Nie, przybudówka z beczkowatym dachem była od strony Oliwy, a to zdjęcie pokazuje Rynek od strony Gdańska, więc przybudówka jest za wieżą. Na drugim zdjęciu (opis2.jpg) widać Rynek od strony Oliwy. Po likwidacji wieży zegarowej rozebrano też nadbudówkę zostawiając sam kantor "Szalet".
WG mnie to mało istotne teraz czy ten kantor jest nędzną resztką ładniutkiej wiezy zegarowej - i tak nie zmartwychwstanie , a sam kantor cieszy oko chyba kazdego swoją brzydotą.
WG mnie to mało istotne teraz czy ten kantor jest nędzną resztką ładniutkiej wiezy zegarowej - i tak nie zmartwychwstanie , a sam kantor cieszy oko chyba kazdego swoją brzydotą.
Jeszcz inna informacja dla kolezanki Parker.
W tymze kantorku w czasach srodkowego peerelu napelniano socjalistycznym tuszem wklady kapitalistycznych dlugopisow np. parkera itp ( byl taki rodzaj dzialalnosci sektora nieuspolecznionego )
odświeżę trochę ten wątek.
Najwyraźniej jestem przygłupi, ale niestety nie bardzo kumam z którego zdjęcia miałoby wynikać, że obecny kantor był kiedys częścią wiezy zegarowej.
No i co z tą stacją benzynową, o której wspominał Pumeks - ja pamiętam, że kiedyś czytałem - chyba w 30 dniach albo kwartalniku BSG - że ten kantorek to własnie jedna z pierwszych stacji benzynowych w Gdańsku.
Co do tej wieży z zegarem to też mi tu coś nie pasuje. Za to na stronie Saabcia w wirtualnych wycieczkach po Wrzeszczu znalazłem interesującą fotkę. Widać na pierwszym planie dystrybutor paliwa, a w tle "klocek" obecnego kantoru więc raczej usytuowanie stacji benzynowej mamy wyjaśnione.
Zamieszczę zdjęcie, mam nadzieję, że Saabciu mi wybaczy.
Zamieszczę zdjęcie, mam nadzieję, że Saabciu mi wybaczy
A może ja mściwy jestem Zamieszczajcie, nie ma z tym problemu. Na poprzedniej stronie tego wątku http://www.forum.dawnygda...er=asc&start=60 jest trochę zdjęć rzeczonej wieży/szaletu/kantoru. Widać tam wyraźniej, że to ten sam budynek.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, że szalet/kantor mieści się w budynku po dawnej wieży zegarowej to załącam kilka zdjęć. Na pierwszym widać wieżę i budyneczek po niej w zbliżonej perwspektywie. Już przed wojną zmieniła się trochę perspektywa (dobudowano kilka domów w miejscu obecnego Olimpu i Zatoki), a po wojnie zmieniło się w zasadzie wszystko dokoła, szerokość ulicy, otaczające budynki. Pewien szczegół na kolejnych zdjęciach wyjaśnia wszystko (pozwoliłem sobie zapożyczyć jedno zdjęcie z tego wątku).
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum