Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 11:32 pm   

Część. :wink: Jest nadzieja, że zostaniesz z nami dłużej? :)
_________________
Poldergeist
 
AsiaB 

Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 1:11 pm   

Myślę, że to pewniak :)
 
martin 

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 9:51 pm   Hej

Witam wszystkich „maniaków” historii Gdańska i okolic :D . Zalogowałem się już jakiś czas temu, ale w końcu wypadałoby się przywitać. Choć nie mieszkam w Gdańsku to zawsze Te miasto mnie kręciło, a dzięki Waszemu Forum mogę poznawać jego bogatą historię, nie tylko tą książkową. Wielkie dzięki :== .

Korzystając z okazji składam życzenia urodzinowe WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO … i stawiam Machandla z mojej domowej piwniczki.

Pozdrawiam Martin
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:18 pm   

Witaj :co_jest:
Fajna kolekcja :D
_________________
da, da, da...
 
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 11:24 pm   

Nie mam tu nic do gadania, ale jak slysze Machandel, to jest calkiem trzezwy... :skolowany:
Witaj Martin :zgooda:
 
Vaolin 

Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 7:32 pm   

Chciałbym serdecznie wszystkich przywitać :) ) Zajmuję się rekonstrukcją prusko-gdańskiej wojskowości A.D. 1914, do czego zapraszam również wszystkich chętnych :) )
 
sarelka 
Jestem twarda

Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 4
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 12:19 am   

Witajcie.

Chociaż już nie jestem mała to mama mi powiedziała, że przywitać się należy co niniejszym czynię.

Forum obserwuję już ho ho i jeszcze trochę. Miszkam we Wrzeszczu i starałam się tu znaleźć fotki mojej kamienicy (bez rezultatów). Tak mnie to wszystko wciągnęło, że postanowiłam sie ujawnić.

Interesuję się moimi dziećmi (najbardziej), a tak poważnie tańcem towarzyskim i historią mojej ulicy (przynajmniej staram się).

Pozdrawiam Wszystkich gorąco.
_________________
niespokojny duch krąży tu i tam
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 12:54 am   

Witajcie. :D
Sarelko, najprostszą metodą na znalezienie tego co Cię interesuje, jest założenie wątku w stosownym dziale. Wrzuć jakie zdjęcia współczesne, wpadnij do Archiwum Państwowego, pytaj, szukaj... Tutaj jak kto może, to pomoże. :)
_________________
Poldergeist
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 9:22 am   

Witaj Twardzielko
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
aleksandrag 


Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 4:11 pm   

Witajcie!

Co skłoniło mnie by tutaj być? Już dawno chciałam to zrobić... Ale dopiero teraz gdy potrzebuję pomocy (którą mam nadzieję znajdę u Was), skłoniło mnie do tego by się zarejestrować. Jestem studentką 3 roku Historii Sztuki i zapewne jak się domyślacie przymierzam się do pracy licencjackiej. Będę pisać na temat Dworku Uphagena na morenie...
Poza tym historią naszego wspaniałego miasta zaraził mnie ojciec i to kolejny powód by znaleźć się tutaj i poszerzać swoją wiedzę :)

Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
The 'earth' without 'art' is just 'eh'
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:27 pm   

Znaczy masz na myśli dwór w Pieckach? on wprawdzie należał do Uphagenów od 1693 do ok. 1770, ale żaden Uphagen tam nie mieszkał, tylko przez cały ten okres różni dzierżawcy: 1693 Daniel Mollnau, potem do 1727 Lorenz Klatt, następnie Paul Klatt, 1744 Daniel Ziese, 1763 Cristian Rochefort. Nazwa "Dworek Uphagena" nie ma w tym przypadku żadnego sensu :II
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
aleksandrag 


Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 12:18 pm   

Przytoczyłam tu nazwę, częściej używaną, lecz skoro właścicielem był Uphagen to czemu nie nazywać tego 'Dworkiem Uphagena'? ;) Pomijając ten fakt, chodzi mi również o pomoc w skierowaniu do jakiś źródeł informacyjnych o tym obiekcie... A moja praca nie będzie polegać tylko na kwestii historycznej lecz również na opisie architektonicznym itp... Dzięki za odpowiedź pumeks, swoją drogą przydadzą się te informacje :)
_________________
The 'earth' without 'art' is just 'eh'
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 12:32 pm   

Choćby dlatego, że mamy już w Gdańsku nadprodukcję, wręcz inflację obiektów zwanych Domem, Dworem, czy ostatnio Willą Uphagena. "Dworki Uphagena" są już np. przy Grunwaldzkiej 5, Kieturakisa, i nie wiem, czy na Polankach też jakiegoś nie ma :II
Dodatkowo: automatycznie kojarzy się to z Johannem Uphagenem, a nie powinno, bo on akurat miał z obiektem w Pieckach najmniej wspólnego, skoro się go pozbył drogą sprzedaży.
Zdecydowanie precyzyjna i jednoznaczna jest natomiast nazwa: Dwór w Pieckach, ew. Dwór Piecewski (i nie "na morenie" bo będę gryzł :evil: ).
A informacje, które przepisałem wyżej, zebrał i zestawił niejaki John Muhl w podstawowej monografii osadnictwa na wyżynie gdańskiej z 1938 r.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
aleksandrag 


Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 12:49 pm   

Dobrze więc, chylę czoła, mea culpa, mea maxima culpa... Praca na temat 'Piecewskiego Dworu' znajdującego się na wyżynie gdańskiej zwanej Piecki-Migowo, O!
_________________
The 'earth' without 'art' is just 'eh'
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2661
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 6:16 pm   

aleksandrag napisał/a:
wyżynie gdańskiej zwanej Piecki-Migowo

To i ja mogę pogryźć :%
Co wspólnego z Migowem ma ten dwór :dizzy:
Nie najlepszym pomysłem było nazwanie osiedla mieszkaniowego "- Piecki-Migowo", ale to kiedyś się stało i mówi się trudno :II
Nie rozumiem, czemu nie chcesz używać określenia "dwór w Pieckach" (dwór w Pietzkendorf byłoby jeszcze lepiej) pomimo, że właśnie tam był.

Przy okazji: Czemu w "Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych" jest "Migowo Lęborskie" :hmm:

O tym dworze było sporo na Forum. Mam nadzieję, że poszukałaś.
(na przykład: http://forum.dawnygdansk....er=asc&start=15 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk