Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kamienie graniczne
Autor Wiadomość
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 12:43 pm   Kamienie graniczne

Czy coś może już było na ten temat ale ja od kilku dni badam posty i jeszcze sie nie natknąłem.
Chodzi mi o kamienie graniczne zachowane w dość elegancki sposób na terenie stacji paliw na ulicy Budowlanych róg Słowackiego. Podobno - tak mówi pompiarz - naprzeciwko, na terenie bazy GPRD jest jeszcze kilk sztuk.
Coś wiecie dokładniej?

Piotr
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Sob Paź 30, 2004 11:58 am   

Nikt nic nie wie na temat tych kamieni? Chciałem fotki załączyć, dwukrotnie wykombinowałem sobie wyjazd służbowy w okolice i oczywiście zawsze była taka pogoda, że mi się wysiąść z auta nie chciało. W każdym razie pompowy twierdzi, że kamienie pozbierała Dyrekcja Dróg i czegoś tam, podczas budowy obwodnicy. Oni też zmajstrowali wcale gustowny ogródek, gdzie oprócz kamyków stoją jeszcze jakieś zabytkowe maszynerie drogowe. Gdyby tak ktoś z fachowców w temacie tam zajrzał i udzielił wyjaśnień.
Zdrówko
Piotr
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Paź 30, 2004 2:01 pm   

Ja nic nie słyszałem. Jakie to miałyby być kamienie - Wolego Miasta? Skoro z okolic obwodnicy, to kto wie.. Jeśli bywasz tam, to zrób koniecznie te zdjęcia!
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Sob Paź 30, 2004 7:09 pm   

Miejscowy element twierdzi, że to kamienie z granicy FSD. Dwa stojące poza wspomnianym ogródkiem wyglądają na zgodne ze wzorcem. W ogródku są też jakieś dziwne - okrągłe. Jeżeli uda mi się zgrać wyjazd na Budowlanych z pogodą to zrobię fotki.
A przy okazji, trochę nie na temat. Fotki słupka znalezionego we wsi Skrzeszewo, na dawnej granicy polsko niemieckiej. Bliższe dane: 6 km od Sierakowic w stronę Lęborka, granica biegła tam na rzece Bukowina.
Piotr
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Paź 30, 2004 7:13 pm   

8O :==
 
Bartosz B. 


Dołączył: 05 Wrz 2004
Posty: 533
Wysłany: Sro Lis 03, 2004 11:50 am   

Piotr napisał/a:
Fotki słupka znalezionego we wsi Skrzeszewo, na dawnej granicy polsko niemieckiej. Bliższe dane: 6 km od Sierakowic w stronę Lęborka, granica biegła tam na rzece Bukowina.Piotr


Czy to gdzieś przy samej szosie (tam gdzie budynki graniczne)? Po której stronie rzeczki? I skąd masz pewność, że to słupki graniczne od dawnej granicy?
_________________
http://www.berlinka.pcp.pl - autostrada Berlin - Gdańsk - Królewiec
 
Piotr 
sopociak


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 215
Wysłany: Sro Lis 03, 2004 4:52 pm   

Po polskiej stronie, nie przy szosie tylko za wiochą Skrzeszewo, w stronę lotniska. Nie upieram się, że to graniczne. Miejscowi coś kręcą, przy najbliższym pobycie muszę wykonać nacisk śledczy. Ale ładny słupek i nie pobrany na opał a to sie liczy.
Piotr
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2657
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 11:30 am   

Już kilka dni temu, tu: http://www.trojmiasto.pl/...czu-n82465.html napiano o nim.
I ja go pstryknąłem (niech i u nas ślad po nim pozostanie - bo nie wiadomo gdzie trafi).
 
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Sob Lis 03, 2018 9:21 am   

Że tak pozwolę sobie odświeżyć temat: czy coś wiadomo na temat onego kamienia? Wyeksponowany został, czy schowany w jakimś składziku?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk