absolutnej ciszy. Tyłem do pomnika. Tyłem do papieża. Jan Paweł II modlił się w skupieniu na symbolicznej mogile wszystkich, którzy zostali zamordowani przez władze PRL w grudniu 1970 roku. Partia komunistyczna tryumfowała. Ojciec Święty wydawał się osamotniony. Gdzieś daleko na horyzoncie powiewały chorągwie prawdziwego, wielotysięcznego tłumu powstrzymywanego przed dotarciem w pobliże placu. Gdy papież skończył modlitwę, wstał, powiódł wzrokiem po odwróconych tyłem i powiedział:

Opatrzność Boża nie mogła sprawić nic lepszego. Bo wasze milczenie w tym miejscu jest krzykiem całego narodu.(...)


Cytat z tej strony.
 
szapoklak 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 38
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 12:53 pm   

Mieszkałam wówczas w internacie na Lastadii...
Na spotkanie papieża miałyśmy z koleżankami szansę jedynie gdzieś na drodze przejazdu. Tłok niemiłosierny. Jednak w okolicach dworca okazało się, że jest sporo miejsca. Stałyśmy tuż przy barierkach na wprost "Monopolu". Widzialność była rewelacyjna - od zakrętu po prawej stronie (błagam, nie śmiejcie się, ale nie jestem w stanie określić nazwy ulicy), po Błędnik z lewej strony.
Wrażenia i emocje - niesamowite i niezapomniane
Najdziwniejsza rzecz, którą pamiętam z tego czasu, to widok z okna pokoju w internacie - nie skłamię, jeśli powiem o setkach milicyjnych pojazdów, uformowanych w dłuuuugi sznur, zmierzający w kierunku ul.Elbląskiej.
Były tam chyba wszystkie cuda motoryzacji demoludów :skolowany: . Na mnie jednak zrobłl grubaśny facet w mundurze, jadący bordowym maluchem z kogutem i białym napisem MO :szczena:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk