Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pestalozzischule (ZSO nr 4) - wspomnienia powojenne
Autor Wiadomość
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 5:54 pm   

Lepiej,ale nie -najlepiej...

:co_jest:

Brak zbiorów ludzi związanych z "lewą" częścią budynku-być może,ktoś też wykonał tę mrówczą robotę skanowania klisz i wklejania a także poszukiwania rodzinnych albumów czy fot,tyle że nic o tym nie wiemy....
Pozdrowienia i szczególne wyrazy uznania absolwentom-to jak sądzę,przede wszystkim kierujesz do Pepo i Yarecque właścicieli i autorów www.dolnywrzeszcz.pl .Przynajmniej ja uważam,że to wybitne i bardzo potrzebne osiągnięcie Absolwencji!
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
mareK1961 

Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 35
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 2:18 am   

[quote="bogumila"]
A byłeś na stronie www.naszaklasa.pl?
Tam można znaleźć wspólnych kolegów.

Oczywiscie ze bylem.Strona nie jest tak popularna jak sie powszechnie uwaza.N.p.:SWP nie egzystuje tam wogole.Co do samego budynku.Az tak duzo tajemnic to nie posiadal.W czasie wojny byl tam szpital wojskowy.Przed wojna tzw.:Pestalozzischule (jak mowia zrodla) lub Johaneum (Johaninum) ale tak mogla sie nazywac jeszcze wczesniej.Otwory w scianie obok drzwi sluzyly do kontrolowania temperatury.W otworach znajdowaly sie termometry- tak ze wozny mogl je kontrolowac od str. korytarza nie przeszkadzajac w zajeciach.Praktykuje sie to po dzien dzisiejszy w starych szkolach niemieckich.Sama architektura jest tez typowa dla zabudowan szkolnych (jednakze nietypowo duzy).
Pozdrowienia M.
 
bogumila 

Dołączyła: 04 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 8:15 pm   

Jak to nie SWP na naszej klasie. Zajrzyj dokładnie i to jeszcze ile jest ludzi.
Oczywiście jak na zbyt krótką historię ww szkoły.
B
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 12:17 am   

Dostajecie newsletter z www.wajdeloty.wrzeszcz.org ? Wystarczy wklepać swój mail...
O spotkaniach,zwiedzaniach zakamarków...najblizsze 7 grudnia! Warto się wybrać,mnóstwo starych znajomych sie przy takiej okazji spotkania albo spacerku w celu robienia foto-odnajduje....organizator to www.kil.wrzeszcz.org
Jakoś mi sie wydaje że www.naszaklasa.pl i www.nasza-klasa.pl to nie to samo?
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
mareK1961 

Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 35
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 12:51 am   

No wlasnie Bogusia (mozna?). Ja bylem na www.nasza-klasa.pl i musze powiedziec nie jest tam was oszolamiajaco duzo.A´proprs.Jak dlugo istnialo SWP?Czy bylo im. J.Korczaka (moze cos pomieszalem).Co znajduje sie obecnie w "lewym" skrzydle?

bassa-widzialem twoje zdiecia na Forum Absolwentow .Ciekawe.Niestety nie bylo mojego rocznika.Ty skonczyles troche wczesniej.
 
bogumila 

Dołączyła: 04 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 10:02 am   

Ja przyszłam do tej szkoły w 79 to było jeszcze kilka klas z X i ze dwie SWP więc istniało pewnie już dwa lata, a jak odeszłam po skończeniu w 85 chyba to SWP istniało moze jeszcze z 8 lat i też sie przemieniło na liceum artystyczne czy jakoś tak. Nie potrafię do końca powiedzieć ale mniej więcej tak mi to wychodzi więc jak na 18 powiedzmy lat działalności to trochę absolwentów sie zebrało.
Musze też przyznać ze dobrze uczono zawodu w tej szkole.
Pozdrawiam
B
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 9:03 pm   

Hej,MarkuK! Musiałeś zauważyć,że wsród plonów bez mała rocznego skanowania i wklejania-jest tam kilka unikalnych fot ludzi z matury 54,trochę 69 a reszta to głównie wspaniały dar Alexa,który w latach siedemdziesiątych mocno zajmował sie foto-pogrzebał w piwnicy i przywiózł mi to całe rewelacyjne archiwum,tj klisze...Dołozył sie Jasiu Junak z naprawdę nadzwyczaj rzadkimi fotami z nocnego biegu harcerskiego Szczepu Koga-UNIKAT!
Hę?Nie wierzę,ze Twój rocznik nie ma zdjęć...w piwnicy!A przy okazji-album dziadka,album babci...Czy wiecie,ze TYLKO na zdjeciach Alexa widać końcową pętle tramwaju nr 8 na Kościuszki...nawet Kosycarz nie ma???!
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
mareK1961 

Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 35
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:32 am   

[quote="bassa")]
Hę?Nie wierzę,ze Twój rocznik nie ma zdjęć...w piwnicy![/quote]

Oczywiscie ze sa, mysle ze moze i ja pare posiadam - problem w tym ze, moja piwnica i moj dom w Gdansku jest ok. 1000 km od miejsca gdzie teraz mieszkam.A swoja droga to gratuluje (i podziwiam) ogrom pracy wlozonej w Galerie.M
 
mareK1961 

Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 35
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:59 am   

bogumila napisał/a:
Ja przyszłam do tej szkoły w 79 .....


Istnialo rok.Ja rozpoczalem w 76 X LO a w trzeciej klasie przylaczyli nas do dwojki.Z pierwszego waszego rocznika znalismy duzo dziewczyn.Jak z tym Korczakiem? Wydaje mi sie ze przy wejsciu wisial jego portret (albo cos pomieszalem).Wierze ze dobrze was uczono-pracujesz w tym zawodzie?Pozdr.M
Ostatnio zmieniony przez mareK1961 Sro Gru 05, 2007 11:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
wiesia 
wb

Dołączyła: 05 Gru 2007
Posty: 5
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 8:53 am   

Pozdrawiam Bogusię. z twojej relacji domyślam sie, ze chodziłyśmy do tej samej klasy w SWP.
Pamiętasz naszego szalonego muzyka Wąsika. zapomniałam jednak jak nazywała się nasza wychowawczyni ,która uczyła historii.
 
bogumila 

Dołączyła: 04 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 9:53 am   

Jeśli chodziłyśmy do jednaj szkoły to napisz koniecznie na naszą klasę ja tam jestem zalogowana
czy to Wiesia z klasy tej samej co ja. Ależ chętnie bym mogła Tobą mogła przynajmniej pogadać, ale lepiej na naszej klasie albo potem na mejlu
pozdrawiam
A patronem naszej szkoły byla Maria Konopnicka. Korczak wiadomo miał swoje miejsvce z racji zasług jakie włożył w szkolnictwo A ja obecnie nie do konca pracuje w swoim zawodzie choć mam za sobą ponad 20 lat pracy w tym czego sie uczyłam
B
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 8:20 pm   

MaaaaarkuK! To choćby wypożycz przy okazji świątecznych pobytów albo odwiedzenia Bluma...;_))-chętni do skanowania sie znajdą....absolwencja II LO robotna z natury i twórcza...ehm www.laznia.pl to też znane Ci osoby...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
mareK1961 

Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 35
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 11:44 pm   

Strona b. ciekawa jak bede w Gdansku zajrze tam na pewno.Co do zdjec to nie wiem czy cos mam, jezeli tak, to oddam napewno do dyspozycji.Jednak pojecia nie mam kiedy to nastapi.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 9:01 pm   

To są niewątpliwie "powojenne" dzieje II LO...świeżutkie i pachnące ;-))) http://picasaweb.google.p...ntemWeWrzeszczu

Swietny nowy Dyr,mówi o corocznej otwartej impressie w czerwcu,zapraszaniu Absolwencji i w ogóle-pomysłach...;-))
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:37 pm   

a że bassowo podpytam- Łukasz tez "Dwójkowy" ? (i Ewiczek też?)

sie delikatnie kroi i koncert 26 lipca 2009 w Teatrze Lesnym jako nocny koncertowy piknik Dwójkowców i wiele innych konkretnych pomysłow ze zwiedzaniem z aparatami foto Dwójki i 19 LO "po godzinach"
poniekąd w kontrze do oficjalnych jubli w 2010 roku ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby podziałac i tu i tam i w ogóle...;-)) Mieć unikalne foty...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk