Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kamień przy Jaśkowej Dolinie
Autor Wiadomość
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 7:42 pm   

Może jutro wybiorę się w tamte okolice i na podstawie widokówek spróbuje wykonać komparystykę, to może wtedy coś się rozjaśni.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 7:47 pm   

Ambitny plan, trzymam kciuki!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 7:52 pm   

Nie dość, że nie wrzuciłem makabundowych zdjęc na forum, to jeszcze nie mogę ani ich ani swoich znaleźć na komputerze :???: . Oto wielka tajemnica istnienia. Czy w związku z tym mogę wykorzystać tymczasowo na swojej stronie Twoje zdjęcia Janaku?
I przy okazji, kto widział kamień wcześniej niech sobie przypomni - czy on nie stał kawałek dalej od tego drzewa?
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 9:00 pm   

Mikołaj napisał/a:
Czy w związku z tym mogę wykorzystać tymczasowo na swojej stronie Twoje zdjęcia Janaku?

Oczywiście, że tak. Jeżeli jest potrzeba to moge podesłać zdjęcia w większej rozdzielczości. No i wybiorę się jeszcze raz na rekonesans.
Mikołaj napisał/a:
I przy okazji, kto widział kamień wcześniej niech sobie przypomni - czy on nie stał kawałek dalej od tego drzewa?

Mam jeszcze zdjęcie z IX 1999 i wtedy stał on tak samo blisko, a nawet zacieki po farbie były takie same. A może tak spróbować te zabrudzenia dyskretnie oczyścić?
Pytanie do fachowców, czy średnica drzewa pomoże coś w ustaleniu wieku, bo mogę zmierzyć?
Makabunda zewrzyjmy szyki i podczas GPS'owego rekonesansu sprubójmy zastanowić się nad tym kamieniem. Co Ty na to?
 
Makabunda 
po prostu ziom


Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 1143
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 9:52 pm   

Janaku jest okazja aby "zabłysnąć" i zadebiutować w Akademii. Taki temaci na dobry początek nie byłby zły. W pzrzyszłą sobotę będzie czas aby pogadać. Zaczynam powoli zgłębiać ubogie niestety materiały żródłowe o okolicy kamienia.
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 10:21 pm   

Sabaoth napisał/a:
Takie przydrożne?


Pytasz o to moje z Oruni? Nie, nie przydrożne :)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 8:52 am   

Zaglądaliście do albumu "Wrzeszcz"? Drzewo (wtedy jeszcze niewielkie) jest na co najmniej dwóch zdjęciach, s. 65-66 i s. 66-67. To pierwsze jest zimowe więc kamienia nie widać, ale na tym drugim, moim zdaniem, jest on widoczny!
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 11:27 am   

Wczoraj byłem w tym miejscu ale miałem problemy ze zrobieniem komparystyki .Tzn zrobiłem ale w drugą stronę ( w kierunku wrzeszcza ) i ta wyszła całkiem nieźle. Ale gdy próbowałem zrobić zdjęcie analogiczne do zdjęcia z ławką ( no nawet współczesną ławkę próbowałem uwzględnić :D ) to ciężko mi było osiągnąć odpowiednią skalę zdjęcia, i umiejscowienie bo jedyne co miałem za punkt charakterystyczne to ten dom w lesie. No i oczywiście nie było widać kamienia ( był za barakiem )
A co do zdjęć z albumu wcale nie jestem pewien czy widać tam to drzewo .Na tych zdjęciach jest sporo drzew których już nie ma ( te co są teraz , to zdecydwoanie młodsze no oprócz tego pod którym jest kamień ) a na tej zimowej nie wyraznie widac.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 12:07 pm   

W moim albumie bardzo wyraźnie :mrgreen:
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 12:10 pm   

Teraz dopiero widze ze przeoczyłem jedno zdjęcie( s 66/67) . Rzeczywiście to może byc to , ale czy ten kamień nie jest zbyt mały?
No ale poki co wrzuce moja komparystyke w kierunku wrzeszcza ( nie na temat ale to te same okolice .Zdjęcie z kamieniem zostawiam dla innych chetnych..
Dopiero po wstawieniu zobaczyłem ze sie lekko skala nie zgadza i kąt też tylko że jakbym to uwzględnił to bym zdjęcie robił za baraku , cóż trzeba by jeszcze na dtym popracować...
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 12:22 pm   

Gdanszczanin napisał/a:
Teraz dopiero widze ze przeoczyłem jedno zdjęcie( s 66/67) . Rzeczywiście to może byc to , ale czy ten kamień nie jest zbyt mały?

90 lat temu był jeszcze malutki, ale od tego czasu pewnie urósł :mrgreen:
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 12:29 pm   

No tak w końcu rósł razem z drzewem :D
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 6:16 pm   

pumeks napisał/a:
90 lat temu był jeszcze malutki, ale od tego czasu pewnie urósł :mrgreen:

skoro urosl, to pewno nauczyl sie chodzic :hihi:
 
Gdanszczanin 

Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 577
Wysłany: Sob Lut 05, 2005 11:13 pm   

Przyjrzałem się jeszcze raz temu kaminiowi i chyba rzeczywiście to ten sam . Nie jest wcale taki duży.
 
janak 
Jaćko


Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 289
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 2:15 pm   

Ostatnini w dziale POCZTÓWKI Sabaoth wrzucił m.in. poniższą kartkę. Pytanie, czy czasami nie jet to tan sam kamień (zaznaczony czerwonym prostokątem)? Jest w pewnej odległości od drzewa, ale mógł zostać później przesunęty.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk