Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszcz - rejon Kościuszki i Legionów
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 11:43 pm   okolice Kosciuszki-Al legionow

Pumeksie drogi...toc stronki jeszcze nie ma ! Znaczy- jest zaplacona na onecie i bedzie czynna do 31.05 2005 ale tresci trza wpisac dopiero...Jest, jak najbardziej- strona www.digimer.pl czyli firmy ktora zrobila nam tu siec.I owszem, Henryk Kucmierz chce dac i przestrzen na serwerze i inna pomoc-co tylko chcemy...
A co chcemy ?Umieszczac fotki i wspominki wrzeszcanskie...tyle,ze ja nie umiem tego zrobic, ani zeskanowac ani stronke...;-))) Umiem- dotrzec do dowolnych wspomnien-osoby- i fotek-i co z tego...Teraz- przy Kongresie FOP www.fop.razem.pl 25,26 czerwca-tez okazja dotarcia do pomorskich wrzeszczan....ale nie przerobie tego na netowe i to jest klops,stety
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pią Cze 11, 2004 1:37 am   

Cytat:
Fontanna, powiadacie? Nie pamietam zupełnie... Z ktorej strony? Od strony sali odpraw? ja tylko pamiętam strach, kiedy się leciało tymi trzęsącymi się samolotami..
Gdzie ta fontanna była, bo mi teraz spokoju nie da.

Przekraczając bramę Portu Lotniczego, w miejscu, gdzie się kończyła ówczesna Dzierżyńskiego, fontannę mieliśmy lekko z prawej strony, na wysokości wejścia do budynku (pamiętam, że na piętrze była kawiarnia - zapach kawy z expresu pamiętam do dzisiaj, choć wtedy byłem brzdącem. Mieli też super lody w pucharkach). Wokół placu była ulica w formie ronda - które można było objechać dookoła. W środku tego ronda, prawie w centralnym punkcie była fontanna w formie prostokąta, z tryskającą do góry wodą i coś mi się wydaje, że właśnie ze wspominanych przez Sabaotha łabędzi (a właściwie z ich pysków) ta woda tryskała. Patrząc na wprost od bramy były niebieskie barierki oddzielające rondo od płyty lotniska, gdzie wysiadali pasażerowie.
Po lewj stronie od barierek był jeszcze parking dla samochodów, a za nim - patrząc w kierunku zachodnim widać było Aeroklub. Stały tam kukuryźniki, awionetki, szybowce, itp., z tym, że pomiedzy nimi a lotniskiem był jeszcze niedostępny teren wojskowy.
Aaaa... W tej kawiarence mieli jeszcze cukier w kostkach !! Co na tamte czasy było nie lada atrakcją. Przynajmniej dla takiego berbecia jak ja. :P
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 11:36 pm   

Hip hip hurra- mam wreszcie to opracowanie Wydz Arch Politechniki Gd na temat gdanskich osiedli z lat dwudziestych XX w... autorzy:arch Romana Cielatkowska i Piotr Lorens. Ile fotek ! Ile ciekawostek... :== Arcyciekawa bibliografia na koncu ! Umozliwia dalsze poszukiwania-a dwie pozycje z bibliografi zobaczylam ,,na zywo,, 20 min po wizycie na PG- mianowicie w kapitalnym antykwariacie w piwnicy bloku Fiszera 4c. Prawde mowiac, nawet nie wiedzialam ze cichcem dobudowano nowy blok w strukture kamienic i domkow ,,z widokiem na teren PG,,.
I cos dla Yarecque- jak najbardziej, są teksty i fotki o okolicach Kochanowskiego, Sochaczewska itd..;-))
He he- naklad 200 egz, znaczy- mam bialego kruka!!! Pewnie, ze pozycze !! :OO
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Lip 06, 2004 11:43 pm   

to skanuj, Basso, fotki i na stronke dawaj! :zarobiony:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 2:42 pm   

fotki w tej książce są baaardzo kiepskiej jakości...
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 3:06 pm   

Prawda-nie popisala sie firma-skladacz tekstu...z czego wniosek, ze trza dotrzec do autorow, pytajac o dalszy ciag (o ktorym pisza w egz!!!) i zaproponowac ,,ludzkie,,zeskanowanie fotek ehm..a przy okazji dla nas...;-))

a po co mam kserowac nielegalnie zalączony tam tekst o badaniach socjologicznych (poziomu zadowolenia mieszkancow-wysokiego zreszta...)i 80 % poparcia dla potrzeby tworzenia stow lokalnego....skoro mozna dostac dyskietke z legal tekstem od dr Dymnickiej..;-))
No tak- jak by sie poszlo z pisemkiem stow internautow...

Przed chwila znalazłam w zdumiewajacym miejscu info o imprezie Wolne Miasto Gdansk pod koniec sierpnia-1 wrzesnia 2004 ...zgadniecie, gdzie ??? heh, czy to zaczyna byc serial ,,zagadki bassy?,,
szczegolnie ze juz widze oczami duszy mojej, jak uczestnicy imprezy wbijaja slupki z tablicami info...;-)) i linkiem do dawnygdansk...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 6:17 pm   

No, co to za impreza ?
 
Barabasz 

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 293
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 8:18 pm   

Co za impreza...??? :hmm:
_________________
Pozdrawiam
Barabasz
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 8:23 pm   

Jak sama nazwa wskazuje - będzie to impreza secesyjna (i nie chodzi mi o kierunek w sztuce i architekturze). :hihi: :haha:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 841
Wysłany: Pią Lip 09, 2004 3:02 pm   

Cytat:
I cos dla Yarecque- jak najbardziej, są teksty i fotki o okolicach Kochanowskiego, Sochaczewska itd..;-))



:== :hurra: :== :hurra: :==
_________________
Kup moją najnowszą książkę "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych"!
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Lip 10, 2004 1:18 am   

wow..ale sie porobilo...impressa to www.miniportal.harc.pl znaleziona dzieki Forum II Lo... na http://2lo.sun.shl.pl
KSIAZKA o osiedlach z lat dwudziestych to Cielatkowska Lorens-MA Czeslaw w tej chwili moj egz-tak, da sie pozyczyc...sms czeslawa i- ,,opracowalismy,, dzis przekazywanie roznych rzeczy via pizzeria na Wajdeloty czynna do 23...
na przyklad ,Niedokonczona gaweda,, dla Marcina !!!
aaaabsolutnie aaaaby wrzeszczanskie tematy ogarnac- ptrzebny nowy wątek...
Na przyklad- spedzilam wieczor dzis z pania, ktora PAMIETA kto gdzie co-lokal- mial na Wajdeloty i zna te osoby ! telefony domowe itp...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 4:13 pm   

@bassa - http://2lo.sun.shl.pl/ jest nieoficjalnym forum 2lo, ale jako, że 2lo nie posiada innego /ids nie udostępnia nic, co mogłoby w tym pomóc, do tego wiesz jak działa.../ to możesz spokojnie pisać, że to forum 2lo, bo administrcja nie ma chyba nic przeciwko

co do strony matecznika, to wiesz, że mogę pomóc i jeżeli tylko będę w stanie to zrobię to z przyjemnością /pomogę, nie zakupy w galerii madison :P / do tego postaram się zeskanować kilka zdjęć z tamtych okolic - moja mama chodziła do 2lo, moja rodzina mieszka tam już jakiś czas /wcześniej mieszkali w oliwie/

z tego co zauważyłem, to rejony pg są bardzo bogate w ślady przeszłości - przeglądałem listę z napisami na ścianach i do studzienki zajmuje na niej całkiem sporo miejsca, chodziłem do podstawówki i gimnazjum na Traugutta, a nigdy nie przyjżałem się tamtym budynkom na tyle, by dostrzec jakiś, jak będę miał chwilę, to się przejdę tam i pooglądam, bo jestem ich bardzo ciekaw
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 9:21 pm   

Heh...poczytałabym, co stworzył Zespol Historyczny II LO (zeszt historyczny + dane...)
ale przecie nie drukiem...

Mloda Dwojka, ---->CD pliiisss !

Swoja droga...link do strony, na ktorej jest o tym mowa zna chyba tylko Alberht. Chyba ze by wrzucic w www.szukacz.pl nazwisko Kakareko - tez sposob... :P

Aaaa i odkryłam Cos Special dla marka Z i Cześka-mam tekscik o jubileuszu Sz P nr 49 - z fotkami, a jakze...Waldemar Nocny wrecza...(moze swoja nowa ksiazke o Brzeznie ???). Sporo o historii szkoly, nazwiska...
Zgadnijcie w czym -strona A-4 tekstu...czarno bialy ...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
alberht 
MeNiceTeenager


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 102
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 11:03 pm   

jedyna strona zwiazana z jubileuszem to z tego co wiem - http://www.zso4.gdansk.ids.pl/jubileusz.htm można oczywiście napisać do jednego z panów Kakareko, ale imo ja mam zbyt małe wiadomości /jak na nazie/ by móc zabierać głos w tej sprawie

Cytat:
Mloda Dwojka, ---->CD pliiisss !

ja takiej płyty na oczy nie widziałem, ale mogę podejść do szkoły i zapytać, ale kogo ?? są wakacje...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Lip 13, 2004 1:04 am   

Cytat:
mogę podejść do szkoły i zapytać, ale kogo ?? są wakacje...
:hihi:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk