Przypuszczam, że artysta korzystał z obrazu Bramy Długoulicznej J. Falcka (w załączniku), na którym nie widać tła przejazdu i przejść i je sobie dośpiewał.
Pod figurami, w osi kolumn znajdują się wysunięcia belkowania. Na rysunku J. Falcka nie widać tego wysunięcia z lewej strony i kolumienka po lewej stronie tej, na której stoi figura wygląda tak jakby była w tej samej płaszczyźnie. Kolumienka po prawej stronie natomiast jest w głębi. W sumie balustrada i belkowanie wyglądają tak, jakby schodkowo oddalały się od patrzącego od lewej strony ku prawej zamiast tworzyć jednolity ciąg z wysuniętymi w kierunku patrzącego belkowaniem nad kolumnami oraz tymi kolumienkami, na których stoją figury. Na rysunku w poście Miro jest taka sama sytuacja.
_________________ Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
Jeszcze wyjaśnienie do mojego poprzedniego postu.
Rysunek Jeremiasza Falcka jest rzutem ortogonalnym i wszystko to, co w budynku znajduje się na tej samej wysokości na rysunku jest również na tej samej wysokości bez względu na to, czy jest bliżej, czy dalej.
Artysta rysujący z natury będzie widział budynek w perspektywie i wszystko to, co w budynku znajduje się na tej samej wysokości będzie na rysunku na tej samej wysokości tylko wtedy, gdy będzie w tej samej odległości od rysownika. Elementy bliższe będą wyżej, a dalsze niżej, (jeżeli znajdują się powyżej poziomu wzroku).
Na rysunku z postu Miro jest tak, jak w rzucie ortogonalnym, a nie w perspektywie, stąd przypuszczenie, że artysta nie rysował z natury.
Rysunek J. Falcka można ściągnąć stąd. Na stronie jest prezentowany w zmniejszeniu, ale po ściągnięciu będzie miał 1211 x 1404 pikseli.
_________________ Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
Myślę, że nie ostatnie dziesięciolecie, a cała kilkudziesięcioletnia obecność budynku LOT-u.
Po pierwsze zniknęła (dosłownie lub w przenośni) większość ludzi kojarzących to miejsce wyłącznie z Bramą Po drugie budynek LOT-u po powstaniu był super nowoczesny i ciekawy architektonicznie. ... ... I tak to już zostało
A jednak coś się zmieniło. Już dwa razy słyszałem jak pasażer użył na ten przystanek nazwy Brama Wyżynna. Bardzo możliwe,
że to co
Henio napisał/a:
A w trajtkach "śpiewają" : Brama Wyżynna...
coś dało.
_________________ Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum