Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pocztówki i zdjęcia
Autor Wiadomość
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 11:40 am   

Kilka ciekawostek

schody_z_miarami.jpg
Miary !!!
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 53,6 KB

langfuhr.jpg
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 45,69 KB

dominik.jpg
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 55,19 KB

langfuhr1.jpg
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 59,83 KB

auto.jpg
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 37,22 KB

bohnsack.jpg
Plik ściągnięto 6691 raz(y) 25,67 KB

_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 12:16 pm   

A skąd to ciekawostki? Bo Wrzeszcz bardzo ciekawy (jeśli można prosić lepsze skany na priva, to proszę :wink: ).
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 1:01 pm   

Nie mam niestety wiekszych skanów :II
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
stumar 
lorbas

Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 299
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 1:09 pm   

Zaciekawiło mnie zdjęcie "tira" :) Czy nie zostało ono czasem wykonane na Schichaugasse na tle budynków stoczniowych (obecnie przeznaczonych do rozbiórki) :hmmm:
 
jahrek 


Dołączyła: 07 Mar 2005
Posty: 555
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 1:27 pm   

Zgadza się! 8O ..to pierwsze budynki zaraz po niebieskim murze z wymalowanymi listami
_________________
als laeg' zauberhaft versteint drunten eine Maerchenwelt...
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 6:44 pm   

Cytat:
schody_z_miarami.jpg
Miary !!!


No ja sobie prawie nabyłam kilka dni temu oryginalną pocztówkę ze starymi miarami... opanowałam się w ostatniej chwili :mrgreen:
 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 1:01 pm   

Witam!
A ja się tak zastanawiam , popatrzcie na tą kartkę, czy takie ujęcie na kanał portowy mogło być wykonane z wieży latarni morskiej Nowy Port czy może się mylę? Potraficie wskazać skąd była robiona ta fotografia i dokładnie na co jest to widok. Pozdrawiam!

neufahr.jpg
Plik ściągnięto 6611 raz(y) 42,68 KB

_________________

 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 1:08 pm   

Moim zdaniem za blisko nabrzeża i za nisko jak na latarnię. A co do miejsca to ja przynajmniej muszę chwilę poszperać.
Mam też prośbę techniczną - by uniknąć konieczności przewijanai ekranu wrzucamy zdjęcia o szerokości 600 pix, w uzasadnionych przypadkach 800. Niektórzy korzystają z rozdzielczości 600x800 i przeglądanie dużych zdjęć jest to dla nich utrudnieniem.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 1:32 pm   

Ja myślę, że to zdjęcie zrobiono z budynku Hotelu "Zu den Provinzen", który zaznaczyłem na dwóch poniższych pocztówkach. Notabene myślę że własnie one pokazują widok z latarni.
Na pytanie, co dokładnie przedstawia tamta pocztówka: z lewej Westerplatte, z prawej nabrzeże, eee.... zwane obecnie Oliwskim? (nie jestem na 100% pewien), a w środku jakiś parowiec o trzech kominach, niestety, niezidentyfikowany... Mam kilkanaście reprodukcji tej pocztówki, ale na żadnym nie widać nazwy statku, może ktoś z forumowiczów by poradził?

46384765.jpg
Plik ściągnięto 6599 raz(y) 27,33 KB

22133385.jpg
Plik ściągnięto 6599 raz(y) 28,2 KB

_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 1:47 pm   

mam wspólczesny widok z latarni, wiem, przydałoby się więcej prawej strony...

nfw_z latarni.jpg
Plik ściągnięto 6591 raz(y) 76,46 KB

 
kotmonika 
latarnica


Dołączyła: 16 Sie 2005
Posty: 205
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 2:10 pm   

Mikołaj napisał/a:

Mam też prośbę techniczną - by uniknąć konieczności przewijanai ekranu wrzucamy zdjęcia o szerokości 600 pix, w uzasadnionych przypadkach 800. Niektórzy korzystają z rozdzielczości 600x800 i przeglądanie dużych zdjęć jest to dla nich utrudnieniem.


Nie ma sprawy, faktycznie nie zwróciłam na to uwagi. na przyszłośc postaram się wrzucić mniejsze fotki. Przewijanie jest zdecydowanie niewygodne.


Pumeks! Zdecydowanie skłaniam sie ku Twojej opinii, ta pocztówka to może być zdjęcie robione z budynku Hotelu "Zu den Provinzen". Porównując nawet współczesny widok z latarni od razu widać że tamto zdjęcie zrobiono z czegoś (budynku) co było zdecydowanie nizsze. Czy do dzis nic juz nie zachowało się z tego hotelu? Pozdrawiam!
_________________

 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 2:22 pm   

Cytat:
na żadnym nie widać nazwy statku, może ktoś z forumowiczów by poradził?

Nie jet to na pewno Titanic :^^

Czy to o ten hotel chodzi?

hotel.jpg
Plik ściągnięto 6573 raz(y) 21,55 KB

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 2:44 pm   

Ten ten... już w jakimś wątku o niego pytałeś :wink:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
jacek-gdansk 
GDAŃSZCZANIN


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 197
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 8:00 pm   

W mieszkaniu moich dziadków które obecnie zajmuję, w przedpokoju była szafa, a w niej szuflada pełna widokówek, głównie z okresu od zakończenia wojny do ok. 1970 roku. były tam też jakieś "triofejne" okazy po dawnych mieszkańcach mego bydynku. Niestety wszystkie znikneły jakoś tak pod koniec 1990 roku, mój dziadek robiąc porządki po prostu musiał je wyrzucić. Nawet sobie nie wyobrażacie jak mnie to obecnie wkurza, kiedyś do tego nie przywiązywałem szczególnej wagi i nawet mnie to nie interesowało ale teraz.........? Pamiętam je, czasem je za dzieciaka przeglądałem i odrywałem na siłę znaczki pocztowe :) Najbardziej mnie boli, że były tam także listy ze Lwowa od mojej rodziny, gdy dziadek zachorował i listy znikneły to nawet nie wiem jak się nazywają ani gdzie mieszkają we Lwowie dokładnie :(
Podzielić się chciałem jednak czym innym.
Ostatnio zamiast skanować stare zdjęcia robię ich kopie cyfrówką, o wiele lepiej mi to wychodzi i sporo szybciej. Oczywiście potrzebne jest dobre oświetlenie (koniecznie trzeba wyłączyć lampę błyskową), aparat ustawiam na maksymalną jakość, robię zdjęcie, a potem obrabiam w np. IrfanViev i efekt jest dużo lepszy niż przy skanerze. Nie widać tak rys ani uszkodzeń odbitki. Spróbujcie tej techniki, wierzę, że będziecie zadowoleni. Sporo mniej pracy a efekt jest bardziej niż zadowalający.
Zobaczcie np. zdjęcia jakie umieściłem w wątku "a Conradinum" robiłem je opisaną techniką i wyglądają lepiej niż orginalne zdjęcie (nie widać uszkodzeń i rozdzielczość sporo wyższa), nie mówiąc już o skanie. Dysponuję orginałami gdyby ktoś chciał porównać. Nie testowałem tego jeszcze robiąc zdjęca z książek czy albumów lecz myślę, że tak samo dobrze by to wyszło.
_________________

 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 3:02 pm   

Cytat:
a w środku jakiś parowiec o trzech kominach, niestety, niezidentyfikowany... Mam kilkanaście reprodukcji tej pocztówki, ale na żadnym nie widać nazwy statku, może ktoś z forumowiczów by poradził?

No właśnie, te trzy kominy... całkowitej pewności nie mam, ale wydaje mi się, że to może być statek o którym wspominam w ostatnim tekście na ARz - nieudany transatlantyk "Kaiser Friedrich". Spośród dużych statków zbudowanych u Schichaua to chyba jedyna jednostka o trzech kominach.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk