Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia w www.trojmiasto.pl
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 7:53 am   Re: Moje wrażenia...

parker napisał/a:

Od frajerów to może lepiej nas nie wyzywaj. Nie każdy ma tylko forsę przed oczami i na początek zauważamy inne sprawy.


Sugerujesz, ze ja mam tylko forse przed oczami?
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 8:01 am   

Proszę Was - przestańcie już - akcja miała być z korzyścią dla wszystkich, nie wyszła - trudno - moja wina - nie kłóćcie się o słówka.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 8:12 am   

Grün napisał/a:
Proszę Was - przestańcie już - akcja miała być z korzyścią dla wszystkich, nie wyszła - trudno - moja wina - nie kłóćcie się o słówka.


Nie. Nie życzę sobie takich niedopowiedzeń. Oczekuję odpowiedzi.
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 8:51 am   Re: Moje wrażenia...

Zoppoter napisał/a:
parker napisał/a:

Od frajerów to może lepiej nas nie wyzywaj. Nie każdy ma tylko forsę przed oczami i na początek zauważamy inne sprawy.


Sugerujesz, ze ja mam tylko forse przed oczami?


Twój sprzeciw dotyczył przede wszystkim pieniędzy, nie praw autorskich, nie sposobu w jaki to by się odbywało ani formy, w jakiej byłoby podane. Napisałeś wyraźnie:
Cytat:
Jezeli ktos inny ma na tym zarabiac, to ja tez chce. Jesli ja na tym nie zarabiam, to inni tez niech nie zarabiaja.
więc teraz nie mów, że ci nie chodzi o pieniądze.
A na koniec jeszcze nas nazwałeś frajerami, którzy chcieli publikować za darmo.
To co ja mogę sobie pomyśleć?

Akademia - i to nie tylko artykuły, ale wszystko, co się dzieje wokół, choćby miary, za które też nie dostałam ani grosza, a inni tak(np. ludzie z Muzeum, czy Adamowicz, wszyscy którzy są na etatach i zostali wymienieni we wszystkich publikacjach na ten temat i którzy nad tym "pracowali", a ja nie - jeśli chcesz rozumować w ten sposób) - jest dla mnie od początku do końca czymś nie związanym z ŻADNYMI pieniędzmi i dlatego mi się podoba. Dość mam walki o pieniądze na życie na co dzień, żeby jeszcze w ramach wolnego czasu o tym myśleć.
Może to nie jest postawa odpowiednia na dzisiejsze czasy, ale to już moja sprawa.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 9:36 am   Re: Moje wrażenia...

parker napisał/a:


Twój sprzeciw dotyczył przede wszystkim pieniędzy, nie praw autorskich, nie sposobu w jaki to by się odbywało ani formy, w jakiej byłoby podane. Napisałeś wyraźnie:
Cytat:
Jezeli ktos inny ma na tym zarabiac, to ja tez chce. Jesli ja na tym nie zarabiam, to inni tez niech nie zarabiaja.
więc teraz nie mów, że ci nie chodzi o pieniądze.
A na koniec jeszcze nas nazwałeś frajerami, którzy chcieli publikować za darmo.
To co ja mogę sobie pomyśleć?


To jest wszystko, co zauwazyłaś w kilkunastu moich postach w tej sprawie? To jest jedyny wniosek, jaki się da wyciągnąć z tych postów? No to jak uważasz. Ja mam dosyć tłumaczenia się, że nie jestem wielbłądem.

Idę zainwestować na giełdzie ogromne pieniądze, które Grün mi zapłacił za te kilka wypracowań widocznych na AR.
parker napisał/a:

Akademia - i to nie tylko artykuły, ale wszystko, co się dzieje wokół, choćby miary, za które też nie dostałam ani grosza, a inni tak(np. ludzie z Muzeum, czy Adamowicz, wszyscy którzy są na etatach i zostali wymienieni we wszystkich publikacjach na ten temat i którzy nad tym "pracowali", a ja nie - jeśli chcesz rozumować w ten sposób)


Rozumiem, ze jeżeli Twoje rysunki projektowe wykorzystałby bez Twojej zgody np. "Mały Modelarz" i zrobiłby z nich wycinanki sprzedawane za ciężkie pieniądze w kioskach, to uznałabyś to za zjawisko pozytywne? Oczywiście, że jest to Twoja sprawa. Ale ja na ten temat mam inne zdanie i to też jest moja sprawa. I to jest DUŻO za mało, żeby przypinać mi łatkę "takiego, któremu chodzi tylko o pieniądze". Nie masz prawa do takich osądów.

Co do frajerów: Tak uważam udostepnianie swojej pracy za darmo komuś, kto na tym zarobi za frajerstwo. Porównanie ze sprawą Miar jest tu mało adekwatne. Jakkolwiek z publikacji na ten temat wyraźnie wynika, że twórcy Miar zostali wykorzystani.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 9:39 am   

Zoppoter - przesadzasz. Masz swoje zdanie - wziąłem je pod uwagę - powinieneś być usatysfakcjonowany. Znamy Twoje argumenty. Daj już spokój.
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 9:42 am   

Czuję w kosciach, że to jeszcze nie koniec "dyskusji" :lol:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 9:45 am   

BARDZO PROSZĘ O ZAKOŃCZENIE TEMATU.
Jak tak ma wyglądać współpraca, to naprawdę się trzy razy zastanowię nad następną akcją.
Proszę dać już spokój - jedyną osobą winną zamieszania jestem ja i bardzo wszystkich przepraszam.
Racja jest po różnych stronach - i Zoppoter ma rację i Parker - a konflikt dotyczy semantyki i wzajemnego wytykania sobie różnych rzeczy. Dobrze byłoby gdybyście tę energię i naciskanie klawiszy poświęcili napisaniu czegoś ciekawego dla Akademii, a nie roztrząsaniu czegoś czego roztrząsać nie ma sensu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk