Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Proces Doroty Nieznalskiej - 19 stycznia
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 3:50 pm   

Również za publiczne pieniądze finansuje się różne posunięcia związków wyznaniowych, które nie dość, że w ich ramach robią rzeczy, które mogą niektórych obrażać, to jeszcze nie są poddane w tej kwestii kontroli publicznej. Więc argument o wystawianiu tego czy tamtego za publiczne pieniądze, jest w tym wypadku niezbyt przekonujący.
 
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 4:32 pm   

Może mój przyczynek do dyskusji odkrywczym nie będzie -ale myślę że artystka
Nieznalska niepotrzebnie użyła ,,krzyża'' który w kraju katolickim wzbudza w takim
zestawieniu wielkie emocje.A mogła zwyczajnie zamieścić GWIAZDĘ DAWIDA i na to nałożyć penisa.Nikt by się jej za to nie czepiał. :lol:
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 4:37 pm   

nie, zupełnie nikt :hihi:
 
doraa 

Dołączyła: 27 Mar 2004
Posty: 209
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 5:34 pm   

Cytat:
Cytat:
A obrazeni uczuciowo i religijnie tworza front godny brygad młodziezowych SP.........

Czyli mnie do tej grupy zaliczysz (bo moim zdaniem praca Nieznalskiej obraża bez względu na mój ambiwalenty stosunek do RCC)?


Cóż, chodziło mi raczej front jedności w poglądach - idziemy protestowac bo tak kazali w kosciele, w partii, w pracy - niepotrzebne skreslic.
A poza tym to odnosze wrażenie, ze obraza uczuć dotyczy tylko jednej religii, chyba , że to przypadek.
Od razu nadmieniam, ze nie chce urazic niczyich uczuć i jezeli ktos sie ze mna nie zgadza to zapraszam do prywatnej wymiany poglądów, zeby nie wywoływac wilka z forumowego lasu.... :wink:
Co do sztuki Pani N. to jak dla mnie za duzo szumu, gdyby nie to, kto by pamietał i wiedział o co chodzi........ :hmmm:
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 7:42 pm   

Cytat:
Nic! Ja nie mam na Salome warunków...

Ależ jakie to Waćpanna musi mieć warunki, żeby zdjęcia w stroju Salome zrobić?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 11:45 pm   

Kolejne doniesienie prasowe z procesu:

Cytat:
Dziś w sądzie na rozprawie w Gdańsku zjawiło się kilkuset przeciwników artystki. Utrudniali prowadzenie rozprawy, głośno komentując jej przebieg oraz prezentując symbole religijne. Dwie starsze kobiety zostały wyrzucone z sali. Jedna, która wbrew zakazowi fotografowała sędziego, została zatrzymana przez policję. Przeciwnicy Nieznalskiej, którzy nie zmieścili się na sali rozpraw, poza nią odmawiali głośno modlitwy i śpiewali religijne pieśni.


Religijne pieśni podczas procesu Nieznalskiej


Farsy ciąg dalszy :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 11:55 pm   

Cytat:
Przeciwnicy Nieznalskiej, którzy nie zmieścili się na sali rozpraw, poza nią odmawiali głośno modlitwy i śpiewali religijne pieśni.

Jaka porażka :II ...podobna jak na wiecach przed Brygidą. :II
Co jest w tych starych, wykrzykujących bezsensowne hasła, ludziach? Dlaczego oni to robią?
Smutne.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 12:02 am   

Ciekawe jakie pieśni śpiewali zwolennicy :%
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 12:04 am   

To samo co w młodych: obskurantyzm.
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 7:28 am   

wrangla napisał/a:
Co jest w tych starych, wykrzykujących bezsensowne hasła, ludziach? Dlaczego oni to robią?

To syndrom leminga. W takiej grupie, jak jeden zacznie, inni bezrefleksyjne podążają.
_________________
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 8:11 am   

Grün napisał/a:
Ciekawe jakie pieśni śpiewali zwolennicy :%

Nie wiem, jakie śpiewali zwolennicy, ale przeciwnicy z Partii Moherowych Beretów na 100 % "Boże coś Polskę" - to chyba oczywiste :hihi:
Ciekawe, ile jeszcze Polsce brakuje do Iranu, albo moralności (???) Talibów.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 8:24 am   

rispetto napisał/a:
Nie wiem, jakie śpiewali zwolennicy, ale przeciwnicy z Partii Moherowych Beretów na 100 % "Boże coś Polskę" - to chyba oczywiste :hihi:
.


Trzeba w któryms z okolicznych budynków zrobić szmata jakąś majzę w kształcie Matki Boskiej Częstochowskiej. Towarzystwo przeniesie się z pieśniami na odpowiednie podówrko i w sądzei zapanuje spokój.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 9:27 am   

Modły za artystkę

Co lepsze cytaty:
Cytat:
Gdy Nieznalska zaczęła odpowiadać na pytania swego obrońcy, dwie kobiety wyciągnęły w jej kierunku małe krucyfiksy. Sędzia Kradziecki musiał interweniować po raz kolejny - nakazał kobietom wyjść z sali. Wówczas jedna z nich wymierzyła krzyż w kierunku sędziego i zrobiła mu zdjęcie - sędzia kazał zatrzymać kobietę.
++++++++++++++++++
Kiedy młodzi ludzie wyciągnęli karteczki z napisami "Tak dla wolności sztuki", "Nie dla happeningów LPR w galeriach", tłum zareagował agresją. Dwaj mężczyźni z długimi włosami zostali głośno wyzwani od pedałów.
++++++++++++++++++
kilkadziesiąt osób, które nie zdołały wejść na salę sądową, rozpoczęło na korytarzu modły. Na przemian odmawiały "Zdrowaś Mario" i śpiewały "Boże coś Polskę". Słysząc to, sędzia przerwał na kilka minut proces i wezwał policję sądową, by uciszyła zgromadzonych.
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 9:33 am   

Cytat:
Wówczas jedna z nich wymierzyła krzyż w kierunku sędziego i zrobiła mu zdjęcie - sędzia kazał zatrzymać kobietę.

Miała mały szpiegowski aparat w krucyfiksie???
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 9:36 am   

Widać, że sędzia tez zrobił jej zdjęcie. :hihi:
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk