Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zagraniczni studenci, Wrzeszcz, co pokazać
Autor Wiadomość
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Sro Lut 23, 2005 11:39 pm   Zagraniczni studenci, Wrzeszcz, co pokazać

W przyszłym tygodniu do mojej szkoły przyjeżdzają studneci z innych krajów. Będą ludzie m.in. z Kamerunu, Kenii, Francji i kilku innych państw. W poniedziałek mamy oprowadzić i pokazać im Wrzeszcz. I tu pytanie do Was drodzy forumowicze i znawcy Wrzeszcza - co im pokazać ? Oczywiście nie chodzi tu bynajmniej o podróż śladami znaków masońskich, drzew zrośniętych z płotami itp choć byłaby to z pewnością ciekawa wycieczka. Padła propozycja odwiedzenia Politechniki z powodu jubileuszy obchodzonego przez uczelnie, ew. pokazanie im Opery, przejście się po okolicznych parkach, następnie pokazanie im architektury (idąc w strone Oliwy wzdłuż Grunwaldzkiej po stronie PG). Na całość będziemy mieli około 3 godziny. Jak już wspomniałem będę wdzięczny za wszystkie pomysły i podpowiedzi. Dobrą informacją będzie też odpowiedź na pytanie, gdzie ich zabrać jak pogoda będzie nie dopisywać ;) To w większości studenci ekonomii, kilku chyba też prawa.

pozdrawiam,
alberht
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 2:59 am   

Jeśli chodzi o miły spacer i ciekawą architekturę, to lepszym pomysłem od Grunwaldzkiej jest Jaśkowa Dolina i okolice ul. Sobótki. Najbardziej sie pewnie ucieszą, jak pokażesz im Manhattan :wink:
 
Odyseusz 
Odyseósz


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 152
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 3:35 am   

Fakt Politechnika jest chyba najciekawsza. Jakby jeszcze z kimś się tam dogadać to by mieli profesjonalną wycieczkę z przewodnikiem. Z tarasu Manhattanu jest przyjemny widok tylko o tej porze roku nie będzie tam zbyt ciepło.
Ale dlaczego wrzeszcz? Przecież tam są same sklepy tak pozatym?
_________________
Booooo!
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 8:01 am   

Mikołaj, szczerze mowiac, to mialem na mysli uliczki po stronie politechnicznej ;) i rzeczywiscie Sobótki, Matejki i okolice - dość nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Odyseusz, jestem z 2LO, oprocz nas odwiedzaja jeszcze kilka innych szkol, wiec kazda pokazuje im 'swoja' okolice ;)

jakby co, to okolice 2LO też wchodzą w rachube, tylko, że tam nie ma raczej nic ciekawego... myle sie ? :%
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:10 am   

No ale ławeczkę z Oskarem na Placu Wybickiego możecie im pokazać ... (tylko sprawdźcie dzień wcześniej, czy jeszcze stoi :evil: ). Możecie pomaszerować przez Leczkowa pokazując kontrasty zabudowy, potem Conradinum, Politechnikę. O, a np. egzotyka religijna? macie do dyspozycji cerkiew przy Traugutta, synagogę przy Partyzantów, neogotyckie kościoły na Czarnej i na Sobótki...
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:13 am   

Można jeszcze pokazać kanapy pływające w Strzyży. Tego na pewno u siebie nie mają. :mrgreen:
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:34 am   

Cytat:
Można jeszcze pokazać kanapy pływające w Strzyży. Tego na pewno u siebie nie mają.

To jest prawdziwy folklor (no i oczywiscie bramini) :haha:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:38 am   

Czy wy zawsze musicie robić sobie jaja jak ludzie zadają poważne pytania? :evil:
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:46 am   

Pumeks, spokojnie. Przecież chyba wszystko zostało już powiedziane.
A powaznie, to ja bym się pochwalił czymś bardzo współczesnym, a mianowicie ścieżkami rowerowymi i rolą Gdańska w promocji ruchu rowerowego w Polsce. Jest tu czym się chwalić, bo Gdańsk jest pionierem i liderem roweryzacji miast. Wiecej na ten temat: http://www.rowery.org.pl/gdanski.htm
A Wrzeszcz mi się ze ścieżkami kojarzy, bo jest to matecznik OLE (Obywatelkiej Ligi Ekologicznej), która przepycha rowerowe sprawy w UM i organizuje coroczne przejazdy rowerowe.
_________________
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 10:50 am   

Corzano napisał/a:
Można jeszcze pokazać kanapy pływające w Strzyży. Tego na pewno u siebie nie mają. :mrgreen:

Chyba nie widziałeś afrykańskiej rzeki przepływającej przez miasto :hihi: Gdyby wszystkie były takie jak Strzyża, to nie byłoby problemu wody w Afryce.
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 11:04 am   

To na powaznie. Wszystko zalezy od pogody, jak bedzie zimno i deszczowo, to nikomu nie bedzie sie chcialo za dlugo spacerowac. Moja propozycja jest taka: Politechnika, Conradinum, Uphagena, kawalek Grunwaldzkiej, Matejki, Sobotki, kosciol garnizonowy, koniecznie Jaskowa Dolina i Pawlowskiego, potem dla kontrastu Grunwaldza z Manhattanem i Olimpem, Dmowskiego, panorama Czarnej z kosciolem NSJ, Park na Kuzniczkach (wystarczy przez plot :wink: ), Wajdeloty z widokiem na Grazyny i pozostale przecznice, Warynskiego, dalej tunelem do Czarnej i albo Czarna albo dalej Warynskiego do Grunwaldzkiej. Tak mi sie to widzi, troche historii, troche wspolczesnosci. Oczywiscie o II LO tez mozna zachaczyc robiac kolko Kilinskiego z browarem - Golebia - Pestalozziego, moze Labesa z domem Grassa?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 1:23 pm   

W pierwszej chwili pomyślałem - własnie, no przecież jeszcze Grass!
Rzeczywistosc moze okazać się bolesna, myślę, że Francuzi mogą nie kojarzyć kto zacz, nie mówiac już o Kameruńczykach i Kenijczykach (im można oczywiście wybaczyć).
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 1:27 pm   

Dom Grassa nie nadaje się do pokazywania, co najwyżej ławeczka z Oskarem.
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 1:36 pm   

alberht! Zaprowadź ich do knajpy na ruskie pierogi oraz bigos z polskim piwem i będą to lepiej pamiętać, niż spacer przy takiej pogodzie :hihi:
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Czw Lut 24, 2005 4:05 pm   

dzięki za odpowiedzi - na pewno skorzystam z Waszych rad;)

pumeks, gdzie znajduje się dokładnie ta synagoga ? słyszałem o jednej w szkole muzycznej (pewnie ta sama), ale czy ona jest nadal czynna ? a ławeczke, to sprawdzimy tego samego dnia (z dwójki mamy rzut kamieniem), żeby mieć pewność ;)

rispetto, ruskie to moje ulubione - must be! :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk