Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Napisy na Bramie Nizinnej
Autor Wiadomość
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 4:25 pm   Napisy na Bramie Nizinnej

Witam. W związku ze zbliżającym się w czerwcu remontem bramy ( a przynajmniej taką informację podaje Trójmiasto.pl )postanowiłem dowiedzieć się czy zostaną zachowane wydrapane na niej napisy( a dokładniej nazwiska i daty). Niestety, nie dodzwoniłem się do osoby zajmującej się zabytkami na ternie Gdańska pomimo wielokrotnych prób (nikt nie podnosi słuchawki). Gdy próby rozmowy spełzły na niczym, uzyskałem adres emil-owy, na który wysłałem również zapytanie - zero odpowiedzi. Jak myślicie, kogo jeszcze można by zapytać lub zainteresować tematem?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 6:56 pm   

Mam kilka propozycji, ale najpierw chciałbym wiedzieć, kim jest "osoba zajmująca się zabytkami na ternie Gdańska" do której dzwoniłeś 8))
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 7:07 pm   

Emil na który pisałem to Karolina.Szczepanowska. Założyć można, że tak nazywa się pani inspektor zajmująca się zabytkami Gdańska,Sopot i Gdyni. Z drugiej strony wcale nie dziwne, że ciężko się skontaktować - mając tyle "pod sobą" raczej jest osobą zapracowaną.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 7:50 pm   

O ile wiem ta osoba nie zajmuje się Gdynią ani Sopotem, jest natomiast szefem działu zabytków nieruchomych miasta Gdańska w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków. Jednak sądzę, że w pierwszej kolejności powinieneś szukać informacji u tego kto będzie prowadził remont zabytku - zdaje się, że jest to Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, oficjalny "właściciel" Bramy.
Możesz też spróbować łożyć zapytanie w Urzędzie Miejskim - w zasadzie powinni ściągnąć wszystkie informacje ze źródła i udzielić ci odpowiedzi w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska :mrgreen:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Sob Kwi 08, 2017 1:40 pm   

No to odgrzeję temat.
Pogoda coraz lepsza to i na rowerach można pojeździć - wybraliśmy się zobaczyć jak wygląda Brama Nizinna po renowacji. Muszę powiedzieć że całkiem ładnie - ubytki cegieł i kamienia uzupełniono, to drewniane rusztowanie które znajdowało się wewnątrz bramy zdemontowano. trochę rażą współczesne pieczątki na cegłach, którymi uzupełniano przejazd w bramie, ale niech tam...Ale co mnie zaskoczyło to napisy, jak po oczyszczeniu są wyraźne (sami porównajcie) a ponadto "powyłaziły" nowe, dotychczas niewidzialne
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk