Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dołączać zdjęcia
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 11:20 am   Jak dołączać zdjęcia

JAK DOŁĄCZAĆ ZDJĘCIA

Najpierw klikasz na przycisk "odpowiedź". Wyświetla Ci się wtedy strona z okienkiem do wpisania tekstu. Dalej metody są dwie:

1. ZDJĘCIE, KTÓRE MASZ W KOMPUTERZE - przesuwasz stronę na dół i tam gdzie jest napisane "załącz plik" naciskasz "przeglądaj" i wybierasz zdjęcie bezpośrednio z Twojego komputera, naciskasz "dodaj załącznik", a jak już sie załaduje to "wyślij"

2. ZDJĘCIE, KTÓRE JEST NA INNEJ STRONIE - na zdjęciu, które jest na innej stronie internetowej klikasz prawym przyciskiem myszki, kopiujesz adres obrazka, wracasz na forum do strony, gdzie wpisuje się odpowiedź i z listy przycisków wybierasz "Img", wklejasz skopiowany adres i gotowe.

ZDJĘCIE, KTÓRE JEST NA INNEJ STRONIE - na zdjęciu, które jest na innej stronie internetowej klikasz prawym przyciskiem myszki, k
Zaletą pierwszej metody jest to, że zdjećie zostaje przesłane na nasz serwer i na pewno nie zniknie z forum, zaletą drugiej jest to, że zdjecie nie zostaje :D przesłane na nasz serwer i przez to nie zajmuje na nim miejsca, jednak kiedy ktoś usunie zdjęcie ze swojej strony, ono zniknie i u nas.

Powyższe metdoy załączania zdjęć są stosowane od wieków i DZIAŁAJĄ.

Ze wzgledu na ograniczoną i kurczącą się przestrzeń na serwerze proszę, abyście z rozsądkiem dodawali załaczniki i w mairę możliwości i umiejętności zmniejszali ich "wagę". Limit wielkości dla zdjęcia to 150kb, dobrze też, aby dłuższy bok nie przekraczał 800 pixeli.
(powyższe kieruję też sam do siebie :oops: )
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 11:57 am   

Mikołaju, dzięki za instrukcję, szczególnie w zakresie wstawiania zdjęć z innej strony, bo tego nie wiedziałam. :oops:
Jeżeli chodzi o wstawianie zdjęć z własnego komputera, to postępuję właśnie tak jak napisałeś, o czym świadczy fakt, że ze dwie fotki udało mi się w ten sposób wkleić. :wink: Jednak w większości wypadków po wybraniu zdjęć i kliknięciu 'dodaj załącznik' pasek ładowania dochodzi tak do połowy i... koniec. W całym tym procesie zdarza się niejednokrotnie, że wyloguje mnie... no i całą zabawę trzeba zaczynać od początku. :cry:
Ponieważ - jak piszesz i jak widzę po zdjęciach innych forumowiczów - zawsze to działało, muszę niestety przyjąć do wiadomości, że jest to najprawdopodobniej kwestia mojego sprzętu bądź oprogramowania i zrezygnować z tych prób.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 12:18 pm   

:???:
Popróbuj moze jeszcze w temacie testowym.
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 2:59 pm   

:cisza: Pętelko, ja też miałem początkowo podobny problem. Wszystkie objawy, o których piszesz, u mnie również występowały. Powodem było moje złe wstawianie zdjęć.
Po wybraniu opcji "Odpowiedz" i wpisaniu tekstu, wybierałem "Przeglądaj", a zaraz po tym "Wyślij" i właśnie wtedy komputer fiksował. Trzeba jednak wykonać trzy etapy. Pierwszy to właśnie "Przeglądaj", drugi - "Dodaj załącznik" a trzeci "wyślij" i wszystko powinno być w porządku. Powodzenia.
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Czw Maj 20, 2004 8:28 pm   

No i rzeczywiście jest tak jak pisałam wcześniej: moje dotychczasowe kłopoty ze wstawianiem zdjęć wynikały z używanego sprzętu bądź systemu czy oprogramowania. Jak widać w teście - z innego komputera poszło jak po maśle. :lol:
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 4:38 pm   test

test

5.jpg
Plik ściągnięto 43052 raz(y) 71,09 KB

_________________

 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 1:14 pm   

Nie chce mi dołączać zdjęć :cry: dlaczego?
_________________
da, da, da...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 2:07 pm   

Test załączania zdjęcia :mrgreen: Danziger, a może przekroczyłeś wszelkie limity?

DFK14.jpg
Plik ściągnięto 43000 raz(y) 13,66 KB

_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 2:16 pm   

Danziger a co ty próbujesz załączyć? może to ma niewłaściwy format? ja kiedyś przez pomyłkę zrobiłem jpegi w których coś tam było inaczej ustawione, bodajże jakieś kolory 32- zamiast 24-bitowe, wgrałem je na Akademię i tez się za cholerę nie wyświetlały.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 2:49 pm   

Hmm - nie wiem.
teraz mi załącza - nie chciało mi dwóch obrazków załączyć - najzwyczajniejszych Jpegów

bledy1.JPG
Plik ściągnięto 42986 raz(y) 72,32 KB

_________________
da, da, da...
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 2:50 pm   

o, teraz załączyło :)
_________________
da, da, da...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 3:21 pm   

Może to dlatego, że używasz tego barbarzyńskiego Firefoxa :^^
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 5:34 pm   

Sabaoth napisał/a:
Może to dlatego, że używasz tego barbarzyńskiego Firefoxa :^^

To nie to. :%
_________________
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 2:44 pm   

problem był już chyba poruszany na Forum, ale nie mogę znalesc

Cytat:
przesuwasz stronę na dół i tam gdzie jest napisane "załącz plik" naciskasz "przeglądaj"


a jezeli na dole strony nie ma czegoś takiego? Dokładnier mam taki problem w dziale "granice". Nie mogę dołączyć zdjęcia, ponieważ w odpowiedzi nie ma w ogóle takiej opcji.

???
_________________
Peter von Danzig
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 11:37 pm   

dzięki za sygnał, powinno już być dobrze
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk