Dawny Gdańsk

Materialne ślady przeszłości - Kamienie z Karczemki

classix - Sro Lut 23, 2011 8:52 pm
Temat postu: Kamienie z Karczemki
Na osiedlu Karczemki znalazłem trzy kamienie z rysunkami herbu dawnego WMG, miejsce nie przypadkowe bo to na dawnej drodze granicznej wmg/polska.
Mikołaj - Sro Lut 23, 2011 10:05 pm

na ostatniej fotce o ile dobrze widzę to jest nawet obwódka po sprejowaniu z szablonu :wink:
Dieter - Sro Lut 23, 2011 11:50 pm

Dziwne, ze jeszcze nikt ich nie wziol "pod pache" i uprowadzil na swoje smiecie... :dziadek:
danziger - Czw Lut 24, 2011 7:49 pm

Dieter napisał/a:
Dziwne, ze jeszcze nikt ich nie wziol "pod pache" i uprowadzil na swoje smiecie... :dziadek:

Nic dziwnego - kamienie wielkie i ciężkie, nie jest je łatwo ruszyć. A jak ktoś już koniecznie chce, to może sobie znaleźć jakiś kamień bliżej domu, kupić farbę w sprayu i wyciąć szablon...

Sabaoth - Czw Lut 24, 2011 8:54 pm

Żeby tylko gazeta.pl albo portal historia.trójmiasto.pl nie napisały jakiegoś artykułu o nowoodkrytych kamieniach granicznych bo ciężko będzie to później ludziom wybić z głowy :hihi:
Rysiek - Nie Mar 06, 2011 8:32 pm

Taaaaaaakie rzeczy na mojej nowej "dzielni" ?!? :masta:
classix - Nie Mar 06, 2011 10:02 pm

A ja już chciałem przyprowadzić niemieckie RTL aby potomkowie zabrali swóje oznaczone kamienie ,podobno tak teśknią za tym WMG. :hihi:

Jednak jeśli kamienie to już sprawa Polski, niech zostanie już naszych rękach. :==


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group