Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa Spichrzów
Autor Wiadomość
anetak 


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 11:40 am   

Dzieki za fotki!
Niedawno sie tam wybralam i zrobilam duzo fotek sama. W miedzyczasie juz jestem blisko konca mojej pracy, wiec moze potem przedstawie materialy, ktore do tego nazbieralam i jaki byl wynik mojego pomyslu na to miejsce.
Pozdrawiam
 
roland 


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 780
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 1:43 pm   

Kilka starszych fotek

I175.jpg
Plik ściągnięto 11298 raz(y) 61,38 KB

I300.jpg
Plik ściągnięto 11298 raz(y) 68,63 KB

Is12.jpg
Plik ściągnięto 11302 raz(y) 69,43 KB

I173.jpg
Plik ściągnięto 11302 raz(y) 48,2 KB

I126.jpg
Plik ściągnięto 11302 raz(y) 48,99 KB

 
anetak 


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 5:29 pm   

Hej,
Masz moze tez date tych zdjec?
Ja mam tylko ta ostatnia fotke

i nie zgadzam sie z opisem rocznika (ktory z pewnoscia sie nie zgadza, bo w tle najbardziej jest widoczny kosciol Sw Jana) wnioskuje, ze ten cypel zostal wyciety w roku 1921.

A moze wie ktos, cos wiecej na ten temat?

mi09420d05a.jpg
Plik ściągnięto 11271 raz(y) 79,43 KB

 
roland 


Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 780
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 6:07 pm   

Zdjęcia są podobno z roku 1929, ale nie mam pewności. Cypel zlikwidowano, gdyż potrzebne było miejsce na obracanie statków przebywających w tej części portu.
 
anetak 


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 7:05 pm   

Ok,
to dzięki za pomoc !!!
:)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:44 am   

ROZPOCZĘŁA DZIAŁALNOŚĆ RADA INTERESARIUSZY WYSPY SPICHRZÓW

Cytat:
Koordynacja zamierzeń i działań inwestycyjnych na Wyspie Spichrzów, zapewnienie ich jednolitego charakteru, tak pod względem urbanistycznym jak logistycznym i technologicznych – to główne cele powołanej Rady Interesariuszy Wyspy Spichrzów. Jej pierwsze posiedzenie, skupiające 10 uczestników, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.



Przed dwoma miesiącami, 26 marca 2007 roku, właściciele i użytkownicy wieczyści terenów położonych na Wyspie Spichrzów podczas spotkania z prezydentem Gdańska, zdecydowali o utworzeniu Rady Interesariuszy Wyspy Spichrzów. Inauguracyjne spotkanie członków Rady odbyło się w pierwszy dzień czerwca w Urzędzie Miejskim. W jej składzie znalazło się dziewięciu przedstawicieli firm posiadających nieruchomości na Wyspie Spichrzów. Udział w pracach Rady bierze też Miasto Gdańsk.

- Rada jest dobrowolnym zrzeszeniem spółek i firm, które są zainteresowane zagospodarowaniem Wyspy Spichrzów. Jestem przekonany, że poprzez swoją aktywną działalność, Rada będzie brać udział w opracowywaniu wniosków i koncepcji, które zostaną wykorzystane w procesie przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego tego obszaru – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, odpowiadając na pytanie jakie są jego oczekiwania co do działań Rady. – Mam nadzieję, że na forum Rady będą także rozstrzygane wszelkie spory mogące wyniknąć z realizacji planów poszczególnych firm, w niej reprezentowanych – dodał Adamowicz.

Przewodniczącym Rady Interesariuszy został Jan Szczygielski, reprezentujący Gray International, jedną z firm posiadających nieruchomość na Wyspie Spichrzów.
- Naszym pierwszym zadaniem będzie uzgodnienie działań dotyczących inwestycji związanych szczególnie z budową infrastruktury wodnokanalizacyjnej, cieplnej, gazowej, elektrycznej, dróg i telekomunikacji – powiedział Jan Szczygielski, zapytany o pierwsze zadania nowej Rady. – sądzę, że w ciągu dwóch tygodni zbierzemy się ponownie i podejmiemy konkretne decyzje – dodał Szczygielski.

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, pod koniec 2006 roku zapowiedział podjęcie zdecydowanych działań, które pozwolą zmienić oblicze Wyspy Spichrzów.

W składzie Rady znaleźli się przedstawiciele następujących firm i spółek:
Jan Szczygielski – Gray International Oddział Terenowy w Gdańsku
Jerzy Latała – Celtic Development Sp. z o.o., Gdańsk
Piotr Stefaniak – Przedsiębiorstwo Budowlane INPRO Sp. z o.o, Gdańsk
Mariusz Wiórek – PKP SA. Centrala Biuro Nieruchomości Strategicznych, Warszawa
Bartosz Piotrusiewicz – Grupa Labaro Polska Sp. z o.o., Gdańsk
Piotr Oskar Nojszewski – Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami TONGARO SA, Warszawa
Ryszard Gruda – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o., Gdańsk
Marcin Kozikowski – SCANSPORT, Warszawa
Jacek Plaskacz – Mill-Yon Sp. z o.o., Warszawa
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

 
anetak 


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 3:31 pm   wynik dyplomu

Chcialabym sie podzielic moim wynikiem pracy dyplomowej o ktorej pisalam podczas gdy szukalam zdjecia.
Chodzilo o zagospodarowanie wyspy spichrzow , a konkretnie cypla.
Postanowilam opublikowac to, poniewaz aktualnie odbylo sie pierwsze spotkanie
z inwestorami zainteresowanymi zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów, aby uczestniczyc w konkusie na wybor inwestora.
Poczytac mozna na ten temat na nastepujacych stronach:

http://dom.trojmiasto.pl/...pie-n24276.html

http://www.gdansk.pl/arti...e=7159&history=

http://forum-gdansk.mojeo...ic.php?p=133350

Jestem oczywiscie zachwycona moim wynikiem i na tyle naiwna aby uwazac, ze moja praca moze byc inspiracja na pomysl inwestycji.

W celu obejrzenia tej pracy przesylam link do strony niemieckiego konkursu dyplomow, gdzie opublikowana jest czesc moich wizualizacji itd.
http://www.baunetz.de/six...mplate_id=10661

A w zalaczniku jeszcze raz obraz orjentacyjny srodmiescia, o ktora dzialke mi chodzi i jedna wizualka.

A teraz krotki opis:
Budynek ma miec funkcje muzeum sztuki nowoczesnej.
Charakterystyka budynku jest w prawdzie nowoczesna, ale celem bylo zachowanie ruin spichrzow, ktorych zburzone mury po wojnie do dzis stoja i odwolanie sie do nich za pomoca uzycia materialow takich jak miedz, ktora sie z czasem starzeje. Zwroce jeszcze uwage, ze charakterystyczne wejscie znajduje sie w miejscu, w ktorym konczy sie ulica Chmielna po polnej stronie.


Pozdrawiam i ciekawa jestem na Wasze opinie.


Ps. Jezeli ktos ma ochote przeczytac tresc pomyslu i jest silny w jez. niemieckim to podaje jeszcze ten link:
http://www.baunetz.de/six...id=10651[/size]

musgdansk1.jpg
Widok w kierunku starego miasta
Plik ściągnięto 10821 raz(y) 75,17 KB

musgdansk2.jpg
Plan z zdjecia satelitarnego
Plik ściągnięto 10821 raz(y) 78,89 KB

 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 5:16 pm   

A czy ruiny będą widoczne przez te wielkie szyby?
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
anetak 


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:17 am   

Tak jest to pomyslane.
Caly parter jest oszklony oraz polnocna strona, ktora jest otwarta przestrzenia przez wszystkie pietra i pozwala na widok na zewnatrz ale i tez z zewnatrz do srodka.
Tylko pomiaszczenia dla wystaw sa zamkniete, aby skupic sie na sztuce i miec wieksza kontrole nad oswietleniem i klimatyzacja.
 
venator 


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 104
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:37 pm   

Hej!

Do Rolanda: Super zdjęcia ! (te z lotu ptaka)

Do Anetak: Bardzo podoba mi się Twoja koncepcja. Z jednej strony jest tam zachowanie tego co jest, a z drugiej strony mamy something original and modern... - czyli elementów których nam brak w Gdańsku. :==

pozdrawiam :%
_________________
Imagination
 
jaxa 

Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 15
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:53 pm   Wyspa Spichrzów odzyskana, czy stracona?

Na stronie urzędu Miasta pojawił się oficjalny komunikat:
Urząd Miasta napisał/a:
Gdańsk odzyskał działki na Wyspie Spichrzów

Dzisiaj, 14 stycznia 2009 r. przedstawiciele Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków przekazali Gdańskowi pięć działek na północnym cyplu Wyspy Spichrzów o powierzchni ponad 3 tys. m kw. Z pewnością zdynamizuje to proces inwestycyjny w sercu Głównego Miasta.

Przejmowanie terenów na Wyspie Spichrzów trwało niemal dziewięć lat. Przez ten okres prezydent Paweł Adamowicz negocjował z trzynastoma ministrami skarbu kwestię zamiany działek w tym rejonie miasta. Jednak dopiero teraz udało się dokonać przejęcia. PPKZ w zamian otrzymały równowarte tereny przy ul. Gdańskiej w Brzeźnie.

Prestiżowe tereny w sąsiedztwie gdańskiej starówki (300 km>>) mają być zagospodarowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Prowadzone są w tym celu rozmowy z sześcioma firmami, zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Konkurs, kóry ma wyłonić prywatnego partnera inwestycyjnego dla miasta, powinien zakończyć się w lipcu br.
Według władz miasta Wyspa Spichrzów ma spełniać rolę mieszkaniową, hotelową, rozrywkową i kulturalną. Z przedbramia miasta na Wyspę Spichrzów ma być przeniesione m.in. Muzeum Bursztynu. 50 procent terenów na Wyspie ma być przeznaczone na usługi, 28 procent na mieszkania, 10 procent na cel publiczny oraz 12 procent na parkingi.
Według zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Wiesława Bielawskiego prace na Wyspie powinny rozpocząć się w 2010-2011 roku. Jak twierdzi prezydent Adamowicz - Nie sztuką jest wybudowanie na Wyspie „byle czego" oddając tak wartościowe ziemie w ręce pierwszego lepszego inwestora. Chodzi o to, aby te wyjatkowe rejony naszego miasta takie pozostały oraz stały się kolejną atrakcją dla gdańszczan i tłumnie odwiedzających nasze miasto turystów.
Obecnie na Wyspie Spichrzów zamieszkują trzy rodziny. W związku z przejęciem działek przez miasto otrzymaja one mieszkania zamienne.

Emilia Salach-Pezowicz
Biuro Prasowe. link
Jakoś nie wierzę, że nie zeszpeci to miasta :(

Fot. Jerzy Pinkas

24120_big.jpg
Plik ściągnięto 10356 raz(y) 50,08 KB

 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:15 am   

czy może być coś bardziej szpetnego, niż ruiny i drewniany płot w centrum?
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:43 am   

Mnie przeraża tylko "dominanta".
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:44 am   

dlaczego?
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Łukasz 


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 280
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 9:20 am   

To, co się wybuduje na Wyspie, będzie tam stać bardzo długo, a ruiny są mimo wszystko tymczasowe... Gdyby zbudowano tam coś np. 10 lat temu, to pewnie straszyłoby to teraz tak samo, jak City Forum. Pytanie: czy dzisiaj buduje się ładniej? :( Mam nadzieję, że jednak wybuduje się tam coś odpowiedniego. Jeżeli nie, to ja wolę, żeby ruiny zaczekały na lepsze czasy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk