Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Podgórskiego Dzieje ośrodka...
Autor Wiadomość
subsens

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 23
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 2:51 am   Podgórskiego Dzieje ośrodka...

Ww. opracowanie to prawdziwy biały kruk w nowoporckiej bibliografii, w przeciwieństwie do wielu innych pojawiające się na rynku wtórnym z częstotliwością komety, dostępne jedynie w zasobach dwóch gdańskich bibliotek uczelnianych, polecane przez Autorów albumu Nowy Port i Westerplatte... (dzieła zasługującego na kilka osobnych refleksji) i z pewnością warte tzw. każdych pieniędzy.
Może ktoś z PT Posiadaczy Dziejów ośrodka preferuje lekturę na monitorach i wyświetlaczach i (albo) odchudza bibliotekę ze względu na roztocza, wodorosty i pasożyty oraz skłonność do alergii. Ja z lubością stosuję inhalacje z kurzu i oleju kreozotowego, ale też nie upieram się, że jakakolwiek forma, np. oryginalny, papierowy wolumin, ma zasadniczą przewagę nad informacją w czystszej postaci, np. cyfrowej.

Od pewnego czasu mam wrażenie, że dostęp do książki Podgórskiego jest mi niezbędny. Dlatego rozważę każdą propozycję, wcale nie musi być rozsądna.
 
subsens

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 23
Wysłany: Sro Kwi 14, 2021 12:21 pm   

Po upływie miesiąca wypada wyznać, że nie zostałem zasypany ofertami. Podgórski trafia pod strzechy, za wyjątkiem mojej; na nowoporckiej FB-grupie nawet wisiało 5 ekscytujących zdjęć zbindowanej kserokopii Dziejów ośrodka, ale od czasu wysłania grzecznego tzw. zapytania nie mogę ich odnaleźć :hihi: .

Oddam każdy hajs za egzemplarz w dowolnym stanie bądź dostęp do treści w czytelnej formie.
Bez tej książki nie sposób wymądrzać się na FDG.

Jestem w posiadaniu sztywnego, salonowego Podgórskiego (1000 lat Portu gdańskiego, 1997) i Nocnego (Nowy Port, 2005) - niechętnie się pozbędę, chętniej dopuszczę wszelkich nadużyć.
Na ew. szali mogę równie niechętnie położyć jakieś popularne Ansichtskarten z Nfw i Weichselmünde.
 
Zbych 
Wonneberger

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 945
Wysłany: Nie Kwi 25, 2021 11:23 pm   

To, co można się dowiedzieć o gdańskim porcie 1000 lat temu z książki wydanej w 1997 roku będzie nieco rozbieżne z tym, co wiemy o nim teraz. Po badaniach archeologicznych zapoczątkowanych w 2003 i 2005 roku pobraniem elementów drewnianych z grodu do datowania i określeniem czasu budowy tegoż grodu zakresem lat 1060-1080 można powiedzieć, że 1000-letni Port Gdański w pierwszych swoich 100 latach nie istniał. Port Gdański będzie 1000-letnim za co najmniej 40-60 lat.
_________________
Tanie nie może być dobre, drogie nie musi.
 
subsens

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 23
Wysłany: Czw Paź 21, 2021 9:10 pm   

Po upływie półrocza wypada przyznać, że nie zostałem zasypany ofertami. Świadom, że to, co można się dowiedzieć będzie nieco rozbieżne z tym, co wiemy teraz (teraz i zawsze), proponuję na wymianę stuff hobbystyczno-snobistyczny: dokumentację wieży na Wisłoujściu z 1955 autorstwa Lecha Krzyżanowskiego, magistra. A nuż...
 
subsens

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 23
Wysłany: Pią Paź 22, 2021 5:02 pm   

Administracjo, przepraszam, że tu - donoszę, iż po wylogowaniu nie widzę załącznika, 800 na dłuższym boku, 119 kilo, próby wysłania wielokrotne.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Paź 24, 2021 10:53 pm   

widać w poprzednim poście, chodzi o inny?
 
subsens

Dołączył: 14 Lut 2021
Posty: 23
Wysłany: Pon Paź 25, 2021 1:33 am   

Dzięki za reakcję. Wyczyściłem ciastka, zalogowałem się dwukrotnie, sprawdziłem wątek na wszelki wypadek przed udzieleniem odpowiedzi negatywnej i nieoczekiwanie zacząłem widzieć. To miłe doświadczenie, polecam.
Wybacz/cie zamęt, proszę uprzejmie o wykasowanie korespondencji technicznej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk