Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kamera na Żurawiu - co to za idiotyczny pomysł?
Autor Wiadomość
Pepo 
PDW

Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 11:57 am   

Ja jeszcze powrócę do głównego wątku...Grun masz świętą rację!Tak się składa, że rok temu całe wakacje pracowałem dokładnie pod Żurawiem i z całą stanowczością jestem "za", jeśli chodzi o monitoring tego miejsca i związaną z tym obecnością kamery. Urządzenie to należy do CMM i Straży tejże placówki. Na własne oczy widziałem kilka szybkich i zdecydowanych akcji przeciw osobnikom, którym nie podobał się nasz gdański Żuraw (czyt. chcieli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu, pod kołami żurawniów, chcieli coś nagryzmolić na bazach drewnianych podpór itp.). Już pomijam fakt, że kamera ta jest naprawdę efektywym straszakiem dla złodziejaszków (choć, oczywiście, nie dla wszystkich...miałem parę przykrych sytuacji z bursztynem, który sprzedawałem). Nie ma powdu więc wpadać w egzaltację i panikę, że Żuraw jest "przyozdobiony" niewielką kamerą, bo gdyby jej nie było, to z pewnością sam zabytek wyglądałby jeszcze gorzej. Gdybym miał na to jakiś wpływ, to chętnie w takie urządzenia i kompetentą obsługę (tak jak straż CMM, wbrew pozorom :) )wyposażyłbym większość cennych zabytków naszego Miasta.
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 11:59 am   

Cytat:
ja tam bym nie chciała, żeby ktoś się mnie bał przez to, że należę do Rzygaczy

może zaczniemy nosić glany z zielonymi sznurówkami :P
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 12:06 pm   

Mikołaj napisał/a:

może zaczniemy nosić glany z zielonymi sznurówkami :P
:haha:
_________________
da, da, da...
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 12:38 pm   

luka napisał/a:
... dokończę myśl. Chodzi o to zebyśmy się nie musieli takimi sprawami zajmować. Żeby to wszystko samo "grało" bo jeden "spec" z drugim jak pomyślą o tym gdzie powieścić kamerkę to się wcześniej zastanowią co na to np. WKZ, albo Rzygacze, albo UM, albo dziennikarze.

Ba...
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 12:42 pm   

Grün napisał/a:
luka napisał/a:
. się wcześniej zastanowią co na to np. WKZ, albo Rzygacze, albo UM, albo dziennikarze.

Ba...


Jak ktoś zacznie pytać UM albo dziennikarzy, to należy się spodziewac drogowskazów z napisem "Starowka"...
 
luka 
urbs Gyddanyzc


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 171
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 12:55 pm   

Sami się w tym UM czy G.Wyb. nie nauczą. Trzeba niestety niektórym "wbić" do głowy parę rzeczy. Nawet to co pasuje a co nie pasuje do danego miejsca bo jak się im nie powie to nawet nie zauważą, że jest w czymś problem.
_________________
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw"
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 1:45 pm   

Co znaczy "sami się nie nauczą" to dlaczego tam pracują ludzie, którzy nie umieją nic i do tego nie umieją się nauczyć czegoś czym mają się zajmować? Jeszcze za moje pieniądze w dodatku...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:19 pm   

Cytat:
glany z zielonymi sznurówkami

Jestem za, a nawet przeciw :mrgreen:

Cytat:
Sami się w tym UM czy G.Wyb. nie nauczą. Trzeba niestety niektórym "wbić" do głowy parę rzeczy.

Niekórym można wbijać bez końca, a rezultatu i tak nie będzie :II

A Pepo ma rację, kamera oczywiście szpeci trochę zabytek, ale pomyślcie, jak szpeciłyby Żuraw wielkie, kolorowe grafitti :evil:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7699
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:41 pm   

parker napisał/a:
ja tam bym nie chciała, żeby ktoś się mnie bał przez to, że należę do Rzygaczy
Jeden juz o nas, pardon, o "Żygaczach", pisał, że to "Groźny gang konserwatorów zabytków grasujący po starym mieście" :wink:
http://www.wrzeszcz.org/viewtopic.php?p=25883
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
luka 
urbs Gyddanyzc


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 171
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:56 pm   

Mam nadzieję, że będziecie grasować nadal. Ostatnio na forum Zabytki Warszawy nawet sie zastanawialiśmy czy nie zrobić jakiejś wielkiej rozróby bo o rowerowej Masie Krytycznej piszą częściej niż o zabytkach. Szczególnie wkurzający jest pewien żółty słonik na skrzyżówaniu Marszałkowskiej z Alejami oraz świecąca tablica z napisem Parking przed Pałacem Krasińskich :evil:

Wracając do kamery. Po pierwsze - nie jestem wrogiem kamer jako takich. Po drugie, kamerę można było umieścić bardziej dyskretnie (może należało umieścić dwie?), a po trzecie - nie musiała być w białej obudowie. Dlatego podejrzewam, że powieszono ją bez Pozwolenia, bo jaki WKZ by się zgodził na taki kolorek?
_________________
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw"
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:58 pm   

Ciekawe :mrgreen: Ale akurat tamtego forum za opiniotórcze nie uważam.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 3:04 pm   

Dajcie już spokój tej kamerze... luka, jak Cię tak drażni, to napisz pisma do stosownych i niestosownych urzędów, do gazet i zadzwoń Janusza Weissa. Forumowicze w akcie społecznym raczej nie zrzucą się na nowy system dyskretnych kamer, ani nie okleją obecnej tapetą o ceglanym wzorze.
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 3:07 pm   

Cytat:
ani nie okleją obecnej tapetą o ceglanym wzorze.


niezły pomysł... okleić wszystko co brzydkie taką tapetą :hihi:
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7699
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 3:10 pm   

Lepiej obsiać rzeżuchą, zieleń jest ładniejsza od ceglastego.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
luka 
urbs Gyddanyzc


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 171
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 3:14 pm   

Przyznaję się, jestem w takich sprawach radykałem i dufnie przyznam (mimo żem skromniś), że moim zdaniem mam rację. Jeśli można to zacytuję klasyka tego forum "Mniejsze zło jest też złem."

ps.1 a właśnie że pismo sprokuruję.

ps.2 jeśli już, to tapeta powina być w kolorze słowiańsko- drzewnianym a nie jakimś krzyżackim - ceglanym. Może to jakieś rozwiązanie kwestii związanej z ułamanym szczycikiem? Żuraw jako symbioza słowiańsko - germańska? :hihi:
_________________
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk