Dawny Gdańsk

Materialne ślady przeszłości - Kamienie graniczne

Piotr - Nie Paź 24, 2004 12:43 pm
Temat postu: Kamienie graniczne
Czy coś może już było na ten temat ale ja od kilku dni badam posty i jeszcze sie nie natknąłem.
Chodzi mi o kamienie graniczne zachowane w dość elegancki sposób na terenie stacji paliw na ulicy Budowlanych róg Słowackiego. Podobno - tak mówi pompiarz - naprzeciwko, na terenie bazy GPRD jest jeszcze kilk sztuk.
Coś wiecie dokładniej?

Piotr

Piotr - Sob Paź 30, 2004 11:58 am

Nikt nic nie wie na temat tych kamieni? Chciałem fotki załączyć, dwukrotnie wykombinowałem sobie wyjazd służbowy w okolice i oczywiście zawsze była taka pogoda, że mi się wysiąść z auta nie chciało. W każdym razie pompowy twierdzi, że kamienie pozbierała Dyrekcja Dróg i czegoś tam, podczas budowy obwodnicy. Oni też zmajstrowali wcale gustowny ogródek, gdzie oprócz kamyków stoją jeszcze jakieś zabytkowe maszynerie drogowe. Gdyby tak ktoś z fachowców w temacie tam zajrzał i udzielił wyjaśnień.
Zdrówko
Piotr

Mikołaj - Sob Paź 30, 2004 2:01 pm

Ja nic nie słyszałem. Jakie to miałyby być kamienie - Wolego Miasta? Skoro z okolic obwodnicy, to kto wie.. Jeśli bywasz tam, to zrób koniecznie te zdjęcia!
Piotr - Sob Paź 30, 2004 7:09 pm

Miejscowy element twierdzi, że to kamienie z granicy FSD. Dwa stojące poza wspomnianym ogródkiem wyglądają na zgodne ze wzorcem. W ogródku są też jakieś dziwne - okrągłe. Jeżeli uda mi się zgrać wyjazd na Budowlanych z pogodą to zrobię fotki.
A przy okazji, trochę nie na temat. Fotki słupka znalezionego we wsi Skrzeszewo, na dawnej granicy polsko niemieckiej. Bliższe dane: 6 km od Sierakowic w stronę Lęborka, granica biegła tam na rzece Bukowina.
Piotr

Mikołaj - Sob Paź 30, 2004 7:13 pm

8O :==
Bartosz B. - Sro Lis 03, 2004 11:50 am

Piotr napisał/a:
Fotki słupka znalezionego we wsi Skrzeszewo, na dawnej granicy polsko niemieckiej. Bliższe dane: 6 km od Sierakowic w stronę Lęborka, granica biegła tam na rzece Bukowina.Piotr


Czy to gdzieś przy samej szosie (tam gdzie budynki graniczne)? Po której stronie rzeczki? I skąd masz pewność, że to słupki graniczne od dawnej granicy?

Piotr - Sro Lis 03, 2004 4:52 pm

Po polskiej stronie, nie przy szosie tylko za wiochą Skrzeszewo, w stronę lotniska. Nie upieram się, że to graniczne. Miejscowi coś kręcą, przy najbliższym pobycie muszę wykonać nacisk śledczy. Ale ładny słupek i nie pobrany na opał a to sie liczy.
Piotr

Krzysztof - Wto Sie 19, 2014 11:30 am

Już kilka dni temu, tu: http://www.trojmiasto.pl/...czu-n82465.html napiano o nim.
I ja go pstryknąłem (niech i u nas ślad po nim pozostanie - bo nie wiadomo gdzie trafi).

fazi - Sob Lis 03, 2018 9:21 am

Że tak pozwolę sobie odświeżyć temat: czy coś wiadomo na temat onego kamienia? Wyeksponowany został, czy schowany w jakimś składziku?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group