Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3889
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 2:14 am   

Jarek PDW napisał/a:
Słowem: umarł król, niech żyje król! :hihi:

Niech żyje Król! :LL: :LL: :LL: Choć to cysorz, to ma klawe życie, oraz wyżywienie klawe. :wink:
_________________
Poldergeist
 
Pittczew 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 8:06 pm   

witam wszystkich jestem tu nowy... :oops: na forum trafiłem przez przypadek jak szukałem informacji o starym dworcu w Tczewie interesuje się historią i pracuje w kochanej Marynarce wojennej. Trochę odbiegłem od rodzinnych tradycji gdyż 70% mojej rodziny pracuje lub pracowało w PKP rodzina od strony taty (łącznie z tatą) pracuje w PKP od momentu założenia PKP więc mogę się pochwalić że mam trochę wiedzy na temat kolei i lokomotywowni w Zajączkowie Tczewskim ;)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 8:11 pm   

Witamy :== A jak jeszcze się okaże, że masz w zbiorach rodzinnych stare zdjęcia na tle pociągów i lokomotyw, to będziesz gwiazdą :D
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Pittczew 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 8:35 pm   

gdybym pomęczył dziadka pewnie bym znalazł jakieś zdjęcia pewnie by jakieś znalazł zdjęcia kiedyś mi pokazywał swoje "skarby" to jestem pod wrażeniem ma obrazek z porcelany (chyba) jakiejś lokomotywy parowej i dyplom z okazji XXX lecia pracy w PKP od dziadka mam wiele ciekawych informacji które w najbliższym czasie napisze na forum ;)
 
Wczorajszydzień 

Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 10:18 pm   Witam

Cześć, a właściwie dobry wieczór.
Chce się przywitać, widzę, ze wątek nosi odległą datę z początku ...
Na to forum zaszłam z ciekawości, szukam bowiem śladów historii dotyczących Gdańska i jego okolic.
Publikuję zdjęcia, a do nich potrzebne rzetelne opisy i w trakcie szukania śladów historii doszłam tutaj ...
W Gdańsku mieszkam do 1999r., od zawsze chciałam tutaj być i pewnego dnia marzenia stały się faktami.
Najbardziej upodobałam sobie Oliwę.
Ostatnio zmieniony przez danziger Sro Kwi 07, 2010 9:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:55 pm   

Witaj :)
Cieszymy się, że jesteś, staraj się jednak w przyszłości pisać z użyciem polskich znaków :wink:
_________________
da, da, da...
 
 
maciekmiszcz 

Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 8
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:24 pm   

Witam. W końcu wypada się przywitać. Imię wiadomo jakie (nick), jestem z Niedźwiednika, mieszkam tu prawie 22 lata czyli praktycznie od urodzenia. ;) Na forum jestem od dawna aale tylko jako obserwator.

Pozdrawiam ;)
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:35 pm   

maciekmiszcz napisał/a:
... Na forum jestem od dawna ale tylko jako obserwator.

Maciek - nasz nowy piszacy obserwaror. Witam! :zgooda:
 
aprikosenkrantz 


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 6:38 pm   

Witam serdecznie! Zdecydowałem się na rejestrację na forum by zaczerpnąć kilku informacji dotyczących jednej z moich obsesji tj. linii kolejowej Wrzeszcz-Stara Piła. Kolega Pumeks w temacie "Historia jednej gdańskiej lokomotywy" tak skomentował jedno ze zdjęć tematu:
Cytat:
Czy to by mogło znaczyć, że powyższy obrazek to poszukiwane przez tysiące zapaleńców zdjęcie pociągu na trasie Wrzeszcz - Stara Piła?
Mimo, że nie jest to zdjęcie z tej linii to istnienie tego daje podstawy by twierdzić, że muszą gdzieś istnieć zdjęcia Linii Kaszubskiej. Powszechnie znane są zdjęcia zarwanych mostów na ul. Słowackiego i Wita Stwosza ale nie ma zdjęć z tej linii przed 1945. Czy mógłby ktoś zasugerować gdzie ich szukać? Wśród starych obywateli WMG mieszkających obecnie w RFN a może wśród starych żołnierzy Armii Czerwonej???

PS. O mnie: urodzony w Gdańsku, związany z Oliwą, z wykształcenia fizyk, zamieszkały i pracujący w Warszawie.
 
gomzo 

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 6:55 pm   

Witam wszystkich forum jest :== gratuluje pomysłu.
 
jezus 

Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 2
Ostrzeżeń:
 9/4/6
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 11:04 am   

Witam niesamowite :hmm: wiecie wszystko :==
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 841
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 8:26 pm   

8O Czyżby powtórne przyjście?
_________________
Kup moją najnowszą książkę "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych"!
 
jezus 

Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 2
Ostrzeżeń:
 9/4/6
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 8:34 pm   

Od 10 lat tak bo ktoś ''miłośnik metalu'' zaiwanił mi GWOŻDŻIE !! :haha:
 
Linka 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 232
Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 3:49 pm   

Chciałam się przywitać, przywiało mnie z malborskiego forum, gdzie znalazł się odnośnik do Dawnego Gdańska o akcji w Pordenowie, ale piękny Gdańsk wraz z okolicami jest mi bardzo bliski, z pewnością więc będę odwiedzała to forum, żeby się czegoś dowiedzieć :D
 
Grażyna M.L 
Sapere aude


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 77
Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 4:31 pm   

Witaj Linko, jak się przekonałam mamy tu wielu przyjaciół :zgooda:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk