Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Browar i "browarki"
Autor Wiadomość
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 4:45 pm   

chylę czoło przed Twoim smakiem - ale wyobraź sobie, że są inni ludzie na świecie :hihi:
zimny doggi z sokiem (zwłaszcza gdy upał jak diabli) i po sprawie :wink:
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 4:50 pm   

Masz racje o gustach sie nie dyskutuje aczkolwiek zastanawiam sie po co do Dog'a dodajesz sok przecież tam już jest dodany sok z czarnej porzeczki? Musi to być chyba straszny ulep?
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 4:52 pm   

ja bardzo lubię słodycze :hihi:
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 4:57 pm   

Chyba, że tak. Nie wiem czy mogę tobie coś polecić (mam nadzieję, że sie niepogniewasz)? Jesli się nie obrazisz na mnie, to z całego serca polecam tobie piwa z gatunku "słodkie ulepy" m.in "Miodowe" z browaru Ciechan (jest to piwo dostępne w Trójmieście). Przecudy aromat i smak prawdziwego miodku a nie jakiegoś tam syntetyku oraz "Ciemną Fortune" z b. Fortuna (dostępne w okolicach Poznania). Jak spróbujesz to zrozumiesz o czym ja pisze :D
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 4:58 pm   

dzięki, z pewnością spróbuję :D
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 5:01 pm   

Mam taką cichą nadzieję :D
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 5:36 pm   

Hmm.
Popieram produkcję piw niszowych i lokalnych z przyczyn "ideologicznych", ale niestety z walorami smakowymi tych produktów bywa różnie.
Taki np. Amber - kupujesz piwo i nigdy nie wiesz - raz jest wyśmienite, innym razem smakuje jakby do warzenia użyli wody po płukaniu kadzi, czy zmywaniu podłogi w browarze. Fakt, że zazwyczaj jest dobry, ale trafiaja się partie smakowo beznadziejne (nie dotyczy to dwóch "sztandarowych" marek czyli Koźlaka i Żywego - one zawsze sa smaczne).
Zachwalany przez Ciebie kasztelan smakował mi może w 3 na 10 przypadków.
Co do piw z browarów "masowych" taka sytuacja występuje rzadziej - wachania smaku zależne od partii zaobserwowałem w "Specjalu", ale już przy Gdańskim, Tyskim, Żywcu, Warce, Lechu, czy wspomnianym Dogu - nie.

A co do różnych mniej typowych marek - wspomniane miodowe jest pyszne (inna sprawa, że identyczny efekt smakowy uzyska się dodając miodu do zwykłego piwa, a będzie taniej :wink: ), lubię też wypić od czasu do czasu czarne piwo Heban z browaru Jurand (specyficzny smak, lekko ziemisty - nie każdemu podpasuje, ale warto spróbować), ale juz inne produkcje tego browaru niekoniecznie.
_________________
da, da, da...
 
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 5:50 pm   

I to własnie w małych browarch mi się podoba. Nigdy żadna warka nie będzie indentyczna do poprzedniej. Bo tutaj cały proces warzenia piwa jest obserwowany przez człowieka a nie jak w przypadku dużych browarów przez komputery.
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 6:23 pm   

abernacka napisał/a:
I to własnie w małych browarch mi się podoba. Nigdy żadna warka nie będzie indentyczna do poprzedniej. Bo tutaj cały proces warzenia piwa jest obserwowany przez człowieka a nie jak w przypadku dużych browarów przez komputery.

Podoba Ci się jak piwo czasm jest niesmaczne? 8O
W jakims wywiadzie z piwowarem z Ambera czytałem, że wielkie browary osiągaja niezmienność smaku przez to, że warzą dużo mocniejsze piwo (czy ekstrakt - nie znam sie dokładnie na terminologii produkcyjnej), i dopiero później je rozcieńczają, co jest nienaturalnym sposobem warzenia piwa, ale za to zapewniw mu stałe parametry.
Tylko ani to, ani różnice w sterowaniu komputerowym/przez człowieka nie tłumaczą wachania formy Specjala (masówka) i niezmiennie wysoki poziom Kożlaka i Żywego (prrodukcja "mała")?
_________________
da, da, da...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 4:34 am   

Jak już nam się tu zrobiło tak piwnie, to pochwalę się swoim ostatnim odkryciem - Brok Sambor
świeżutkie, z odpowiednią goryczką, o zapachu sympatycznie kojarzącym się z pewnym zielskiem :mrgreen:



Wcześniej przepadałem za Palmem (piwo tzw. górnej fermentacji, o aksamitnym, lekko słodkawym smaku i bursztynowej barwie) ale to już nie to samo co kiedyś (zwłaszcza 5 lat temu w lipcu na krakowskim rynku :wink: ) - o dziwo robione u nas na licencji było lepsze od obecnego, importowanego z Belgii.

 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 12:25 am   

Hih! Pumeks,który kojarzy mi się z sztuką i wiedzą nader wysoką;Pumeks bywający w rejonach w ogóle niedostępnych nie-historykowi,przywołuje świeżutke nazewnictwo państwowej firmy produkcyjnej z lat 80 tych. :P
A ja o urodzie tych budynków browarowych...skoro już nie warzenie piwa tam,to co pasuje do tej okolicy i obiektów! I jak najbardziej mi pasuje bal ASP...... o własnie taki http://www.asp.gda.pl
I wystawa fot z lat 1900...i namiocik z skanerem prywatnych pamiątek na niedzielnej impressce-corocznej wrzeszczańskiej giełdzie kolekcjonerow i zbieraczy???
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7693
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 8:43 am   

Uroda budynków to już na 150% nic nie zawdzięcza niesławnej pamięci spółce Elbrewery :mrgreen:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Gdaaanszczanka 

Dołączyła: 14 Gru 2005
Posty: 81
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 7:38 am   

.....Tak,tak... :wink: a, Heweliusz stoi i parzy na to wszystko z góry.... :haha:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 8:19 am   

Raczej do góry :mrgreen:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 12:40 pm   

Toteż właśnie!Pumeks ma rację,uroda budynków do czego innego!!!
I historia budynków też!Mam na myśli co moze wiedzieć developer i trzy zespoły arch opracowujące to miejsce, a tylko jedno zdjecie przemknęło w albumie Wrzeszcz...a gdzie zdjecia z budowy browaru???Gdzie historia i klimaty okoliczne???Gdzie "album Hoffmanna" z tamtych czasów???Budowa ul nad Stawem???A archiwum przedwojenne browaru,a potem firm?Wspominki i prywatne fotki 600 pracownikow browaru kiszą się w piwnicach na Kilińskiego?
Gdzie okazja,żeby te foty choć raz zeskanowac??? :co_jest:
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk