Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Park Kuźniczki
Autor Wiadomość
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 1:56 pm   

jasne, rozumiem, ale mam pytanie - w którym miejscu znajodował się ten staw ? a może mowa jest o stawie, ktory do dzisiaj się tam znajduje - pomiędzy dawną składnicą wegla, a później parkingiem browarowym, dawną Pepsi i Kilińskiego ?
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Nie Wrz 26, 2004 3:40 pm   

Też jeszcze nigdy tam nie bylam i miałam zamiar pojechać dzisiaj.... ale moi goście obstawili dziś na spacerowanie Park Nadmorski :wink: musiałam się poddać.
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Pon Wrz 27, 2004 9:23 am   

To jest właśnie ten staw - między ul. Kilińskiego, torami kolejowymi i ulicą "Nad Stawem". U Grassa w Psich latach staw nazywa się "Aktienteich", co tłumacz przełożył jako "Staw browarny"(Browar nazywał się Aktienbrauerei).

Co do pytania o ulice Wajdeloty, Kilińskiego i Białą, to na pewno Wajdeloty zbiega się z Kilińskiego pod kątem prostym. Jak spojrzysz na plan który ostatnio zamieścił Marcin w wątku "Peron Kaschubische Bahn" to zobaczysz, że kiedyś - przed powstaniem dworca - ulica Wajdeloty biegła dalej i tworzyła jedną całość z tym, co obecnie nazywa się Lendziona. Podobnie Kilińskiego łączyła się z częścią ulicy Dmowskiego i biegła do rynku Wrzeszcza.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Wrz 27, 2004 11:57 pm   mocno przebudowany dwór...

To budowla tuz przy krawezniku ulicy Wajdeloty, przy wejsciu na basen Milo.Warto zerknac-wejscie od podworka- na przeslicznie zrekonstruowane schody ( i na tym sie skonczylo...)
Samtad widac tez własciwa werande- istnieje, jak najbardziej -zagracona fragmentami mebli i resztek remontowych, tuz przy wejsciu do klubu GGOG.
Natomiast nic nie wiem o pałacyku -dawnej dyrekcji????- na terenie browaru, zołto otynkowany budynek tuz przy murze parku-widac go na fotkach z impressy za estrada..
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 2:48 pm   

Zaglądnęłam do parku dzisiaj, ależ praca tam wre! Mam nadzieję, ze to będzie fajne miejsce, nie tylko dla okolicznej żulii.
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 7:18 pm   

Dnia 25.09.2004 w parku Kużniczki odbyła się odsłona III edycji święta ul.Wajdeloty , relacja zdjęciowa na portalu Wrzeszcz www.wrzeszcz.gda.pl w dziale Galeria Różne( nie, nie zdradziłem forum) Tam było mi łatwiej zamieścić. Niestety nie widziałem na imprezie nikogo znajomego z forum oprócz Bassy.
 
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 10:26 pm   

basso - ten pałacyk nie był siedzibą dyrekcji browaru, a przynajmniej nie w ostatnich paru latach... wydaje mi sie, ze tam byly mieszkania [moze emerytowanych pracownikow browaru], z tego co wiem to siedziba dyrekcji, kadr itp miescila sie w budynach przy bramie - czerwony po lewej za portiernią i biały na przeciwko bramy

dodane [01.10.2004]:
do parku będzie prowadzić jeszcze jedna brama - od strony stawu, o ktorym byla mowa [na Kilińskiego, w pobliżu torów, które prowadziły do browaru] - z tego, co zauważyłem wygląda tak samo jak ta od strony dworca - ma też napis 'PARK KUŹNICZKI' ;)
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 8:47 pm   

Byłem, widziałem praca wre pełną parą. A jak przechodziłem, to akurat montowali drugą bramę, tą od strony stawu.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Paź 03, 2004 11:24 am   

Aaaaa ! To sabaoth powinien wiedziec co w ktorym budynku...w g albumu Wrzeszcz i fotek z poczatkow istnienia browaru da sie przecie dojsc co gdzie bylo...i kto ma fotki prywatne z tamtych czasow...Mieszkancy Pestalozziego ? mieszkancy labesweg ??/ Moze Elbrewery zbieralo cos do swoich mat promocyjnych ??? I mat leza w Elblagu ???
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 9:13 pm   

ha! wreszcie dziś tam dotarłam i wreszcie wiem, o czym mowa :)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 9:54 am   

Wracajac (biegiem) ze sklepu z czesciami zamiennymi do mojego zabytkowego pojazdu szedlem (bieglem) ulica Kilinskiego (Kleinhammerweg). A ze sie troche zasapalem wstapilem do mojego ulubionego sklepiku warzywnego na ul. Golebiej, prawie na rogu Kilinskiego. I co? Sklep wyglada dokladnie tak samo jak dobre 30 lat temu! Mozna tam nawet kupic ORANZADE :D Niestety nie sprzedaja jej w butelkach z porcelanka, tylko w zwyklych z metalowym kapslem. A za lada stoi, juz nie pani Marta, ale jej siostra, pani w bardzo slusznym wieku. Bardzo milo bylo powspominac, jak w wieku lat 3 (slownie: trzech) zachodzilem tam z babcia kupic oranzade i duze, czerwone lizaki. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia tego sklepiku,, on ma swoj niepowtarzalny klimat.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 11:34 am   

I siostra pani Marty Cię poznała? :) mówiłem, że nic się nie zmieniłeś :)
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Paź 05, 2004 11:56 am   

Ja tam przez wiele lat robilem prawie codziennie zakupy! To taki moj ulubiony sklepik :mrgreen:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Megan 

Dołączyła: 21 Paź 2004
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 26, 2004 8:31 am   

Witam wszystkich. Nie wiecie czasem, kiedy jest przewidywany termin zakończenia renowacji Kuźniczek?
Ostatnio byłam we Wrzeszczu i wygląda na to że jeszcze troszkę to zajmie, a podobno cała inwestycja miała być już zakończona we wrześniu.
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Paź 26, 2004 4:24 pm   

Witaj Megan. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk