Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tor Formuły 1 w... Gdańsku!
Autor Wiadomość
crolick 


Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 45
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 2:03 pm   Tor Formuły 1 w... Gdańsku!

Cytat:
Tor Formuły 1 w Polsce? Jest już lokalizacja

Pomysł utworzenia profesjonalnego toru wyścigowego w dzielnicy Maćkowy w Gdańsku narodził się 6 lat temu i od tego czasu był traktowany z lekkim przymrużeniem oka. Aż do teraz.
- Powoli wszystko dopinamy – mówi Mirosław Zdanowicz, radny Gdańska i prezes Polskiego Związku Motorowego. – Mamy już gotowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu, gotowy jest również kosztorys, oraz projekt wraz z dokładnymi wymiarami toru. Wszystkie materiały przedstawimy na przyszłotygodniowej konferencji prasowej.

Jednak już teraz wiadomo, że przedsięwzięcie o nazwie Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji miałoby być zrealizowane na niemal 200 hektarowej działce w okolicach ul. Borkowskiej na terenie dzielnic Św. Wojciech i Maćkowy w Gdańsku. Jego podstawowym elementem byłby tor wyścigów samochodowych spełniający wymagania standardów FIA dotyczące Formuły 1 oraz wyścigów motocyklowych.
- Tor zgodnie z projektem ma długość 5700 m. Najdłuższa prosta, na której kierowcy mogliby osiągnąć prędkość nawet 300 km na godzinę, wyniosłaby 1200 m – dodaje Mirosław Zdanowicz.

Oprócz tego w ramach centrum powstałby m.in. tor wyścigów samochodowych i motocyklowych równoległych o długości 1/4 mili oraz tor rallycross, tor kartingowy kategorii "A" i tor SuperMoto.
http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html

:hiihihi:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 4:34 pm   

a co, w Księstwie Warszawskim już jest? :hihi:
 
oskarasgda 

Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 27
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 4:41 pm   

No jo, pomysł nawet fajny, ale wierzycie, że to się uda??? Ja jakoś niebardzo :/
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:01 pm   

Gdyby tak myślano, to nawet byśmy nie aplikowali o Euro 2012.
Zawsze trzeba próbować :)
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
hudyjan 

Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 120
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:30 pm   

villaoliva napisał/a:
Zawsze trzeba próbować :)
To próbuj! Mogę ci już dać kilka starych opon na bandy.
Jeżeli Baltic Arena ma kosztować 400mln zł (czyli +/- połowę toru), a już są problemy mimo "poparcia narodu", to skąd kto weźmie 200mln Euro na tor? Ja nie widzę szans. A sponsor? Może Gazprom :devil: ?
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:38 pm   

Cytat:
Może Gazprom
ale podobnież Lotos ma wchłonąć Orlen :hurra: :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:42 pm   

Akurat ja nie jestem zainteresowany budową tego toru, ale też jestem przeciwny podcinaniu komuś skrzydeł.
Nie rozumiem panującego w tym kraju wiecznego narzekania i powtarzania "na pewno sie nie uda".
Jest ktoś kto popycha temat do przodu więc życzmy mu powodzenia! :co_jest:

Zaszkodzi nam ewentualny tor Formuły 1 w Gdańsku?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
hudyjan 

Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 120
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 5:58 pm   

Jestem w 100% za! Nawet mimo to, że nie będzie mnie nigdy stać na bilet (standard to ok 60 Euro za stojące gdzieś daleko, gdzie tylko słychać i nic nie widać, do 400-500 Euro za trybunę Gold, lub nawet 1500-2000 Euro za wstęp na Paddock)
Ale, gdy widzę marazm i słabe tempo wszechwokół, to stwierdzam rozbieżność między siłami a zamiarami.
Tor jest o tyle trudną rzeczą, że na jego terenie nie da się robić hotelarstwa, wypoczynku, konferencji, czy koncertu. Wykorzystanie takiej przestrzeni tylko raz czy dwa w roku (jeżeli wogóle dostaniemy prawo Grand Prix), wróży inwestycji głośny upadek.
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 6:08 pm   

Jeśli mnie nie stać na ostatnie piętro Bill Boya to nie znaczy, że nie powstanie i że nikt tam jednak nie zamieszka. Weż pod uwagę, że na te imprezy się jeździ w Europie. Nie chodzą na nie tylko tubylcy.

Cytat:
Wykorzystanie takiej przestrzeni tylko raz czy dwa w roku (jeżeli wogóle dostaniemy prawo Grand Prix), wróży inwestycji głośny upadek.

To co się martwisz. Przecież nikt nie zmusza Ciebie do inwestowania w to własnych pieniędzy :)
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 6:24 pm   

villaoliva napisał/a:
To co się martwisz. Przecież nikt nie zmusza Ciebie do inwestowania w to własnych pieniędzy :)

No, tu to byłbym ostrożny. Coś mi mówi, że przy tego typu inwestycji pieniądze z podatków poszłyby w ruch...
_________________
da, da, da...
 
 
Krzysztof_A 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 55
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:20 pm   

Swego czasu było głośno o lotnisku i torze F1 pod Białą Podlaską, które miał postawić niejaki pan Toy z Turcji :)

O gdańskim torze mówi się rzadko i raczej niewiele - dlatego jestem optymistą. Jak to mówią Rosjanie, Тише ядешь, дальше будешь :)

Trzymam kciuki za powodzenie :D
_________________
Twój moderator zaprasza Cię tutaj :D
 
 
Baltazar 

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 12
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:47 pm   

Jak zaciśniemy zęby, to wybudujemy ten nowy tor. Zarobi kilku ludzi czy nawet firm związanych z tą inwestycją, będzie huczne otwarcie. Obiekt otrzyma imię patrona (przypominam, że Jagiellończyk, Wałęsa, JPII i Sucharski są już zajęte, pozostał Adamowicz, Kurski i Grass) Tylko jedno drobne pytanie kto to utrzyma, szczególnie, że zaraz będziemy mieli hale na granicy Sopotu a w 2012 wielki stadion, istniejące obiekty takie jak Hala Olivia i stadion Lechii do zbyt dochodowych nie należą. Poza tym scepytyków informuje, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to spełnia jego marzenia. :P
_________________

 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:01 pm   

Jak juz bedziemy mieli nowy stadion i tor F1, to wybudujemy sobie kosmodrom! A co! :OO
 
crolick 


Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 45
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 9:34 pm   


http://www.trojmiasto.pl/...p?id_news=24733

Cieszycie się?! :mrgreen:


PS. Wielkie Księstwo Warszawskie moja droga. Wielkie! :<>
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 9:47 pm   

Wielkie, uczone i dobrze wychowane :^^
ps. ładne kredki :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk