Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy park w pasie Nadmorskim otrzymał nazwę
Autor Wiadomość
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:00 am   

:haha:
Cytat:
Oczekuję na uzupełnienia

Przymorze:
-> Real Praktiker kwartał (albo spolszczona wersja: prawdziwy praktyk)
-> przy "Okrąglaku"
-> Maćkowy 2 (w okolicach klubu osiedlowego "Maciuś")

:hihi: :hihi: :hihi:

No i jeszcze ten Auchan - przecież i tak tak wszyscy mówią "oszołom".

:haha:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:11 am   

Grün napisał/a:
Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców Trójmiasta proponuję sporządzić mapę AKTUALNYCH nazw, nie jakieś tam pohitlerowskie zaszłości typu Kuźniczki, czy Główne Miasto. Trzeba z ŻYWYMI NAPRZÓD IŚĆ. Oczekuję na uzupełnienia :)


Zawsze mnie bawiło, jak mieszkańcy Przymorza mówiąc o Oliwie nazywali ją "Starą Oliwą". Wychodzili z założenia że oni mieszkają w jakiejś "Nowej Oliwie".
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:19 am   

To ja poproszę o lokalizację dzielnicy Przy Maciusiu i Przy Okrąglaku, bo ja jestem zapóźniony i sie nie znam.
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:33 am   

Cytat:
Przy Okrąglaku
- czyli przy kościele zwanym "okrąglakiem" (chociż bardziej adekwatna byłaby nazwa: walec) :hihi:
Cytat:
Przy Maciusiu
- rejony Opolskiej (Sabaoth z pewnością bardzo dobrze kojarzy) :hihi:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:52 am   

Cytat:
- rejony Opolskiej (Sabaoth z pewnością bardzo dobrze kojarzy)

Kojarze, ale w Maciusiu nigdy nie bylem. Mieszkalem przez pewien czas na Kolobrzeskiej 44.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:01 pm   

Grün napisał/a:
Trzeba z ŻYWYMI NAPRZÓD IŚĆ. Oczekuję na uzupełnienia :)


Tajest. Zara se przypomne co tam jeszcze mamy...

1. Żabianka zajmuje równiez obszar na zachód od torowiska kolejowego tudzież na południe od ulicy Pomorskiej. Zdaje się, że też Jelitkowo coraz bardziej staje się Żabianką.
2. Przymorze OCZYWIŚCIE sięga aż do Lasów Oliwskich, obejmując Polanki na przykład.
3. Nowy Port i Brzeźno to właściwie to samo.
4. Wyścigi to oczywiście cały południowy Sopot (przestarzałe, germańskie i hitlerowskie nazwy Karlikowo i Świemirowo nie zasługują na pamięć), a Brodwino jest tożsame z Kamiennym Potokiem.
5. Dolny Sopot zajmuje również pas ziemi miedzy główna arterią a skarpą sopocką, czyli obszar połozony kilkanaście metrów wyżej od dawnego Dolnego Sopotu...
6. Miejsce Kolibek zajeła dzielnica Koło Klifu. Tym samym Klif Redłowski zapewne przestał istnieć...
7. Redłowo zaanektowało Mały Kack, leżąc niegdyś na zachód od torów kolejowych. Małego kacka już nie ma.
8. Nie ma również Wielkiego Kacka, bo teraz są Karwiny.
9. Chwarzno jest tożsame z Chwaszczynem, a Wiczlino z Witominem.
10. Tam gdzie przed wojną w polskiej Gdyni, dumie II RP był Grabówek, teraz jest Stocznia.
11. Grabówek szczęśliwie nie zniknął, tylko zajął miejsce Leszczynek.
12. Leszczynki zrekompensowały to sobie zajmując najstarszą część Chyloni...
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7696
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:09 pm   

Oczywiście szpital na Klinicznej, a także Opera i Multikino leżą w dzielnicy Gdańsk-Politechnika.
Aha, widziałem reklamę jakiegoś biura czy czegoś tam, gdzie całkiem na serio w adresie mieli napisane "ulica Heweliusza, Gdańsk Główny" 8O
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 12:11 pm   

pumeks napisał/a:
Aha, widziałem reklamę jakiegoś biura czy czegoś tam, gdzie całkiem na serio w adresie mieli napisane "ulica Heweliusza, Gdańsk Główny" 8O


Może przeznaczony dla wóżków z bagażami i pocztą przejazd przez tory jest fragmentem ulicy Heweliusza...? :haha: Ewentualnie może chodzi o firmę z siedzibą w tunelu na przedłuzeniu ul. Heweliusza...
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 1:48 pm   

Piękny Kij w Mrowisko- a nie mówiłam, że Gruen jest kłasa sam dla siebie ?Hiperrektor !
:mrgreen:
ad rem- protestuje przeciw nazwom firm i biznes-skojarzeniom : mowa o spolecznosciach osiedlowych i tozsamosci,,małych ojczyzn,,-no moze z wyjatkiem Olivii i Gedanii.
osiedle z ul Opolską to uczciwe zaspa ROZSTAJE, piekna nazwa..podobnie to co miedzy Przymorzem a ul Hynka- to zaspa MŁYNIEC...tez ładne !
Polanki to Polanki...(okolica a nie tylko ulica)
matecznik to kwadracik A-3 z mapy, ktora ma (skanuje ?)Yarecque- miedzy ETC, Chrobrego, Kosciuszki i al Legionow- vis a vis ma Gedanie ale to juz ,,inna bajka,, jak pisal Wiewiór.
A klub Winda z ul Racławickiej wcale sie nie musial nazywac Winda....Planujac przeprowadzke na Kuzniczki do bylego kina Jagienka i administrujac miejskimi funduszami koncertowymi w teatrze Lesnym na Jaskowej Dolinie-spoko mógl sie jakos ładnie skojarzyc z Dawnym Wrzeszczem... :P
Tak sie sklada, ze FDG jest-ankietowo i fachowcowo - swietnie przygotowane do dyskutowania nazw dla MIEJSC /inwestycji/pomysłow/projektow spol/KTORE TYCH NAZW NIE MIALY -nigdy...
Dlaczego Marcin uwaza, ze amator-developer wymysli lepsza nazwe niz sam Marcin ???
np dla biurowca-handlowca na terenie rampy Kashubian Bahn??? :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 1:53 pm   

Cytat:
dla biurowca-handlowca na terenie rampy Kashubian ( :hihi: ) Bahn???

Proponuję Rampa Plaza
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 2:11 pm   

Cytat:
osiedle z ul Opolską to uczciwe zaspa ROZSTAJE

8O Chyba jednak nie... :hihi:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 5:16 pm   

dorzuce sie do tej pasjonujacej dyskusji. Otóz okazuje sie, ze przez cale swoje dluuugie zycie tak naprawde w Gdansku wcale nie mieszkam. Bo tak:
mieszkajac na Seestrasse, jezdzilam do budy DO GDANSKA.
mieszkajac w Stolzenbergu (a raczej na polach w jego okolicy) równiez musialam na studia dojezdzac DO GDANSKA (az dziwne, ze nie dotalam akademika. Kolezanka z blokowiska na Niedzwiedniku usilowala przekonac pania w Toku Studiów, ze jest z Bretowa i nalezy jej sie pokoik - no i prawie jej sie udalo :haha: )
Teraz jest tak samo. Jade np. po zakupy - do Gdanska. Tak mówia wszyscy obok mnie.
Nie ma w jezyku tych wszystkich ludzi slowa Sródmiescie, a wyraz GDANSK funkcjonuje w takim samym znaczeniu jak kazde inne osiedle wybudowane w naszym miescie (przeciez rzadko kto ma tak naprawde pojecie o tym, ze Oliwa czy Orunia byly kiedys osobnymi "organizmami miejskimi"). O "starówce (300 km>>)" przez litosc nie wspomne.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 8:54 pm   

Przypadkowo (albo i nie :wink: ) Zoppoterowi udało się przemycić elegię na cześć wielkiego wpływu nazw przystanków kolejowych na świadomość mieszkańców Trójmiasta (a może Przyeskaemkolandu? :hiihihi: )
Vide przypadki Żabianki, Przymorza, Grabówka, Leszczynek... - człek wysiada z kolejki, widzi napis Leszczynki albo Żabianka i jest święcie przekonany, że to prawda
:hihi:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Petelka 


Dołączyła: 20 Lis 2003
Posty: 937
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 9:03 pm   

Marcin napisał/a:
Cytat:
osiedle z ul Opolską to uczciwe zaspa ROZSTAJE

8O Chyba jednak nie... :hihi:

NA PEWNO nie!
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 9:10 am   

knovak napisał/a:
Przypadkowo (albo i nie :wink: ) Zoppoterowi udało się przemycić elegię na cześć wielkiego wpływu nazw przystanków kolejowych na świadomość mieszkańców Trójmiasta (a może Przyeskaemkolandu? :hiihihi: )


Oczywiscie, że nieprzypadkowo. SKM też ma jakąś wadę (bo poza tym ma oczywiście same zalety :burn: :rwie_wlosy: )
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk