Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
CO ZROBIC? - Supermarket jak stodoła
Autor Wiadomość
postman 
postman


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 248
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 6:25 pm   CO ZROBIC? - Supermarket jak stodoła

DRODZY PRZYJACIELE MAM DO WAS PYTANIE CO ROBIC ,DZIS DNIA 09/12/04 OTWARTO NOWY SKLEP LIDL PRZY ULICY GRUNWALDZKIEJ ,JAK PAMIETACIE OBOK ZNAJDUJE SIE MIEJSCE BYŁEGO CMENTARZA ,TABUNY LUDZI PRZECINAJĄ SOBIE DROGE PO BYŁYM CMENTARZU. CO ROBIC ZEBY TO POWSTRZYMAC,CZY MOZNA KUPIC PARE METRÓW PŁYTY PILSNIOWEJ I POROBIC NAPISY "TU BYŁ CMENTARZ" CZY JEST TO LEGALNE,CZY W JAKIS SPOSÓB POWSTRZYMA TE TŁUMY TRATUJĄCE TĄ ZIEMIE,JESLI TO NIE DA ZADNEGO EFEKTU TO CO?TYLKO :bang: :shoot:
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 7:54 pm   

Pomysł z płytami pilśniowymi niezły, tylko kto ze spieszących na przecenę zwróci na nie uwagę?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 7:54 pm   

Jak jest z cmentarzami w Gdańsku wszyscy wiemy. Gdzie indziej na grobach parkują samochody i nikt specjalnie się tym przez lata nie przejął, dlatego też obwaiam sie że i w tym wypadku Twój głos to wołanie na puszczy. Płotów bym nie budował, ale jeśłi byś zrobił kilka tabliczek z napisem "proszę nie deptać grobów" to mogłoby to dać jakiś rezultat. Moze kierownictwu Lidla ten temat nie jest obojętny, warto zapytać, może nie wiedzą i sami coś w tym kierunku zrobią, kiedy się ich poinformuje.
 
postman 
postman


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 248
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 8:43 pm   

NA TEMAT TEGO KIEROWNICTWA WOLAŁBYM SIE NIE WYPOWIADAC,PRZEPROWADZIŁEM DZIS ROZMOWE W SPRAWIE SŁUZBOWEJ :evil: .MYSLE ZE TAKA SPRAWA MOZE ISC TYLKO DO GÓRY FIRMY LIDL.TÓJ NAPIS MIKOŁAJU NAPRAWDE MÓGŁBY PRZYCHAMOWAC TE MARSZE PIELGRZYMKOWE. :wow:
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 2:16 am   

Z jednej strony cmentarz to rzeć wymagająca jakiegoś poszanowania, ale z drugiej strony za kilkaset lat na ziemi nie będzie wogule miejsca bo bnedą tam same cmentarza. Podbój kosmosu w celu robienia cmentarzy na innych planetach uważam za bezsensowny. Miejsce spoczynku ciała jest zresztą dla mnie rzeczą drugorzendą w porówaniu z miejscem gdzie ta smierć nastąpiła a ludzie umierają wszędzie. W każdym miejscu ktoś kiedyś umarł. Było wiele wojen, gdzie się nie wbije łopaty w ziemię w tym mieście tak się jakieś kości znajdzie. Nie można z tego powodu popadać w paranoję.

A Lidla nie lubię nie z powodu cmentarza tylko z powodu swojej tandety co nie przeszkadza mi w zrobieniu tam zakupów na święta. Bendą promocje uraaa. :D

Tak poza tym gdy powstanie wielki kolos w miejscu Fazera i spółdzielni mleczarskiej ten mały sklepik jakimjest Lidl i tak sam upadnie.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 6:53 pm   

Ciekawe czy gdyby grób Twojej matki czy dziadka był profanowany też byłbyś równie nieparanoiczny...
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 12:51 pm   

Sam pewnie bym już wtedy nie żył co sprawia, że miałbym na to wszystko całkiem inny, bardziej uświadomiony pogląd. Myślę, że zmarli widząc co się tu dzieje mają z nas raczej większą szydę niż mieli by się martwić co się dzieje z ich ciałąmi, które tak czy inaczej ulegną rozkładowi.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 2:31 pm   

Tu nie chodzi o ciała. Gdyby tak było, nie stawiano by nagrobków. Tu chodzi o pamięć i szacunek dla przeszłości, dla ludzi od których się wywodzimy, którzy zbudowali nasze Miasto. Zresztą nagrobków nie buduje się dla zmarłych tak naprawdę. Im to już akurat wszystko jedno.
 
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 7:37 pm   

Przecież nadal można pamiętać i szanować tych ludzi. Nie widzę problemu?
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 7:41 pm   

Cytat:
szanować tych ludzi

chodząc po ich grobach... specyficzna forma okazania szacunku...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 8:00 pm   

A czy takim wielkim problemem jest przejść kilka metrów więcej i nie deptać grobów?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 10:49 pm   

Jeśli się nie wie, to się nie da...
Obawiam się, że postawienie tabliczek nie pomogłoby wcale, bo kto czyta takie tabliczki :(
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 11:53 pm   

poza tym tam przecież nie leżą ludzie tylko Niemcy
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Gru 13, 2004 12:16 am   

Panie, przecież tam tylko Niemcy leżą :II Ale jaki szum był z cmentarzem Orląt Lwowskich.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Gru 13, 2004 12:24 am   

Dobra - nie budźmy upiorów!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk