Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - gdański KICZ

wrangla - Pon Lut 07, 2005 9:44 pm
Temat postu: gdański KICZ
Rozpczynam tu wątek: KICZ w GDAŃSKU

Na początek "gdańskie kartki na walentynki" a fuu...
gdańskie walentynki

aż mnie oczy bolą :rzyg_1:

Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 9:48 pm

Ale ten misio jest ueeextra :hihi:
Rysiek - Pon Lut 07, 2005 10:08 pm

Mnie osobiście to się podoba.
A tym bardziej cieszy fakt, że Nasze miasto promuje się nawet w taki sposób :love:

Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 10:11 pm

Cytat:
A tym bardziej cieszy fakt, że Nasze miasto promuje się nawet w taki sposób

Ja bym raczej powiedział, że tylko w taki sposób, niestety :II

Grün - Pon Lut 07, 2005 10:35 pm

Się czepiacie :) przecież to serduszko jest tak koszmarne, że zatranca o sztukę nowoczesną... :^^
Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 10:50 pm

Ale ktoś w magistracie takie promocje wymyśla i bierze za to kasę.
parker - Pon Lut 07, 2005 10:56 pm

Grün napisał/a:
Się czepiacie :) przecież to serduszko jest tak koszmarne, że zatranca o sztukę nowoczesną... :^^


nie jest aż takie koszmarne... no co wy :^^

Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 10:58 pm

Niektórzy nawet koszulki takie noszą z napisem "Ja serduszko Gdańsk" :hihi:
Grün - Pon Lut 07, 2005 11:02 pm

A ja gdzieś słyszałem, że Gdańska nie trzeba promować...
Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 11:03 pm

A po co promować? Jeszcze jakiś inwestor będzie chciał przyjechać i wtedy dopiero się zaczną schody.
Grün - Pon Lut 07, 2005 11:05 pm

To nie chodziło o promocję inwestycji, tylko turystyki...
Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 11:06 pm

Za dużo turystów też nie może przyjeżdżać do Gdańska, hoteli przecież brakuje.
Grün - Pon Lut 07, 2005 11:08 pm

Nooo, i Pumeks się złości z okna :%
Sabaoth - Pon Lut 07, 2005 11:10 pm

A bo takie stadami chodzą i hałasują w barbarzyńskim języku :mrgreen:
wrangla - Pon Lut 07, 2005 11:14 pm

Jeśli chodzi o promocję, to trzeba przyznać, że Gdańsk w tym względzie bardzo się poprawił. Wiem, co piszę. Oczywiste, że wiele jeszcze do zrobienia. Urzędnicy zajmujący się promocją cały czas mają szansę, by się wykazać.

Co innego informacja turystyczna, która strasznie w Gdańsku kuleje! :evil: Z pełnym przekonaniem mogę napisać, że jest do kitu! a nawet gorzej... :II

parker - Pon Lut 07, 2005 11:20 pm

Grün napisał/a:
Nooo, i Pumeks się złości z okna :%


Oj, nie tylko Pumeks :%

danziger - Pon Lut 07, 2005 11:22 pm

Sabaoth napisał/a:
Ale ktoś w magistracie takie promocje wymyśla i bierze za to kasę.

.....a szwagier robi koszulki, teściowa pocztówki, wujek chorągiewki, kuzyn doradza miastu ("consulting"), co trzeba wybrać, itd..........

wrangla - Pon Lut 07, 2005 11:27 pm

danziger napisał/a:
.....a szwagier robi koszulki, teściowa pocztówki, wujek chorągiewki, kuzyn doradza miastu ("consulting"), co trzeba wybrać, itd..........

Masz na to jakieś dowody? Pytam z ciekawości, bo ten temat mnie bardzo gryzie.

danziger - Pon Lut 07, 2005 11:41 pm

wrangla napisał/a:
danziger napisał/a:
.....a szwagier robi koszulki, teściowa pocztówki, wujek chorągiewki, kuzyn doradza miastu ("consulting"), co trzeba wybrać, itd..........

Masz na to jakieś dowody? Pytam z ciekawości, bo ten temat mnie bardzo gryzie.
Nie, nie mam dowodów - nie pracuję w magistracie, więc nie wiem jak tam jest. Nikogo nie oskarżam, nic nie insynuuję, to co napisałem było li i jedynie moim głupim przypuszczeniem trącącym o prowokację. :hihi:


Po prostu jak się żyje te kilka lat w tym kraju to i takie mysli się same nasuwają, a biorą się z obserwacji życia codziennego, lektury doniesień prasowych etc. Jeśli chodzi chodzi i gdański UM to przypomina mi się tylko sprawa francuskiego tłumaczenia oficjalnej strony gdańska, ale pewnie ta lista jest dużo dłuższa, niestety.....

wrangla - Pon Lut 07, 2005 11:44 pm

danziger napisał/a:
Nie, nie mam dowodów - nie pracuję w magistracie, więc nie wiem jak tam jest. Nikogo nie oskarżam, nic nie insynuuję, to co napisałem było li i jedynie moim głupim przypuszczeniem trącącym o prowokację. :hihi:
Spoko. Nie chciałam, by moje słowa zabrzmiały złośliwie. Pytałam tak... z babskiej ciekawości :hihi:
Grün - Pon Lut 07, 2005 11:52 pm

Niestety obawiam się, że masz rację...
Odyseusz - Wto Lut 08, 2005 2:20 am

Walentynki jak walentynki kierowane są do pewnej grupy ludzi, cięzko ich winić za to, że znajdują się w takim stanie umysłowym a nie innym, ale co powiecie na to? Promocja Polski, która się uskutecznia na straganach starówki (300 km>>) warszawskiej.

bassa - Wto Lut 08, 2005 7:04 am

He....ponoć o gustach się nie dyskutuje,ale mozna podyskutowac o błysku pomysłu (lub jego braku...)co akurat w promocji jest najwazniejsze.Lub o wbijającej się w pamięc prowokacji (Kopernik była kobietą).W sumie i tak dobrze,że póki co nie mamy zóltych gaci jako logo....takie bikini Sopot sobie właśnie ciężko wypracował!!!
:P
Heh...zazdroszczę Sopotowi corocznych warsztatów filmowych (temat etiud-Sopot...wymyslił i prowadzi Jerzy Afanasjeff)jako genialnego wręcz oswajania tworcow z miastem: ale logo promocyjne to chyba lepsze by Młodzi z orłowskiego Lic Plast wymyślili....

wrangla - Wto Lut 08, 2005 8:14 am

Każdy ma pełne prawo, by podobało mu się co innego. To oczywiste.
Nie powiem przecież "jesteś bleee", bo podoba Ci się coś, co ja uważam za kiczowate. [to do nikogo z Was :wink: ]
Każdy ma prawo do własnego indywidualnego gustu, jakikolwiek on jest. Nikt nie może tego oceniać. Taki właśnie jest kicz, każdy inaczej go postrzega. I fajnie czasem o tym podyskutować. Bez wzajemnego tępienia się. :)
Wbrew hasłu, myślę, że warto czasem pogadać o gustach.

Są jednak pewne zasady estetyki, doboru koloru itp., których miasto (Gdańsk w tym przypadku) powinno się trzymać. Bo o ile Kowalski może sobie wieszać na ścianie największego gniota, o tyle miasto musi zawsze trzymać pewien fason.
Dyskusja może być twórcza. :OO

Grün - Wto Lut 08, 2005 8:32 am

Ale jest również pewna różnica między kiczem, a rzeczami budzącymi niesmak. Nie jestem pewien co artysta miał na myśli projektując powyższą koszulkę, zwłaszcza że nie widzę napisu, ale wydaje mi się, że połączenie elementów graficznych jest nieco nie na miejscu.
Sabaoth - Wto Lut 08, 2005 8:51 am

wrangla napisał/a:
danziger napisał/a:
.....a szwagier robi koszulki, teściowa pocztówki, wujek chorągiewki, kuzyn doradza miastu ("consulting"), co trzeba wybrać, itd..........

Masz na to jakieś dowody? Pytam z ciekawości, bo ten temat mnie bardzo gryzie.

Z dosyć dużym prawdopodobieństwem trafienia można strzelać w ciemno. Taki kraj po prostu.

Odyseusz - Wto Lut 08, 2005 12:40 pm

Napis na koszulce brzmi "Everybody loves Poland" choć rysunek pasuje również moim zdaniem do stwierdzenia "Everybody fucks Poland"
Grün - Wto Lut 08, 2005 12:47 pm

No - i przeciwko czemuś takiemu młodzież wszechpolska, Liga Patologicznych Rodzin, kościół i inne zacne gremia jakoś nie protestują...
danziger - Wto Lut 08, 2005 12:52 pm

Grün napisał/a:
No - i przeciwko czemuś takiemu młodzież wszechpolska, Liga Patologicznych Rodzin, kościół i inne zacne gremia jakoś nie protestują...

Bo pewnie tego nie widzieli.....

rispetto - Wto Lut 08, 2005 1:01 pm

pewnie widzieli, ale mała szansa, że ich gangsterska akcja trafi do mediów
danziger - Wto Lut 08, 2005 1:06 pm

rispetto napisał/a:
pewnie widzieli, ale mała szansa, że ich gangsterska akcja trafi do mediów

No nie wiem, do tej pory nie mieli z tym problemów.
Ale fakt, że trudno protestować przeciwkjo t - shirtowi jeśli nie wisi on gdzieś w galerii, choć nie jest to niemożliwe - musieliby wysupłać parę złociszy z partyjnej kasy, kupić t - shirta, a potem gdzieś publicznie się zebrać i pod okiem kamer ponaparzać w niego zbukami.

Makabunda - Wto Lut 08, 2005 1:24 pm

A propos t-shirta. Widzieliście gdzieś w Gdańsku gustowne i dobrej jakośći T-shirty promujące Gdańsk? Ja takiego szukam ale na prawdę nic ciekawego nie mogę znaleźć. Albo są jakieś tandetne naprasowywanki albo tandetny jest materiał użyty do produkcji. Nawet w "Gdańskim Bówce" t-shirt z herbem Gdańska wygląda żałośnie.
lusinek1 - Wto Lut 08, 2005 1:40 pm

Cytat:
Liga Patologicznych Rodzin

:haha:

Mikołaj - Wto Lut 08, 2005 1:43 pm

Cytat:
Widzieliście gdzieś w Gdańsku gustowne i dobrej jakośći T-shirty promujące Gdańsk

Langfuhrterki szykuję nową wiosenną kolekcję! :D

parker - Wto Lut 08, 2005 1:59 pm

A wiadomo w końcu coś o tej kolekcji? :wink:
Sabaoth - Wto Lut 08, 2005 2:00 pm

Wygląda, że Langfuhrterki wyręczają wydział promocji Urz. Miejskiego :hihi:
parker - Wto Lut 08, 2005 2:03 pm

To może by zrobili jakieś oficjalne ruchy w stronę Działu Promocji? :wink:
Wszystkim by wyszło na zdrowie :hihi:

Sabaoth - Wto Lut 08, 2005 2:08 pm

Oj, lepiej nie, jeszcze wszystko popsują wydając różowe rzygacze :hihi:
Mikołaj - Wto Lut 08, 2005 2:09 pm

Cytat:
To może by zrobili jakieś oficjalne ruchy w stronę Działu Promocji?

Z naszym "jestem stąd"? :haha: :evil:

parker - Wto Lut 08, 2005 2:36 pm

Nieee, nasze jest nasze a nie Magistratu :)
Ale zawsze można rozszerzyć działalność, jak się ma przetarte ścieżki :^^

Grün - Wto Lut 08, 2005 2:56 pm

Nie oddamy naszego logo...!!!!
Marcin - Wto Lut 08, 2005 3:12 pm

Cytat:
Langfuhrterki szykuję nową wiosenną kolekcję!

Niedługo trza będzie zrobić naradę w sprawie kolekcji wiosna/lato 2005. :D :wink:

Grün - Wto Lut 08, 2005 3:15 pm

Tak - ta poprzednia się już trochę powycierała ! :)
bassa - Wto Lut 08, 2005 11:47 pm

bua ha ha...ze nie wspomne o bursztynku- broszce...szmatach okołoszyjnych z Własciwym napisem...do rozpoznawania sie na odległość zimą...a i tak najbardziej mi z tego potrzebny exlibris -NA JUZ !!!--- na wspaniałą narastajacą kolekcje "wypożyczalskich" pism i ksiażek---- i na dary dla bibliotek....
Moze by sie ktos poświecił i poszedł popracowac pól roku do ag promocyjnej...;-))Wiadomo, co załatwi po godzinach...;-)) :P
( no,z wyjątkiem sopockich gaci- bleeee...)

Grün - Sro Lut 09, 2005 12:30 am

Święte słowa Basso :%
Pietrucha - Czw Lut 10, 2005 7:55 pm

Cytat:
Niedługo trza będzie zrobić naradę w sprawie kolekcji wiosna/lato 2005.


A później pokaz mody :hihi:

Grün - Czw Lut 10, 2005 8:16 pm

I wybrać miss mokrego podkoszulka z logo JESTEM STĄD :)
Marcin - Czw Lut 10, 2005 8:41 pm

:^^
Sabaoth - Czw Lut 10, 2005 9:11 pm

Grüniowi bym przyznał dożywotni tytuł honorowej miss mokrego podkoszulka za jego wspaniały pomysł :mrgreen:
bassa - Nie Lut 13, 2005 2:18 am

Chyba mi sie kończy poczucie humoru,a wam ??? :haha: Proponuje przetestowanie sie na SZCZEGÓŁACH (przykładowe zastosowanie marki trojmiasto) na stronce.... http://ekonom.univ.gda.pl/marka/
ehm,moze lepiej zeby marke wymyslały dwie,trzy osoby a nie batalion ?
pierwsza -to ilustracyjka...obojetna emocjonalnie.
druga...hmmm moze lepiej podarowac ja Elblagowi ?
trzecia-no pomysł jest, ale bałagan optyczny straszliwy...przy próbie jak wyglada w terenie.
Wrrrrr ! :haha:

wrangla - Nie Lut 13, 2005 11:55 am

1. Fajny. Dostał mój głos.
2. Flaga z kolorami tęczy jest już przecież zarezerwowana.... :hihi: Przed niektórymi klubami można ją zobaczyć. I jeszcze nie rozumiem... co mają mówić balony?
3. Wg mnie najgorszy. Dobry raczej dla filmu "M jak miłość" ....no i ten pomarańcz.... tak bardzo z morzem się kojarzy :hihi:

bassa - Nie Lut 13, 2005 8:23 pm

:^^ Wrangla :== -zachwycił mnie Twoj subtelny a zjadliwy tekścik na temat rainbow pkt 2. A i skojarzenie do "mazaka na tróję"...serialowo...piękne.
Swoją drogą-myslenie o marce trojmiasto mozna chyba raczej zacząć od liny, grubej sizalowej liny z kilku skrętów,ęzeł ???----->zeglarsko, z gory patrzac to przecie TO widac:centralna droga łaczy...i plaża....ew TROJkata,symbolu doskonałosci.I wcale nie trzy kolory! To drogie gadżety i druki!I w ogole...może raczej trzy sliczne dziewczyny....A moze w ogole sie nie da wymyślec takiej marki ?????nawet na bilet komunikacji trojmiejskiej.
Ciekawostki na www.wirtualny.gdansk.pl Coraz czesciej tam zagladam-SIE rozkreca!

wrangla - Nie Lut 13, 2005 8:49 pm

Flagę rainbow pierwszy raz widziałam w mieście Sabaotha. :OO Wisiała na rynku przed pewnym klubem.
Mikołaj - Nie Lut 13, 2005 8:51 pm

We Włoszech ma inne znaczenie - zazwyczaj na tęczowej fladze jest napis PACE
Sabaoth - Nie Lut 13, 2005 8:53 pm

Cytat:
Flagę rainbow pierwszy raz widziałam w mieście Sabaotha

Nie zwróciłem uwagi. Można wiedzieć gdzie konkretnie? Jak na rynku to pewnie było to Gamla Stan.

wrangla - Nie Lut 13, 2005 9:03 pm

Sabaoth napisał/a:
Jak na rynku to pewnie było to Gamla Stan.
Tak, właśnie tam.
Sabaoth - Nie Lut 13, 2005 9:06 pm

Taka flaga jak u Ciebie na avatarze? Nie zauważyłem.
wrangla - Nie Lut 13, 2005 9:16 pm

Sabaoth napisał/a:
Taka flaga jak u Ciebie na avatarze?

Wykończycie mnie tymi avatarami :ej_ty: :hihi:
Niestety pudło -> ja lubię płeć przeciwną :^^

Znalezione w necie foto wspomnianego klubu, flaga widoczna: :OO

Mikołaj - Nie Lut 13, 2005 9:29 pm

...
Corzano - Nie Lut 13, 2005 9:34 pm

Tylko na tej włoskiej kolory są odwrócone.
Kasia_57 - Nie Lut 13, 2005 10:14 pm

wrangla napisał/a:
Jeśli chodzi o promocję, to trzeba przyznać, że Gdańsk w tym względzie bardzo się poprawił. Wiem, co piszę. Oczywiste, że wiele jeszcze do zrobienia. Urzędnicy zajmujący się promocją cały czas mają szansę, by się wykazać.

Co innego informacja turystyczna, która strasznie w Gdańsku kuleje! :evil: Z pełnym przekonaniem mogę napisać, że jest do kitu! a nawet gorzej... :II



zaciekawiło mnie to... Prosze Cię - rozwiń.
Bo w środowisku ściśle związnym z turystyką, mówi się dokładnie co innego niż twierdzą urzędnicy. I tutaj nei ma porozumienia - ci sobie, tamci sobie.
dlatego chciałabym usłyszeć coś wiecej :wink:

wrangla - Pon Lut 14, 2005 1:28 pm

Gdańsk -> promocja / informacja turystyczna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group