Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
karczma oruńska
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Sty 04, 2004 11:23 pm   karczma oruńska

znajdowała się na ul Zuławskiej 29, zniknęła w 2001 r. Były na niej piękne, dość wyraźne napisy. Może udało się komuś sfotografować?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Sty 06, 2004 11:35 am   

Zdjęcie z 1990 roku, czarno-białe, mam w książce J. Sampa "Orunia. Historia - zabytki - kultura". Z tym że to jest zdjęcie całego budynku, napisy widać wprawdzie dość dobrze ale wszystkich nie da się z niego odczytać.

Poza tym w "30 Dniach" nr 41(3/2002) na s. 20 jest tekst o wystawie "Orunia na zdjęciach" (odbywała się w 2002 r.) i tam też wspomina się o zdjęciach tej gospody - być może tych samych, bo wystawa oparta była na zbiorach J. Sampa. Wychodzi na to, że powinieneś nawiązać kontakt z panem profesorem, jest spora szansa, że on ma dobre zdjęcie napisów. :)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Sty 06, 2004 8:35 pm   

mam też książkowe, słabej jakości zdjęcie w "Mieście magicznych przestrzeni", ale szczegółów nie widać. nawiązywałeś już kontakty z panem profesorem? pogada ze zwykłym magistrem ;)?
a słyszałeś może o prof Macieju Kowalskim z historii UG? ponoć rzygacz pełną gębą! próbowałem się z nim spotkać (z polecenia jego dawnej studentki) ale wziął urlop naukowy i jest "nieuchwytny".
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Sro Sty 07, 2004 3:26 pm   Samp i Kowalski

Hm jedyny kontakt, jaki miałem z Jerzym Sampem, nastąpił kiedy pracowałem w pewnym urzędzie, a pan profesor byłu nas i zapatrzył się w ekran z okienkiem MSWord, po czym zwierzył się, że w jego komputerze zniknęła mu "linijka" (taki element okna roboczego) i teraz mu się noewygodnie pracuje z tekstem. No więc udzieliłem mu porady jak tęże linjkę przywrócić na ekran :D Nie wiem, czy pogada ze "zwykłym magistrem", ale jestem pewien, że pogada z autorem strony wymienianej ostatnio w "30 Dniach" :wink:

Z Krzysztofem M. Kowalskim miałem bliższe kontakty (raz go o mało nie przegoniłem ze swojego poju w pracy :? ) i w razie czego mam znajomych których mogę poprosić o pośredniczenie w kontakcie.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Mar 10, 2004 3:21 pm   

tutaj niestety też nam coś wcięło...
oto skany zrobione z negatywów, które przysłał Krzysiek Petertill. Baaardzo dziękuję, mam nadzieję, że wróciły do Ciebie bezpiecznie.

żuławska 1.jpg
Plik ściągnięto 7465 raz(y) 59,19 KB

żuławska 2.jpg
Plik ściągnięto 7465 raz(y) 75,15 KB

żuławska 3.jpg
Plik ściągnięto 7465 raz(y) 13,83 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk