Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
REMONT KAPITALNY WNĘTRZA KAMIENICY - WSPÓLNOTA
Autor Wiadomość
dusia 

Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 9:19 am   REMONT KAPITALNY WNĘTRZA KAMIENICY - WSPÓLNOTA

Witam wszystkich
No cóż - nie czekając na pomoc naszych kochanych władz :evil: ..... bierzemy sprawy w swoje ręcę i zamierzamy zrobić kapitalny remont klatki schodowej naszej kamienicy przy Wallenroda - oczywiście za pieniądze banku (pewnie wszyscy wiedzą w jakim stanie jest to przepiękne miejsce). Jesteśmy na początku drogi i chętnie posłuchamy wszelkich rad, pomysłów, adresów sprawdzonych wykonawców, itd. Zakres prac m.w. mamy określony, ale skoro wydamy już tak ogromne pieniądze to stwierdziliśmy, że warto pomyśleć o efekcie końcowym wnętrza - może niebanalnym, np. z kawałkiem historii :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Może znajdzie się na tym forum kilku pasjonatów w tej dziedzinie.......
 
Piotr J. 
Blockeweg

Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 217
Wysłany: Pon Mar 13, 2006 2:56 pm   

Hej, to mnie możesz zaliczyć do takich pasjonatów, bo jestem właścicielem przedwojennego domu. U mnie jednak musiałem pójść na pewne kompromisy. Ale mógłbym ci polecić znajomą, która niedrogo wykonuje fantastyczne witraże, np do drzwi wejściowych, okienek na klatce schodowej. Namiary znajdziesz tu: http://htmlpolna6.republika.pl/home.htm
Witraże pani Lidii , można wstawić także między szyby w firmie wykonującej szyby zespolone, tak jak to jest na zdjęciu. Zastanówcie się też nad replikami starej instalacji elektrycznej. W handlu są już stylizowane wyłączniki bakielitowe i porcelanowe puszki, choć nie są tanie. Przypomniałem sobie też ,że gdzieś koło dworca w Oliwie mieszka koleżanka mojego syna i tam klatkę niedawno wyremontowali. Efekt jest fantastyczny, dominuje zieleń .Podam ci adres,kiedy go zdobędę.
Pozdrawiam i życzę efektu zwalającego z nóg wszystkich gości. :D

Dsc02867.jpg
Plik ściągnięto 7173 raz(y) 53,35 KB

 
 
dusia 

Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 2:43 pm   

Dzięki Piotr
Zdobądź ten adres, bo zbieramy wszystko.....chodzę z aparatem w różne miejsca, ale przyznam, że trochę jestem załamana, bo większość wyremontowanych starych wnętrz niestety jest zamieniana na koszmarny standard (trochę to rozumiem, koszty.........ale po co olejne lamperie!!!!). Myślimy o witrażach w zewnętrznych i wewnętrznych drzwiach (dzięki za ten adres) albo piaskowanej szybie - sami będziemy projektować, chyba że znajdziemy coś ciekawego i ściągniemy. Trochę mamy kłopotu z decyzją co do kolorystyki, to pewnie narzuci nam całą resztę, myślimy o wprowadzeniu detali - to będzie jednak coś nowego, bo wnętrza tych budynków były ubogie w detale, poza elementami drewnianymi, a wogóle mi się marzy częściowa ceramika na ścianach w głównej części korytarza zaraz przy wejściu (takie miejsce zapraszające), która coś by przedstawiała, może pejzaż, może...może...no ale to trzeba zgrać z resztą ściany, posadzką i np. skrzynkami na listy(!) . Może to głupi pomysł :brake: , a koszty pewnie takie, że to nie przejdzie. A może ktoś zna adres kogoś, kto wypala i ma wyobrażnię?. Póki co fotografujemy, robimy szkice. Jeśli masz Piotrze i PASJONACI WNĘTRZ jakieś zjęcia i pomysły (na wykonawców też) to się PODZIELCIE :czytaj:
 
postman 
postman


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 248
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 4:07 pm   

Widziałem tą klatke schodową ,jest piękna to było na ulicy Poczty Gdańskiej numeru niepodam ci bo moja pamięć odmówiła posłuszeństwa,jest to ta ulica którą możesz dojechać do dworca pkp Oliwa strony postoju taxi.Idąc w kierunku Grunwaldzkiej ten dom jest po lewej stronie ,napewno znajdziesz. :co_jest:
 
 
dusia 

Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 9:12 pm   

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za życzenia :oops: i Tobie również Mr Postman , Wypijcie zdrowie wszystkich "rybek"
W Oliwie jeszcze nie byłam, ale w najbliższych dniach pojadę zobaczyć czym się tak zachwycacie
 
turecki 
Motorniczy
ech te....


Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 826
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 9:49 pm   

w temacie ceramiki-w Sopocie na ul kochanowskiego-idąc od niepodległości po prawej stronie w podwórku pierwsego domu za "jeziorkiem" jest ceglany domek w którym jest warsztat ceramiki.tam pytaj o pomysły na "cuda"
_________________

 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 6:14 pm   

Bezcenny wątek!!!!Rewelacja!!!!Moze wiecie też jak-gdzie-jakim cudem nabyć dwie stylowe skrzynki na listy, DUZE,takie na nodze albo co...na trawnik przed domem,bo na elewacji ocieplonej i wykonanej szlachetnymi tynkami nic sie nie zawiesi,nie wolno dziurawić...
A ze sie spytam w kwestiach ceramicznych- śliczna pracownia istnieje na Wajdeloty w suterenie,właśnie sie tam wybierałam pogadać co i czy mozna sobie ew własnorecznie na klatke schodową...żeby NIE boazerie,NIE tapety,NIE akryl/winyl a zmyć codziennie trzeba,bo psy zabłocone na wys. do ok 50 cm widać wyraźnie...
Ktoś moze wie wiecej ??? :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
DarioB 

Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 10:00 am   

bassa napisał/a:
Bezcenny wątek!!!!Rewelacja!!!!Moze wiecie też jak-gdzie-jakim cudem nabyć dwie stylowe skrzynki na listy, DUZE,takie na nodze albo co...na trawnik przed domem,bo na elewacji ocieplonej i wykonanej szlachetnymi tynkami nic sie nie zawiesi,nie wolno dziurawić...
A ze sie spytam w kwestiach ceramicznych- śliczna pracownia istnieje na Wajdeloty w suterenie,właśnie sie tam wybierałam pogadać co i czy mozna sobie ew własnorecznie na klatke schodową...żeby NIE boazerie,NIE tapety,NIE akryl/winyl a zmyć codziennie trzeba,bo psy zabłocone na wys. do ok 50 cm widać wyraźnie...
Ktoś moze wie wiecej ??? :OO


Jak kopali przy Ławach Mięnych to takową wykopali. Jestem ciekaw co z nią zrobili.

2004.09.07.Cos dzis wykopali



_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 6:17 pm   

Właśnie co się stało z ową skrzynką?Wie ktoś? :%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk