Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 12:38 pm   Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę

Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę
W dniu 22 czerwca 2004 r. rozstrzygnięto konkurs na nazwę nowego parku, budowanego w pasie Nadmorskim pomiędzy ul. Piastowską, a przedłużeniem Al. Jana Pawła II. W konkursie, ogłoszonym przez Wydział Ochrony Środowiska, udział wzięło pięćdziesiąt osiem osób. Spośród zgłoszeń, spełniających warunki konkursu, wybrano propozycję dwóch Gdańszczan - Panów Dariusza Szyfelbeina i Mateusza Niźegorodzkiego. Obaj Panowie zaproponowali tę samą nazwę - "Park Nadmorski". Wybór argumentowano wskazując na zbieżność z miejscem położenia.
Podobne powody zadecydowały o wyborze nazw ścieżek, przebiegających przez park - Piaskowej oraz Muszelkowej. Była to również propozycja Pana Szyfelbeina. Komisja zasugerowała także, by ścieżka, łącząca dwa sztuczne stawy na terenie parku, nazywała się Między Stawami.
Zwycięskie propozycje nazw parku i ścieżek zostały przekazane do Wydziału Geodezji i czekają aktualnie na zatwierdzenie przez Radę Miasta Gdańska.


Też brałem udział w tym konkursie, ale moja propozycja(e) nie znalazła uznania wśrod urzędników. :hihi:
Mój typ to PARK "CZTERY DWORY" (lub "KOLOROWE DWORY", "NADMORSKIE DWORY"). Nazwa nawiązywać miała do istniejących (do '45) w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego parku czterech dworów (XVIII w.): Czerwonego, Czarnego, Białego oraz Królewskiego. A nazwy dla ścieżek rowerowych były konsekwencją całej koncepcji czyli:
- ścieżka Biały Dwór - na przedłużeniu ul. Kołobrzeskiej;
- ścieżka Czarny Dwór - na przedłużeniu ul. Obrońców Wybrzeża;
- ścieżka Czerwony Dwór - na przedłużeniu ul. Jagiellońskiej.

19_file.jpg
Plik ściągnięto 19324 raz(y) 40,93 KB

_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 1:11 pm   

Trzeba przyznać, że wybrana nazwa jest szalenie odkrywcza, nowatorska i wręcz, powiedziałbym, fikuśna :hiihihi:
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 1:19 pm   

Cytat:
Mój typ to PARK "CZTERY DWORY" (lub "KOLOROWE DWORY", "NADMORSKIE DWORY"). Nazwa nawiązywać miała do istniejących (do '45) w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego parku czterech dworów (XVIII w.): Czerwonego, Czarnego, Białego oraz Królewskiego.

A myślisz, że szanowne jury to wiedziało skąd wywodzi sie Twoja propozycja? :II
_________________
When a man is tired of Gdańsk he is tired of life /niby Oscar Wilde/
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 1:27 pm   

Tak, ponieważ propozycję trzeba było uzasadnić - co też obszernie uczyniłem.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Maciek 
Krzywek

Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 286
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 1:46 pm   

Rzeczywiście nie wysilili się z tą nazwą ... :% Jest prosta, łatwa i nikt nie będzie zadawał głupich pytań dlaczego czarny? a co to był za dwór? itd
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem !
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 2:13 am   

Cztery Dwory by wybral fachowiec od reklamy i PR-nazewnictwa..tj Maciej Grzywaczewski szef PROFILM, ktory wlasnie zostal szefem I TVP...pusta plaza nam w Gdansku zostanie ? fachowcow zabierze W-wa albo swiat...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 4:16 pm   

'gdańsk - morze możliwości', miejmy nadzieję, że choć część gdańczan, fachowoców pozostanie tu
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 4:44 pm   

Ano przeczekaliśmy Niemców, Sowietów, to i tych obecnych trzeba będzie przeczekać...
 
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 4:55 pm   

ale ci dwaj poprzedni nie mieli takich możliwość germanizacji ani rusyfistykacji jak ci obecni...
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 7:11 pm   

Nie bardzo rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć.
 
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 8:33 pm   

miałem wrażenie, że piszesz o tych dwóch procesach, o których wspomnialem, a jaki związek ma mój post z Twoją? otóż z tego, co wiem, to te dwa wyżej wspomniane były przymusowe, a to czym 'obecni' nas karmią wcale nie przyjmujemu /większość/ jako cś zlego czy wbrew nam
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 9:45 pm   

No tak- a wymyslec dobra nazwe na okreslenie okolic -spolecznosci lokalnych- naprawde nie jest łatwo. Jak nazwac okolice Wajdeloty ? Az do Al Legionow i do Sz.P nr 18 czyli aktualnie- www.cen.gda.pl ??? Strzyża to jest cos strrrraaaasznie ostrego i nienetowego..;-))
Albo osiedla Kochanowskiego- Klonowicza...Sochaczewska -az do Klinicznej ?? do Kolonii Uroda ??
Nie jest łatwo, oj nie...a powinny miec swoje strony i to slowo-w linku !
Albo chociaz- w nazwie wątku na DawnyGdansk
Hmmm.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Lip 13, 2004 12:11 am   

Nie pisałem o germanizacji ani o rusyfikacji tylko o skutkach kolejnych okupacji Gdańska przez okoliczne państwa. A uważasz, że obecna jest dobrowolna? to ciekawe... Co miałeś/masz z historii?
 
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Wto Lip 13, 2004 12:39 am   

okupacja wiązała się w pewien sposób z germanizacją i rusyfikacją, prawda ?
miałem na myśli to, że nigdy wcześniej nikt nie miał takich możliwości jak ci obecni, nikt nigdy nie dysponował taka techniką, a pieniądz odgrywają teraz coraz to większa rolę

co odpływu fachowców z gdańska - obecnie szukanie ofert pracy jest coraz łatwiejsze /trzeba mieć kwalifikacje, to fakt, ale mówimy przeciez o specjalistach/, a i z przeniesieniem się nie ma problemów

/cały czas tłumaczę swoje posty - będę musiał więcej myśleć, gdy będę je pisał.../

w zakresie pierwszej klasy liceum na profilu podstawowym 5, zakres materiału starożytność - królowie elekcyjni

Grün nie jesteś kobietą, więc mogę Cie o to zapytać - nie zrozum mnie źle - masz 94 lata i bawisz się grafiką komputerową ?? jestem pełny podziwu dla Ciebie, bo to raczej dość niezwykłe /jak dla mnie/

późno, idę spać - dobranoc wszystkim :)
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Lip 13, 2004 12:45 am   

Ad rem! :hihi:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez Marcin Wto Lip 13, 2004 12:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk