Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"Westerplatte 1939 - prawdziwa historia". Sprzedam
Autor Wiadomość
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Sro Paź 07, 2009 12:14 pm   "Westerplatte 1939 - prawdziwa historia". Sprzedam

Odsprzedam całkowicie nowy egzemplarz książki "Westerplatte 1939 - prawdziwa historia", aut. Mariusz Wójtowicz-Podhorski, wyd. AJ-Press wrzesień 2009. Najbliżsi, chcąc sprawić mi jak najlepsze prezenty urodzinowe, nie skoordynowali działań i w efekcie mam zdublowane egzemplarze (prywatny i nie tknięty na sprzedaż). Cena w księgarniach internetowych 99 zł + wysyłka, w księgarniach tradycyjnych ok. 110 zł, a u mnie 95 zł i darmowy dowóz na terenie Trójmiasta oraz bliskich okolic.

Samą książkę szczerze polecam. Doskonałe wydawnictwo, pierwsze w tak szczegółowy sposób opisujące minuta po minucie wydarzenia z tamtych dni, mnóstwo informacji, świetne zdjęcia, plany i szkice, wzorowa jakość edytorska (kredowy papier, szata graficzna), niezliczone detale. Przykładowo, na schemacie 3-D jest nawet pokazane pomieszczenie wartowni nr 3 gdzie stał strz. Jezierski w chwili trafienia (pierwsza ofiara), otwór, przez który wleciał pocisk, a nawet jest zdjęcie współczesne tego otworu. Dla mnie, od dziecka zainteresowanego W-tte, obeznanego w nazwiskach i wydarzeniach z nim związanych, ta książka to ukoronowanie zainteresowań tym niezwykle ważnym z oczywistych względów wojennym epizodem. Uprzedzając pytania - wątki nt. "Sucharski vs. Dąbrowski" są na tyle nieliczne, że mi osobiście nie przeszkadzają w odbiorze pracy, a co najwyżej dają do myślenia - o ile ktoś chce myśleć, oczywiście. Sądząc po paru recenzjach, książka zdążyła już zrobić wrażenie - także na tych historykach, którym budżetowy stołek, a może i chęci, nie pozwolą wspiąć się choćby w połowie na taki poziom, by podpisać się kiedyś pod własną pracą tak dużego kalibru.
Podsumowując - polecam, jeśli ktoś chce zdobyć tę książkę z dostawą do domu (Trójmiasto i bliskie okolice), nieco taniej niż w księgarni.

M.
 
beaviso 


Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 182
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 9:52 am   

Ogłoszenie nieaktualne. Zainteresowanym dziękuję.

M.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk