Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 7:37 am   

Cytat:
Toż to dwa w jednym - nie dość, że chrom i szkło, to jeszcze niby "nawiązuje". To ja już wolę, żeby nic nie udawać.

Jasne, jasne - Labestia czytuje co tu piszesz... :wink:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7700
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 9:12 am   

Grün napisał/a:
A przepraszam, bo się zgubiłem - znaczy że jeśli nie można odbudować zabytku dokładnie to wolisz w tym miejscu City Forum?


Jezeli w miejscu był ZABYTEK, to jestem za tym żeby go zrekonstruować. Przy czym moje rozumienie słowa rekonstrukcja nie dopuszcza związku frazeologicznego "zrekonstruować dokładnie". Jak ma być niedokładnie, to dajmy sobie spokój.

Jeżeli w jakimś miejscu była architektura pozbawiona walorów historycznych - a to jest przypadek nie tylko ulicy Stągiewnej, ale także np. Targu Rybnego, no i - tu się narażę - Targu Węglowego z Danziger Hoffem - nie należy w ogóle zawracać sobie głowy "odbudową". Należy zastosować nową architekturę, ale HARMONIZUJĄCĄ. Moim zdaniem oznacza to - w obrębie Prawego i Starego Miasta - architekturę typu hotel "Hanza" czy zwłaszcza nowe Stare Miasto w Elblągu. Czyli coś co ma wyglądać jak kamieniczki, ale nie pseudorenesansowe, pseudogotyckie czy zwłaszcza pseudo-neo-renesansowe, tylko kamieniczki w stylu pierwszej połowy XXI wieku. Ale pozostające kamieniczkami.
W przypadku Targu Węglowego powinny to być obiekty większe, ale bez przesady - takie jak budynek Banku przy Bramie Wyżynnej lub nieco niższe. I nie nadużywające materiałów które NADMIERNIE kontrastowałyby z otoczeniem.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 11:11 am   

Cytat:
Jasne, jasne - Labestia czytuje co tu piszesz...

tu akurat nie ma między nami sporu
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 11:01 pm   

A ze spytam Gruena w ramach ,,konkret & precyzja,,czym podpadlam w kwestii winnej złotowki ? Nie uzywam słowa STARÓWKA (300 km>>) (300 km>>) przecie...jak najbardziej popieram pomysl wykupu Wyspy Spichrzow i niniejszym postuluje powolanie Ministra Skarbu z odpowiedniej wielkosci tacą czy mieszkiem. Kwestura FDG ! Z pieczecia lakową ,jestem stad,,
Szczegolnie, ze wpłaty na konto to dodatkowo 3,50 - i jak na mnie to zarabia bank czy poczta np. od smiesznie niskiej wpłaty 12 zl za roczna prenumerate Pisma NGO to mi sie robi COS...o, cos takiego :evil: :evil: :evil: i chodze wyjac po nowym Parku w Pasie Nadmorskim albo po...Parku Nad Strzyżą....
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Wrz 07, 2004 12:25 am   

Bassa, załóz sobie konto internetowe (Intelgo, mBank) - przelewy 0 zł.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Wrz 07, 2004 11:51 pm   

No tu ciekawostka jest-sprawdzal czlowiek na moja prosbę i ponoc nie mozna w/w bankach załozyc konta Stowarzyszeniu- tylko osoba pryw albo firma.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 12:06 am   

No to jakiś specjalista sprawdzał, albo jakiś specjalista udzielał informacji. Stowarzyszenie (za wyjątkiem wszakże stowarzyszenia zwykłego) jest osobą prawną - i jako takie, zwłaszcza jeśli prowadzi działalność gospodarczą, może a czasem nawet musi posiadać rachunek bankowy.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 12:16 am   

Bassa, a ty funkconujesz już jako stowarzyszenie?
A co do tego, ze nie można takiego konta załozyć - bzdura do kwadratu! Tyle że konta dla osób nie-fizycznych są droższe.
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 2:03 pm   

Zoppoter napisał/a:
Nowy Port i Brzeźno to właściwie to samo.


Bez przesadyzmu - "są granice, których przekraczać nie można." :mrgreen:
_________________
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 5:38 pm   

Noooooooooooooooo - co to to nie! Nowy Port i Brzeźno mają bardzo ściśle określone granice :) prawda Corzano? :%
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 1:37 am   

jeszcze raz piszę- nie da rady załozyc konta w INTERNETOWYM banku -stowarzyszeniu ! A w normalnym banku- owszem, np oferta Cel oszczędza środki- zestaw dla organizacji non profit "wspólny cel" PKO BP...14 zl miesiecznie koszt utrzymania pakietu.To juz lepsze konto Stow w SKOK- za 2 zl miesiecznie... To jest temat który przeleciał do osobnego watku- Stowarzyszenia (NIE Fundacje!) i tam warto podyskutować nad konkretami.Np. ostatnio sie doczytałam,ze nie kazda firma moze 1% podatku podarowac...diabeł siedzi w szczególach ! :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 9:20 pm   

Przystanek "Słowackiego" odchodzi w przeszłość.
Autobusowe "Koszary" też :cry:

UM Gdańsk
Cytat:
Zmiana nazwy przystanków w obrębie skrzyżowania Grunwaldzka/Słowackiego/Kościuszki

Przy okazji otwarcia zmodernizowanego skrzyżowania Grunwaldzka/Słowackiego/ Kościuszki zostaną ujednolicone nazwy przystanków komunikacji miejskiej w ramach węzła przesiadkowego. Od 1 września br. przystanki autobusowe: „Dekerta”, „Kościuszki”, „Koszary” oraz tramwajowy: „Słowackiego” (w obu kierunkach) zmienią swoją nazwę na „Galeria Bałtycka”, od najbardziej charakterystycznego obiektu przy tym węźle. To kolejny element w ramach poprawy oznaczenia sieci komunikacyjnej w Gdańsku. Warto przypomnieć, że przy wyznaczaniu tras na biletach okresowych powyższe przystanki były już wcześniej traktowane jako węzeł przesiadkowy.
Wiąże się z tym również wprowadzenie dodatkowego przystanku „Galeria Bałtycka” jako stałego na trasie linii C w kierunku Jelitkowa (przed wiaduktem w ciągu ulicy Kościuszki). Zmiana ta umożliwi pasażerom przesiadanie się na linie tramwajowe. W czasie modernizacji skrzyżowania ten przystanek już funkcjonował, ale jako tymczasowy.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 10:07 pm   

Cytat:
Przystanek "Słowackiego" odchodzi w przeszłość.

Ciekawe ile nazwanie przystanku nazwą sklepu może kosztować? :%
_________________
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 10:15 pm   

Też nad tym się zastanawiałem.
A czy przypadkiem stacja Gdańsk Wrzeszcz też nie powinna zmienić nazwy?
Przecież GB będzie najbardziej charakterystycznym elementem w pobliżu :evil:

Teraz ruszy cała plaga, każde centrum będzie chciało posiadać własny przystanek w rozkładzie. A potem przyjdzie czas na nazwy geograficzne w mieście...
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
racibo 
burzymurek


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 94
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 11:57 pm   

można by tuziny propozycji dorzucić:
-zamiast Pętla Oliwa "Mix Całodobowy"
-zamiast Obrońców Westrplatte "Baleronik"
-miast SKM Prz-Univ "Rossie"
itp itd itp
_________________
nie lubię podpisów
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk