Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Lwy na zbrojowni
Autor Wiadomość
Rackham 


Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 8:33 pm   Lwy na zbrojowni

Panie i Panowie, :D

Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie, dlaczego jeden z czterech lwów na zbrojowni pokazuje się nam w całej krasie, nie wstydząc się otoczenia :D
Byłbym wdzięczny za odpowiedź

Arek
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2661
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 9:39 pm   

Ja bym zapytał: dlaczego 3 wstydzą się?
 
 
Rackham 


Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 9:47 pm   

jestem starej daty... i to co odkryte przyprawia o rumieniec. Poza tym to co zakryte bardziej pociąga :D
 
discus 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 309
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 8:48 pm   

Ten lew jest po prostu swobodny i ma żartobliwy stosunek do spraw erotycznych. Inaczej - artyści poprzez swoje prace odzwierciedlali swoje nastroje charakter i uczucia. Popatrzmy na inne lwy w innych miejscach.
 
Rackham 


Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:03 pm   Lwy na zbrojowni

Z tymi wielkimi kotami, łączy się jakaś legenda. Usłyszałem to od przewodnika, który nie chciał zdradzić szczegółów namawiając słuchających do szperania. ja w swoich książkowych pozycjach nic nie znalazłem, w necie także. Stąd moje pytanie.

A co do Pana wypisującego bzdety... pomińmy to milczeniem :II
 
Fenix 


Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 161
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 8:00 pm   

A tak to wygląda :lol: :

Danz lwy.jpg
Plik ściągnięto 13486 raz(y) 109,5 KB

_________________

 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 266
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 9:28 pm   

Jak na króla zwierząt - niezbyt imponująco. Braciszkowie na Grobli mają lepsze ... geny. :haha:
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 9:38 pm   

Nie ma strażników moralności?
Obyczajowości?
Jak tak można?
Jestem zbulwersowany... :mrgreen:
Dajcie mi czerwony pasek i znajdźcie info o zwierzakach.
Interpretacja to jest to.
Mam to w... :wink:
Strasznie sztywne łosie i klempy jesteście :mrgreen:
Pozdrawiam!
_________________

 
 
discus 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 309
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 11:02 pm   

Manieryzm [fr. maniérisme < manière ‘sposób’], termin używany w historii sztuki, przyjęty od lat 20. XX w. na określenie zjawisk w sztuce europejskiej XVI w. ( zwany czasami Manieryzm niderlandzki)

Tak się wtedy rzeźbiło-najprościej mówiąc- jak i malowało np. Tintoretto Jacopo, Powstanie Drogi Mlecznej :wink:
 
Grażyna M.L 
Sapere aude


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 77
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 2:22 am   

Daaaawno już tu nie pisałam, ale czytam pilnie.

- O co to bicie piany, matko jedyna!
Skoro tak zostaliśmy stworzeni, że mamy to i owo, że po tych szczegółach można odróżnić płeć żeńską od męskiej - a zwierzaki-ssaki mają takie same atrybuty to wstyd ???
Może zabrnęliśmy (zbaranieliśmy)tak daleko w poprawność i moralność, że pieski, kotki itp. trzeba będzie prowadzać w majtkach a wszelkie dzieła sztuki z golizną :zamykamy:
Jeśli te nasze części ciała są takie złe, to po co nam je dano :???:
 
bavar 
Schönfeld

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 158
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:25 pm   

Ja bym w ogóle taką pruderią się nie przejmował. Zawsze byli, są i będą zakłamani kołtuni, rzekomi obrońcy moralności, którzy biją w dzwon oburzenia a ukradkiem, gdy nikt na nich nie patrzy podglądają i oglądają a nawet robią takie rzeczy, że nie jeden libertyn by się zgorszył :haha:

Pozdrawiam stąd jasne i otwarte umysły - odkryć Neptunowi genitalia! :szabelka:
_________________
Schönfeld, ex-Stolzenberg..
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7700
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 9:16 pm   

Gorzej będzie jak naszego lwa dopadną zwolennicy(czki) postępu :II
Grupa bojowa UE wykastrowała lwa
Cytat:
Nordycka grupa bojowa, jedna z 15 grup szybkiego reagowania UE, do której należą Szwecja, Norwegia, Finlandia, Estonia i Irlandia, wykastrowała lwa, którego miała w herbie.
Stało się tak po tym, jak grupa kobiet - żołnierzy grupy bojowej - wściekła się, że heraldyczny lew tak nachalnie obnosi się ze swoją męskością.
W ramach równouprawnienia płci - zaprotestowały.
Przyrodzenie lwa zostało odcięte i zwierzę zamieniło się w równouprawnionego płciowo hermafrodytę. Nie wiadomo teraz, czy to lew, czy lwica. I w zasadzie nikomu to nie przeszkadza: żołnierze płci męskiej mogą wyobrażać sobie, że służą pod lwem, żołnierze kobiety - że do boju wiedzie ich bohaterska lwica. Piekli się jedynie projektant godła - Vladimir A. Sagerlund.
- Wojsko pojęcia nie ma o heraldyce - mówił oburzony Vladimir A. Sagerlund szwedzkiej gazecie "Goeteborg Posten". - Potęga heraldycznego lwa objawia się między innymi w jego genitaliach!
Według zasad heraldyki, zwierzęta wyobrażone na tarczach herbowych ukazane muszą zostać w pozycji bojowej - stąd właśnie wyszczerzone kły, otwarte dzioby, ostre pazury. Penis lwa spełniał tą heraldyczną zasadę - znajdował się w jak najbardziej bojowej pozycji.
- Kiedyś - narzeka z goryczą p. Sagerlund - wykastrowanego lwa nadawano w herb ludziom, którzy zdradzili Koronę.
- Wykastrowany lew to niezły symbol europejskiej grupy bojowej - cytuje portal "Neatorama" anonimowego amerykańskiego bloggera.
Kto wie, może to i dobrze, żeby amerykański blogger pozostał anonimowy. Lepiej nie naśmiewać się z europejskiej grupy bojowej.

:hiphip:

00021BXWPODSUYBK-C116-F4.jpg
Po lewej stronie - lew w wersji męskiej. Po prawej - lew w wersji nijakiej.
Plik ściągnięto 13124 raz(y) 17,81 KB

_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
bavar 
Schönfeld

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 158
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 5:24 pm   

I jeszcze je pomalować na kolory tęczy... :haha:
_________________
Schönfeld, ex-Stolzenberg..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk