Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszcz: Góry Górskiego, czyli wieżowcom mówimy nie!
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 10:15 am   

Ja jednak wolę normalne nazwy, wiem gdzie jest ten Oszą ale Madison to dla mnie czarna magia. :mrgreen:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 841
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 10:30 am   

Sabaoth napisał/a:
wiem gdzie jest ten Oszą


Oszołom, Sabciu, Oszołom... :hihi:
_________________
Kup moją najnowszą książkę "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych"!
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 10:33 am   

Ja tam na tych barbarzyńskich, francuskich nazwach się nie wyznaję :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 11:21 am   

danziger napisał/a:
Pefnie. po co uszywać jakiś gópih nazw. Jak sie nazywajo dzielnice karzdy sobie mosze wymyślić sam. Najlepiej podzielić miasto na 3-4 dzielnice - Wżeszcz, Gdańsk Guwny, Pszymoże-Uniwersytet i Rafinerie.
Po co tesz mamy pisać ortograficznie, jeśli moszna wymyślić sfojo własno ortografje.

A do kturej dzielni ja siem mogem zapisać? Do Óniwersytetó? :P
A fogle to ja jestem poszkodowana, bo nie ma w Nojfarwasserze żadnego Oszą, Medisona, ani nawet Lidla i jak komuś tłumaczę jak do mnie trafić, to muszę naprężać zwoje mózgowe i sypać nazwami ulic jak z rękawa :<> :hihi:
_________________

 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 2:42 pm   

Stonki tyż ni ma? ale zadupie... :% :mrgreen: :wink:
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 3:07 pm   

seestrasse napisał/a:
Stonki tyż ni ma? ale zadupie... :% :mrgreen: :wink:


Ni ma. Ale ma być w tym nowotworze przybudowanym do Nojfarwasser składającym się z falowca i bloków. Ale to nie jest Nojfarwasser i basta! I żaden pluskwiak nie będzie pluł mi w twarz!!! :mrgreen:
_________________

 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 5:27 pm   

fritzek napisał/a:
A do kturej dzielni ja siem mogem zapisać? Do Óniwersytetó? :P

To jest własinie f mojej kącepcji najpienkniejsze - jak siem komu bendzie podobało tak Tfojom dzielnicem bendzie nazywaci - jeden powie, rze to Gdańsk Gówny, inny rze Gdynia Gówna Osobowa. Choć wedłóg mnie to Ty chyba mieszkasz na Zaspie Towarowej, albo Politehnice, kture zresztom moszna objonć fspulnom nazwom "Dolny Nowy Port".
_________________
da, da, da...
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:10 pm   

kącepcja... :hiihihi: :ok:
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 11:59 pm   

danziger napisał/a:
Choć wedłóg mnie to Ty chyba mieszkasz na Zaspie Towarowej, albo Politehnice, kture zresztom moszna objonć fspulnom nazwom "Dolny Nowy Port".

Bardzo dopsz kąbinujesz Dancysiu i śfietna jest Tfoja kącepcja. W końcó mieszkam na ól. Na Zaspę. Co prawda rzadne, specjalne towary tendy nie chodzo, ale miej wiencej siem zgadza i jest orginalnie:mrgreen: A na Dolny Nowy Port tesz siem zgadzam, bo pszecierz mieszkam na patreże w krajinie doliniaży :hihi:
_________________

 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sob Kwi 15, 2006 4:04 pm   

Cytat:
w Nojfarwasserze żadnego Oszą, Medisona, ani nawet Lidla i jak komuś tłumaczę jak do mnie trafić, to muszę naprężać zwoje mózgowe i sypać nazwami ulic jak z rękawa :<> :hihi:

Zawszeć możesz powiedzieć, że mieszkasz "wie pan, mijasz pan Lidla na Gdańskiej potem jedne światła, drugie, wiadukt nad toramy i już prawie w domu"... :^^
Więc nie narzekaj, bo tam za wiaduktem też wam taką budę postawiom :P
(o, udał mi się cytat z p. poseł Sobeckiej :hihi: )
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
DarioB 

Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 1288
Wysłany: Pon Kwi 17, 2006 9:26 am   

fritzek napisał/a:
danziger napisał/a:
Pefnie. po co uszywać jakiś gópih nazw. Jak sie nazywajo dzielnice karzdy sobie mosze wymyślić sam. Najlepiej podzielić miasto na 3-4 dzielnice - Wżeszcz, Gdańsk Guwny, Pszymoże-Uniwersytet i Rafinerie.
Po co tesz mamy pisać ortograficznie, jeśli moszna wymyślić sfojo własno ortografje.

A do kturej dzielni ja siem mogem zapisać? Do Óniwersytetó? :P
A fogle to ja jestem poszkodowana, bo nie ma w Nojfarwasserze żadnego Oszą, Medisona, ani nawet Lidla i jak komuś tłumaczę jak do mnie trafić, to muszę naprężać zwoje mózgowe i sypać nazwami ulic jak z rękawa :<> :hihi:


Wysiadasz na Politechnice, mijasz Zielonkę i Letniewo potem masz Pałac Kultury i Zatokę.
No i tam już wszystkich mozesz pytać o :rzyg_1: Fritzka.

A niedługo będziesz się byćmoże mogła chwalić ze mieszkasz niedaleko Bursztynowego Stadionu.
_________________
www.DarioB.net - Kochasz Gdańsk? Zaglądaj na moją stronę :)
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:16 am   

Wracając do tematu. Podyskutuj o wizji Wrzeszcza :wink:

Cytat:
Budownictwo mieszkaniowe, usługi, a może handel? Jak powinien wyglądać teren po byłym browarze?

Właściciel terenu po wrzeszczańskim browarze ogłosił konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny zagospodarowania i zabudowy obszaru pozostałego po fabryce. Dziś o godz. 11 Katarzyna Jacobson-Kowalska, autorka opracowania studium wartości kulturowych zespołu browaru Heweliusz, wygłosi na Politechnice Gdańskiej wykład wprowadzający do konkursu. Po jego zakończeniu organizatorzy zapraszają do publicznej dyskusji z udziałem członków komisji konkursowej i przedstawicieli urzędu pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dyskutujący będą rozmawiać o przestrzeni browaru jako rozpoznawalnym, nowym centrum Wrzeszcza. Miejscu nie tylko na budownictwo mieszkaniowe czy usługowo-biurowe, ale także służące wypoczynkowi, zabawie i kontaktowi z kulturą. Wykład odbędzie się w sali PD budynku Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12.
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
Krzysztof_A 

Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 55
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 4:05 pm   

knovak napisał/a:
seestrasse napisał/a:

Danziger napisał/a:

Jaśkowej D.


D. jak...? dłoni? hihi


Takie tabliczki swego czasu można było tam spotkac, czy ktoś ma fotkę?
Bo chyba już ich nie ma...


Ostatnio, chyba na barakach na dawnych Jäschkentaller Wiese widziałem taki wynalazek: ul. J. Dolina - za cholerę nie wiem, kim był ów J. Dolin :???:

A co do wieżowców - ciężko mi sobie wyobrazić 3 siedemnastopiętrowe wykałaczki przy ul. Nad Stawem. Do tej pory moja bujna wyobraźnia budowała admninistracyjno-finansowe centrum Gdańska w prostokącie Al. Grunwaldzka - ul. Kościuszki - tory kolejowe - ul. Miszewskiego, choć ciężko było mi pogodzić śliczne kamieniczki ulicy Dmowskiego z wysokościowcami.
Co do ul. Nad Stawem - niechaj tam też wkroczy nowoczesność, ot, znak czasów, jednak niech nastąpi ona wraz z szacunkiem dla tego, co tam istnieje/istniało oraz z dobrym smakiem, którego niestety brakuje niektórym projektantom, architektom, deweloporem...
_________________
Twój moderator zaprasza Cię tutaj :D
 
 
Rumcajs 
Rumcajs


Dołączył: 28 Paź 2004
Posty: 232
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 8:24 pm   

Ej, Nad Stawem broni się, uważny obserwator kury też najdzie...

A tak wracając do wieżowców, to nie wiem jak się będą sprzedawały "apartamenty" z drogą różową wijącą się u ich podstaw?

Chyba, że "różowa" w tym miejscu to już przeszłość?
_________________
Wstawać! Wstawać i ćwicyć!
Ale czemu?! Bo rano jest!
Eeee, u mnie jest jeszcze noc...
 
 
Ponury2 


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 764
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:48 pm   

W radiu była audycja, której puentą było stwierdzenie, że rynek nieruchomości i mieszkań powoli się nasyca i już developerzy mają problemy ze sprzedażą nowych mieszkań itp.
Być może to koniec planów Górskiego i Hossy. Być może dlatego tak wolno buduje się cosik na terenie dawnych koszar we Wrzeszczu, a na terenie browaru nadal nic się nie dzieje.

Może to początek zabiegów Górskiego czy Hossy o sprzedaż tych terenów i zrobienie tam czegoś innego? (byle kurka nie hipermarketów) :II
_________________
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone (1939-1992), włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk