Dawny Gdańsk

Zagadki - Emigrantka próbuje zagadnąć ;)

Inga - Sob Paź 17, 2009 9:44 pm
Temat postu: Emigrantka próbuje zagadnąć ;)
Spróbuję i ja szanownych forumowiczów zagadnąć, a co mi tam :wink: Na początek zagadka z gatunku "głupawka z aparatem" :wink: Co to jest ? :)
Krzysztof - Sob Paź 17, 2009 10:07 pm

Oko od śledzia :wink:
seestrasse - Sob Paź 17, 2009 10:18 pm

tytuł pierwszego rozdziału "Lalki" :wink:
tobocian - Sob Paź 17, 2009 10:27 pm

termos :^^
Dostojny Wieśniak - Sob Paź 17, 2009 10:29 pm

Starogdańska żarówka pochodząca z okresu Wolnego Gdańska, bowiem inna nie miałaby sensu na FDG. Jak nic. :wink:
seestrasse - Sob Paź 17, 2009 10:45 pm

Krzysztof napisał/a:
Oko od śledzia :wink:
chyba ucho :%
.
.
.
:hihi: :wink:

Sabaoth - Sob Paź 17, 2009 11:38 pm

Opróżniona butelka po napoju alkoholowym :mrgreen:
DonPawox - Nie Paź 18, 2009 7:57 am

Sfocony kieliszek od wina od góry, po uprzednio wypitym winie z Dagomy :)
pawel.45 - Nie Paź 18, 2009 11:51 am
Temat postu: Re: Emigrantka próbuje zagadnąć ;)
Inga napisał/a:
... :wink: Co to jest ? :)


wygląda jak obiektyw mikrokamery (np. z telefonu) w lustrzanym odbiciu.

Inga - Nie Paź 18, 2009 2:50 pm

seestrasse napisał/a:
tytuł pierwszego rozdziału "Lalki"

Sabaoth napisał/a:
Opróżniona butelka po napoju alkoholowym

Owszem, butelka :wink: Ale uznam odpowiedź dopiero wtedy, jak napiszecie od czego :hihi:

Sabaoth - Nie Paź 18, 2009 3:31 pm

Tak jak napisałem, wyglada na butelkę po napoju alkoholowym. Mi trochę przypomina butelkę na napój produkowany przez niejakiego Stobbe w miejscowości zwanej Tiegenhof. ewentualnie może to być butelka po mniej procentowym alkoholu wytwarzanym na bazie drożdży i chmielu. Trudno je z takiej perspektywy odróżnić, bo obie miały karbowania :hihi:
Inga - Nie Paź 18, 2009 3:48 pm

Sabaoth napisał/a:
Mi trochę przypomina butelkę na napój produkowany przez niejakiego Stobbe w miejscowości zwanej Tiegenhof

:== To moja butelka po machandlu :mrgreen: I takim oto sposobem z 1 punktem znalazłeś się na szczycie rankingu :wink:
Zagadka nr 2, pytanie tradycyjne: co to jest ? I nie śmiać mi się, że takie łatwe zadaję - daję to, z czym sama bym sobie poradziła :hihi: Zresztą, niebawem i tak pewnie mi zdjęć na zagadki braknie i się skończy :wink:
Punktacja:
Sabaoth 1
seestrasse 0,5

Sabaoth - Nie Paź 18, 2009 4:33 pm

Wieżyczka podobna do tych na zdjęciach na mojej stronie: http://sabaoth.infoserve.pl/bazylika/bazylika.html

Ale równie dobrze może to byc inny kościół.

Anker - Nie Paź 18, 2009 5:02 pm

Inga napisał/a:
co to jest ?

Fragment wieżyczki Ratusza Głównego /Prawego/ miasta.

Inga - Nie Paź 18, 2009 5:03 pm

Sabaoth napisał/a:
Wieżyczka

owszem :wink:
anker napisał/a:
Fragment wieżyczki Ratusza Głównego /Prawego/ miasta.

:== Zgadza się :) W takim tempie to się moje zdjęcia wykończą w ciągu tygodnia :wink: więc następna zagadka będzie za parę dni :mrgreen:
Punktacja:
Sabaoth 1
Anker 1
seestrasse 0,5

Inga - Pon Paź 26, 2009 8:48 pm

Pozwalam sobie zagadnąć szanowne forum po raz trzeci :mrgreen: Co to jest i gdzie to jest ? :)
groszek - Wto Paź 27, 2009 10:37 pm

Dziwne to jakieś takieś i tak wygląda nie tegos..... :hmm: :???: .proszę o dokładniejszy i bardziej hmm przystępny i jednoznaczny ... :wink:
bavar - Sro Paź 28, 2009 6:10 am

No to, że to drzewo, to chyba nie ulega wątpliwości.. :???: Ale gdzie stoi to drzewo, to musimy poczekać na jakiegoś znawcę np. TPK 8))

:wink:

groszek - Sro Paź 28, 2009 8:13 am

bavar napisał/a:
No to, że to drzewo, to chyba nie ulega wątpliwości
Hmm spostrzegawczy jesteś...no chyba drzewo i chyba topola i to całkiem spora.... tak mi sie wydaje :hmm: ale to tylko moje skojarzenia... :wink:
tobocian - Sro Paź 28, 2009 10:31 am

Wygląda jak oko słonia...
i to lewe :^^

groszek - Sro Paź 28, 2009 11:24 am

tobocian napisał/a:
Wygląda jak oko słonia...
Tak więc z tym nie ulega wątpliwości..... mozna mieć wątpliwości :wink:
Panbary - Sro Paź 28, 2009 3:38 pm

Oczopląsu dostać można. Ja widzę tam za dużo rzeczy i nie mogę się nawet zdecydować na jedną z nich :)
bijouM - Sro Paź 28, 2009 4:34 pm

ja tam nie będę mówiła co mnie to przypomina.... (oj wstyd Inga.. oj wstyd!!)

ale to jest trzecie drzewo w piątym rzędzie od strony południowej

Inga - Sro Paź 28, 2009 6:41 pm

bavar napisał/a:
drzewo, to chyba nie ulega wątpliwości

groszek napisał/a:
no chyba drzewo i chyba topola i to całkiem spora....

A jednak nie drzewo :) Nawet drzewniane :wink: to nie jest :hihi:
tobocian napisał/a:
Wygląda jak oko słonia...

też nie :)
bijouM napisał/a:
ja tam nie będę mówiła co mnie to przypomina.... (oj wstyd Inga.. oj wstyd!!)

Matko, niby co ? :hmm: 8O Napisz w prywatnych jak tu się wstydzisz :hihi:

A wydawało mi się, że to taka prosta zagadka :hihi: ... Czyżbym was zagięła, co jest aż niemożliwe ? 8O Zgadywać, zgadywać noooo ! :mrgreen:

bijouM - Sro Paź 28, 2009 7:25 pm

no dobra.. Inga to Grun...

a co do skojarzeń... jak mówi hrabina Tyszkiewicz... hrabinom w pewnym wieku.. po prostu wypada mieć dziwne skojarzenia :haha: i różne nałogi :haha:

jak to nie drzewo to dach kościoła

Inga - Sro Paź 28, 2009 7:39 pm

bijouM napisał/a:
no dobra.. Inga to Grun...

Ale że co ? :hmm: 8O :wink:
bijouM napisał/a:
jak to nie drzewo to dach kościoła

Też nie :mrgreen: I proszę się nie wygłupiać! :hihi:
To co, może mam podpowiedzieć ? :hmm: Ale jakakolwiek podpowiedź tą zagadkę za bardzo ułatwi :wink:

grzechuu - Sro Paź 28, 2009 9:38 pm

moja próba odpowiedzi:

skamielina dawnogdańska!

Duqq - Sro Paź 28, 2009 9:47 pm

No zeby to odgadnac bez podpowiedzi to trzeba miec chyba naprawde super-hiper fotograficzna pamiec :???:
bijouM - Czw Paź 29, 2009 12:24 am

Inga napisał/a:
bijouM napisał/a:
no dobra.. Inga to Grun...

Ale że co ? :hmm: 8O :wink:
bijouM napisał/a:
jak to nie drzewo to dach kościoła

Też nie :mrgreen: I proszę się nie wygłupiać! :hihi:
To co, może mam podpowiedzieć ? :hmm: Ale jakakolwiek podpowiedź tą zagadkę za bardzo ułatwi :wink:


hym.. macie podobne poczucie humoru.. hyhy

sie nie wygłupiam :hihi: no naprawie odpowiedź drzewo milenium..

Inga - Czw Paź 29, 2009 6:43 pm

grzechuu napisał/a:
skamielina dawnogdańska!

bijouM napisał/a:
no naprawie odpowiedź drzewo milenium..

Nieeeeee, to nie to :)
Duqq napisał/a:
No zeby to odgadnac bez podpowiedzi to trzeba miec chyba naprawde super-hiper fotograficzna pamiec

Rozumiem, że forum jednak chce podpowiedź ? :wink: No dobra, podpowiem, acz nie za dużo: nie jest to drzewniane i nie jest to drzewo ani nic okołoroślinnego; rejon poszukiwań - zdecydowanie Główne Miasto, miejsce bardzo "turystyczne" :wink: , szukać raczej nisko, ale nie nad samą ziemią :hihi: Więcej nie mogę, naprawdę - będzie za łatwo :wink:

bavar - Czw Paź 29, 2009 8:48 pm

..oko rzygacza??

:%

Inga - Czw Paź 29, 2009 9:06 pm

Nieeeee, nie oko i nie rzygacza :mrgreen: Próbujcie dalej, w końcu ktoś zgadnie :)
Inga - Sob Paź 31, 2009 8:02 pm

No nie mówić mi tylko, że się szanowne forum poddało :mrgreen: A może jeszcze coś podpowiedzieć, co ? :hmm:
groszek - Sob Paź 31, 2009 8:52 pm

Może to kawałek podmurówki? czy coś w tym guście :hmm: .
Inga - Sob Paź 31, 2009 8:53 pm

Nieee, nie podmurówka :mrgreen: To co, podpowiadamy ? :hihi:
Golden Lion - Nie Lis 01, 2009 9:28 am

Uchylmy troszkę z tej zagadki :D
Inga - Nie Lis 01, 2009 10:00 am

Jest to zwierzę - i ani słowa więcej :mrgreen:
Panbary - Nie Lis 01, 2009 5:44 pm

Jak zwierzę i z Gdańska to może jest to Lew? Może któryś z tych przy Dworze Artusa?
bijouM - Nie Lis 01, 2009 5:48 pm

a może to kawałek pomuchla?? :hihi:
Inga - Nie Lis 01, 2009 6:16 pm

Panbary napisał/a:
Jak zwierzę i z Gdańska to może jest to Lew? Może któryś z tych przy Dworze Artusa?

:== Zgadza się, lew przy Dworze Artusa :mrgreen: Jako że zagadka była trudna :hihi: i dwuczęściowa (co to i gdzie to), aż całe 2 punkty za odpowiedź jak nic ci się należą :)
Punktacja:
Panbary 2
Sabaoth 1
Anker 1
seestrasse 0,5

tobocian - Nie Lis 01, 2009 7:46 pm

Ingo to wypadałoby podać na tacy całość szarej masie... :wink: znaczy rozwiązanie zagadki w postaci fotki całej tego lwa bo dalej nie wiem gdzie mu zaglądałaś :mrgreen:
Inga - Nie Lis 01, 2009 8:18 pm

W zęby mu zaglądałam, a co wyście myśleli :hihi:
Panbary - Nie Lis 01, 2009 11:10 pm

:huuurra: Wybiłem się na prowadzenie :) Ciężko było... :== za pomysł

Mam w sumie też pomysł na zagadkę, myślę że dosyć łatwą. Jeżeli Autorka wątku nie miałaby nic przeciwko, to chętnie tu zamieszczę. Nie chcę zakładać nowego wątku, żeby nie zaśmiecać forum :)

Inga - Pon Lis 02, 2009 8:42 am

Ależ oczywiście, zamieszczaj :) Chociaż ja i tak na pewno nie zgadnę :hihi:
Panbary - Pon Lis 02, 2009 11:28 pm

To, że drzewo to każdy wie :)
Pytanie gdzie rośnie?
Dodam tylko, że w oryginale w kadrze były gałęzie sąsiadujących z tym drzewem innych, równie okazałych staruszków. Może nawet ktoś wie co to za drzewo?

Pozdrawiam!

Corzano - Wto Lis 03, 2009 7:15 am

Panbary napisał/a:
Może nawet ktoś wie co to za drzewo?

Dąb.
Panbary napisał/a:
Pytanie gdzie rośnie?

Przy obwodnicy?

Panbary - Wto Lis 03, 2009 12:10 pm

Jest to Dąb, ale nie przy obwodnicy. Bardziej dostępna okolica dla spacerowicza :)
groszek - Wto Lis 03, 2009 11:22 pm

A nie rośnie on przypadkiem na którymś z cmentarzy przy Wielkiej Alei :hmm: np. przy przystanku SKM Gd.Stocznia?
Panbary - Wto Lis 03, 2009 11:47 pm

Tam też nie. Bardziej w stronę lasu bym szukał...
groszek - Wto Lis 03, 2009 11:56 pm

Panbary napisał/a:
Bardziej w stronę lasu bym szukał
:mrgreen: a moze tak powiesz :hmm: w którą stronę?np. Oliwa lub moze las gdzie?
bijouM - Sro Lis 04, 2009 10:26 am

w Oliwie to takie stare drzewa, a nawet już pomniki przyrody to rosną w starym- zabytkowym parku przy Czyżewskiego.
Panbary - Sro Lis 04, 2009 1:49 pm

To też jest pomnik przyrody. Obok jest jeszcze 10 pomników przyrody wszystkie przy jednej drodze. Nieopodal znajdowała się kiedyś skocznia narciarska :) Teraz już chyba wszyscy wiedzą ;)
Inga - Sro Lis 04, 2009 4:50 pm

Panbary napisał/a:
Teraz już chyba wszyscy wiedzą ;)

A jednak nie wszyscy :wink:

bijouM - Sro Lis 04, 2009 6:10 pm

Polanki.. Opacka??
Panbary - Sro Lis 04, 2009 6:24 pm

To dam już odpowiedź :)

Chodzi o Dolinę Samborowo. Trafić możemy tam, idąc ulicą Abrahama do końca, w stronę lasu. Dolina jest niejako przedłużeniem ulicy. Zachęcam forumowiczów żeby wybrać się w te rejony na spacer, szczególnie teraz kiedy drzewa mają tyle kolorów ;) Drzewo ze zdjęcia jest jednym z tych na końcu drogi.

Pozdrawiam!

bijouM - Sro Lis 04, 2009 6:39 pm

no dobra.. a jaka to ulica? TAK PYTAM.. BO MNIE TO CIEKAWI :%
Inga - Sro Lis 04, 2009 6:42 pm

Panbary napisał/a:
Zachęcam forumowiczów żeby wybrać się w te rejony na spacer, szczególnie teraz kiedy drzewa mają tyle kolorów ;)

Ty wiesz, że się znęcasz nade mną w tym momencie ? :wink: Ale ostatecznie... Gdybym zaraz wyjechała z domu, to w Gdańsku na jakąś 7 rano bym była :hmm: :wink:

Panbary - Sro Lis 04, 2009 7:12 pm

Inga jak będziesz w Gdańsku to się wybierzesz, tam zawsze jest bardzo ładnie. Ja mam to szczęście, ze mieszkam na Niedźwiedniku i do lasu mam jakieś 50 metrów, a do tego konkretnego miejsca ok 20 minut spacerkiem , także często śmigam sobie z psem i aparatem po okolicy.

bijouM, dojdziesz tam właśnie ulicą Abrahama, tak jak napisałem wcześniej :)

Inga - Sob Lis 14, 2009 6:57 pm

Coś dawno się tu nie odzywałam... :roll: A więc w ramach nadrabiania milczenia przeziębieniowo - niedoczasowego :wink: - taka prościutka mam nadzieję zagadka - gdzie to jest ?
groszek - Sob Lis 14, 2009 7:31 pm

Pewnie przy kat.Najświętszej Marii Panny :roll: taki malutki domek na rogu zaraz przy wejściu do kościoła vis a vis kamiennej fontanny na placyku.
Inga - Sob Lis 14, 2009 8:15 pm

Niestety nie :mrgreen:
groszek - Nie Lis 15, 2009 5:46 pm

A gdzie jeszcze są domki szachulcowe?No jeszcze przy kościele św.Trójcy....i nad Motławą taki "wystupisz" w kamiennicze szachulcowy jest. :mrgreen: I jeszcze na Wyspie Spichrzów też jest szachulcowy dom , kiedyś była tam szkółka pływacka :hmm: .
Inga - Nie Lis 15, 2009 6:43 pm

No i nie :mrgreen: Jak to możliwe, że ja was zaginam ? :hmm: 8O :hihi:
groszek - Nie Lis 15, 2009 10:53 pm

Och Inguś nie popadaj w dumę :wink: tylko mnie zagięłaś ,a mnie nie trudno bo ja słaba w zagadkach jestem właściwie baardzo słaba :oops: :mrgreen: .
groszek - Pon Lis 16, 2009 4:07 pm

Jeszcze jest szachulec przy placu Wałowym (ostatni odnowiony), i na podwórku (hmm którymś za ratuszem głównomiejskim mały galeriowy szachulec :roll: ) i Domek Młynarza przy Wielkim Młynie . No Inga weż daj całaść fotki bo umrę z ciekawości i będziesz mnie mieć na sumieniu :mrgreen: .
pumeks - Pon Lis 16, 2009 7:49 pm

Domek młynarza to akurat ma elewację głównie ze styropianu z naklejonymi belkami :hihi: Jak już, to typowałbym raczej budynek obok Wielkiego Młyna, na rogu ul. Na Piaskach i Podmłyńskiej. Ale zastanawiam się też nad budynkiem przy ul. Zbytki...
renekk - Pon Lis 16, 2009 8:03 pm

Zbytki - to chyba powojenna rekonstrukcja jest?
Szachulec to było tanie budownictwo i w związku z tym mało trwałe. Np. kiedyś obie strony ul. Sandomierskiej, od zakrętu do przejazdu były zabudowane szachulcem. No i co dziś z tego zostało? Nic.

Inga - Pon Lis 16, 2009 8:29 pm

pumeks napisał/a:
Ale zastanawiam się też nad budynkiem przy ul. Zbytki...

:== A jednak do końca nie zagięłam :hihi:
groszek napisał/a:
No Inga weż daj całaść fotki bo umrę z ciekawości i będziesz mnie mieć na sumieniu .

Całą fotkę wrzucę jak znajdę płytkę na której ją mam, pewnie jutro :wink: Ale przynajmniej dzięki Pumeksowi nie będę Cię miała na sumieniu :hihi: Zresztą Twoja wypowiedź to ni mniej, nie więcej tylko wstrętny szantaż był :haha:
Punktacja:
Panbary 2
Sabaoth 1
Anker 1
Pumeks 1
seestrasse 0,5

Inga - Wto Lis 17, 2009 7:22 pm

Obiecana całość zdjęcia :wink:
groszek - Wto Lis 17, 2009 10:21 pm

Inga napisał/a:
Zresztą Twoja wypowiedź to ni mniej, nie więcej tylko wstrętny szantaż był
Eeeee zaraz szantaz :wink: zresztą każda metoda dobra by cel osiągnać....jeszcze jeden dzień i pewnie bym sobie przypomniałam i o Zbytki :mrgreen: .
Inga - Sro Sty 06, 2010 9:12 pm

Dzisiaj, na rozpoczęcie nowego sezonu :wink: , coś łatwego; pytanie oczywiście tradycyjne: gdzie to jest ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group