Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
poszukuję planów Wrzeszcza i Oliwy
Autor Wiadomość
mikado 
Langfuhrterka

Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 78
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 9:28 pm   poszukuję planów Wrzeszcza i Oliwy

Poszukuję planów Wrzeszcza i Oliwy od 1920 roku. Piszę pracę inżynierską w oparciu o zasoby kartograficzne na przestrzeni XX wieku i zbieram materiały niezbędne do powstania mojej pracy.
Posiadam Plan der Stadt Danzig 1:10 000 Kafemana z 1920, Plan von Danzig 1:10 000 druku Boogdana Giseviusa z 1933, "Strzyża Górna 1933" z forum, Wolne Miasto Gdańsk 1:25 000 WIG 1936 i 1938, Danzig 1:10 000 1940, Town Plan of Danzig (South i North) 1:10 000 1944, Oliwa i Wrzeszcz - zniszczenia wojenne (też z forum) oraz plany miasta z 1957.
Jest to już całkiem sporo, lecz chciałabym zapytać mądrzejszych i bardziej doświadczonych, gdzie mogę znaleźć więcej map, może przed 1920, albo między 1920-33? Oraz całą masę map powojennych... Głównie zależy mi na mapach w formie cyfrowej lub takich, które będę mogła zeskanować. Wiem, że w BG PAN jest z tym nie lada problem, kiedyś potrzebowałam jakiejś niemieckiej książki z 1911 i zostałam zjedzona...

Obiecuję, że za rok o tej porze udostępnię mapy cyfrowe, powstałe w ramach mojej inżynierki o zmianach zabudowy Wrzeszcza i Oliwy w XX w., może komuś się przydadzą ;)
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 9:52 pm   

Zobacz Plany Gdańska.
Drobna uwaga do planów radzieckich: rok wydania i aktualność nie są sobie równe. Daty wydań mogą być grubo ponad 10 lat późniejsze niż stan, jaki zawierają.
Zajrzyj jeszcze do Archiwalnych Map Pomorza Gdańskiego, Archiwum Map Zachodniej Polski i do Mapstera.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 841
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 11:28 pm   Re: poszukuję planów Wrzeszcza i Oliwy

mikado napisał/a:
Wrzeszcz - zniszczenia wojenne (też z forum)


Nie kojarzę tej mapy... Gdzie ona?
_________________
Kup moją najnowszą książkę "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych"!
 
mikado 
Langfuhrterka

Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 78
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 5:49 pm   

Dziękuję za linki, nie wiedziałam o istnieniu tych stron.
może źle to określiłam, plan pochodzi z działu Download - Wrzeszcz i Oliwa wczesne lata powojenne.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk