Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kościoły diecezji gdańskiej
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 7:40 pm   

Ja już nawet nie mam siły ani ochoty tego komentować :II

A to Polska właśnie!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 8:40 pm   

Zoppoter napisał/a:
A tak swoja drogą zwróćcie uwagę, że obecni władcy ciesza się zdecydowanym poparciem większości społeczeństwa...

Na szczęście nie do końca. Rząd zaczyna już tracić w sondażach.
A zresztą co to za większość? Na PiS, Samą bronę i LPR głosowało może kilkanaście procent społeczeństwa...
_________________
da, da, da...
 
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 9:58 pm   

Wasze wypowiedzi wygladaja dosc zabawnie na tle waszych awatarow :wink:
Ale szczerze mowiac sprawa nie jest zabawne, co z tego ze mniejszosc poparla jak wybory wygrali...
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 10:17 pm   

A ja chciałabym wierzyć w to, że gdyby prezydent był "stąd", to takie pieniądze mógłby dostać jakiś kościół stąd... tyle że Marienkirche może tego nie doczekać :II
 
roland 


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 780
Wysłany: Pią Lut 17, 2006 11:18 pm   484.jpg Gross Schaplitz

Piękny kościół św Mikołaja Gross Schaplitz dzisiaj Czapielsk. Upływ czasu i zawierucha dziejowa nie wpłynęła negatywnie na jego stan. Dzisiaj wygląda wspaniale.
Zdjęcie pochodzi ze strony www.kolbudy.gda.pl.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 7:45 am   

danziger napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
A tak swoja drogą zwróćcie uwagę, że obecni władcy ciesza się zdecydowanym poparciem większości społeczeństwa...

Na szczęście nie do końca. Rząd zaczyna już tracić w sondażach.
A zresztą co to za większość? Na PiS, Samą bronę i LPR głosowało może kilkanaście procent społeczeństwa...


A reszta albo była przeciw (jeszcze mniej niz te kilkanascie procent) albo miała to w dupie (zdecydowana większość - połowa stanu osobowego). Oczywiście owa obojętna połowa ma znakomita wymówkę " nie ma na kogo głosować, nikt mi nie pasuje, to mój protest przeciw politykom". No i tak wyprotestowalismy sobie ochrone Żuław i naszych zabytków. I pewnie jeszcze wiele innych rzeczy sobie wyprotestowalismy.

Nie spodziewam się po tych obojetnych "protestujących" żadnej refleksji nawet kiedy Marienkirche się zawali, a wmiejscu po szachulcowym kościele w Gnojewie będzie stać nowoczesny szklano-stalowo-betonowy kościół o 5-krotnie większej objetości, na który nagle znajda sie pieniądze...

parker napisał/a:
A ja chciałabym wierzyć w to, że gdyby prezydent był "stąd", to takie pieniądze mógłby dostać jakiś kościół stąd... tyle że Marienkirche może tego nie doczekać :II


Prezydent nie ma w takich sprawach nic do roboty. To musiałaby wygrać w parlamencie opcja, która przeforsowałaby samodzielność regionów z własnymi budżetami i uniemozliwiłaby przydzielanie pieniedzy z centralnego budżetu na jakiekolwiek lokalne potrzeby. Wszak z centralnego budżetu finansuje się tez na przykład warszawskie metro...
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:27 pm   Frysia na Żuławach

Jak część Sz. Towarzycha wie, byłam dzisiaj z mężulem na Żuławach. Cud, że 'brum brum' się nie rozpadał...Naprawdę są takie odcinki dróg, które powinni zamknąć. Nieduża osobówka może zostać bez kół. Ale nie w tym rzecz. Zaczęliśmy tradycyjnie od Gnojewa, o którym "nagle" zrobiło się głośno. Bywamy tam od kilku lat i to często. Dzisiejszy widok po prostu nas poraził...Zdjęcia wrzucę jutro. Dzisiaj tylko jedno, jako niemy komentarz ...
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:33 pm   

I może jeszcze jedno na "zachętę". Jakie piękne tabliczki zafundowała "władza"...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 8:36 am   

fritzek napisał/a:
I może jeszcze jedno na "zachętę". Jakie piękne tabliczki zafundowała "władza"...


No, jakość tabliczek uległa wyraźniej poprawie.

A drogi żuławskie... Kiedys pisałem, że robilismy rajd zabytkowych aut przez Żuławy. Z części trasy musieliśmy po prostu zrezygnować...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk