Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wrzeszczanie - Langfuhrterzy
Autor Wiadomość
Czesiek 

Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 131
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 7:32 pm   

Cytat:
Wrzeszczanie wszystkich krajow...no i ci, ktorzy konczyli II LO...łaczczmy sie (netowo).
jestem za chociaż nie kończyłem II LO tylko "uniewrsytet" na OŁOWIANCE :hurra:
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Cze 10, 2004 11:13 pm   

Czesku, rzecz w tym , ze ostatnio zetknełam sie z plotka towarzyska- spotkali sie -całkiem rześcy i rączy- absolwenci matury w II LO ..z okazji 50 lecia tej matury (znaczy- 52 rok ????).Balowało 26 osob, płyneły wspominki...takze o Wrzeszczu ! Ilez oni duszą rewelacyjnych fotek prywatnych....a lbo- relacji osobistych...;-)) Jaaasne, ze zachowałam dostęp - ale tez wiecej mozna bylo uzyskac na takiej impresce...czy tez -pomagajac netowo odnalezc absolwentow...To jest studnia skarbów,wystarczy zaczac...stronke ???archiwizowanie ??? przecie ja nie umiem !!!

heh...odprowadzałam starsza pania do Szkoły Podst nr 24 na wybory - a tam w hallu...wyobrazcie sobie, sa gablotki i -wspominki i fotki...sprzed ehm...dziestu lat. Ta najstarsza fotka-mocno pognieciona i porwana- grono nauczycielskie na stopniach szkoly i uczniowie-koniec roku ?? Sadzac po kadrze nauczycielskiej- lata 60-te..widac ze ehm..zabytek :lol:
A kamiennych kul na krancach schodow wejsciowych nie ma ! Co za młodziez teraz, takim gigantycznym kulom dali rade...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 2:57 pm   

No tak...i zamknał mi dziób Mikołaj ????wyrzucajac dyskusje o watku Wrzeszczanie z spraw technicznych....a jakaz to jest sprawa, jesli nie techniczna ??? DZIAŁ Wrzeszczanie na stronie głownej ??? ( a nie w ,,duchem...,, ) Czy ja wygladam na ducha ??? 80 kg zywej wagi Bassy cos tu ma chyba do przewazenia !!! ew moge kajak Mikołajowi....może wtedy uwierzy...;-)) :haha: :hihi: :haha:
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 3:31 pm   

Cytat:
Czy ja wygladam na ducha ??? 80 kg zywej wagi Bassy...

No tak, bo duchy ważą najwyżej do 50 kg. :hihi: Mamy nadzieję Basso, że spotkamy Cię na kajakach...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 3:36 pm   

a jak jest zwiazekj tego, że posty się nie wyświetlają z tym, że potrzebna jest strona o Wrzeszczu?
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Cze 15, 2004 10:28 pm   

Wow...strona matecznika swoja droga, a dyskusja- CO na stronie- i dlaczego -wyłącznie w swiatłym gronie fachowcow i pasjonatów z FDG, znaczy..na Forum DG !!!...zaraz pod Errata ??? Bez tego- znow wyjdzie stety...amatorszczyzna...a ja naprawde bym sie chciała dowiedziec jaki kolor tynku przywrocic ! Na przyklad- z dyskusji ludzi pamietajacych co bylo np.na Kraszewskiego 2...Czekam juz rok z niedokonczonym frontem domu, to wcale nie zabawne !!! Ze juz nie wspomne, ze mam oryginalna tabliczke emaliowana z nr domu i tez bym chciala ja przywrocic- a kto wie, kto takie emalie przedwojenne konserwuje ??? gdzie, za ile...Watek Wrzeszczanie potrzebny jest do konkretow!!!

A....i dodam, ze ucze sie cykac cyfrowe...pierwsze co postaram sie upublicznic to bedzie fotka prawdziwej obejmy rynnowej...zielonej od patyny 70 lat...a sam obiekt ..hmmm...Prezent dla Gruena ???
(co prawda taka obejma wyglada jak skladane kajdanki z dlugim bolcem, narzedzie tortur...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 10:13 am   

Cytat:
Watek Wrzeszczanie potrzebny jest do konkretow!!!

No przecież w watku: "Wrzeszczanie - Langfuhrterzy" są same konkrety..
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sob Cze 19, 2004 12:24 am   

Zgadzam sie , ze konkrety wrzeszczanskie...ale przecie nie pod nagłowkiem Gdanszczanie -chocby duchem !!! Nie tu !
Gdanszczanie chocby duchem to osoby ktore gnane prywatną sympatią do ,,miejsca i ludzi,, przyjada na II Swiatowy Zjazd Gdańszczan w maju 2006.
Swoja droga...Lech Parell prosi o pomysly, pomoc, wspolprace...grup gdanszczan, autorow pomyslow, kolekcjonerow itp - TERAZ, na etapie wymyslania Zjazdu i atrakcji
(oraz przewidywania kosztow..)
Hmmm ?
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 12:49 am   

www.conradinum.ids.pl a gdzie fotki ??? toc wrzeszczanski i -Fundacji temat jak najbardziej...

wow... www.conradinum.gdansk.ids.pl co za link, swoja droga..;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 7:45 am   

Basso, o ciekawych linkach informuje się w zupełnie innej części forum. :P :wink:
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 10:45 pm   

Ja zbieram materiały do wirtualnej wycieczki po Wrzeszczu, i jeśli ktoś ma i chciałby udostępnić zdjęcia i pocztówki to proszę o kontakt.
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Cze 20, 2004 11:17 pm   

Conradiunum nie wrzeszczanskie ??? ciekawostka....;-))swiezo przeczytałam wstep D Tuska do albumu WRZESZCZ - heh, w calosci sie nadaje ten tekst na motto wszelkich pro-wrzeszczanskich pomyslow, nawet nie jest długi...A że brak na stronce Conradinum dobrych fotek, to juz wina artystów z Forum DG.....nie dotarli....;-)) :P

No prosze...los jest łaskawy , przyjechala pani-chodzace zrodlo wspomnien matecznikowych i bedzie przez miesiac w kraju...;-)) Obiecala fotki, wspominki, relacje do nagrania...pochodzenie po uliczkach matecznikowych i co sobie tylko zycze !!! Spodziewa sie ze moze z tego byc ksiazka -albo strona netowa...;-)) Nio...ja tez tak mysle, szczegolnie- przed Swiatowym Zjazdem Gdanszczan...archiwizowanie tematow zrodlowych jest podstawa pomyslow...;-))
PS Ona twierdzi ze na Kraszewskiego rog Kosciuszki byla mleczarnia..ale raczej NIE na Kraszewskiego 2...sprawdzi i pomysli - to ukłon w strone NAPISOW Mikołaja !
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 5:17 pm   

Cytat:
Ona twierdzi ze na Kraszewskiego rog Kosciuszki byla mleczarnia..ale raczej NIE na Kraszewskiego 2...sprawdzi i pomysli - to ukłon w strone NAPISOW Mikołaja !

Czekam na odpowiedź!
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Pon Cze 21, 2004 10:26 pm   

No tak- to byl jednak sklep kolonialny, prywatny...W ogole sklepow tu bylo wiecej i nawet pani pamieta nazwiska włascicieli...zaczynam dostawac pisemne notki-relacje od niej- na pierwszy ogien poszedl album Wrzeszcz, ktorym zreszta ogromnie sie wzruszyła.Mowi, ze ma lepsze...fotki, dokumenty, pamiatki...mam szanse w poniedzialek, po Kongresie www.fop.razem.pl spotkac sie na dluzsza rozmowe...
Byc moze- zwiedzanie razem okolicy by sie dalo przeprowadzic ???Spacerek...
ale na razie...na poczatek ...dyktafon i czas !!! Pozyczcie troche czasu czy co... :haha:
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 841
Wysłany: Pią Cze 25, 2004 11:58 am   SP 64 & II LO

Są tu może absolwenci szacownej SP nr 64 z Wrzeszczańskiej i/lub II LO?
Miałem przyjemność (czyżby?) ukończyć owe szkoły i szukam o nich czegoś więcej...
W ogóle to ja szukam czegoś więcej o Dolnym Wrzeszczu, szczególnie ul. Kochanowskiego, Mickiewicza, Klonowicza, Kościuszki i boczne od niej i okolice. Ma ktoś z Was coś o tych miejscach? Jakieś fotki, mapki, plany etc.?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk