Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
pizzerie w Trójmieście
Autor Wiadomość
Voit 

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 138
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 3:16 pm   

Pizzeria Margherita, w Oliwie na ul. Cystersów.
Bardzo dobra pizza, wypiekana w piecu opalanym bukowym drewnem.
Nie wiem, czy jeszcze gdzieś w Gdańsku jest taki piec.


...No właśnie, dawno nie byłem na pizzy! :D
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 7:23 pm   

Voit napisał/a:
Pizzeria Margherita, w Oliwie na ul. Cystersów.
Bardzo dobra pizza, wypiekana w piecu opalanym bukowym drewnem.
Nie wiem, czy jeszcze gdzieś w Gdańsku jest taki piec.


...No właśnie, dawno nie byłem na pizzy! :D

Iiii tam. Może i piec mają super, ale ta pizza mocno "taka sobie" jak na mój gust - zwykle jakaś taka papierowa w smaku, do tego o ile pamietam ceny nie najniższe.
Wolałem kupować pizzę w nieodległej pizzerii vis a vis "Domu Zarazy", która dziś już nie istnieje (obecnie jest tam sushi bar).
_________________
da, da, da...
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 8:32 pm   

e tam. najlepsza jest Pizza na Telefon - jak już się jest tak głodną (głodną, głodnymi), że wytrzymać nie można :hihi:
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 9:41 pm   

Iii, ja tam wole swoja wlasna pizze, jest najlepsza bo wiem z czego robie. :dziadek:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 12:00 am   

princessita napisał/a:
Iii, ja tam wole swoja wlasna pizze, jest najlepsza bo wiem z czego robie. :dziadek:
Też sam robię. Znakomita większość tego co dzisiaj kupujecie, to odgrzane mrożonki. A cena... Chcecie ceny hurtowe? :wink: Sąsiad z różnicy pomiędzy hurtem a detalem po roku beemkę nabył. :mrgreen:
_________________
Poldergeist
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 7:12 am   

W Toruniu istniała Pizzernia :D A może jeszcze jest ?
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 10:18 pm   

ekamikadze napisał/a:
Dobra pizza była w Cristalu na dole

Dobry to jest Twój żart :hiihihi: Jej jedynym walorem była cena - za moich studenckich czasów 6 zł, ta dodatkowa złotówa to chyba za ketchup, którym pani przyozdabiała ten okragły placek. Z powodu tego waloru, jak i akceptowalnego wnętrza, spędziliśmy tam z dziewczyną niejeden wieczór. Tuż obok, w Cristalu-pubie można było najpierw wypić piwko, a potem stłumić głód tą najtańszą pizzą. To już wspomnienie. Nie tylko Cristalu, ale i lat młodszych, choć wcale nie łatwiejszych. Trudne studia i brak kasy na przyjemności są mimo wszystko gorsze niż ciężka praca i kasa na przyjemności. Tyle że lat przybywa... :roll:

OK, dość już tej pocristalowej melancholii.

Z pizzerii w Trójmieście ćwiczę te w moim obecnym miejscu zamieszkania - czyli Chełm i Ujeścisko. Jest tu lokal o nazwie Bonello, pizze 50 i 60 cm sprawdzają się po zbiorowym testowaniu oferty browarów niszowych. Powiem Wam że jak na typowe standardy, to nie najgorsza ta pizza, tylko dodatkowe sosy "biedronkowe". Fakt, że standard mielonka zamiast szynki jest tu utrzymywany... Po przetestowaniu ok. 10 lokali dowożących w moim rejonie, zostałem przy tym jednym.

Smakowo zdecydowanie najbardziej powtarzalna i bardzo dobra jest (a może była) Telepizza - polecam Serową i BBQ. Jednak ceny i tzw. promocje w tym lokalu powodują, że już bardzo sporadycznie korzystam z ich oferty.

Jak pizza to dla mnie wyłącznie na cienkim cieście. Przed kilkoma dniami - po kilkuletniej przerwie - miałem okazję zapoznać się z wyrobem marki Pizza Hut na cieście grubym. To była najgorsza klucha jaką jadłem od dłuższego czasu. Nigdy więcej.

Najlepsza pizza jaką zamawiałem - Warszawa, Nowoursynowska. Nie tania, ale za to dobra. Sekret? Cienkie ciasto i porządne dodatki. Niewiele, ale gatunkowe. A na tym prawdziwy ser - jakościowy, a nie gumowy. Żadna z gdańskich, które próbowałem, niestety nawet się do niej nie umywa.

M.
 
ekamikadze 
.:.:.:.:.


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 10
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 9:07 am   

Mexicana była dobra nie wiem jak inne,ale chociaż nie dawali mielonki którą tak lubisz :D :haha: no to trzeba jechać do Warszawy
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 8:12 pm   

beaviso napisał/a:
Trudne studia i brak kasy na przyjemności są mimo wszystko gorsze niż ciężka praca i kasa na przyjemności

Fakt. Ale rekompensował to młody wiek i wszystko co się z nim wiąże - bogate życie towarzyskie i damsko-męskie, dużo wolnego czasu, możliwość bycia nieodpowiedzialnym bez konsekwencji, możliwość spania do której się chce... No i do tego człowiek był szczupły i taki przystojny... :hihi:
_________________
da, da, da...
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 1:19 pm   

Od kiedy odkryłem Capone w Kokoszkach wszystkie inne przestały się liczyć :D
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
bavar 
Schönfeld

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 158
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 11:33 pm   

Mnie tam bardziej ciekawi, jak wyglądały pizzerie w F.S.D., jakie pizze były wówczas najpopularniejsze i ile kosztowała i jak długo trwała dostawa pod wskazany adres bez dzisiejszych korków? 8O

:haha:
_________________
Schönfeld, ex-Stolzenberg..
 
Henio 

Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 149
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:04 am   

A ja mam gdzieś te "jadłodajnie" bo na szczęście jest taka stronka :==
http://www.wedlinydomowe.pl/forum/

Ps. Nawet kol. hudyjan tam się zalogował :wink: pewnikiem niebawem nick zmieni. :zarobiony:
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:36 pm   

Pizzeria "Krokodyl" na Zaspie przy Jana Pawła II. Omijajcie ten lokal szerokim łukiem. Twarde ciasto, fatalnej jakości ser, zamiast szynki - wyrób szynkopodony,,,,,
Zdecydowanie odradzam.
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 2:00 pm   

Kilka razy korzystałem z "Krokodyla" na Morenie - ale zawsze po kilku piwach. Pizza to typowo "osiedlowa", jadalna, po kilku piwach nawet mile widziana, to wszystko co można o niej powiedzieć.

Przy innej okazji na Morenie spróbowałem pizzę od "Skrzypka" - tej nie polecam, była masakrycznie tłusta! 8O

M.

P.S. Załączam foto dobrej pizzy. Domowa, zrobiona rękami mojej siostry, której kulinarne horyzonty poszerzyły się podczas studiów w jednym z krajów południowej Jewropy. Głodni? Ja też! ;)

10092011084.jpg
Plik ściągnięto 18706 raz(y) 96,18 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk