Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozwój turystyki w rejonie Zatoki Gdańskiej
Autor Wiadomość
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:25 am   Rozwój turystyki w rejonie Zatoki Gdańskiej

Witam! Wklejam dla zaintersowanych artykul o planach inwestycyjnych związanych z rozwojem turystyki. tekst ukazał sie w dwutygodniku "Helska Bliza".


Numer projektu 2002/000-580-06.28
współfinansowany z programu PHARE 2002
Spójność Społeczna i Gospodarcza

zwany potocznie Pierścieniem Zatoki Gdańskiej, realizowany jest przez siedem samorządów gminnych położonych nad Zatoką Gdańską: Miasto Gdynia, Miasto Hel, Miasto Jastarnia, Gmina Kosakowo, Gmina Puck, Miasto Puck, Miasto Władysławowo.

W imieniu wymienionych gmin inwestycję prowadzi Miasto Gdynia.
Łączny budżet projektu wynosi 5,122 mln Euro, w tym kwota dofinansowania wynosząca 3,6 mln Euro. Pozostałe środki, tj. 1,522 mln Euro stanowią udział własny gmin zaangażowanych w projekt.

Celami projektu są:
- poprawa atrakcyjności turystycznej i konkurencyjności regionu,
-wzrost dochodu z turystyki w regionie,
-poprawa dostępności komunikacyjnej.

W ramach projektu realizuje się następujące zadania:

Miasto Gdynia
Basen Jachtowy
. Przebudowa nabrzeża młodych żeglarzy, dł. 72,4 m.
. Przebudowa nabrzeża Beniowskiego, dł. 243,6 m.
. Rampa do wodowania jednostek z przyczep podłodziowych.
. Ruchome pochylnie do obsługi małych łodzi mieczowych, szt. 3 (przeniesione istniejące).
. Urządzenie do odbioru ścieków z jednostek pływających objętych konwencją MARPOL.
. Punkt odbioru toalet chemicznych.
. Punkt odbioru śmieci z segregacją.
. Maszty sygnalizacyjne.
. Wykonanie systemu telewizji przemysłowej.

Miasto Hel
. Zagospodarowanie do celów turystycznych zespołu fortyfikacji poniemieckich baterii dział 406 mm Schleswig Holstein (stanowisko działa B2, wieża dalmierza).
. Punkt informacji turystycznej z zapleczem socjalnym dla basenu jachtowego portu w Helu, w sąsiedztwie falochronu zachodniego (punkt informacji, zaplecze sanitarno-higieniczne, magazynek bosmański, dyżurka bosmana basenu jachtowego, holl z szatnią, zespoły łazienkowe, kawiarnia z bufetem, holl ekspozycyjny, sala wielofunkcyjna).
. Stanowiska cumownicze dla łodzi w basenie jachtowym portu w Helu. Istniejące nabrzeże jachtowe, o dł. 24,50 m, zostanie przystosowane do cumowania 7 jachtów, o długości do 6m. Przy falochronie zachodnim przewiduje się utworzenie 6 stanowisk cumowniczych, dla jachtów o długości do 8 m.

Miasto Jastarnia
Jastarnia
. Pomost cumowniczo-spacerowy o całkowitej dł. 120 m. Składa się z pomostu górnego spacerowego i dolnego przeznaczonego do cumowania jednostek pływających. Pokłady pomostów drewniane. Dodatkowy pomost pływający o dł. 24 m stanowić będą dwa żelbetowe pontony. Przyczółek żelbetowy.
. Pomosty cumownicze w porcie na 50 stanowisk, składające się z dwóch głównych pomostów stałych prostopadłych do nabrzeża, pomostu łącząco-dojściowego równoległego do nabrzeża oraz dwóch pomostów pływających będących przedłużeniem pomostów głównych. Stanowiska cumownicze przeznaczone będą głównie dla jachtów o długości 6,5 - 14 metrów.
. Zagospodarowanie dla celów turystycznych polskich fortyfikacji ośrodka oporu Jastarnia z 1939 r. (5 schronów bojowych).
Kuźnica
. Budynek stacji turystycznej (punkt informacji, zaplecze higieniczno-sanitarne, kuchnia, wypożyczalnia sprzętu turystycznego z małym warsztatem naprawczym).
. Pomost cumowniczy z przyczółkiem. Żelbetowy przyczółek lądowy w odległości 4 m od linii wodnej. Pomost stały. Pomost pływający o dł. 32 m.

Gmina Kosakowo
Rewa
. Pomost cumowniczo-spacerowy z przyczółkiem, o całkowitej długości 60 m, składający się z pomostu stałego wraz z trapem o dł. 30 m na całej długości pokład wykonany z drewna oraz pomostu pływającego o dł. 30 m. Pomost pływający stanowić będą pontony betonowe.
. Budynek punktu informacji turystycznej wraz z infrastrukturą techniczną, z parkingiem strzeżonym i wypożyczalnią rowerów.

Gmina Puck
Osłonino
. Pomost cumowniczy z przyczółkiem. Żelbetowy pomost stały o dł. 26 m. Pokład pomostu z tarcicy iglastej. pomost pływający dł. 32 m. Szerokość drewnianego pokładu 2,40 m. Żelbetowy przyczółek lądowy w odległości ok. 10 m od linii wodnej. Pochylnia do wciągania segmentów pływających na ląd. Trap zejściowy - łączący pomost stały z pływającym.
Rzucewo
. Pomost cumowniczy z przyczółkiem. Żelbetowy pomost stały o dł. 26 m. Pokład pomostu drewniany. Pomost pływający o dł. 36 m. Szerokość drewnianego pokładu 2,40m.
Swarzewo
. punkt informacji turystycznej
. Adaptacja istniejącego budynku z lat 20-tych XX w. na punkt informacji turystycznej. Budynek gospodarczy będzie pełnić funkcje uzupełniające: zespół sanitarny z prysznicami, kuchnia do przygotowywania posiłków przez turystów.
. Pomost cumowniczy z przyczółkiem. Żelbetowy pomost stały o dł. 26 m. Pokład pomostu drewniany. Pomost pływający o dł. 32 m. Szerokość drewnianego pokładu 2,40 m. Żelbetowy przyczółek lądowy w odległości ok. 10 m od linii wodnej. Pochylnia do wciągania segmentów pływających na ląd. Trap zejściowy łączący pomost stały z pomostem pływającym.

Miasto Puck
Adaptacja bosmanatu w Porcie Rybackim na stację turystyczną
. Istniejący budynek bosmanatu będzie zaadaptowany w części na stację turystyczną, w której znajdować się będzie: kuchnia, toalety, natryski, pomieszczenia sanitarne.
. Pomost pływający w rejonie Portu Rybackiego. Podest dojściowy o dł. 3,75 m i szer. 2,50 m, konstrukcja stalowa z pokładem drewnianym. Pomost pływający o dł. 80 m będzie składać się z czterech pontonów o dł. 20 m i szer. 1,80 m każdy, wykonanych w konstrukcji żelbetowej z pływakami ze styropianu. Trap zejściowy łączący pomost stały z pomostem pływającym.

Miasto Władysławowo
Chałupy
. Przebudowa istniejącego szaletu publicznego na punkt informacji turystycznej z zapleczem sanitarnym,
. Pomost cumowniczy z przyczółkiem. Żelbetowy pomost stały o dł. 28 m, pomost pokładu drewniany. Pomost pływający o dł. 68 m, szer. 3,0 m. Pokład pomostu drewniany. Przyczółek lądowy na istniejącym umocnieniu brzegu. Trap zejściowy łączący pomost stały z pływającym. Dwie boje cumownicze umożliwiające cumowanie łodzi prostopadle do głowicy pomostu pływającego.

Wykonawcą całego zadania jest: Konsorcjum firm "POLNORD" S.A. - "NAVIMOR- INVEST" Sp. z o.o.
Inspektorem Kontraktu jest: BIURO OBSŁUGI INWESTYCJI "INWEST - WYBRZEŻE" Sp. z o.o. w Gdyni
ZADANIE ZOSTANIE ZREALIZOWANE DO KOŃCA WRZEŚNIA 2005 R.
_________________

 
Ponury 
Eliot Ness


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 249
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:17 pm   

Chałupy
"Przebudowa istniejącego szaletu publicznego na punkt informacji turystycznej z zapleczem sanitarnym, "

Zapewnie będzie to wyglądało tak,że będzie sobie siedziała babcia klozetowa i rozdawała przy okazji foldery o Półwyspie :hiihihi:
_________________
http://cichociemni.ouh.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk