Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia w www.trojmiasto.pl
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:00 am   

Pumeks... Ty piszesz tak, jakby osoba, która akcję zainicjowała nie była Twoim bratem. Efekt jest bardzo prosty - nazwa Akademii zaczyna być znana i dociera do nowego grona czytelników. Nie bardzo rozumiem dlaczego piszesz o tym tutaj - nie możesz napisać o tym do brata i zaproponować jakichś rozwiązań?

Ponawiam pytanie: kto się nie zgadza na taką współpracę.
I dodam jeszcze jedno - kto ma konstruktywne uwagi co do form tej współpracy.
Uwagę o konieczności zamieszczenia linka na trójmieście pod każdym artykułem oczywiście uważam za bardzo konstruktywną i przekażę ją jako warunek dalszej współpracy.
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:04 am   

Bo dowiedziałem się o tym godzinę temu z forum, a nie od brata.
A propos: link jednak jest, ale ukryty pod znaczkiem z logo Akademii. Śmiem jednak przypuszczać, że skoro ja go nie zauważyłem, to nie zauważą go również inni czytelnicy, przynajmniej ci którzy są jeszcze mniej spostrzegawczy, niż ja (a jakoś nie mam wątpliwości, że znajdą się tacy).
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:06 am   

No to już jest dla mnie całkowicie zaskakujące, że brat Ci o tym nie powiedział. Ale rozumiem, że nie musiał. To co? Jak z odpowiedzią na pytanie?
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:10 am   

Prawda jest taka, że www.trojmiasto.pl poszukuje współpracy do takiej tematyki - i jak nie my, to kto inny - to mi właśnie powiedział redaktor. Tak wiec zamiast naszych dobrych tekstów pojawią się tam teksty równie dobre autorstwa AJ, albo nieco inne, na przykład ze stron, które zdarzało nam się tutaj i w księgach gości mocno krytykować. Oni na pewno nie będą mieli obiekcji przed promocją w jakiejkolwiek formie.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:14 am   

Grün napisał/a:
No to już jest dla mnie całkowicie zaskakujące, że brat Ci o tym nie powiedział. Ale rozumiem, że nie musiał. To co? Jak z odpowiedzią na pytanie?


Moje wypracowania moga być dostępne za darmo TYLKO na Akademii Rzygaczy. W kazdym innym miejscu wyłącznie za moja zgodą, przy czym tylko ja bedę decydowac, czy to będzie odpłatne czy bezpłatne.

Jeżeli moja postawa jest sprzeczna z prawem prasowym, to niestety jestem bezsilny. Ale to nie zmienia mojej opinii w tej sprawie.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:19 am   

Grün napisał/a:
Tak wiec zamiast naszych dobrych tekstów pojawią się tam teksty równie dobre autorstwa AJ, albo nieco inne, na przykład ze stron, które zdarzało nam się tutaj i w księgach gości mocno krytykować. Oni na pewno nie będą mieli obiekcji przed promocją w jakiejkolwiek formie.


Jak dla mnie, to portal "Trójmiasto" jest niewiele wart, a promocja na ich stronie niekoniecznie jest moim marzeniem. Ich wiarygodność jest w mojej opinii średnia.

Oczywiście wiem, ze jestem w mniejszości, ale to chyba nie jest zabronione?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:22 am   

Ja się zgadzam na kopiowanie moich tekstów, pod warunkiem że:
1) zostanie BARDZO WYRAŹNIE napisane że stanowią one fragment zasobów strony internetowej www.akademiarzygaczy.pl
2) każdorazowo zostanę poinformowany z wystarczającym wyprzedzeniem, który tekst został wybrany do skopiowania.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:23 am   

Ludzie kochani, wy naprawdę chcecie wydzielać swoją wiedzę za opłatą? Mi się wydawało , że to było od początku czysto popularyzatorskie zadanie, niejeden z "Wielkich Rzygaczy" za darmo takie rzeczy robił... Nie chcecie wyjść do ludzi? Takich, którzy nie przeszukują internetu po dziwnych słowach kluczowych, tylko po prostu zaglądają codziennie na trojmiasto.pl i mogą się zainteresować przypadkiem?

Rozumiem, takie czasy nastały, że każdy kawałek chce wyszarpnąć dla siebie, ale "ku chwale Akademii" można będzie już za chwilę w śmietnik wrzucić :II
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:27 am   

parker napisał/a:


Rozumiem, takie czasy nastały, że każdy kawałek chce wyszarpnąć dla siebie, ale "ku chwale Akademii" można będzie już za chwilę w śmietnik wrzucić :II


Po pierwsze, na razie tylko ja postawiłem sprawę w ten sposób, wiec nie "kazdy".
Po drugie, pisałem wyraźnie, że ja nie żądam pieniędzy za publikacje w AR. Ale też nie godzę sie na wykorzystywanie mnie w cel;ach zarobkowych bez wynagrodzenia dla mnie. To jest piractwo.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:37 am   

Zoppoter napisał/a:
To jest piractwo.

Pytają Cię o zgodę, więc chyba nie jest.
_________________
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 11:57 am   

Corzano napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
To jest piractwo.

Pytają Cię o zgodę, więc chyba nie jest.


Według pierwotnego pomysłu pytania o zgodę miały dotyczyć wyłącznie skrótów lub ingerencji w tekst. A nie samego faktu publikacji tekstu. Grün twierdzi, że mają do tego prawo. Jesli tak, to nie rozumiem wczesniejszych pełnych oburzenia głosów o publikację zdjęć lub tekstów skopiowanych ze stron prowadzonych przez naszych forumowiczów.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:02 pm   

Zoppoter napisał/a:
nie rozumiem wczesniejszych pełnych oburzenia głosów o publikację zdjęć lub tekstów skopiowanych ze stron prowadzonych przez naszych forumowiczów.

Nie podano źródła? :hmmm:
_________________
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:03 pm   

Corzano napisał/a:
Zoppoter napisał/a:
nie rozumiem wczesniejszych pełnych oburzenia głosów o publikację zdjęć lub tekstów skopiowanych ze stron prowadzonych przez naszych forumowiczów.

Nie podano źródła? :hmmm:


A, mozliwe. Zapomniałem o tym. :oops:
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:07 pm   

Grün napisał/a:
Tak wiec zamiast naszych dobrych tekstów pojawią się tam teksty równie dobre autorstwa AJ, .


Też za darmo? No to widocznie ja cenię sobie wyżej swoją pracę niż AJ. Wolno mi.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 12:08 pm   

Nie chce mi się teraz szukać odpowiednich przepisów i prowadzić całego wywodu, ale co innego prawo prasowe a co innego prawa autorskie.
Prasowego do stron www się nie stosuje, a autorskie tak.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk