Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia w www.trojmiasto.pl
Autor Wiadomość
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 8:46 am   

No trudno się z Tobą nie zgodzić.
To co? Mam napisać, że Twoich tekstów nie wolno przedrukowywać?
Ktoś jeszcze?
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 8:54 am   

Grün napisał/a:
No trudno się z Tobą nie zgodzić.
To co? Mam napisać, że Twoich tekstów nie wolno przedrukowywać?


Jezeli ktos inny ma na tym zarabiac, to ja tez chce. Jesli ja na tym nie zarabiam, to inni tez niech nie zarabiaja.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 9:54 am   

Tak, tylko musisz zrozumieć, że mają do tego prawo i to bez pytania o cokolwiek.
Ale jesli się na to nie zgadzasz to nie ma sprawy.
Jest jeszcze coś takiego jak darmowa promocja...
Proszę o szybkie określenie się kto jeszcze nie zgadza się na przedruk swoich artykułów.
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 9:59 am   

Grün napisał/a:
Tak, tylko musisz zrozumieć, że mają do tego prawo i to bez pytania o cokolwiek.


Jesli mają prawo, to jestem bezsilny. Ale dla mnie to jest piractwo.

I nie jestem pewien, czy rzeczywiście publikacje z AR podlegaja prawu prasowemu. AR nie jest gazetą, czasopismem ani niczym podobnym.

Inaczej podszedłbym do sprawy, gdyby "trójmiasto" tez było jakimś hobbystycznym portalem, którego twórcy pracują tylko dla satysfakcji. Tak jak AR.
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:20 am   

Zoppoter napisał/a:
Grün napisał/a:
No trudno się z Tobą nie zgodzić.
To co? Mam napisać, że Twoich tekstów nie wolno przedrukowywać?


Jezeli ktos inny ma na tym zarabiac, to ja tez chce. Jesli ja na tym nie zarabiam, to inni tez niech nie zarabiaja.


jest takie powiedzenie o psie ogrodnika... :wink:
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:28 am   

Ja tylko nie bardzo rozumiem, jaki jest cel takich "przedruków"? (o ile posługiwanie się sekwencją Ctrl+C, Ctrl+V można nazywać "przedrukowywaniem"). Przecież chodziło nam o to, żeby ludzie szukający góglem czy inną maszyną określonych informacji trafiali na strony Akademii. A w ten sposób część potencjalnych czytelników może do nas nie dotrzeć, bo z wyników wyszukiwania wybiorą sobie akurat "Trójmiasto.pl".
Co innego gdyby chodziło o publikację w innej, że się tak wyrażę, przestrzeni medialnej, np. w prasie czy w radiu. Wtedy kopiowanie naszych tekstów byłoby popularyzacją Akademii. A powielając teksty w ramach tej samej sieci www, mam wrażenie - przekonajcie mnie, jeśli jest inaczej - że tracimy odbiorców zamiast ich zyskiwać.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:32 am   

Cytat:
A powielając teksty w ramach tej samej sieci www, mam wrażenie - przekonajcie mnie, jeśli jest inaczej - że tracimy odbiorców zamiast ich zyskiwać.

I jak zwykle trzezwy i logiczny glos Pumeksa. Ja sie co prawda nie angazuje zbytnio w AR, mam swoja strone, ale tez tak to widze. I wcale sie Zoppciowi nie dziwie (chociaz ja bym inaczej do tego podszedl), dlaczego ktos ma brac pieniadze za skopiowanie artykulu, nad ktorym meczyl sie ktos inny.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:34 am   

parker napisał/a:


jest takie powiedzenie o psie ogrodnika... :wink:


Byłoby adekwatne, gdybym zażądał wycofania moich tekstów róznież z AR. Ewentualnie zapłaty za nie. A niczego takiego nie czynię.

Po prostu nie zyczę sobie, żeby inni zarabiali na mojej pracy, jesli ja wykonuje ją za darmo.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:35 am   

Przepraszam Was bardzo. To jest mój błąd. Powinienem był jak widać wszystko z Wami dokładnie uzgodnić przed rozmowami z trójmiastem. Ale na prawdę nie sądziłem, że może to stać się problemem. Dla mnie przedruki w portalu to darmowa promocja Akademii - a promocja już nie raz nam się przydała - wiele drzwi otwiera już samo słowo. Ale skoro tego rodzaju współpraca wywołuje obiekcje, to pytam w takim razie teraz, bo jeszcze nie jest za późno:
Kto się nie zgadza na to, żeby jego teksty były przedrukowywane w innych miejscach - włącznie z tymi komercyjnymi?
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:36 am   

pumeks napisał/a:
o ile posługiwanie się sekwencją Ctrl+C, Ctrl+V można nazywać "przedrukowywaniem"


Za tę skomplikowaną czynność nawet ktos dostanie pensję...
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:42 am   

A przepraszam bardzo, Pumeks... A jak inaczej wyobrażasz sobie przedruk? Mają to wydrukować, zeskanować, zoeerować i wrzucić spowrotem?
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:46 am   

A gdyby zrobić tak, ze na trójmieście byłyby krótkie teksty , coś w rodzaju "zwiastuna" z przekierowaniem do Akademii po pełny tekst?
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:47 am   

Grün napisał/a:
promocja już nie raz nam się przydała - wiele drzwi otwiera już samo słowo.

Potwierdzam, choć skorzystałem z imienia ARz tylko raz. Efekt, mam nadzieję, niebawem na stronach Akademii.
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:51 am   

Ja dorzuce jeszcze jedna uwage, zauwazcie ze na trojmiasto.pl duzo tekstow to "przedruki", m.in. z Gazety Wyborczej.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:55 am   

Do Grüna: dygresja o "przedruku" była tylko ubarwieniem - po prostu wydaje mi się że to słowo nie jest adekwatne, ale przecież to nie ma żadnego związku z meritum.
Natomiast oczekuję odpowiedzi na postawione pytanie: jak, zdaniem pomysłodawców tej operacji, działa efekt promocyjny ARz, skoro w przykładowym tekście nie ma nawet linku do naszej strony, ba! nawet zdania, że taka strona w ogóle istnieje. Jest tylko napisane "Akademia publikuje swoje prace wirtualnie". Co może zostać zrozumiane "Akademia publikuje swoje prace wirtualnie - na stronie www.trojmiasto.pl".
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk