Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tajemnicze rozmnożenie zagadek
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 2:22 am   

No to może dorzucę swoje trzy grosze.
Patrzę na zagadnienie zagadek dość obiektywnie, bo zupełnie z boku - nie biorę aktywnego udziału ani w zgadywaniu, ani w zadawaniu.
Większość zagadek tutaj (a w Akademii chyba wszystkie) dotyczy jakichś detali architektonicznych, albo nietypowych widoków Miasta, co po pierwsze nie interesuje mnie aż tak bardzo jak inne działki wiedzy związanej z Gdańskiem, po drugie stoję w zgadywaniu na trochę straconej pozycji (mam kiepski monitor :cry: ), a po trzecie zwyczajnie jestem cienki w "te klocki".
Czego mi brakuje to większej ilości zagadek "na myślenie", lub wymagających wiedzy na jakiś konkretny temat - w tej chwili większość przeznaczona jest dla osób z fotograficzną pamięcią, która jest niestety moją słabą stroną...
Natomiast miejsce umieszczania zagadek jest mi obojętne - wprawdzie FDG odwiedzam znacznie częściej (nawet ustawiłem sobie jako stronę startową :) ), ale akurat nie dla zagadek :lol:
No i nie widzę najmniejszego problemu w tym, aby pewne tematyki (nie tylko zagadki) pojawiały się na obu stronach.
_________________
da, da, da...
 
 
Wrzeszczak 


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 222
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 6:13 pm   

Mnie tez bardziej pasuja zagadki na stronie Gruena. Gdy mam okazje znalezc sie na Forum to oprocz zdjecia samej zagadki znajduje juz pelna odpowiedz - oraz zdjecia z boku, z tylu, od gory ( brakuje tylko spod ziemi ) oraz przeglad planow miasta z ostatnich 500 lat...
Z punktu widzenia poznawczego - rzecz znakomita ale przyjemnosc zgadywania to jest to
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 11:41 pm   

Uważam,ze rzygadki Gruena to absolutna podstawa,rdzeń i istota sprawy... :mrgreen: Jak sprawdzić,czy się człowiek przez rok choć odrobinę "dointeresował" ?Wiecej zauważył w prasie,albumach i na mieście ? A jaką nieziemską radochę daje wytropienie choć jednej rzygadki!!!Kto jeszcze nie sprawdził na własnej skórze,to polecam :OO
Dość prosto mozna też przyjać np. zasadę,że najpierw śle sie Rechtórowi (lub vice-społecznemu chwilowemu zastepcy...)potencjalną zagadkę:jeśli nie pasuje poziomem trudności,tematem do rzygadek-albo jakością fotki...to Rechtór doradza publikację w Dyskusjach i już.Dyskusje zawierają też zagadki,których odpowiedź nie jest do końca jasna,tj wymagają właśnie zespolonej -unikalnej często-wiedzy ludzi z FDG!Wspólnego myślenia!
Gruen,głebokie wyrazy wdzięczności za rzygadki i Twoją Swietą Cierpliwość - od bassy!
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 2:19 am   

Dzięki, Basso.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk