Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę
Autor Wiadomość
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:08 pm   

villaoliva napisał/a:
Teraz ruszy cała plaga, każde centrum będzie chciało posiadać własny przystanek w rozkładzie. A potem przyjdzie czas na nazwy geograficzne w mieście...

Nazwa ulicy jest nazwą geograficzną, a ulica Hestii w Sopocie (wraz z przystankiem) istnieje już parę dobrych lat :wink:

P.S. W propozycji zmiany nazwy "Obrońców Westerplatte" na "Baleronik" zauważam elementy dywersyjne typowe dla przedstwicieli ziomkostw wypędzonych z Erika Steinbach na czele. Jest to tym bardziej oburzające, że propozycja pojawiła się tuz przed 1 września. Powiernictwo Polskie tylko czeka na takie okazje :hihi:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
Ostatnio zmieniony przez feyg Czw Sie 30, 2007 12:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:10 pm   

na szczęście wciąż istnieje przystanek z nazwą "Brama Oliwska", choć śladu po Bramie dawno nie ma :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 1:59 pm   

Cytat:
Nazwa ulicy jest nazwą geograficzną, a ulica Hestii w Sopocie (wraz z przystankiem) istnieje już parę dobrych lat

Zgadza się, lecz ul. Hestii jest zupełnie nową uliczką, a w cytowanym wyżej przykładzie zlikwidowano istniejące już nazwy.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:01 pm   

no to jak nazwać przystanek, gdy koszar już nie ma? miasto się zmienia :???:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:04 pm   

Bramy Oliwskiej też nie ma.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:08 pm   

ale też nic wokół nie stoi.
za to od lat mówi się w moim środowisku o planach budowy nowej Opery właśnie na tzw. placu zebrań ludowych. pomijam science fiction tych marzeń, ale gdyby tak się stało, przystanek zmieniłby swoją nazwę, a ja osobiście nie miałabym nic naprzeciw :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:15 pm   

seestrasse napisał/a:
ale też nic wokół nie stoi.
za to od lat mówi się w moim środowisku o planach budowy nowej Opery właśnie na tzw. placu zebrań ludowych. pomijam science fiction tych marzeń, ale gdyby tak się stało, przystanek zmieniłby swoją nazwę, a ja osobiście nie miałabym nic naprzeciw :wink:


Ale jest Plac Zebrań Ludowych - kojarzony przez większość :hiihihi:

Z tego co wiem, są zaawansowane plany budowy dla MDK zaplecza do organizacji "Sceny Muzycznej". Napewno nie grają tam oper.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:28 pm   

villaoliva napisał/a:
Ale jest Plac Zebrań Ludowych - kojarzony przez większość

więc co? Plac Zebrań nie zapłacił za reklamę na tabliczce przystankowej? :braawo:

Cytat:
Z tego co wiem, są zaawansowane plany budowy dla MDK zaplecza do organizacji "Sceny Muzycznej". Napewno nie grają tam oper.

napisałam, że pomijam sajens fikszyn i marzenia :hihi: tak czy owak nastaw się, że nazwa Brama Oliwska zniknie prędzej czy później :cry: :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:33 pm   

Miasto się zmienia.

Dlatego należy szybko wprowadzić w życie umieszczoną tu kiedyś mapkę :<>
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 2:46 pm   

coraz bardziej mam wrażenie, że to walka z wiatrakami, ponieważ to niestety ludzie mówią "Morena", a nie Piecki bądź Migowo, kojarząc dane miejsce ze spółdzielnią mieszkaniową. i to jest faktycznie błąd, bo zastępuje się nazwę geo nazwą byle czego. ale wybacz, koszary jak i megasklep to są tylko budynki. w przeciwieństwie do ziemi są wyburzalne :wink:
nikt nie wyrzuca nazwy "Wrzeszcz".

aha, i póki co istnieje wciąż przystanek Złota Karczma, nie Ikea czy cóś.

no i jeszcze przykład kolejowy - co chciałbyś zrobić z obydwoma przystankami stoczniowymi, Politechniką i niebezpiecznie ostatnio naruszonym przez Uniwersytet Przymorzem? nie sądzisz, że czasem dobrze jest dookreślić dane miejsce? :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:12 pm   

Skoro tak twierdzisz to ja sie zastanawiam czy więcej ludzi chodzi do Opery czy Multikina?
I czy w związku z tym cały węzeł tramwajowy oraz stację SKM nie nazwać Gdańsk Multikino?
To jest doskonałe dookreślenie. :mrgreen:

Po co to wywiaszanie białej flagi?
To znaczy że dajemy sobie spokój ze starówką???
STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>) (300 km>>) (300 km>>)

Wydaje mi się, że my właśnie na tym forum powinnismy murem stać za tradycyjnymi nazwami.
Własnie tutaj ich bronić, a nie usprawiedliwiać istnienienia np. Moreny.

Im więcej będzie takich obrońców tym lepsza będzie średnia nazywających poprawnie miejsca. :co_jest:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:21 pm   

Cytat:
aha, i póki co istnieje wciąż przystanek Złota Karczma, nie Ikea czy cóś.
Ale jeżdzą specjalne autobusy do Parku Handlowego Matarnia, wogóle nie zahaczając o właściwą Matarnię.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:30 pm   

nie wywieszam białej flagi. stwierdzam proste fakty.
burzę się, gdy słyszę staroofkę, Morenę, także Letniewo, że ktoś mieszka w Wyścigach bądź na nich.
ale jestem w bolesnej mniejszości, i przyjmę na zimno jak mi zmienią nazwę przystanku z Opery na Multikino. bo jak słusznie zauważyłeś, ludzi którzy chodzą do Multikina jest więcej. przyjmę na zimno również dlatego, że to szczegół wobec faktu, że ludzie nie znają historii tego miasta, i chwytają się tego, co mają pod nosem, czyli Baleroników, Multikin, Szadółek* (to są bloki obok mnie, a ja przecież mieszkam na Ujeścisku). że wszyscy jesteśmy przyjezdni, ale może procent z nas wie, co tu było kiedyś.
powtarzam, bardziej bolą mnie bezmyślne zmiany nazw dzielnic, czyli ziemi. ale każda chałupa rozleci się, zwłaszcza wtedy, gdy nie będzie już potrzebna - vide koszary. z tego powodu nie mam zamiaru drzeć szat.

*koleżanka od Szadółek pod wpływem m. in. moich uwag zmieniła swego czasu nomenklaturę naszej dzielnicy na Ujeścisko Główne. jeśli skonstruujesz jakiś efektywny system edukacji takich ludzi i wprowadzisz go w życie, stawiam Ci skrzynkę balantasia :wink:
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:37 pm   

Niestety jedyny sposób to iść pod prąd dostając za to cięgi i obelgi że jest się nienormalnym.
Znam to z innego forum.
Ale wiesz "Zasady Zobowiązują" :wink:

Jesteśmy z innego układu :hihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 3:45 pm   

ludzie, którzy wmawiają Ci że jesteś nienormalny, nie rokują poprawy. dalej będą mówić swoje.
ludzie chcą wiedzieć, gdzie jest siłka na dzielni, czemu autobus smrodzi im pod oknem i dlaczego woda podrożała. mają w dupie sepiowe zdjęcia i nazwy, bosh, szwabskie jeszcze! po robocie wracają z powrotem na Morenę i idą do Kerfura po chleb, danie do mikrofali i piwo.
problem zmiany nazwy przystanku to przy tym mały pikuś. ale niestety, wypływa z takiego nastawienia społeczeństwa.
ten "układ" to świadomość :wink:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk