Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia w www.trojmiasto.pl
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:36 pm   

Cytat:
Jeśli miałoby być demokratycznie, to już mamy większość Stąd moje pytanie...

Parker, nie przeginaj, demokratycznie praw autorskich sie nikomu nie odbiera :evil:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:41 pm   

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
Jeśli miałoby być demokratycznie, to już mamy większość Stąd moje pytanie...

Parker, nie przeginaj, demokratycznie praw autorskich sie nikomu nie odbiera :evil:


Nie to miałam na myśli - chodziło mi tylko i wyłącznie o podejmowanie tego rodzaju decyzji o współpracy z kimś przez Akademię.
Przepraszam, że nie wyraziłam się czysto prawniczo , ja prosta blondynka jestem :wink:
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:41 pm   

Grün napisał/a:
Więc jeśli nie mogę przekazać tekstu Zoppotera do przedruku, bo będzie on z tego niezadowolony (nie dlatego, że ma do tego prawo, bo nie ma,


Nie mam prawa dysponować własna twórczością?

Grün napisał/a:

ale dlatego, że jest jednym z nas) to zastanawiam się nad sensem całej akcji.


I teraz powinnno mnie zagryźć sumienie, że zablokowałem całą Akademię? Nic z tych rzeczy: Wypowiadam sie WYŁĄCZNIE we własnym imieniu i o własnym tekstach. To nie jest powód, dla którego inne teksty nie miałyby byc publikowane na "Trójmiasto.pl".

Grün napisał/a:


Nie wiem jak Wam, ale mi zależy na tym, żeby o Akademii było głośno. Czy jak zgłosi s się do nas National Geographic, albo Mówią Wieki, to też będziemy stawać okoniem?


Na razie zgłosił się dosyc brukowy portal "trójmiasto", a nie NG. I nie tyle zgłosił się, ile po prostu skopiował mój tekst i przygotował go do publikacji.

Grün napisał/a:

Zastanawiam się, czy nie uzależnić na przyszłość publikacji w Akademii od pisemnego oświadczenia o przekazaniu praw do dysponowania tekstem. Będzie prościej.


Jak uwazasz.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:46 pm   

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
Jeśli miałoby być demokratycznie, to już mamy większość Stąd moje pytanie...

Parker, nie przeginaj, demokratycznie praw autorskich sie nikomu nie odbiera :evil:

Niee, no. Parker miała chyba na mysli decyzję, czy w ogóle w to wchodzimy, a nie że pozwalać będziemy na zamieszczanie wszystkich artykułów nawet jesli ich autorzy nie wyrażą na to zgody.
Jak rozumiem kwestia polega na tym, czy w związku z odmową Zoppotera rezygnujemy w ogóle ze współpracy z trójmiastem.pl (mimo, że inni się na zamieszczenie swoich tekstów godzą), czy tylko z zamieszczania zoppoterowych tekstów.
I to można demokratycznie przegłosować, jak sądzę.
Może sformułujmy to pytanie jasno? Bo jak do tej pory padło tylko pytanie o to czy nikt nie ma nic przeciwko przedrukowywaniu swoich tekstów
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:02 pm   

parker napisał/a:
i Makabunda i Corzano i Mikołaj i chyba ty też, prawda?

Nie sądzę, by wszystkie moje dwa teksty stały się przedmiotem zainteresowania potralu i nie należę do grona profesorskiego, więc nie sądziłem, że pytanie o zgodę jest kierowane do mnie. Jeśli jednak jest, to daję przyzwolenie ich publikacji, ku chwale Akademii. Jestem też za tym by zachować podpis akademicki.
_________________
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:11 pm   

A wracając do tego, że moim zdaniem taka forma udostępniania naszych tekstów może zwiększy nieznacznie ilość czytelników naszych tekstów, ale za to zmniejszy ilość wejść na strony Akademii - może dałoby się od portalu wytargować nieco więcej? na przykład zamieszczanie pod naszymi tekstami informacji o Nowościach w Akademii? Wtedy byc może będzie jakiś efekt promocyjny.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:33 pm   

Albo może jakiś chociaż mały banerek ARz na stronie głównej lub w Przewodniku?
_________________
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:39 pm   

Moi Drodzy,
Przemyślałem całą sprawę na papierosie...
Uwzględniłem zastrzeżenia "komercyjne" Zoppotera, uwagi Pumeksa o integralności Akademii, Mikołaja o dyskusyjnym stosowaniu prawa prasowego do takiego publikatora jak nasze strony.
Moje zdanie jest następujące (i decyzja zarazem):
Wyjątkowość Akademii polega na współpracy ludzi, którzy piszą bo chcą, nie dostają za to żadnych pieniędzy więc słusznie mogą sobie nie życzyć, by ktoś inny za ich pracę pieniądze dostawał.
Promocja Akademii nie będzie się opierała na współpracy takiej, jaką planowałem z www.trojmiasto.pl. Nie o to nam akurat chodzi, żeby nasze teksty pojawiały się "wszędzie" - zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że nie chcemy tracić kontroli nad swoimi tekstami. Jeśli ktoś chce coś o Akademii napisać to niech napisze co uważa i da link.
Nasze prawa autorskie są najważniejsze i je właśnie będziemy chronić. A ponieważ integralność Akademii uważam za priorytetową, tekstów nie będziemy udostępniać.
Nie chcę, żeby przez tę czy inną akcję, ktoś czuł się pokrzywdzony, więc w tym konkretnym przypadku niezadowolenie (całkiem słusznie uzasadnione) Zoppotera i poparte wątpliwościami wyrażanymi przez innych, jest dla mnie sygnałem o tym, że nie tędy droga.
Przypominam, że ochrona działa w obie strony i jeśli ktoś kiedyś będzie chciał wykorzystać jakiś swój tekst, to będzie musiał podać, że opublikowany on był po raz pierwszy w Akademii, inaczej będzie to naruszenie praw pierwszego wydawcy.
Nie znaczy to oczywiście, że negatywny stosunek jednej osoby będzie w przyszłości przesądzał o podjęciu jakiejś formy działalności przez Akademię. W tym konkretnym przypadku po prostu argumenty i wątpliwości sugerują wycofanie się z takiej formy współpracy z trójmiastem.pl
Przepraszam Was za całe zamieszanie - ta dyskusja powinna mieć miejsce przed rozpoczęciem współpracy - ale moja wina - nie przewidziałem po prostu pewnych uwarunkowań.
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:41 pm   

Corzano napisał/a:
Albo może jakiś chociaż mały banerek ARz na stronie głównej lub w Przewodniku?

Akademia od dawna jest w katalogu trójmiasta:
http://www.trojmiasto.pl/...string=rzygaczy
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:42 pm   

Cytat:
zwiększy nieznacznie ilość czytelników naszych tekstów, ale za to zmniejszy ilość wejść na strony Akademii


Uważam że znacznie zwiększy liczbę "przypadkowych" czytelników ... a ci zainteresowani wejdą do Akademii z pewnością.
No ale może to różnie być, może się to rzeczywiście zacząć rozmywać, co jest tym głównym źródłem.
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:46 pm   

Aha, za długo pisałam mojego posta i już musztarda po obiedzie :wink:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 2:03 pm   

właśnie zamierzałam się zgodzić... z imieniem i nazwiskiem (podwójnym)
szkoda :II
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 2:16 pm   

Mikołaj napisał/a:
Nie chce mi się teraz szukać odpowiednich przepisów i prowadzić całego wywodu, ale co innego prawo prasowe a co innego prawa autorskie.
Prasowego do stron www się nie stosuje, a autorskie tak.


No to skoro już po burzy i po emocjach, to może któryś ze znających się na rzeczy by wytłumaczył jak to jest z tymi wszystkimi prawami. Tylko w wersji w miarę zrozumiałej dla nie-prawnika poproszę :mrgreen:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 2:26 pm   

chętnie, ale później, bo umnie to nie o emocje chodzi ale o to, że zzzarobiony jestem.
wcale nie powinienem komputera włączać, bo to pożeracz czasu :P
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 2:45 pm   

wrangla napisał/a:

2 września br:
Drożdże są jak ludzie - coś dla piwoszy :^^


Pod tym sa juz dwa komentarze... Czyli to jest jakos widoczne. Pomimo futurystycznej daty. Zreszta komentarze własnie tego dotyczą, że data artykułu jest piatkowa. Czy to znaczy że moje "Dworce" też już są widoczne na "Trójmieście"? :hmmm: :evil:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk