Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
z cyklu "glupie pytania" :)
Autor Wiadomość
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Paź 30, 2004 12:03 am   

Kasiu, Petelko - wielkie dzieki :)
 
stary szkot 

Dołączył: 16 Paź 2004
Posty: 141
Wysłany: Pią Lis 19, 2004 7:44 pm   

W niektórych krajach Zachodu istnieją centralne strony www antykwariatów. Dla niemieckojęzycznego obszaru dla przykładu www.zvab.com Bardzo to wygodne i pożyteczne. Istnieje coś takiego w Polsce?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Lis 19, 2004 7:52 pm   

Znam http://www.abebooks.com/ są też strony krajowe, np http://www.abebooks.de
Nie słyszałem o polskim odpowiedniku zvab.
Zajrzyj może tu: http://www.atticus.pl/
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Lis 22, 2004 12:49 pm   

No tak...Gdynia skomputeryzowała zbiory biblioteczne i juz mozna w necie sprawdzic, gdzie co jest (co istotne szczególnie przy poszukiwaniu tytułow prasy lokalnej i sublokalnej czy miesiecznikow specjalistycznych-kazda filia prenumeruje cos innego...)
Mam głupie pytanie.....

Aaaa....może nawet pytać nie warto... :% vide- budżet Miasta Gdanska
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Lis 22, 2004 7:11 pm   

Cytat:
vide- budżet Miasta Gdanska

Basso, pssssst... o to lepiej nie pytaj... :wink:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Lis 28, 2004 9:38 pm   

No tak- ma racje Marek Z.To juz nie bede wam pisac o uroczym warszawskim bilecie trzydniowym - za 12 zl...Raz skasowany, działa trzy dni na wszystko, tj na tramwaj, autobus i metro - rewelacyjna łatwość błyskawicznego przenoszenia sie w rózne miejsca : a to Huelle podpisujacy Castoprpa, a to Kleyff w Stodole ...a to OPPA z bardem Jurijem Kukinem,autorem ,,Gonić marzenia,,w Teatrze Nowym..opasły informator z imprezami, towarzyszącymi Krajowym Targom Ksiązki www.arspolona.com.pl Zadac pytanie, kiedy u nas czy dać spokój ????
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 4:01 pm   

kochani, pomóżcie - czy robotnicze domki przy dzisiejszych ulicach Gomulickiego, Syrokomli, itd. nazywane były tylko "kolonią Abegga", czy jakoś inaczej??? bardzo proszę, rzućcie okiem w Wasze plany :LL:
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 12:52 am   Kolonia Abegga

Seestrasse-trafiłam na temat tych domków, szukając prostej informacji, tj gdzie sie konczy Wrzeszcz a zaczyna Strzyża II...sporo informacji jest w wydawnictwie(zeszyt) "Miasto jak ogród"- numer STRZYŻA kolo wydawnicze PKE 342 59 75 e-mail dorad@gdansk.home.pl razem z mapką.Nie mam egz- zapamiętałam...Pisze o tym, bo zapewne red.Dorota Kobierowska dokładnie sie przyjrzała tematowi i wie najwiecej...Są tez plotki pryw ale to nie na ogólnym.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 12:56 am   

o, dzięki Basso :D i wszelkiej pomyślności w Nowym roczku :D
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7700
Wysłany: Pon Sty 03, 2005 10:27 am   Re: Kolonia Abegga

bassa napisał/a:
Seestrasse-trafiłam na temat tych domków, szukając prostej informacji, tj gdzie sie konczy Wrzeszcz a zaczyna Strzyża II...sporo informacji jest w wydawnictwie(zeszyt) "Miasto jak ogród"- numer STRZYŻA kolo wydawnicze PKE 342 59 75 e-mail dorad@gdansk.home.pl razem z mapką.Nie mam egz- zapamiętałam...Pisze o tym, bo zapewne red.Dorota Kobierowska dokładnie sie przyjrzała tematowi i wie najwiecej...Są tez plotki pryw ale to nie na ogólnym.

Pod tym adresem http://www.pke.gdansk.cc/pke_wyd.htm jest kilka numerów "Miasta jak ogród" ale Strzyży, niestety, nie znalazłem.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7700
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 3:59 pm   

seestrasse napisał/a:
kochani, pomóżcie - czy robotnicze domki przy dzisiejszych ulicach Gomulickiego, Syrokomli, itd. nazywane były tylko "kolonią Abegga", czy jakoś inaczej??? bardzo proszę, rzućcie okiem w Wasze plany :LL:

Problem w tym że na większości starych planów Wrzeszcz kończy się w rejonie obecnego skrzyżowania Słowackiego-Grunwaldzkiej-Kościuszki i teren o który Ci chodzi nie jest uwzględniany. Ale wklejam kawałek planu z ok. 1908 r. (ze zbiorów Marka-Z), na którym to osiedle się znalazło, i jedyną nazwą jest tutaj "Fundacja Abegga" (Abegg-Stiftung).

Abegg_1908.jpg
Plik ściągnięto 11202 raz(y) 42,19 KB

 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 4:00 pm   

Pumeksie, dziękuję serdecznie! :love:
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 6:37 pm   

Czy mógłbym się załapać na fragment powyższej mapki obejmujący cały teren koszar?
Od pewnego czasu zatrudniam się w jednym z budynków koszar i tak sobie chadzam po terenie i kombinuję co stoi a co zostało już zburzone.
Pozdrowienia
Piotr
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 8:37 pm   

A czy tam już wolno robić zdjęcia?
 
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 8:56 pm   

Hmm. Tak nie bardzo. Niby na terenie nic nie ma armijnego ale wejść można jedynie za "okazaniem" itd. Jutro przeprowadzę analizę tematu z gospodarzem terenu i dam znać. Myślę, że się da załatwić wejście.
Piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk