Dawny Gdańsk

Akademia Rzygaczy - NOVA ACADEMIA

Grün - Czw Wrz 02, 2004 8:21 pm
Temat postu: NOVA ACADEMIA
Z przyjemnością donoszę, że wczoraj w późnych godzinach wieczornych po raz pierwszy nastąpiło wprowadzenie tekstu na Akademię nie przeze mnie, a przez jego autora :)
Mikołaj może Wam opowiedzieć swoje wrażenia.

Mikołaj - Sob Wrz 04, 2004 7:40 pm

Tak, to na mnie Profesor Grün testował swą piekielną maszynę. Byłysnęło, zabulgotało, poczułem siarkę i nagle pojawiła się nowa strona!
Marcin - Sob Wrz 04, 2004 7:49 pm

Cytat:
zabulgotało, poczułem siarkę

:hmmm: Hmmm, a ponoć na siarce już nie robią... :wink: :hihi:

Czy tak będzie wyglądać nowa Akademia? :D

Grün - Sob Wrz 04, 2004 9:55 pm

Właśnie tak
Marcin - Sob Wrz 04, 2004 10:28 pm

Ładniutka, niczego sobie. :D
Mikołaj - Pon Wrz 06, 2004 12:57 am

Uroda urodą, rewolucyjne jest co innego: autorzy otrzymują swoje hasło i login po czym sami, bez zawracania głowy Grunowi i wysyłana do niego maili mogą w kilkanaście, maksymamlnie kilkadziesiąt minut stworzyć nową storonę.
I to jest no-wa kon-ce-pcja sztu-ki.

pumeks - Pon Wrz 06, 2004 9:53 am

Mikołaj napisał/a:
rewolucyjne jest co innego: autorzy otrzymują swoje hasło i login po czym sami, bez zawracania głowy Grunowi i wysyłana do niego maili mogą w kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt minut stworzyć nową stronę.

Wcześniej Rektór testował to na mnie :D Z tym, że nie miałem nic gotowego, co można by od ręki zamieścić. A próba zmieniania już wprowadzonych tekstów zakończyła się na razie fiaskiem.

Kasia_57 - Pon Wrz 06, 2004 10:11 am

Rektór chyba na nas wszystkich testował :wink: podobało mi sie to. Samoobsługa :wink:
pumeks - Pon Wrz 06, 2004 12:35 pm

Udało mi się troszkę podłubać w Klawitterach :wink: i w mojej Galerii Nieistniejących Budowli. Potrzebuję jeszcze instrukcji, jak wysyłać obrazki z mojego kompa.
Grün - Pon Wrz 06, 2004 7:57 pm

Musisz przyjsc na szkolenie, albo znowu telefonicznie :)
Mikołaj - Wto Wrz 07, 2004 2:15 am

Zapraszam na wycieczkę do Wielkiej Gwiazdy

Szczególne podziękowania dla Sabaotha za udostępnienie zbiorów.

pumeks - Wto Wrz 07, 2004 1:45 pm

Juhuuu! :hurra: Wmontowałem obrazki i "większą połowę" tekstu o Stoczni Cesarskiej. A w tekście o Stoczni Klawitterów umieściłem obrazek odnalezionych przez Martina wrót śluzy w Przegalinie.
seestrasse - Wto Wrz 07, 2004 2:20 pm

nie chcialabym sie wpraszac, ale czy tekscik o Arte... pardon, Dianie z Frauengasse tez jest przewidziany do wlasnorecznego powieszenia w Novej Academii???
pumeks - Wto Wrz 07, 2004 2:31 pm

Wydaje mi się, że to, co już kiedyś "wisiało", ma powiesić Rektór. Sami wieszamy nowe materiały.
Grün - Wto Wrz 07, 2004 2:54 pm

Tak się możemy umówić, że ja sukcesywnie powiesić stare materiały.
Hasła dostaną Dziekani i oni będą władni zamieszczać, zdejmować i modyfikować treść artykułów.

Zoppoter - Wto Wrz 07, 2004 3:03 pm

Grün napisał/a:
Tak się możemy umówić, że ja sukcesywnie powiesić stare materiały.
Hasła dostaną Dziekani i oni będą władni zamieszczać, zdejmować i modyfikować treść artykułów.


Hi hi hi, no właśnie dostałem... Nawet się domyslam kto je wymyslił...

Grün - Wto Wrz 07, 2004 3:09 pm

Jeszcze ogłoś jakie :)
Zoppoter - Wto Wrz 07, 2004 3:17 pm

Grün napisał/a:
Jeszcze ogłoś jakie :)


No, w sumie, i tak mogę je zmienić przecież, to mógłbym i ogłosić, hi hi hi

Zoppoter - Wto Wrz 07, 2004 3:20 pm

Mikołaj napisał/a:
Zapraszam na wycieczkę do Wielkiej Gwiazdy

Szczególne podziękowania dla Sabaotha za udostępnienie zbiorów.


A ja dziękuję za wzbogacenie moich wydizałów, zwłaszcza Sopotologii. W której nie ma nic mojego, a powinno aż furczec od moich tekstów... :oops: Idę sie ze wstydu pod stół schować.

Grün - Wto Wrz 07, 2004 3:31 pm

Byle pod prezydialny
Kasia_57 - Wto Wrz 07, 2004 8:40 pm

Cytat:
Hasła dostaną Dziekani i oni będą władni zamieszczać, zdejmować i modyfikować treść artykułów.

hm... brzmi ciekawie, zwłaszcza dla takiej nogi komputerowej, jak ja... :hmmm:

pumeks - Sro Wrz 08, 2004 11:11 am

OK. Jest już strona o Stoczni Cesarskiej. Tekst długi ale historia jest długa i, jak to zwykle w przypadku niesłusznego fragmentu historii naszego Miasta, mało rozpropagowana - żal mi było cokolwiek wyrzucać. Panią Dziekan Prof. Kasię proszę o akceptację. Doktora h.c. Sabaotha proszę o oficjalne potwierdzenie zgody na użycie materiału ilustracyjnego. Wszystkich zainteresowanych proszę o uwagi.
Zwłaszcza chciałbym żebyście się wypowiedzieli co do formatu obrazków. Na razie zostawiłem co drugi z możliwością powiększenia przez kliknięcie. Co o tym sądzicie, czy taka forma ma sens, czy może wystarczą małe obrazki (szerokość bodajże 380 pikseli)?

Sabaoth - Sro Wrz 08, 2004 4:03 pm

Niniejszym potwierdzam wirtualnie moją wcześniejszą zgodę na użytkowanie materiału ilustracyjnego.

Sabaoth dr h.c.
Podpis nieczytelny

Sabaoth - Sro Wrz 08, 2004 4:04 pm

A w temacie wielkości obrazków, wydaje mi się, że miniaturki powiększane pokliknięciu ładują się szybciej co usprawnia przeglądanie strony.
Grün - Czw Wrz 09, 2004 10:21 am

Zerknijcie i powiedzcie co sądzicie o takim pomyśle: http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=25,112,0,0,1,0
Chciałbym się z tym wyrobić przed 1 listopada, tak, żebyśmy mogli podzielić się obowiązkiem zapalenia zniczy na wszystkich cmentarzach.

Maciek - Czw Wrz 09, 2004 10:29 am

Dla mnie bomba :== :==
Grün - Czw Wrz 09, 2004 10:50 am

Właściwie to chyba czas zacząć robić bazę lokalizacji cmentarzy w Gdańsku - zwłaszcza tych zniszczonych. Możecie zacząć zgłaszać te ze swojej okolicy.
Zoppoter - Czw Wrz 09, 2004 11:13 am

Grün napisał/a:
Właściwie to chyba czas zacząć robić bazę lokalizacji cmentarzy w Gdańsku - zwłaszcza tych zniszczonych. Możecie zacząć zgłaszać te ze swojej okolicy.


Moja okolica to nie Gdańsk... Cmentarze w Sopocie ciągle zyją (cóż za makabryczne skojarzenie), mozna mówić najwyżej o zniszczonych pojedynczych grobach.

Natomiast powoli odchodzi w zapomnienie istniejący, ale zapuszczony cmentarz w Kolibkach. Dawniej on był przy Szosie Gdańskiej, a teraz jest między jezdniami ruchliwej arterii. Być może właśnie dlatego on powoli ginie. Znajduje się około kilometra od granicy gdańsko-polskiej (obecnie sopocko-gdyńskiej), w bezposrednim sąsiedztwie stacji benzynowej :rzyg_1: :shoot: Orlenu (precz z monopolistami).

Mikołaj - Czw Wrz 09, 2004 10:55 pm

w wakacje albo tuż przed gazeta o nim pisaął - tak na fali poszukiwań nagrobków. link gdzieś był na forum
Marek Z - Wto Wrz 14, 2004 6:46 pm

Cytat:
Wszystkich zainteresowanych proszę o uwagi.
Zwłaszcza chciałbym żebyście się wypowiedzieli co do formatu obrazków. Na razie zostawiłem co drugi z możliwością powiększenia przez kliknięcie. Co o tym sądzicie, czy taka forma ma sens,

Pumeks, stronka świetna. :== Obrazki mogłyby zostać małe a powiększać by się mogły po kliknięciu, sprzyja to lepszemu dostrzeganiu szczegółów, a i strona będzie się szybciej ładowała. Jak dla mnie, to litery mogłyby być większe o 1 stopień.

Marek Z - Wto Wrz 14, 2004 6:57 pm

Cytat:
Zerknijcie i powiedzcie co sądzicie o takim pomyśle: http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=25,112,0,0,1,0
Chciałbym się z tym wyrobić przed 1 listopada, tak, żebyśmy mogli podzielić się obowiązkiem zapalenia zniczy na wszystkich cmentarzach.

Niesamowite. Pomysł swietny :ok: Oj, rośnie w siłę Akademia. :== Brawo.

pumeks - Sro Wrz 15, 2004 10:36 am

Marek Z napisał/a:
Pumeks, stronka świetna. :== Obrazki mogłyby zostać małe a powiększać by się mogły po kliknięciu, sprzyja to lepszemu dostrzeganiu szczegółów, a i strona będzie się szybciej ładowała. Jak dla mnie, to litery mogłyby być większe o 1 stopień.

Na wielkość czcionki akurat nie mam wpływu :yyy: Dla mnie też jest trochę mała, szczególnie w porównaniu z czcionką w starej Akademii, którą można sobie było powiększać na ekranie.

Tak w ogóle, moje trzy teksty o stoczniach w XIX i pierwszej połowie XX wieku (Klawitterów, Cesarska i Schichaua w Elblągu) są rozwinięciem czegoś, co powstało 2 lata temu na forum "Gdańsk-Sopot-Gdynia" w portalu Gazeta.pl. Wtedy nie zdążyłem przygotować tekstu o Stoczni Schichaua w Gdańsku (bo zaraz potem Rzygacze wyniesli się z forum Gdańsk-Sopot-Gdynia), ale teraz myślę, ze uda mi się zamknąć cały cykl w ramach Akademii Rzygaczy.

Marek Z - Sro Wrz 15, 2004 11:47 am

Cytat:
teraz myślę, ze uda mi się zamknąć cały cykl w ramach Akademii Rzygaczy.

Czekamy z niecierpliwością na to dzieło.

Grün - Sro Wrz 15, 2004 12:39 pm

Co do czcionek to jeden ruch - dla mnie też są nieco małe - także powiększam je zaraz o punkt.
Grün - Wto Wrz 21, 2004 8:56 pm

Czy znalazłby się ktoś, kto chciałby pomóc w ponownym uruchomieniu Zakładu Linkologii? Spora część linków ze starej wersji zdążyła umrzeć - trzebaby zrobić przegląd, zaproponować jakąś systematykę... praca naukowa jednym słowem.

Format wynikowy linku powinien wyglądać następująco:

Strona kogoś tam|http://www.cośtam.pl

Grün - Sro Wrz 22, 2004 10:44 pm

http://web53.motion.bzzz....p/Strona_główna

Toż to jawna konkurencja dla Akademii :) ale na razie konkurencja raczkująca :)

Mikołaj - Sro Wrz 22, 2004 10:51 pm

wymieniłem kilka maili z autorem. ale strona póki co mnie nie przekonuje, trudno złapać, o co tam chodzi
Sabaoth - Sro Wrz 22, 2004 10:55 pm

No toż to jest kicha totalna :hihi: O co tam chodzi? Jak każdy zacznie edytować teksty, to wyjdzie w końcu, że Gdańsk to odwiecznie polskie miasto. To pogłębi jeszcze głupotę w narodzie.
Grün - Sro Wrz 22, 2004 11:04 pm

Jak się dorwą elementy patriotyczne w stylu wachmistrza to na pewno :)
Sabaoth - Czw Wrz 23, 2004 9:31 am

Tylko dlaczego tych wachmistrzow tyle sie namnozylo?
Marek Z - Czw Wrz 23, 2004 10:18 am

Eee, tam.. Moim zdaniem to żadna konkurencja. Za chwilę pojawią się wypowiedzi rodem ze strony Portal Trójmiasto autorstwa Galluksa i s-ki i (tak jak tam) zrobi sie kicha.
Sabaoth - Czw Wrz 23, 2004 11:14 am

Cytat:
zrobi sie kicha

O tym pisalem kilka postow wyzej - juz jest kicha.

seestrasse - Czw Wrz 23, 2004 2:43 pm

imc Galluks ma calkiem fajna stronke o Sopocie (wybaczcie, nie pamietam adresu :oops: ). Kiedys nawet wymienilam sie z nim emaliami, na privie byl zupelnie normalny. Moze w jego przypadku sprawdza sie zdanie, ze specjalizacja czyni czlowieka malo wrazliwym (slowa Marcina :== ). Szkoda. W kazdym razie uwazajmy - takze na siebie...
Grün - Czw Wrz 23, 2004 5:26 pm

Seestrasse - matko bosko - AAAAAALE masz awatar :)
seestrasse - Czw Wrz 23, 2004 11:45 pm

przyswiecalo mi haslo "badz widoczny na drodze" - oraz na torach tramwajowych :hihi:
Grün - Pią Wrz 24, 2004 9:48 pm

Jeśliby któś czuł potrzebę dokształcenia się w temacie sposobu zarządzania treścią Akademii to bardzo proszę: http://ovh.dl.sourceforge...cms_docu_en.pdf
Petelka - Pią Wrz 24, 2004 10:04 pm

To ja chyba wolę załapać się do Ciebie na specjalne szkolenie dla studentów mądrych inaczej. :lol:
Grün - Pią Wrz 24, 2004 10:49 pm

Nie ma sprawy - możemy to zrobić zbiorczo - Kasia też chciała - ja mogę dojechać gdzie trzeba - Kasia mój numer ma :)
Marek Z - Sob Wrz 25, 2004 2:37 am

Jak by Wam było potrzeba czwartego do brydża, to jestem chętny. :wink: :D
Marcin - Nie Wrz 26, 2004 12:48 am

Cytat:
http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/phpwcms/phpwcms_docu_en.pdf

Niestety: Could not read file.

Grün - Nie Wrz 26, 2004 12:54 am

To trzeba wejść na http://www.phpwcms.de/index.php?id=3,0,0,1,0,0 i tam przez linki do dokumentacji - powinno działać.
Sabaoth - Nie Wrz 26, 2004 10:07 am

A ja myślałem, że muszę doładować nowszą wersję Acrobat Readera :hihi:
Grün - Wto Paź 12, 2004 8:01 pm

Moi Drodzy. Nadejszła chwila prawdy.
W krótce kończy się okres próbny, na jaki wykupiłem miejsce na serwerze dla Akademii. Po przeniesieniu materiału ze starej Akademii do nowej, okazało się, że miejsca jest akurat w sam raz tyle co było, a zatem, jeśli Akademia ma się rozwijać, to się nie zmieści.
Przechodząc do konkretów...
Roczne utrzymanie konta o pojemności 400 MB kosztowałoby 200 zł.
Nie wiem jak Wam, ale mi podoba się jak na razie na tym serwerze i zamierzam kontynuować korzystanie z niego.
Jeżeli nadal ktoś z Was chciałby partycypować w utrzymaniu Akademii, to z przyjemnością i ulgą finansową na to przystanę. Tym bardziej, że w obecnym kształcie Akademia to dobro wspólne, więc nie będę miał moralnych wątpliwości, jeśli ktoś z Was zechce się przyłączyć finansowo.
Proponuję szczegóły omówić jutro, przy okazji świętowania 1 roku forum w Gdańsku i 1 roku Forum Dawny Gdańsk.
Ojciec Rektor.

Petelka - Sro Paź 13, 2004 7:49 am

Cytat:
Jeżeli nadal ktoś z Was chciałby partycypować w utrzymaniu Akademii, to z przyjemnością i ulgą finansową na to przystanę. Tym bardziej, że w obecnym kształcie Akademia to dobro wspólne, więc nie będę miał moralnych wątpliwości, jeśli ktoś z Was zechce się przyłączyć finansowo.
Proponuję szczegóły omówić jutro, przy okazji świętowania 1 roku forum w Gdańsku i 1 roku Forum Dawny Gdańsk.

Podtrzymuję swoją propozycję partycypowania w kosztach, co weźcie pod uwagę przy dzisiejszych ustaleniach. A jak fizycznie przekazać pieniążki to jakoś się z SzP Rektórem dogadamy. :wink:

Sabaoth - Sro Paź 13, 2004 9:13 am

Ja rowniez podtrzymuje moje poprzednie deklaracje. Szczegoly ustalimy z Jego Magnirzygnificencja na privie.
Mikołaj - Sro Paź 13, 2004 5:11 pm

Cytat:
Szczegoly ustalimy z Jego Magnirzygnificencja na privie.

a my na pivie :OO

Sabaoth - Sro Paź 13, 2004 5:59 pm

Fajnie macie z tym pivem :hihi:
knovak - Sro Paź 13, 2004 8:07 pm

Naturalnie się dorzucę, choćby przy okazji nastepnego priva, pardon piva
:wink:

Barabasz - Czw Paź 14, 2004 12:31 pm

Grün napisał/a:

Roczne utrzymanie konta o pojemności 400 MB kosztowałoby 200 zł.
Nie wiem jak Wam, ale mi podoba się jak na razie na tym serwerze i zamierzam kontynuować korzystanie z niego.
Jeżeli nadal ktoś z Was chciałby partycypować w utrzymaniu Akademii, to z przyjemnością i ulgą finansową na to przystanę. Tym bardziej, że w obecnym kształcie Akademia to dobro wspólne, więc nie będę miał moralnych wątpliwości, jeśli ktoś z Was zechce się przyłączyć finansowo.
Proponuję szczegóły omówić jutro, przy okazji świętowania 1 roku forum w Gdańsku i 1 roku Forum Dawny Gdańsk.
Ojciec Rektor.


Podtrzymuję moją propozycję dofinansowania Akademii. :hihi:
Niestety wczoraj nie udało mi się być na spotkaniu i nie znam szczegółów dotyczących dofinansowania Akademii, więc proszę o jakieś szczegóły na priwa lub maila. (np. numer konta lub coś w tym stylu...)

Mikołaj - Czw Paź 14, 2004 2:05 pm

Ja też poproszę nr konta na :priv: albo mailem
Grün - Czw Paź 14, 2004 2:14 pm

Zara, muszę je najpierw założyć :)
Marek Z - Pią Paź 15, 2004 12:11 am

Ja też poproszę o ten numerek i informację, jaką kwotę należy wpłacić. Wiem, że zależy ona od ilości wspomagających osób, ale może niech przez kilka dni chętni się deklarują - wtedy kwota będzie znana.
Mikołaju, a może czerwony napisik w tej sprawie na głównej stronie u góry ?

Grün - Pią Paź 15, 2004 12:15 am

Raczej nie - wolałbym, żeby Akademia byla utrzymywana przez starych Rzygaczy - jak za dużo osób będzie wiedziało, to zaraz coś głupiego komuś do łba wpadnie.
Jutro powinienem znać numer konta.

Marcin - Pią Paź 15, 2004 12:16 am

Nadal podtrzymuję chęć partycypowania w kosztach.
Mikołaj - Pią Paź 15, 2004 12:17 am

Jak Rektór będzie chciał to nie ma sprawy, ale w sprawach Akademii nie będę wyrywał się przed szereg.
Marek Z - Pią Paź 15, 2004 12:20 am

Cytat:
Raczej nie - wolałbym, żeby Akademia byla utrzymywana przez starych Rzygaczy

No to informację do Gedanii - jako nowy wątek. Tam są sami starzy Rzygacze.. :wink:

Mikołaj - Pią Paź 15, 2004 12:27 am

Poczekajmy na numer konta, potem to się ogłosi.
Mikołaj - Pią Paź 15, 2004 12:34 am

Jakby co ja mam nieużywane konto w Inteligo, mogę udostępnić. Korzysta się z niego głównie przez internet, przelewy są darmowe. Przydałaby nam się wspólna kasa, choćby na płyty i inne produkty PBV. Kto by potrzebował fundusze na materiały, wysyłałby mi (albo komuś z Was, kto chciałby być skarbnikiem) swój nr konta i by się robiło przelew.

Daję pod rozwagę.

Sabaoth - Pią Paź 15, 2004 9:13 am

I tak oto wraca sprawa stowarzyszenia :mrgreen:
Grün - Pią Paź 15, 2004 9:57 am

Już założyłem rachunek - wieczorem podam Wam numer mailem.
pumeks - Pią Paź 15, 2004 10:09 am

Oczywiście mi też podaj
parker - Pią Paź 15, 2004 4:44 pm

Cytat:
Korzysta się z niego głównie przez internet, przelewy są darmowe.


nie zawsze - tylko w obrębie inteligo i pko bp, do pozostałych 0,99 ( i to tylko w przypadku przelewow zlecanych przez www)

Grün - Sob Paź 16, 2004 3:24 pm

Moi drodzy.
Istnieje społeczne zapotrzebowanie na przeprowadzenie szkolenia w temacie obsługi Nowej Akademii. Proponuję, żeby odbyło się zbiorczo. Proszę się oświadczyć, kto by chciał i kto by mógł zorganizować miejsce i komputer.

parker - Sob Paź 16, 2004 4:40 pm

Ja już zgłaszałam na privie, ponawiam - przydałoby mi się do rozbudowy Zakładu Zieleni Miejskiej :-)

Jeśli chodzi o terminy... najchętniej weekend, w dni powszednie jestem wolna dopiero wieczorami i to nie zawsze.
Ten weekend - dziś mam wolne wieczorem, jutro od rana do ok. 17-stej lub 18-stej.
W razie gdyby korepetytor chciał się udać do mnie, zapraszam, mam komputer z dobrym stałym łączem (aczkolwiek nie za szybki). A mieszkam we Wrzeszczu.

Tylko prosiłabym o umówienie się z wyprzedzeniem przynajmniej 2-godzinnym, bo plany zmieniają się jak w kalejdoskopie :-)

Grün - Sob Paź 16, 2004 5:11 pm

no poczekajmy na jakieś quorum - bo będą głupie uwagi :)
parker - Sob Paź 16, 2004 5:14 pm

Oczywiście - tylko że zbyt duże quorum się może przy moim kompie nie zmieścić... poza tym trudno mi wybiegać planami poza niedzielne popołudnie.
Grün - Sob Paź 16, 2004 5:20 pm

No ale niech chociaż z trzy osoby będą bo znów się zacznie :%
parker - Sob Paź 16, 2004 5:24 pm

"zbyt duże" > 6 osób, powiedzmy :hihi:
ale nie takie ilości ludzi mieściły się np. w maluchach, prawda? :hihi:

Petelka - Sob Paź 16, 2004 7:42 pm

Zgłasza sie następna chętna do przeszkolenia. Swoj sprzęt też mogę udostępnić (mieszkam na Zaspie). Niestety jutrzejszy dzień odpada zdecydowanie. :II Mogę w ktoryś wieczór w tygodniu, co z następnym week-endem to będe wiedzieć dopiero za parę dni.
Marcin - Sob Paź 16, 2004 8:18 pm

Jak wiesz Grünie ja również jestem chętny - tylko na razie nic nie wiem jak z moimi terminami. :???:
Grün - Sob Paź 16, 2004 8:54 pm

Szkolenie przez internet ma swoje wady i zalety - najłatwiej byłoby to faktycznie zrobić gdzieś u kogoś - może właśnie u prof. Pętelki na przykład we wtorek po pracy.
knovak - Sob Paź 16, 2004 9:28 pm

Zawsze sądziłem, że w większej grupie ciężko się skupić...
Nie lepiej indywidualne korepetycje?
:mrgreen:

Petelka - Sob Paź 16, 2004 9:48 pm

Cytat:
Szkolenie przez internet ma swoje wady i zalety - najłatwiej byłoby to faktycznie zrobić gdzieś u kogoś - może właśnie u prof. Pętelki na przykład we wtorek po pracy.

I czas i miejsce bardzo mi pasują. :D A jak reszta?
ps. uprzedzam tylko, że będziemy musieli ZBR-a zakneblować, żeby nas nie zagadał na amen. :hiihihi:

parker - Sob Paź 16, 2004 10:02 pm

Grün napisał/a:
Szkolenie przez internet ma swoje wady i zalety - najłatwiej byłoby to faktycznie zrobić gdzieś u kogoś - może właśnie u prof. Pętelki na przykład we wtorek po pracy.


Czuję się już dość wyszkolona przez internet, jak na moje potrzeby, szkolę się i szkolę już prawie 2 godziny :hihi:
W razie czego się przyłączę we wtorek - tyle że moje "po pracy" to okolice godz. 20-stej zazwyczaj :???:

Grün - Sob Paź 16, 2004 11:21 pm

Jak widzicie Parker uznała, że bezpieczniej będzie mnie nie zapraszać do domu :hiihihi:
Grün - Sob Paź 16, 2004 11:24 pm

Z przyjemnością informuję o powstaniu nowego zakładu http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=34,0,0,1,0,0 kierownictwo powierzyłem zarządzeniem z dnia wczorajszego Pani Doktor Parker.
Mikołaj - Sob Paź 16, 2004 11:37 pm

Gratulujemy, gratulujemy!
W Gdańsku zarządanie zieleną łaczy się z zarządzaniem cmentarzami, czy tu sytuacja jest analogiczna?
Co do samego tekstu - to może na koniec przydałoby się parę słow o zniszczeniach jakie wyrządziła powódz?
Dorzucam też kilka zdjęć do wykorzystania gdybyście chcieli.

parker - Nie Paź 17, 2004 10:14 am

Takie zdjęcia też mam, i takie z powodzi również - dołączę w niedługim terminie. Dziekuję za wsparcie :-)
Prawdopodobnie cmentarze też się pojawią... myślałam już o tym - tym bardziej że dawne cmentarze teraz są już często tylko parkami :-)
Proszęo cierpliwość, rozbudowa nastąpi z pewnością :D

Petelka - Nie Paź 17, 2004 10:20 am

Cytat:
Proszęo cierpliwość, rozbudowa nastąpi z pewnością

Czekamy więc cierpliwie Pani Doktor. :lol: I gratulujemy. :==

Grün - Pon Paź 18, 2004 10:55 am

Kwila - cmentarze to Wydział Nekriografii (w przygotowaniu) proszę nie przekraczać granic wydziałów :)
Petelka - Pon Paź 18, 2004 2:50 pm

A co z jutrzejszymi korepetycjami? Aktualne? I o której?
Grün - Pon Paź 18, 2004 3:22 pm

no na przyklad na 17stą? 18stą?
Grün - Pon Paź 18, 2004 4:59 pm

Dostałem takiego maila :)

"wielce szanowny panie profesorze!
nazywam sie pawel komisarczuk. przygotowuje material do magazynu 30dni o internetowych stronach gdanskich pasjonatow.

jestem pod ogromnym wrazeniem, a nawet urokiem, serwisu Akademia Rzygaczy. a im bardziej go odkrywam, tym bardziej dreczy mnie jedno pytanie:
kim jest profesor grun?

moze woli pan/pani pozostac tajemniczym profesorem grunem... ale jesli zechce pan/pani ujawnic sie kim jest, to bardzo chetnie przesle kilka
pytan i dolacze do artykulu troche info o tworcy akademii.

pozdrawiam,
zycze owocnego roku akademickiego dla Akademii,
Pawel Komisarczuk
pkomisarczuk@neostrada.pl "

Co o tym sądzicie?

Sabaoth - Pon Paź 18, 2004 5:24 pm

No patrz, popularny jesteś. Do mnie żaden dziennikarz się nie zgłosił. :hihi:
Marcin - Pon Paź 18, 2004 5:30 pm

Cytat:
no na przyklad na 17stą? 18stą?

Jutro to niestety od 16.30 na polibudzie będę dość zajęty... :II

parker - Pon Paź 18, 2004 8:34 pm

Grün napisał/a:
Kwila - cmentarze to Wydział Nekriografii (w przygotowaniu) proszę nie przekraczać granic wydziałów :)


ależ oczywiście, Rektorze, nic bez zgody Rektora :wink:

Mikołaj - Pon Paź 18, 2004 8:35 pm

Cytat:
Co o tym sądzicie?

to prowokacja wiadomych kęgów, strzeż się! różne Castorpy podszywają się pod dziennikarzy, słyszałeś kiedyś o Pawle Komisarczuku? poza tym tekst o stronach internetowych nie tak dawno temu był w "30 dniach", chcą Cię podejść, wiem co mówię, sprawdzą gdzie mieszkasz i podrzucą materiały propagujace ideologię nazistowską.

a poważnie mówiąc - może jednak dasz się udobruchać i rozpoczniesz kolaborację z "30 dniami"? :P

Petelka - Pon Paź 18, 2004 9:08 pm

Cytat:
Jutro to niestety od 16.30 na polibudzie będę dość zajęty...

A kiedy Marcinie miałbyś mozliwość? Może jednak udałoby się nam zgrać jakis termin pasujący wszystkim?

Petelka - Pon Paź 18, 2004 9:14 pm

Cytat:
moze woli pan/pani pozostac tajemniczym profesorem grunem... ale jesli zechce pan/pani ujawnic sie kim jest, to bardzo chetnie przesle kilka
pytan i dolacze do artykulu troche info o tworcy akademii.

To już musisz sam przemyśleć i zdecydować. Mi osobiście pasuje netowa 'tajemniczośc' Akademii. Przecież o Akademii mozna napisać, pozstawiając ją i jej twórców w otoczce niedomówienia - może tak byłoby nawet ciekawiej. Ale to jest tylko moje zdanie i tak jak powiedziałam na początku - ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Grün - Pon Paź 18, 2004 9:35 pm

No tak właśnie myślę... rzeczywistość wirtualna powinna taką pozostać
seestrasse - Pon Paź 18, 2004 10:39 pm

z okazji moich urodzin odwaze sie zadac pytanie - czy JM Rektór przewiduje w najdalszej chocby przyszlosci Mini Zaklad Muzykancki, he??? :%
nie chcialabym sie narzucac, ale... :roll:

Mikołaj - Pon Paź 18, 2004 10:50 pm

Wydaje mi sie, że coś mógłbyś o sobie opowiedzieć i spotkać sie z panem redaktorem, żeby mógł napisać np że: "94-letni prof. Grün, założyciel Akademii Rzygaczy w rzeczywistości to sympatycznie złośliwy młodzieniec z rozwianym włosem, grassowsko przygryzajacy fajkę w ustach"
Grün - Pon Paź 18, 2004 10:52 pm

Moja Magnificencja przewiduje wszystko :)
A to czy taki zakład powstanie zależy tylko i wyłącznie od tego, czy ktoś się tą tematyką zajmie i weźmie na siebie niewdzięczny trud prowadzenia zakładu, użerania się ze studentami i Senatem... :)

A tak przy okazji - właśnie otwarliśmy nowy Wydział: http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=25,0,0,1,0,0

seestrasse - Pon Paź 18, 2004 11:01 pm

Grün napisał/a:
ktoś się tą tematyką zajmie i weźmie na siebie niewdzięczny trud prowadzenia zakładu, użerania się ze studentami i Senatem...

... oraz z Rektórem... :P

ale na powaznie - to ja chetnie pomysle. Bo co prawda w historii muzyki gdanskiej nic az tak ciekawego sie niestety nie wydarzylo (a pomyslec, ze w Mariackim mógl urzedowac Bach), mimo to pare slów wartaloby w Akademii pomiescic.
No i moze z emgieera zostalabym doktórka alboco :haha:

Gdanszczanin - Pon Paź 18, 2004 11:01 pm

Swietny dział . Na pewno mi się spodoba w końcu nie bez powodu ktoś keidyś mnie nazwał nekropoliofilem ;)
Grün - Pon Paź 18, 2004 11:10 pm

Rektór jest, z przeproszeniem, członkiem Senatu :)
A w gdańskiej muzyce działo się trochę... Wierzę, że wygrzebiesz sporo materiałów.

seestrasse - Pon Paź 18, 2004 11:15 pm

no cos Ty? nie mialam pojecia :haha:
na watpliwej jakosci wspólpracy z Lerua moja wiedza muzykol. sie nie konczy :haha:
to moze na poczatek pare slów o Kapeli Mariackiej + Kapeli Rady Miejskiej. Prosze tylko o troszke czasu - musze odgruzowac notatki z wykladów

Grün - Pon Paź 18, 2004 11:25 pm

Ależ proszę bardzo - byleśmy dożyli :)
seestrasse - Pon Paź 18, 2004 11:30 pm

Fakt, w NASZYM wieku wszystko stac sie moze.
Tak wiec Gruenie, dwustu lat Ci zycze :hihi:

Grün - Pon Paź 18, 2004 11:31 pm

Dziękuję i nawzajem :)
pumeks - Wto Paź 19, 2004 9:21 am

Dobra. To do Nekriografii zamawiam cmentarz na Starym Chełmie. A do Muzykanctwa, hmm... miałem w planach zamieścić słynny list J. S. Bacha w Wydziale Źródłologii, ale może faktycznie lepiej by mu było w Muzykanctwie. I myślałem o życiorysie Kaspara Foerstera jr. Tylko trzeba by chyba kupić dużo miejsca na serwerze żeby zamieszczać pliki mp3?
pumeks - Wto Paź 19, 2004 9:29 am

Grün napisał/a:
Dostałem takiego maila :)

"wielce szanowny panie profesorze!
nazywam sie pawel komisarczuk. przygotowuje material do magazynu 30dni o internetowych stronach gdanskich pasjonatow.

jestem pod ogromnym wrazeniem, a nawet urokiem, serwisu Akademia Rzygaczy. a im bardziej go odkrywam, tym bardziej dreczy mnie jedno pytanie:
kim jest profesor grun?

moze woli pan/pani pozostac tajemniczym profesorem grunem... ale jesli zechce pan/pani ujawnic sie kim jest, to bardzo chetnie przesle kilka
pytan i dolacze do artykulu troche info o tworcy akademii.

pozdrawiam,
zycze owocnego roku akademickiego dla Akademii,
Pawel Komisarczuk
pkomisarczuk@neostrada.pl "

Co o tym sądzicie?


Śmierdzi prowokacją. W dodatku to raczej pisał ktoś,kto nie jest na bieżąco z lekturą "30 Dni", bo inaczej wiedziałby, że taki materiał był stosunkowo niedawno :P I po jaką cholerę mu wiedza, kim jest Grün? całkiem realnie dopuszczam możliwość, że to jakiś działacz którejś z bojówek typu Narodowe Odrodzenie Polski, który chce Ci nastukać za pomnik Gustloffa i inne takie...

Sabaoth - Wto Paź 19, 2004 9:37 am

Tak sobie pomyslalem, ze jak ktos chcialby napisac porzadny artykul o stronach internetowych to i do Mikolaja by trafil, i do mnie, a moze i na Forum. Moze faktycznie ktos chce Grünowi nastukac, o tak: :ej_ty: .

Bronmy Rektora! :shoot:

Ja wczoraj dostalem zaproszenie na odsloniecie orla:
Cytat:
Witam serdecznie!
Informuję,iż na 11 listopada planujemy odsłonięcie polskiego orła który został zniszczony przez hitlerowców lub towarzyszy w okresie wojny. Orzeł znajdowal się na Bramie Nizinnej od ul. Olszyńskiej. Odtworzony został przez konserwatorów z Torunia na podstawie dokumentacji fotograficznej. Zapraszam do uczestnictwa-szczegóły typu godzina i tp do uzyskania meilem lub w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Gdańska przy Warzywniczej 10.
Pozdrawiam Piotr Mazurek -Prezes TPG

Odpisalem, ze to troche daleko dla mnie :hihi:

Mikołaj - Wto Paź 19, 2004 9:45 am

:bieedny:
pumeks - Wto Paź 19, 2004 9:51 am

czytali mój post o orłach w wątku o Bramie Nizinnej? :hihi:
Grün - Wto Paź 19, 2004 12:43 pm

Moi Drodzy - szkolenie na temat obsługi systemu Nowej Akademii odbędzie się dzisiaj o 18stej u Pani Profesor Pętelki. Czy są chętni?
seestrasse - Wto Paź 19, 2004 2:32 pm

tak, ja. ale ja nie moge :II
seestrasse - Wto Paź 19, 2004 2:33 pm

pumeks napisał/a:
myślałem o życiorysie Kaspara Foerstera jr. Tylko trzeba by chyba kupić dużo miejsca na serwerze żeby zamieszczać pliki mp3?

:D
Kacpra Juniorka z tzw. ustów mi wyjales :==

Grün - Wto Paź 19, 2004 2:56 pm

Mp3 mogą być. Byle nie za wiele. Po dokonaniu zrzutki powinno starczyc na podwojenie rozmiaru konta.
seestrasse - Wto Paź 19, 2004 2:59 pm

oczywiscie sie doloze :D
pumeks - Wto Paź 19, 2004 3:11 pm

Grün napisał/a:
Mp3 mogą być. Byle nie za wiele.

Właśnie sobie pomyślałem, że to by nas mogło narazic na problemy prawne... jeszcze by się okazało, że musimy ZAIKS opłacać... więc na razie może poczekam z konwersją mojej płytoteki ;)

Grün - Wto Paź 19, 2004 3:24 pm

W różnych miejscach na sieci są pliki - rzadko mp3 - częściej midi - jeślibyś znalazł to można je po prostu podlinkować :)
pumeks - Wto Paź 19, 2004 3:30 pm

Grün napisał/a:
W różnych miejscach na sieci są pliki - rzadko mp3 - częściej midi

Ino nie wiem czy takie, jakie pasowałyby do naszego Wydziału Muzykanctwa :hmm:

Grün - Wto Paź 19, 2004 3:37 pm

No, ja też nie jestem pewien. Ale muzyki klasycznej jest sporo w tej właśnie formie, to i może coś z tego co nas interesuje się przypadkiem uda znaleźć.
Sabaoth - Wto Paź 19, 2004 5:42 pm

pumeks napisał/a:
Grün napisał/a:
Mp3 mogą być. Byle nie za wiele.

Właśnie sobie pomyślałem, że to by nas mogło narazic na problemy prawne... jeszcze by się okazało, że musimy ZAIKS opłacać... więc na razie może poczekam z konwersją mojej płytoteki ;)


Nic ZAIKSowi do utworów, które mają ponad 50 lat. Jak takie zamieścicie, nie ma sprawy. Tak samo nikt nie może się przyczepić do mojego hymnu gdańskiego w formacie MP3, bo niby kto ma do niego prawa autorskie? :mrgreen:

parker - Wto Paź 19, 2004 9:34 pm

Cytat:
to czy taki zakład powstanie zależy tylko i wyłącznie od tego, czy ktoś się tą tematyką zajmie i weźmie na siebie niewdzięczny trud prowadzenia zakładu, użerania się ze studentami i Senatem...


Popieram całym sercem i z chęcią pomogę przy realizacji Zakładu :-)
Mam już nawet w głowie pewien temacik... wyślę na pw.

Marcin - Wto Paź 19, 2004 10:54 pm

Grün napisał/a:
Moi Drodzy - szkolenie na temat obsługi systemu Nowej Akademii odbędzie się dzisiaj o 18stej u Pani Profesor Pętelki. Czy są chętni?

Chętny był... ale dużo gorzej z możliwościami. :II

Grün - Wto Paź 19, 2004 11:51 pm

Do samego hymnu prawa nikt nie ma - ale do wykonania umieszczonego na płycie jak najbardziej - to tak w kwestii formalno-prawnej :)
pumeks - Sro Paź 20, 2004 9:37 am

Otóz to. Nawet jak kompozytor nie żyje od 200-300 lat, to jeszcze są prawa wykonawców. A ja nie mam nagrań sprzed wojny, tylko jak najbardziej współczesne :???:
Sabaoth - Sro Paź 20, 2004 10:19 am

Cytat:
ale do wykonania umieszczonego na płycie jak najbardziej

A jak wykonanie mialo miejsce przed wojna?

pumeks - Sro Paź 20, 2004 10:26 am

Zdaje się że Grün upomniał się o prawa autorskie tego, kto to nagranie umiescił na CD :hihi: Czyli Paul-Beneke-Verlag GmbH :hihi:
Grün - Sro Paź 20, 2004 11:50 am

Trzeba załatwić nuty i poprosić ładnie Seestrasse i Parker, to nam zaśpiewają, to sie nagra na CD i będzie kopyrajt :)
Sabaoth - Sro Paź 20, 2004 12:02 pm

A kto bedzie robic za akompaniament? :hihi:
Grün - Sro Paź 20, 2004 12:29 pm

Ty możesz :)
Sabaoth - Sro Paź 20, 2004 1:27 pm

Ja dobrze gram ludziom na nerwach, myslisz ze to wystarczy?
Grün - Sro Paź 20, 2004 2:09 pm

Jako akompaniament? w zupełności :)
seestrasse - Sro Paź 20, 2004 3:31 pm

hymn jest rozpisany na czteroglosowy chór zmieszany - w imieniu swoim /seestrasse/ oraz Parker domagamy sie posilków - tenora i basa :wink:
ach, no i mam nadzieje, ze Parker spiewa sopranem, bo ja, jak niektórzy wiedza, nie za bardzio

Mikołaj - Sro Paź 20, 2004 3:38 pm

czy zamiast basa moze być bassa? a zamiast soprana Soprano?
seestrasse - Sro Paź 20, 2004 3:44 pm

a co to, kol. Admin nie czuje sie przy glosie??? :wink:
Mikołaj - Sro Paź 20, 2004 4:06 pm

tylko nie admin...
parker - Sro Paź 20, 2004 10:43 pm

Cytat:
ach, no i mam nadzieje, ze Parker spiewa sopranem, bo ja, jak niektórzy wiedza, nie za bardzio


ja też nie za bardzo, niestety :-)

seestrasse - Sro Paź 20, 2004 11:55 pm

no, to moze jakis chlopiec spiewa sopranem, pardon, dyszkantem :hihi:
prosze sie zglaszac :lol:

Grün - Czw Paź 21, 2004 5:46 pm

Zagadki wróciły. Szukać ich należy teraz przez Zieloną Stronę - www.rzygacz.prv.pl
A tak w ogóle to Akademia Akademią, a na liście subskrybentów prawie pusto... Widać Was nie interesuje co tam nowego się pojawia... :%

Sabaoth - Czw Paź 21, 2004 5:52 pm

Cytat:
na liście subskrybentów prawie pusto...

A co to jest ten subcośtam? Bo ja takiego wydziału w Akademii nie znalazłem :hihi:

Grün - Czw Paź 21, 2004 7:00 pm

jak to? wydział lista subskrybentów? No proszę dokładnie obejrzeć tytułową stronę !
Sabaoth - Czw Paź 21, 2004 7:12 pm

No obejrzałem strone tytułową i żadnych śrubokrętów czy jak im tam nie znalazłem :P

A może masz na myśli Nowości :mrgreen: i powiadamianie o nowościach i zmianach w Akademii? Czy o ten śrubociąg Ci chodzi?

Grün - Czw Paź 21, 2004 8:21 pm

Brawo za przenikliwość i bystrość :) :==
parker - Czw Paź 21, 2004 9:54 pm

Cytat:
A może masz na myśli Nowości i powiadamianie o nowościach i zmianach w Akademii? Czy o ten śrubociąg Ci chodzi?


Ja się zarejestrowałam w trakcie etapu próbnego i dziwne rzeczy mi do skrzynki przychodziły :hihi:

Sabaoth - Czw Paź 21, 2004 9:58 pm

O cholera, ja też się zarejestrowałem, zobaczymy co do mnie zacznie przychodzić :roll:
parker - Czw Paź 21, 2004 10:01 pm

Cytat:
zobaczymy co do mnie zacznie przychodzić


zacznij się już bać :hihi:

Sabaoth - Czw Paź 21, 2004 10:03 pm

Właśnie udało mi się reanimować system, czyżby na próżno? :hmmm:
parker - Czw Paź 21, 2004 10:13 pm

Z innej beczki - mam pytanie, czy któryś ze specjalistów od Parku Kuźniczki nie napisałby o nim do mojego Zakładu Zieleni w Akademii?
Sabaoth - Wto Paź 26, 2004 9:12 pm

Ale jazda na maxa. Akademia wygląda niesamowicie w małym okienku "Na tapecie" w Mieście 40 portali :hihi: A jak fajnie się ja przegląda.
Grün - Sob Paź 30, 2004 12:01 pm

Student Pietrucha, proszę potwierdzić immatrykulację - wisi mi Student w ewidencji jako zapisany a nie potwierdzony :)
Pietrucha - Nie Paź 31, 2004 8:55 pm

Akademia miała do mnie napisać, ale nic nie dostałem do tej pory :???:
Sabaoth - Nie Paź 31, 2004 9:08 pm

Musisz się zarejestrować trzy razy. U mnie dopiero za trzecim zadziałało :hihi:
Grün - Nie Paź 31, 2004 10:20 pm

Dostałeś maila na adres który podałeś przy rejestracji - nie odesłałeś go zgodnie z instrukcją - to robi automat - dopóki nie klikniesz na link w mailu nic się nie zweryfikuje.
Pietrucha - Pon Lis 01, 2004 10:08 am

ale ja nie dostałem maila :???:
Grün - Pon Lis 01, 2004 12:33 pm

Dostałeś - pewnie wywaliłeś. :%
Zapisz się jeszcze raz - kasuję to niezweryfikowane konto.

Pietrucha - Pon Lis 01, 2004 1:07 pm

Napewno nie wywaliłem, bo mam wszystkie wiadomości które przyszły do mnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Możliwe, że przypadkowo wpisałem z błędem adres. To by wszystko wyjaśniało. Zatem zapisuje się jeszcze raz
pumeks - Pią Lis 05, 2004 9:44 am

Hehe, Grün napisał a propos Fischerstrasse w Nowym Porcie:
Cytat:
Taki był jednak los wielu innych patronów gdańskich ulic, których nazwiska nie miały prawa pozostać na szyldach z powodu swego niemieckiego brzmienia. Co ciekawe proces ten nie objął tylko muzyków - w tych samych miejscach co przed wojną pozostały ulice Schumana, Schuberta i Wagnera.

Otóż NIE TYLKO muzyków. Również Lengnicha, Uphagena, Fahrenheita i Chodowieckiego (no, ten ostatni to akurat nie jest nazwisko w niemieckim brzmieniu).

Sabaoth - Pią Lis 05, 2004 10:33 am

No kilku przez przypadek ocalalo. A ilu nie?
pumeks - Pią Lis 05, 2004 10:40 am

I jeszcze Pestalozziego :D W sumie też ma brzmienie raczej włoskie niz niemieckie.
Zoppoter - Pią Lis 05, 2004 11:04 am

pumeks napisał/a:
Otóż NIE TYLKO muzyków. Również Lengnicha, Uphagena, Fahrenheita i Chodowieckiego (no, ten ostatni to akurat nie jest nazwisko w niemieckim brzmieniu).


Noooo, Uphagen wrócił do Wrzeszcza dopiero po 1989 roku, przedtem oddawalismy tam cześć młodzieży PPR, Hance Sawickiej. Nie jestem też pewien, czy pododbnie nie było z Fahrenheitem. A Chodowiecki to, jak samo nazwisko wskazuje, przecież wielki polski patriota :haha: :mrgreen:

pumeks - Pią Lis 05, 2004 11:12 am

Zoppoter napisał/a:
Noooo, Uphagen wrócił do Wrzeszcza dopiero po 1989 roku, przedtem oddawalismy tam cześć młodzieży PPR, Hance Sawickiej.

Nie całkiem. Część ulicy, tam gdzie było dawniej Radio Gdańsk, cały czas (?) - a w każdym razie w latach 70. i 80. nosiła nazwę Jana Uphagena (co zresztą bywało zabawnie wymawiane jako "Ufagena", podobnie zresztą jak Niemcy zabawnie wymawiają nazwisko Chodowieckiego "Szodowiki")

Zoppoter - Pią Lis 05, 2004 11:46 am

pumeks napisał/a:
Nie całkiem. Część ulicy, tam gdzie było dawniej Radio Gdańsk, cały czas (?) - a w każdym razie w latach 70. i 80. nosiła nazwę Jana Uphagena (co zresztą bywało zabawnie wymawiane jako "Ufagena", podobnie zresztą jak Niemcy zabawnie wymawiają nazwisko Chodowieckiego "Szodowiki")



Aaaa, no tak, to sie ma zgadzane.

Grün - Pią Lis 05, 2004 2:49 pm

No fakt - niezręcznie to sformułowałem - chodziło mi o to, że głównie muzyków :)
Pietrucha - Pon Lis 08, 2004 4:24 pm

Cytat:
Zapisz się jeszcze raz - kasuję to niezweryfikowane konto.


Zapisałem się jeszcze raz, ale nie dostałem maila :hmmm:

Grün - Pon Lis 08, 2004 9:21 pm

Pietrucho - bardzo mi przykro stosować ten argument - ale muszę - w tej chwili zarejestrowanych jest 20 i parę osób. Wszystkie się zarejestrowały, dostały maila i odpisały na niego, weryfikując subskrypcję. Naprawdę nie wiem, dlaczego w Twoim przypadku coś jest nie tak, ale maile do Ciebie wychodzą.
Pietrucha - Pon Lis 08, 2004 10:09 pm

Ja też nie wiem. Przekopie jezcze raz wszystkie wiadomości w mojej skrzynce, ale wątpie aby przyniosło to skutek.
Mikołaj - Pon Lis 08, 2004 10:18 pm

Szukaj maila od: Newsletter Admin , temat: newsletter verification to Pietrucha
Grün - Pon Lis 08, 2004 10:19 pm

cholera, żebym ja wiedział jak się zmienia ten tytuł...
Sabaoth - Pon Lis 08, 2004 10:58 pm

Ja za pierwszym razem też nie dostałem maila. Zupełnie nie wiem dlaczego. A może masz na swoim komputerze, albo co gorsze, na serwerze pocztowym jakiś program, który traktuje tą wiadomość jako spam i ją kasuje?
pumeks - Wto Lis 09, 2004 9:42 am

Sabaoth napisał/a:
Ja za pierwszym razem też nie dostałem maila. Zupełnie nie wiem dlaczego. A może masz na swoim komputerze, albo co gorsze, na serwerze pocztowym jakiś program, który traktuje tą wiadomość jako spam i ją kasuje?

Wirtualna Polska od niedawna ma coś jakby filtr anty-spamowy i traktuje jako SPAM wiele maili, które SPAM-em nie są. Pietrucha, jeśli czytasz pocztę na stronie Wirtualnej Polski to sprawdź czy nie masz czegoś w folderze SPAM.

Maciek - Wto Lis 09, 2004 10:11 am

Cytat:
Wirtualna Polska od niedawna ma coś jakby filtr anty-spamowy i traktuje jako SPAM wiele maili, które SPAM-em nie są.

Na "interii" też już są takie filtry.

Grün - Sro Lis 10, 2004 6:41 pm

Zapraszam do zajrzenia do Akademii w przerwie w ważniejszych sprawach.
Pojawił tam się właśnie fragment tekstu który odzwierciedla moje poglądy na zapędy architektów. Piszę o tym tutaj, żeby nie wywoływać fermentu (fermętu) na otwartym forum. oto link: http://www.rzygacz.webd.p...id=3,61,0,0,1,0

Pietrucha - Czw Lis 11, 2004 8:59 pm

Ja mam poczte na interii. Znalazłem maila, faktycznie przeoczyłem, był zatytułowany tak jak napisał Mikołaj.
Grün - Pią Lis 12, 2004 12:47 am

No to dobrze, że się znalazł. Jak się dowiem, gdzie jest tytuł tego maila to go zmienię. Ale na razie nie mam zielonego pojęcia.
Grün - Sro Lis 17, 2004 11:38 am

No to się zarejestrowaliśmy:

"Szanowni Panstwo,

Pragniemy poinformowac, ze obiekt
Akademia Rzygaczy
zostal dodany i prezentowany jest obecnie na stronach
Portalu Regionalnego www.trojmiasto.pl - najczesciej odwiedzanego
Serwisu informacyjnego w regionie. Nasza strone glowna codziennie
odwiedza ponad 12 tys. internautow (wiekszosc z Trojmiasta).

Panstwa obiekt, z uwagi na to, ze dzialalnosci komercyjnej, otrzymuje
BEZPLATNIE na niegraniczony okres prezentacje zawierajaca: dane teleadresowe,
opis zawierajacy krotka charakterystyke dzialalnosci, logo,
odnosnik do wlasnych stron WWW oraz mozliwosc samodzielnego poprawiania
prezentacji i przegladania statystyk. Prosimy o zapoznanie sie ze stworzona
dla Panstwa prezentacja na stronie:

http://www.trojmiasto.pl/prez.phtml?id_ob=13322

Liczymy na to, ze w ramach bardzo korzystnej dla Panstwa wspolpracy (wpis do
katalogu dla pozostalych obiektow jest odplatny i wynosi 249 zl) zechcecie
Panstwo na wlasnych stronach umiescic link do stron www.trojmiasto.pl
badz logo naszego Portalu (http://www.trojmiasto.pl/logo.phtml)

W przypadku jakichkolwiek pytan lub watpliwosci prosimy o kontakt
e-mailowy badz telefoniczny.

Mamy nadzieje ze wpis w naszym katalogu sprawi, ze zwiekszy sie
swiadomosc Panstwa dzialanosci wsrod Internautow.

e-mail: wspolpraca@trojmiasto.pl
tel./fax (0-58) 341-00-39
Portal Regionalny www.trojmiasto.pl"

Petelka - Sro Lis 17, 2004 11:48 am

I co? Oni tak sami z siebie nas tam umieścili???

Liczymy na to, ze w ramach bardzo korzystnej dla Panstwa wspolpracy (wpis do
katalogu dla pozostalych obiektow jest odplatny i wynosi 249 zl) zechcecie
Panstwo na wlasnych stronach umiescic link do stron www.trojmiasto.pl
badz logo naszego Portalu (http://www.trojmiasto.pl/logo.phtml)


A co będzie jak się przeliczą? :wink:

Grün - Sro Lis 17, 2004 11:58 am

A dzie tam sami z siebie. Zgłosiłem nas wczoraj. Jeśli będzie linkologia - a coś się na razie nie zanosi, to oczywiście że ich wpiszemy.
Grün - Sro Lis 17, 2004 12:27 pm

Trochę statystyki...

Myślałem, ze Akademię ogląda tylko ścisła okolica Miasta. A tu proszę. To są dane za 5 dni zaledwie. Silny fanklub w Mazowieckiem :)

woj. pomorskie 76
woj. mazowieckie 25
woj. małopolskie 9
woj. śląskie 4
woj. kujawsko-pomorskie 2
woj. warmińsko-mazurskie 2
woj. wielkopolskie 2
woj. dolnośląskie 1
woj. łódzkie 1
woj. podkarpackie 1
woj. podlaskie 1

Ale już rozkład światowy wygląda nieco skromniej... Ale też nie tak źle...

Niemcy 4
Szwecja 4
Kanada 2
Hiszpania 1
Stany Zjednoczone 1

No i chyba zainteresowała się nami inkwizycja :D

16.11.2004 15:53 studentat.krakow.dominikanie.pl 1 odsłona
16.11.2004 15:50 studentat.krakow.dominikanie.pl 1 odsłona
16.11.2004 15:47 mail.krakow.dominikanie.pl 2 odsłony
16.11.2004 15:39 studentat.krakow.dominikanie.pl 1 odsłona

Sabaoth - Sro Lis 17, 2004 12:36 pm

Wyglada, ze podbijam Ci statystyke zagraniczna :hihi:
parker - Sro Lis 17, 2004 7:05 pm

Chciałam tylko przypomnieć szanownemu Rektórowi, że IP gdańskiego chello też się wyświetla jako Warszawa :hihi:
Grün - Pią Lis 19, 2004 11:57 pm

Witamy nowego Dziekana :) Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów naukowych !
http://www.rzygacz.webd.p...id=18,0,0,1,0,0

Mikołaj - Sob Lis 20, 2004 12:02 am

:== Gratulacje!!
Marek Z - Sob Lis 20, 2004 12:39 am

Dzięęęeki. :oops:
parker - Sob Lis 20, 2004 12:47 pm

Ostatnio pijam dużo soczku marchewkowego, więc z góry proszę o wybaczenie, jeśli za którymś razem przejęzyczę się z Mar-Zet na Mar-Wit, bo tak mi się jakoś kojarzy ;)

No i gratuluję :)

A kiedy Seestrasse dołączy do grona naukowego?

parker - Sob Lis 20, 2004 2:05 pm

Mam pytanie w sprawie linków w Akademii. Nie linkologii, tylko linków w artykułach.
W niektórych pojawiły się linki "zewnętrzne". Jak tak dalej pójdzie, to nam się zrobi jak w "wikipedii", bo w zasadzie do każdego zdania możnaby jakieś odniesienie wkleić...

Czy jest jakieś zarządzenie Rektora w tej sprawie?

seestrasse - Sob Lis 20, 2004 6:40 pm

Marku - Gratulacje! :==

parker napisał/a:
A kiedy Seestrasse dołączy do grona naukowego?

matko, Parkerku! wszystko co robie, robie z opóznieniem :oops: ale staram sie, naprawde, cos nareszcie napisac... a w koncu Rektór powie "czas minal"...

Grün - Sob Lis 20, 2004 11:07 pm

A komu przeszkadzają linki zewnętrzne? Przecież są tylko dodatkową ilustracją w przypadku, jeśli gdzieś jest dobra strona na jakiś temat.
parker - Sob Lis 20, 2004 11:29 pm

Nie powiedziałam, że mi przeszkadzają :???:
Grün - Sob Lis 20, 2004 11:33 pm

To się proszę nie przyczepiać :)
parker - Sob Lis 20, 2004 11:45 pm

Się nie czepiam, tylko grzecznie pytam pana Rektora.
Na wszelki wypadek, gdyby były jakieś ZASADY.

Grün - Sob Lis 20, 2004 11:54 pm

Zasady są na pierwszej stronie - zaraz po zalogowaniu :) Żeby nie było kwasów :)
Marcin - Sob Lis 20, 2004 11:55 pm

GRUEN RULES. :wink:
Mikołaj - Nie Lis 21, 2004 1:44 am

.::>GrUEn RuLeZ<::.
parker - Nie Lis 21, 2004 3:18 pm

To też kod do skarbca? :hihi:
Sabaoth - Nie Lis 21, 2004 3:53 pm

A jak go odczytasz od końca: ZeLUr NeUrG to wyjdzie nowe pozdrowienie Rzygaczy :hihi:
Mikołaj - Nie Lis 21, 2004 4:52 pm

zelur neurg :!!:

:haha: :hihi:

Grün - Nie Lis 21, 2004 6:44 pm

Ja tak patrze...
słucham...
i myślę...

MOZE ZA MAŁO ROBOTY MACIE??

:haha:

Sabaoth - Nie Lis 21, 2004 7:05 pm

Wszak dzisiaj niedziela, a my nie adwentyści dnia siódmego czy starozakonni :hihi:
Petelka - Pon Lis 22, 2004 7:53 am

Brawo Marku! :D :D :D
I od razu pytanie, które już niegdyś zadałam SzP Rektórowi - gdzie jest Zakład Losów Zwykłych Ludzi? Tzn. wiem że jest i na bocznej listwie (w wyszczególnieniu) występuje, ale jak wchodzisz na stronę to tak wprost go nie widać (?)

Marek Z - Pon Lis 22, 2004 1:00 pm

Dziękuję wszystkim gratulującym. !
Pętelko, Zakład Losów Zwykłych Ludzi jest i jak najbardziej się otwiera.
Spróbuj może jeszcze raz, być może jak wcześniej wchodziłaś, było cóś pokręcone ?
Teraz powinno być wszystko o-kiej. :)

parker - Nie Lis 28, 2004 5:29 pm

Nowy kawałek w Zakładzie Zieleni.
Zapraszam :)

Grün - Pią Gru 03, 2004 9:39 pm

Kto mi pomoże? Mam w planie zrobić dla Wydziału Nekriografii wykaz wszystkich nieistniejących cmentarzy z mapkami - niektóre pojawiały się już na forum - ale nie ma to jak kompleksowe opracownie. Jak się podzielimy robotą to piorunem będzie gotowe.
seestrasse - Pią Gru 03, 2004 11:10 pm

chetnie pomoge - jesli jestem w stanie :D
Grün - Nie Gru 05, 2004 1:30 pm

Jednostki Akademii dostały liczniki odwiedzin. Każda swój. Teraz będzie wiadomo na czyją prace naukową jest zapotrzebowanie społeczne :)
parker - Nie Gru 05, 2004 1:39 pm

A kiedy pierwsza publikacja rankingu? :wink:
Grün - Nie Gru 05, 2004 3:01 pm

Rankingi będą tajne :)
parker - Nie Gru 05, 2004 3:35 pm

Już sobie wyobrażam ogromny segregator zatytułowany "Ocena wyników pracy naukowej członków Akademii" :hihi:
Grün - Nie Gru 05, 2004 10:00 pm

Pierwszy raport. Tylko z dzisiaj. Wygląda jednak, że jest zapotrzebowanie społeczne na pracę wszystkich wydziałów :)
A analiza wchodzenia z poszczególnych województw wskazuje, że musimy popracować nad marketingiem na Szkieletczyźnie :)

Mikołaj - Nie Gru 05, 2004 10:04 pm

Chyba zastosuję znaną wszytskim artystom i architektom strategię szokowania aby zostać dostrzeżonym :hihi:
parker - Nie Gru 05, 2004 10:08 pm

Nad Zielona Górą popracuje jeszcze dzis :)
Mam tam swoje wtyczki :)

Sabaoth - Nie Gru 05, 2004 10:19 pm

A pomyśleliście ile na Kielecczyźnie jest komputerów z dostępem do Internetu? :hihi:
Grün - Nie Gru 05, 2004 11:02 pm

No jak to ile? jeden!
pumeks - Pon Gru 06, 2004 10:01 am

Grün napisał/a:
Pierwszy raport. Tylko z dzisiaj. Wygląda jednak, że jest zapotrzebowanie społeczne na pracę wszystkich wydziałów :)
A analiza wchodzenia z poszczególnych województw wskazuje, że musimy popracować nad marketingiem na Szkieletczyźnie :)

Dobrze by było, gdyby licznik był w stanie nie uwzględniać odwiedzin strony przez personel Akademi. Podejrzewam że 100% odwiedzin Muzeum to były moje własne wejścia :hiihihi:

Sabaoth - Pon Gru 06, 2004 10:07 am

Cytat:
Podejrzewam że 100% odwiedzin Muzeum to były moje własne wejścia

Ja tez wchodzilem, wiec nie mogles miec 100%. Ale czy ktos z personelu mieszka na Kielecczyznie :hmmm: Chyba nie. Mamy wiec chociaz jedna pewna osobe, ktora odwiedzila Akademie i nie zalicza sie do personelu :mrgreen:

parker - Pon Gru 06, 2004 11:01 am

ja tez wchodziłam do Muzeum :)
i to jako pierwsza na liczniku :)

Mikołaj - Pon Gru 06, 2004 9:40 pm

Grün napisał/a:
Kto mi pomoże? Mam w planie zrobić dla Wydziału Nekriografii wykaz wszystkich nieistniejących cmentarzy z mapkami - niektóre pojawiały się już na forum - ale nie ma to jak kompleksowe opracownie. Jak się podzielimy robotą to piorunem będzie gotowe.

Jakoś przeszło bez echa. No to ja się oświadczam w przedmiocie.

seestrasse - Wto Gru 07, 2004 12:10 am

Mikołaj napisał/a:
Grün napisał/a:
Kto mi pomoże? Mam w planie zrobić dla Wydziału Nekriografii wykaz wszystkich nieistniejących cmentarzy z mapkami - niektóre pojawiały się już na forum - ale nie ma to jak kompleksowe opracownie. Jak się podzielimy robotą to piorunem będzie gotowe.

Jakoś przeszło bez echa. No to ja się oświadczam w przedmiocie.

bez echa, taak? jestes pewien? :hihi:

Mikołaj - Wto Gru 07, 2004 12:35 am

no to może to echo odbiło się gdzieś w PW, tutaj nie bałdzo...
czy to znaczy, że prace są w toku?

Petelka - Wto Gru 07, 2004 7:50 am

Cytat:
bez echa, taak? jestes pewien?

Coś Głównemu Architektowi echo przeleciało bokiem. :hihi:

seestrasse - Wto Gru 07, 2004 2:17 pm

Mikołaj napisał/a:
no to może to echo odbiło się gdzieś w PW, tutaj nie bałdzo...

w PW tyz cisza... JMRektoor nie raczyl odpowiedziec na moja gotowosc ofiarnosci :cry: A ja wreszcie chce sie na cos przydac :D

lucy - Wto Gru 07, 2004 6:05 pm

Seestrasse :D

gdzieś tu mi się obiło o...oczy, w którymś z watków, że on ci albo jedzie albo leci, albo juz poleciał gdzieś, to może dlatego nie odpowiedział :wink:

Marek Z - Wto Gru 07, 2004 6:15 pm

Cytat:
albo juz poleciał gdzieś,

8O Ale czy przyleci ? Ostatnio głośno było o pewnych liniach. Ludzie porozfruwali się po swiecie inni chcieli odfruwać, a tu nici.. To moze trochę potrwać. :D

Sabaoth - Wto Gru 07, 2004 6:32 pm

JM Rektoor jest na koonferencji. Zajęty bardzo :mrgreen:
Petelka - Sro Gru 08, 2004 12:06 pm

lucy napisał/a:
Seestrasse :D

gdzieś tu mi się obiło o...oczy, w którymś z watków, że on ci albo jedzie albo leci, albo juz poleciał gdzieś, to może dlatego nie odpowiedział :wink:

Mnie się też tak obijało i chyba wspominał, że do piątku go nie będzie.

Grün - Pią Gru 10, 2004 12:55 am

Ale już jestem. No i czekam na mapki. Na razie jestem dość zagoniony i nie mam po prostu czasu obrabiać plików graficznych. Ale maile mogę odbierać :) Więc ślijcie.
parker - Pią Gru 10, 2004 12:56 am

witamy :)
Mikołaj - Pią Gru 10, 2004 1:00 am

a jakiś podział pracy jest?
Grün - Pią Gru 10, 2004 1:02 am

Jest - kto pierwszy ten lepszy :)
Mikołaj - Pią Gru 10, 2004 1:14 am

no to może choć niech Rektor wskaże pozycje z ostatecznej listy cmentarzy z akcji znicz.
Grün - Pią Gru 10, 2004 1:19 am

O jeju, kto co ma gotowego niech wysyła - a obrazki będą się pojawiały w Akademii.
seestrasse - Pią Gru 10, 2004 1:28 am

to ja zglaszam chec skrobniecia paru slów (to niestety nie jest przenosnia :II ) o cmentarzyku w Zakoniczynie no i o tym w Ujescisku. Moge??? chyba ze ktos ma po prostu na ich temat wieksza wiedze.
Grün - Pią Gru 10, 2004 1:32 am

No jasne - opatruj mapką i przysyłaj!
seestrasse - Pią Gru 10, 2004 1:33 am

:hurra:
moze byc jutro?

Grün - Pią Gru 10, 2004 1:34 am

nie :) jeszcze dziś!
seestrasse - Pią Gru 10, 2004 1:37 am

a faktycznie. pólnoc minela juz dosc dawno... :lol:
Grün - Pon Sty 10, 2005 9:47 am

Zarządzenie Rektora Akademii Rzygaczy nr 1/2005

§ 1. W Muzeum Akademii Rzygaczy tworzy się nową galerię pod nazwą "Galeria Epigrafiki.
§2. Galeria podlega Kustoszowi Muzeum, prof. Pumeksowi.
§3. Zarządzenie wchodzi w życie już.

Rektór Akademii Rzygaczy
(-)
prof. Grün

parker - Pon Sty 10, 2005 10:40 am

Ale pusta jeszcze? Co w niej będzie?
Grün - Pon Sty 10, 2005 10:54 am

Jak to co? Epigrafika :^^
parker - Pon Sty 10, 2005 11:04 am

A można coś jaśniej? Nie wyspałam się dziś, słabo kojarzę :wink:
pumeks - Pon Sty 10, 2005 11:30 am

Stare napisy. Inskrypcje na budynkach, w kościołach itp.
parker - Pon Sty 10, 2005 11:39 am

Będziesz ściągał od Mikołaja? :%
pumeks - Pon Sty 10, 2005 11:51 am

Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby :D
Sabaoth - Wto Sty 11, 2005 2:40 pm

Czy mógłbyś doprecyzować to "już"?
pumeks - Czw Sty 13, 2005 2:01 pm

No wreszcie znalazłem dla Zakładu Gdańskografii... :hurra:

Autobus miejski w Münster w Westfalii.

Grün - Czw Sty 13, 2005 3:24 pm

To od razu dozamieść :)
pumeks - Czw Sty 13, 2005 3:51 pm

Już, ale średnio mi to wyszło :roll:
Grün - Czw Sty 13, 2005 3:59 pm

Już poprawiłem :)
pumeks - Czw Sty 13, 2005 4:12 pm

To chyba obaj naraz dłubaliśmy... :skolowany: ale ja już wyszedłem.
Marek Z - Czw Sty 13, 2005 5:40 pm

Suuuper ten autobus !!
A co oznacza słowo Freiheit ?

Grün - Czw Sty 13, 2005 6:13 pm

Poważnie pytasz? :>
pumeks - Pią Sty 14, 2005 2:24 pm

Dosłownie znaczy Wolność. Ale w nazwach miejscowych ma prawdopodobnie takie samo znaczenie jak w Polsce 'Wola' - że ten, kto był zasadźcą danej miejscowości, dostawał na ileś lat zwolnienie od powinności np. dziesięciny czy innej tam pańszczyzny, co było premią za zagospodarowanie nieużytków (na Śląsku takie miejscowości mają w nazwie 'Lgota' albo 'Ligota' - w Czechach 'Lhota', co ma podobny rdzeń jak wyraz 'ulga').

W każdym razie można ten napis odczytywać jako 'Gdańska wolność' :%

lusinek1 - Pią Sty 14, 2005 5:21 pm

A ja znalazłem nieco inne wyjaśnienie (przynajmniej dla tego przypadku, czyli nazwy placu w sporym niemieckim mieście):
http://www.gemeinsamlerne...uage=de&part=16
Wynika z niego, że po dojściu Hitlera do władzy zastosowano pewien chwyt socjotechniczny: aby ugruntować w społeczeństwie niemieckim przekonanie o konieczności powrotu Gdańska do Rzeszy place o największym natężeniu ruchu w większych miastach niemieckich nazwano właśnie "Danziger Freiheit". Z linki, którą zamieszczam powyżej wynika, że np. w Ulm w 1945 r. zrezygnowano z tej nazwy (ze względu na jej narodowosocjalistyczną proweniencję) - z fotki pumeksa z kolei, że w Münster w Westfalii nie zrezygnowano... No comment.

parker - Sob Sty 15, 2005 11:25 am

Czy obowiązuje nas nauczenie się na pamięć gdańskiego hymnu i odśpiewywanie go na głosy przy każdym spotkaniu członków Akademii? :hmmm:


Seestrasse, pomocy! :wink:

Sabaoth - Sob Sty 15, 2005 1:15 pm

No oczywiście :mrgreen: Tylko tłumaczenie zaproponowałbym inne:

1. Znasz li to miasto bursztynowych plaż...

2. Znasz li to miasto gdzie wieża przy wieży...

3. Znasz li to miasto...

Tak bardziej swojsko by brzmiało.

Grün - Sob Sty 15, 2005 1:18 pm

"Łatwiej jest skrytykować pałac, niż wybudować klozet" - tyle mam w tej sprawie do powiedzenia
Sabaoth - Sob Sty 15, 2005 1:49 pm

A kto tu krytykuje????
parker - Sob Sty 15, 2005 2:57 pm

Może celowo nie miało być tak Mickiewiczowsko? :wink:

Wezwanie do Neapolu

seestrasse - Sob Sty 15, 2005 3:13 pm

parker napisał/a:
Czy obowiązuje nas nauczenie się na pamięć gdańskiego hymnu i odśpiewywanie go na głosy przy każdym spotkaniu członków Akademii? :hmmm:

Seestrasse, pomocy! :wink:

ja sobie myślę tak: niech Rzygnificencja weźmie ołóweczek, kartkę papieru w pięciolinię i machnie ZE SŁUCHU zapis nutowy - no to my wówczas, miss Parker, jakoś podzielimy się zadaniem wokalnym. Żaden problem, co nie? :mrgreen:

parker - Sob Sty 15, 2005 3:21 pm

Pewnie, jak bedzie czarno na białym na pięciolinii, to już żaden problem.
Jeszcze pamiętam, jak to się robi :hihi:

Gorzej jak przyjdzie nam podzielić czterogłosowy chórek na dwa alty :wink:

Grün - Sob Sty 15, 2005 3:33 pm

Moja Rzygnificencja pracowała w młodości (społecznie) w ZOO, gdzie opiekowała się słoniami... no i cóż... wypadek przy pracy... :^^
seestrasse - Sob Sty 15, 2005 3:36 pm

parker napisał/a:
Gorzej jak przyjdzie nam podzielić czterogłosowy chórek na dwa alty :wink:

Czy to znaczy, że żaden z kolegów nie dysponuje głosem? (słuch nieważny... :wink: )

Mikołaj - Sob Sty 15, 2005 3:41 pm

Dario mówił, ze jest wytrenowany po meczach...
seestrasse - Sob Sty 15, 2005 3:54 pm

dario (jak po meczach, to wokal Toma Waitsa) i dwie babki to stanowczo za mało :wink:
seestrasse - Sob Sty 15, 2005 4:07 pm

Grün napisał/a:
Moja Rzygnificencja pracowała w młodości (społecznie) w ZOO, gdzie opiekowała się słoniami... no i cóż... wypadek przy pracy... :^^

:bieedny:

Grün - Nie Sty 16, 2005 9:30 pm

Witamy nową Panią Dziekan, prof. Seestrasse, której, w porozumieniu z Dziekanem Zoppoterem, powierzyłem stanowisko prodziekana ds. wąskotorowych Wydziału Kolejnictwa i Tramwajnictwa Akademii Rzygaczy.

Rektór

lucy - Nie Sty 16, 2005 10:38 pm

Gruen,wysłałam do Ciebie maila na pocztę :D Coś do Zakladu Gdańskografii!!! :hurra:
seestrasse - Nie Sty 16, 2005 10:47 pm

serdecznie dziękuję...
:hiphip: :juhu: oraz :love:

Grün - Nie Sty 16, 2005 10:50 pm

Dzięki ! pojawi się wkrótce! :)
Grün - Nie Sty 16, 2005 10:54 pm

Seestrasse - masz już swój inauguracyjny artykuł (czy tam artykół)
http://www.rzygacz.webd.p...id=40,0,0,1,0,0

seestrasse - Nie Sty 16, 2005 10:57 pm

:love:
ku chwale Ojczyzny... Gdańsk for ever! :orbis_gd:

Grün - Pon Sty 17, 2005 12:43 am

Już zamieściłem :)
Petelka - Pon Sty 17, 2005 8:04 am

Wielkie brawa dla Seestrasse. :== :== :==
I dla Lucy za odnalezienie "gdańskiego" konika. :D :==

Zoppoter - Pon Sty 17, 2005 9:06 am

lusinek1 napisał/a:
w Ulm w 1945 r. zrezygnowano z tej nazwy (ze względu na jej narodowosocjalistyczną proweniencję) - z fotki pumeksa z kolei, że w Münster w Westfalii nie zrezygnowano... No comment.


Podobnie w Polsce po upadku komuny nie zrezygnowano z nazw typu "Zwycięstwa", "Niepodległości", "Wolności", "Odrodzenia" itp. Zarówno te wyrażenia, jak "Gdańska Wolność" każdy sobie może rozumieć jak chce...

lusinek1 - Pon Sty 17, 2005 9:55 am

Zoppoter napisał/a:
lusinek1 napisał/a:
w Ulm w 1945 r. zrezygnowano z tej nazwy (ze względu na jej narodowosocjalistyczną proweniencję) - z fotki pumeksa z kolei, że w Münster w Westfalii nie zrezygnowano... No comment.


Podobnie w Polsce po upadku komuny nie zrezygnowano z nazw typu "Zwycięstwa", "Niepodległości", "Wolności", "Odrodzenia" itp. Zarówno te wyrażenia, jak "Gdańska Wolność" każdy sobie może rozumieć jak chce...


Nie widzę bezpośredniej analogii (no, chyba, że gdzieś w Polszcze była kiedyś ulica "Wolność Zaolzia" na ten przykład :% ) - ale jak napisałem, nie komentuję tego. Po prostu przedstawiłem wyjaśnienie tego, skąd się owa "gdańska wolność" na pumeksowym busie tak naprawdę wzięła.

Zoppoter - Pon Sty 17, 2005 10:36 am

lusinek1 napisał/a:

Nie widzę bezpośredniej analogii (no, chyba, że gdzieś w Polszcze była kiedyś ulica "Wolność Zaolzia" na ten przykład .


A ja widzę. Masowo wystepujące w Polsce nazwy:
Zwycięstwa - dotyczyła zwycięstwa Armii Czerwonej i "walczących u jej boku" Wojsk Polskich nad faszystowskimi Niemcami.
Wolności - dotyczyła Polski wyzwolonej w 1945 roku
Odrodzenia - dotyczyła manifestu PKWN z 22.7.1944
Niepodległości - jak wyzej
Jedności Narodowej - dotyczyła słynnego referndum "3xTak"
Zjednoczenia - dotyczyła wchłonięcia PPS przez PPR i utworzenia PZPR (1948)
Jednosci Robotniczej - jak wyżej.

Te nazwy z reguły nadal funkcjonują, choć znaczenie się im dzisiaj przypisuje inne.
Tak samo "Wolność Gdańska" dla jednych oznacza przynależność do Niemiec, dla innych przynależnośc do Polski, dla jeszcze innych niezależność od obydwu. Zależy kto i kiedy czyta sobie tę nazwę...

pumeks - Pon Sty 17, 2005 11:16 am

A w Kielcach do dziś jest ulica Manifestu Lipcowego...
parker - Pon Sty 17, 2005 11:22 am

wątek zboczył (jak zwykle :hihi: ) i nadaje się już do działu o nazwach ulic :wink:
Petelka - Pon Sty 17, 2005 11:46 am

Czy nie warto byłoby 'wciągnąć' na Listę Greena hangarów po dawnym lotnisku? Bo żywot ich już policzony (na ich miejscu mają powstać nowe budynki mieszkalne).
Grün - Pon Sty 17, 2005 11:55 am

Zoppoter napisał/a:
Tak samo "Wolność Gdańska" dla jednych oznacza przynależność do Niemiec, dla innych przynależnośc do Polski, dla jeszcze innych niezależność od obydwu. Zależy kto i kiedy czyta sobie tę nazwę...

To tak jak z hasłem "Zurück zum Reich" wymalowanym w ramach kręcenia filmu na Baltonie w Nowym Porcie :^^

parker - Sob Sty 22, 2005 10:13 am

Widzieliście, co Rektór wymyślił ?

Proponuję, żeby sam najpierw dał dobry przykład i umieścił swoje najlepsze rektórskie zdjęcie :hihi:

seestrasse - Sob Sty 22, 2005 11:38 am

rzygacza w wawrzynach 8))
wrangla - Sob Sty 22, 2005 12:42 pm

Cytat:
Ale tu będzie mogło znaleźć się tylko to jedno, jedyne, najlepsze.

U mnie takie foto jeszcze nie powstało. :P

parker - Wto Sty 25, 2005 5:30 am

Chciałam tylko powiedzieć, że ogłoszenie o godzinach otwarcia Muzeum AR kłamie.
Dziś o 5 rano było zamknięte z powodu że nieczynne :%

Grün - Wto Sty 25, 2005 8:05 am

Może nie miałaś biletu!
parker - Wto Sty 25, 2005 9:10 am

To człowiek chce się dokształcać przez całą dobę, a Pan mi tu, Panie Rektorze... Od kogo niby miałam bilet nabyć, jak wszyscy spali ? :wink:
parker - Wto Sty 25, 2005 9:12 am

Zresztą.... chyba nadal nie mam :%
Za często się dokształcam???? 8O

"Warning: mysql_connect(): Too many connections in /home/rzygacz/public_html/include/inc_lib/default.inc.php on line 27
Error while trying to connect to localhost"

Sabaoth - Wto Sty 25, 2005 9:15 am

I to nie tylko muzeum, to cala Akademia. A moze to jakas prowokacja gliwicka albo sabotaz :%
Grün - Wto Sty 25, 2005 10:22 am

A Wy to normalnie jak takie pijawy! :) nie dacie odpocząć serwerowi!
Grün - Pon Sty 31, 2005 9:46 pm

Zgodnie z sugestią Gospodarza naszego Bloku, zamieszczam listę wakatów naukowych w Akademii:
dziekan Wydziału Nekriografii,
kierownik Zakładu Gdańskografii,
kierownik Zakładu Linkologii.

Chętni, proszę przesyłać oferty.

wrangla - Pon Sty 31, 2005 10:39 pm

Grün napisał/a:
kierownik Zakładu Linkologii.

A czy ów kierownik miałby się zajmować fotografowaniem gdańskich sznurków np. do wieszania prania? :hihi:

Grün - Pon Sty 31, 2005 10:47 pm

Nie sznurków, tylko linek!
wrangla - Pon Sty 31, 2005 11:10 pm

Grün napisał/a:
Nie sznurków, tylko linek!

Przecież lina to rodzaj sznura :OO

Ale ten Zakład jeszcze nie istnieje... :%

Marcin - Pon Sty 31, 2005 11:18 pm

Cytat:
Ale ten Zakład jeszcze nie istnieje...

Jesteś pewna? :wink:

seestrasse - Pon Sty 31, 2005 11:20 pm

zakład skręcania sznurów :hihi:
wrangla - Pon Sty 31, 2005 11:23 pm

Marcin napisał/a:
Jesteś pewna? :wink:

Kiedyś... dawno, dawno temu, byłam w jakichś linkach, czy też sznurkach....
Jednak dziś linki zaginęły w jakichś przestworzach... ani śladu po nich na mapie stron Akademii.

parker - Pon Sty 31, 2005 11:28 pm

wrangla napisał/a:
Marcin napisał/a:
Jesteś pewna? :wink:

Kiedyś... dawno, dawno temu, byłam w jakichś linkach, czy też sznurkach....
Jednak dziś linki zaginęły w jakichś przestworzach... ani śladu po nich na mapie stron Akademii.


mapa akademii miejscami jest niewidzialna :wink:

wrangla - Pon Sty 31, 2005 11:34 pm

parker napisał/a:
mapa akademii miejscami jest niewidzialna :wink:

:wow: To ona zakłada na siebie czapkę niewidkę?

Grün - Pon Sty 31, 2005 11:34 pm

Tylko dla wtajemniczonych :^^
wrangla - Pon Sty 31, 2005 11:35 pm

Grün napisał/a:
Tylko dla wtajemniczonych :^^

:<> a już chciałam zgłaszać swoją ofertę na stanowisko.
no ale przecież kota w worku nie będę brać :hihi:

parker - Wto Lut 01, 2005 12:11 am

Bardziej bym się obawiała m@upy w worku :wink:
Grün - Wto Lut 01, 2005 8:16 am

oferty to już zgłaszało kilka osób. Ale żadna nie była poparta niczym, poza (arcyważnymi, ale jednak służącymi lokalnie jako nawierzchnia drogowa) dobrymi chęciami. Tę posadę dostanie ktoś, kto przedstawi jakąś koncepcję i jakieś wyniki.
seestrasse - Wto Lut 01, 2005 12:42 pm

"oferujemy pracę w prężnie rozwijającej się firmie o stabilnej pozycji na rynku, nieograniczone możliwości rozwoju i miłą atmosferę w młodym, dynamicznym zespole" :hihi:
wrangla - Wto Lut 01, 2005 12:48 pm

Wymagania:
- umiejętność :rzyg_1:
- ślepa miłość do Gdańska :wink:
- trzecie oko, czyli umiejętność dostrzegania tego, czego inni nie widzą
- gotowość do poświęceń [czołganie się w tunelach, wdrapywanie na dachy, nurkowanie w Motławie, itp.]
- gotowość do walki [z ochroniarzami zakazującymi fotografowania]
- perfekcyjne wykonywanie skoku na małpę z Zielonego Mostu
:hihi:

parker - Wto Lut 01, 2005 1:04 pm

oj, nie tylko.... :wink:
Grün - Wto Lut 01, 2005 1:16 pm

Wrangla! kadrową zostaniesz! :^^
parker - Wto Lut 01, 2005 1:18 pm

Tego nie było w wakatach! Rektorze, tworzy Pan nowe miejsca pracy dla znajomych? :%
seestrasse - Wto Lut 01, 2005 1:31 pm

trzeba złożyć doniesienie do PIPy :wink:
wrangla - Wto Lut 01, 2005 1:34 pm

parker napisał/a:
Tego nie było w wakatach! Rektorze, tworzy Pan nowe miejsca pracy dla znajomych? :%

Pani kierownik parker, :OO
dobra kadrowa w każdej szanującej się firmie jest niezbędna :mrgreen:

parker - Wto Lut 01, 2005 1:41 pm

Nie cierpię kadrowych :%
pumeks - Wto Lut 01, 2005 1:43 pm

To się teraz nazywa Human Resources Manager. :mrgreen:
seestrasse - Wto Lut 01, 2005 1:49 pm

dobra kadrowa lepsza od psychologa :mrgreen:
parker - Wto Lut 01, 2005 2:02 pm

chyba mieliście lepsze doświadczenia kadrowe niż ja :wink:
Grün - Wto Lut 01, 2005 2:09 pm

w I Kadrowej! :^^
parker - Wto Lut 01, 2005 2:14 pm

Grün napisał/a:
w I Kadrowej! :^^


aleosochozi? :hmmm:

Mikołaj - Wto Lut 01, 2005 2:16 pm

oj parker... :roll:
parker - Wto Lut 01, 2005 2:20 pm

oj co? :evil:
Marcin - Wto Lut 01, 2005 2:26 pm

Ależ Parker....
Grün - Wto Lut 01, 2005 2:29 pm

Pierwsza Kadrowa
parker - Wto Lut 01, 2005 3:08 pm

hmmmm... no przecież mogłam nie wiedzieć :oops:
Grün - Nie Lut 06, 2005 11:46 pm

Nie wiem jak to się dzieje, ale mimo podwojenia ilości miejsca na serwerze dostałem wczoraj wiadomość, że konto Akademii jest zapełnione w 80%. Dlatego zmuszony jestem wprowadzić ograniczenia w kwestii wielkości obrazków... Maksymalna wielkość dłuższego boku obrazka może wynosić najwyżej 500 pixli. I proszę starać się dostosowywać ilość kolorów do tego co jest na obrazku - proszę ustawiać maksymalnie 256 kolorów (256 odcieni szarości przy obrazkach czarno-białych). Inaczej Akademia zapełni się piorunem...
Mikołaj - Nie Lut 06, 2005 11:48 pm

Jak mawiał dziadek Grunio nie ma takiego dysku, nie ma takiego serwera, którego...
Grün - Nie Lut 06, 2005 11:49 pm

To Dzidek czy Grunio? :%
parker - Pon Lut 07, 2005 12:08 am

Kolejne zarządzenie, które pójdzie w powietrze? :wink:
Grün - Pon Lut 07, 2005 12:19 am

No własnie - cały czas, z chlubnymi wyjątkami, nie zostało wprowadzone w życie poprzedni - bardzo proszę o poprawienie tytułów!
Kasia_57 - Wto Lut 08, 2005 7:53 pm

Uprzejmie informuję, że nie poprawię, nawet pod karą dyscyplinarną.
Nie tyle, nie mam kiedy, co zwyczajnie NIE UMIEM.

Jeśli jest ktoś kto to umie, to :LL: proszę o odwalenie czarnej roboty za mnie. Jest mnie niewiele i w najbliższym czasie niewiele mnie będzie. :^^

z góry ( i z dołu, i z boku) bardzo - bardzo dziękuję :love:

pozdrówki Wam wszystkim posyłam - i do następnego razu .

Grün - Wto Lut 08, 2005 8:01 pm

Szkolenie poszło w las... :%
pumeks - Sro Lut 09, 2005 11:17 am

Dobra, to ja moge popoprawiać tu i ówdzie (w swoich tekstach juz to chyba porobiłem).
Przy okazji - rozpocząłem odchudzanie obrazków - na razie w Szkole Nawigacyjnej, ale stopniowo też wezmę się za inne teksty - będę się starał nie przekraczać szerokości 500 pixeli i bardziej kompresować jpegi.

Grün - Sro Lut 09, 2005 12:12 pm

Nie odchudzaj obrazków już zamieszczonych - to nie wpływa na ilość zajmowanego miejsca - to chodzi o to, żeby NOWE obrazki były maksymalnie 500px.
Kasia_57 - Sro Lut 09, 2005 10:00 pm

Cytat:
Szkolenie poszło w las...


:o_co:

Kasia_57 - Sro Lut 09, 2005 10:03 pm

a tak w ogóle, to dziękuję za poprawienie :hurra:
Kasia_57 - Sro Lut 09, 2005 10:05 pm

Bo ja już teraz to nie bardzo nadaję się do reality... mam nad głową Wiadomy Miecz. I logicznie (w miarę logicznie) zacznę myśleć w maju...
parker - Czw Lut 10, 2005 12:03 am

Akademię też prześwietlili? :wink:

Po kontroli wyższych szkół niepaństwowych

wrangla - Czw Lut 10, 2005 12:06 am

parker napisał/a:
Akademię też prześwietlili? :wink:

Nie ma jej na liście... :wink:
Nie zdały egzaminu

Mikołaj - Wto Lut 15, 2005 11:18 pm

Nowi autorzy w ZTM :==
seestrasse - Wto Lut 15, 2005 11:21 pm

"półtora wieku kolei w Gdańsku"
:haha:


swoją drogą - autorzy świetni :<> :hiihihi:
dzięki! :hurra:

parker - Wto Lut 15, 2005 11:31 pm

świetna robota :wink:
Marcin - Sro Lut 16, 2005 9:06 am

:oops: :D
Grün - Pon Lut 21, 2005 2:10 pm

Zarządzenie Rektora nr 2/2005

Z dniem 21 lutego 2005 r. Zakład Zieleni Miejskiej przekształcony zostaje w Wydział Parkologii, a na jego dziekana powołuję dotyczczasowego kierownika zakładu, Panią Prof. Wirt. Parker.

(-)
Rektór

Marcin - Pon Lut 21, 2005 2:11 pm

Gratuluję Pareker. :==
parker - Pon Lut 21, 2005 2:52 pm

Dziękuję :hurra: :love:
Sabaoth - Pon Lut 21, 2005 3:53 pm

Gratulacje! Kolejny szczebel kariery. A co jest nad dziekanem? :wink:
Grün - Pon Lut 21, 2005 4:21 pm

Naddziekan :^^
parker - Pon Lut 21, 2005 4:30 pm

Prorektór :^^
Marek Z - Wto Lut 22, 2005 2:20 pm

Moje gratulacje !! :==
Teraz został już tylko "Nadparker" :D

parker - Wto Lut 22, 2005 5:01 pm

Cytat:
Teraz został już tylko "Nadparker"


Już wkrótce :hihi:

seestrasse - Sro Lut 23, 2005 12:09 am

Gratulacje :D :==
Zoppoter - Wto Mar 08, 2005 2:31 pm

Sabaoth napisał/a:
Gratulacje! Kolejny szczebel kariery. A co jest nad dziekanem? :wink:


Sufit dziekanatu.

Marek Z - Sro Mar 09, 2005 2:36 am

Cytat:
Sufit dziekanatu.

Ha, ha, ha... :hiihihi: :^^ dobre..

pumeks - Sro Mar 09, 2005 3:38 pm

A w księdze gości wpisał się jeden spamer i jeden pan który chce żebyśmy pisali o Polakach w Gdańsku. Spamera proponuję wyciąć, a temu drugiemu mogę nawet odpisać...
Grün - Sro Mar 09, 2005 5:37 pm

Spamer wycięty. A Gustawowi możesz odpisać, bo mi się już na takie dicta odpisywać nie chce. Wolałbym jednak wiedzieć z wyprzedzeniem co mu napiszesz.
Sabaoth - Sro Mar 09, 2005 7:58 pm

Pozwoliłem sobie zamieścić to tu, bo pasuje do komparatystyki. Marienkirche wczoraj i przedwczoraj, może warto by dodać jeszcze dziś?
Grün - Sro Mar 16, 2005 1:18 am

Mamy propozycję nowej tematyki. Chciałbym poznać Waszą opinię.
Dodam, że nie zamierzam dawać dostępu do Akademii człowiekowi, którego nie znam, więc na początek, nawet jeśli będzie coś publikował, będę to robił za niego.
Mam zatem do Was pytanie, czy widzielibyście jakieś miejsce w aktualnej strukturze Akademii, gdzie tego typu tematyka mogłaby się na początek zacząć pojawiać.
A oto list:
Witam Od ponad roku zaglądam na Waszą stronę. Nowy layout jeszcze bardziej ją uatrakcyjnił. Gratuluje, naprawdę świetna strona! Chętnie podjąłbym współpracę i dołożył własną cegiełkę W związku z moją pracą i zainteresowaniami proponuję otworzenie wydziału turystyki ( turystykologii??, turystologii??). Zbieram informacje i zdjęcia o gdańskich hotelach, turystach w Gdańsku, folderach turystycznych, przewodnikach. Czy widziałby Pan możliwość stworzenia nowego wydziału. Jeżeli tak to prosiłbym o pewne wytyczne, Pana wizje i sugestie odnośnie zawartej tematyki w tym wydziale. Mając nadzieję na owocną współpracę pozdrawiam
Gdańszczanin z Oliwy

Marcin - Sro Mar 16, 2005 1:24 am

Cytat:
informacje i zdjęcia o gdańskich hotelach, turystach w Gdańsku, folderach turystycznych, przewodnikach.

Może być ciekawe...

Mikołaj - Sro Mar 16, 2005 1:30 am

Domyślam się, że z naciskiem na aspekt historyczny, zgadza się? Jeśli tak, to pomysł bardzo misię! Lista i opis dawnych hoteli, gasthausów a sięgając dalej i karczm - to byłby świetny pomysł.
seestrasse - Sro Mar 16, 2005 1:42 am

jasne że tak :D
Grün - Sro Mar 16, 2005 2:23 am

No ja też mam nadzieję, że miałoby to dotyczyć DAWNEGO hotelarstwa. To zresztą zaakcentowałem w odpowiedzi na zamieszczonego wyżej maila. A macie jakiś pomysł, gdzie możnaby to tymczasowo przechować?
Makabunda - Sro Mar 16, 2005 9:23 am

Miło słyszeć, że Oliwa może być lepiej reprezentowana w Akademii. tak się składa, że od paru miesuięcy też zbieram materiały do artykułu o oliwskich hotelach, kurhausach itp. Nawet poczyniłem mały "wstęp do kompatrystyki" w "tym temacie".
Co do ewentualnego utworzenia Katedry Oliwianistyki to proponuje Gościowi (mnie także) możliwość wykazania się i umieszczenia artykułów o tematyce oliwskiej w innych katedrach (np komparystyki). Jak się nazbiera tego więcej wtedy jednym szybkim ruchem zebrać to zusamen do kupy i utworżyć samodzielny zakład lub katedrę.
Nie wiem jak będzie za parę miesięcy ale na chwile obecna jestem gotów pilotowć temat. Jest tylko jeden problem HTML-e tp to dla mnie terra incognita ale myślę, że gdy przyjdzie co do czego to mi kadra profesorska pomoże.
No to jak? Pomożecie?

Chociażby powstaniem takiej katedry powinniśmy (my oliwiacy) uczcić zbliżającą się smutną rocznicę anschluss-u do Gdańska.

parker - Sro Mar 16, 2005 9:43 am

Pewnie, że pomożemy :)
Ale najpierw skończ ten artykuł do mojego wydziału, dobra? :wink:

Grün - Sro Mar 16, 2005 11:06 am

Najpierw skończ :)
A htmlem się nie przejmuj, bo po pierwsze Akademia od pół roku chodzi pod PHP, a poza tym robi się ją przez CMS. (Przepraszam za takie wyrazy przy śniadaniu).

Makabunda - Sro Mar 16, 2005 12:35 pm

parker napisał/a:
Pewnie, że pomożemy :)
Ale najpierw skończ ten artykuł do mojego wydziału, dobra? :wink:

Mam nadzieję, że następna przymiarka artykułu do Ciebie dotarła.
A swoją drogą nie zdawałem sobie sprawy, że napisanie kilku zdń po polsku w taki sposób aby dało sie to czytać przysporzy mi tyle kłopotu, Ostatnimi laty pisywałem głównie opisy techniczne i pisma do podwykonawców tudzież klienta. Jakbym z takim jezykiem "wyjechał" na Akademii to bym został jako pierwszy z w jej historii ubrany w "płaszcz hańbiący" choć dziś mógłby to być raczej "dres hańbiący".

parker - Sro Mar 16, 2005 2:32 pm

Dotrze wieczorem :wink:
A tajnikami zamieszczania (to te brzydkie wyrazy których użył Rektór) się naprawdęnie przejmuj, damy radę, oby materiał był :mrgreen:

Makabunda - Sro Mar 16, 2005 3:34 pm

parker napisał/a:

A tajnikami zamieszczania (to te brzydkie wyrazy których użył Rektór) się naprawdęnie przejmuj, damy radę, oby materiał był :mrgreen:


chodziło mi raczej o odhumanizowane oficjalne sformułowania a nie brzydkie wyrazy. Z podwykonawcami to my sobie rzucamy k...mi :pukpuk: :burn: ale nie na piśmie. :D

parker - Sro Mar 16, 2005 3:38 pm

brzydkie wyrazy = brzydkie skróty takie jak PHP na przykład :wink:
Zoppoter - Sro Mar 16, 2005 3:49 pm

Makabunda napisał/a:
chodziło mi raczej o odhumanizowane oficjalne sformułowania a nie brzydkie wyrazy. Z podwykonawcami to my sobie rzucamy k...mi :pukpuk: :burn: ale nie na piśmie. :D


O, to ciekawa koncepcja... Nabluzgac komus na pismie, musze to przemysleć...

Grün - Sro Mar 16, 2005 3:57 pm

Ale to trzeba zrobić z klasą, np. tak jak Kisielewski, który na list który go uraził odpowiedział mniej więcej tak:
Jestem w ubikacji. Mam Pański list przed sobą. Zaraz będę go miał za sobą.

Grün - Czw Mar 17, 2005 10:57 am

Następny "patriota" w księdze gości...
Sabaoth - Czw Mar 17, 2005 11:25 am

Jak widac propaganda zrobila swoje, nie on pierwszy i nie ostatni :II
Marek Z - Czw Mar 17, 2005 11:25 am

Cytat:
Następny "patriota" w księdze gości...

... i do tego chyba pracownik Urzędu Statystycznego:
Cytat:
Adam Konkel
Należy zaznaczyć na wstępie, że NSDAP miała w wyborach zawsze najwyższy wynik właśnie we FS Danzig. Warto wspomnieć także, dokąd powędrowali w swej większości polscy Danzigerzy.

Mikołaj - Czw Mar 17, 2005 11:28 am

Ale co do cholery ma wspólnego z Akademią to ile NSDAP miała w wyborach?
Grün - Czw Mar 17, 2005 4:38 pm

No właśnie miałem ochotę mu odpisać - "no i co z tego?" ale po pierwsze to co napisałe to akurat bzdury, a poza tym nie warto podejmować takich dyskusji.
Sabaoth - Czw Mar 17, 2005 5:09 pm

Cytat:
poza tym nie warto podejmować takich dyskusji

to jest najlepsza metoda na takich głąbów.

lucy - Czw Mar 17, 2005 5:34 pm

To i ja dodam tu, bo nie mogę znaleźć Waszych wpisów, że i u mnie w Akademii nie widać białych napisów na czarnym tle, tych po lewej stronie :% (

I jeszcze jedna drobna uwaga Greenie, ze wejscie z Twojego adresu tu, pod Twoimi postami na Akademię http://www.akademia.rzygaczy.prv.pl/ nie działa. Te wejscie na górze forum jest ok! :)

Grün - Czw Mar 17, 2005 5:49 pm

Jak to nie działa? Co nie działa? 8O
lucy - Czw Mar 17, 2005 6:06 pm

Grün napisał/a:
Jak to nie działa? Co nie działa? 8O


No tu, pod Twoim obrazkiem Gdańska, stronna WWW :wink:

parker - Czw Mar 17, 2005 8:58 pm

Tu działa :hmmm:
lucy - Czw Mar 17, 2005 10:44 pm

parker napisał/a:
Tu działa :hmmm:


Parkerku, ten??? http://www.akademia.rzygaczy.prv.pl/ 8O
U mnie jest napis "nie mozna znaleźć strony" :II


U mnie działa tylko ten: http://www.rzygacz.webd.pl/index.php

:)

parker - Czw Mar 17, 2005 11:00 pm

Dziwne. U mnie naprawdę OK.
lucy - Czw Mar 17, 2005 11:04 pm

parker napisał/a:
Dziwne. U mnie naprawdę OK.


:hmmm:

to w takim razie to u mnie :wink: Mnie się różne strony nie otwierają bo syn załozył tu mnostwo różnych zabezpieczeń.
Przepraszam za zamieszanie :LL:

Grün - Sro Mar 23, 2005 11:57 pm

Witamy nowego pracownika Akademii, dra Makabundę, który wykładem o Jaśkowej Łące w Wydziale Parkologii prof. Parker, rozpoczął właśnie swoją naukową karierę :==
seestrasse - Czw Mar 24, 2005 12:10 am

składam gratulacje :== i życzę wielu wspaniałych artykułów :D
Mikołaj - Czw Mar 24, 2005 1:13 am

Witamy, gratulujemy!
być może przyda się nowemu pracownikowi naukowemu Akademii odpowiedni fragment z przedwodnika Rothsteina:
http://www.forum.dawnygda...php?p=3496#3496

Makabunda - Czw Mar 24, 2005 2:00 pm

Niniejszym chciałbym sedecznie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w moim debiucie.:LL:
parker - Czw Mar 24, 2005 2:14 pm

Będziesz się musiał odwdzięczyć kolejnym artykułem :wink:
Grün - Czw Mar 24, 2005 2:39 pm

Nie jednym :%
Grün - Czw Mar 31, 2005 12:28 am

Uprzejmie informuję, że admmini coś nadłubali w serwerze i chwilowo (mam nadzieję) są kłopoty z wgrywaniem obrazków do Akademii. Także proszę się nie irytować, jeśliby komuś się coś takiego przydarzyło. Ma być lepiej wkrótce.
seestrasse - Czw Mar 31, 2005 12:29 am

lepiej, to już było... :% :wink:
Grün - Sob Kwi 02, 2005 3:11 am

Uprzejmie informuję, że wgrywanie plików do bazy obrazków powinno już odbywać się bez przeszkód.
Rektór

Sabaoth - Sob Kwi 02, 2005 8:16 pm

Ja wiedziałem, że Rektór się na mnie obraził :% Wśród wirtualnych przyjaciół Akademii zamieścił tylko Forum i Ciuchcie Zesztrasi! Uprzejmie proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
seestrasse - Nie Kwi 03, 2005 1:59 am

Janku, dziękuję za umieszczenie linka - dziękuję za pamięć
Sabaoth - Nie Kwi 03, 2005 3:19 pm

Dziękuję Rektórowi za zaliczenie mnie w poczet przyjaciół :mrgreen:
parker - Pon Kwi 04, 2005 8:03 pm

Zapraszam serdecznie do Wydziału Parkologii na debiutancki wykład dra Corzano o Parku Brzeźnieńskim.

Witamy na pokładzie, doktorze :wink:

seestrasse - Pon Kwi 04, 2005 10:21 pm

gratulacje :==
pumeks - Wto Kwi 05, 2005 9:27 am

Brawo :==
Grün - Wto Kwi 05, 2005 11:35 pm

:==
Corzano - Sro Kwi 06, 2005 7:17 am

Dziękuję za ciepłe przyjęcie, mimo że Klio nie obdarzyła mnie swoimi łaskami. Ciągle się uczę i liczę, że z Waszą pomocą przyniesie to dobre owoce.
No i gratuluję ARz wspaniałego headhuntera, jaką jest Parker. :)

parker - Sro Kwi 06, 2005 8:22 am

Headhunter.... podoba mi się :wink:
Grün - Pią Kwi 08, 2005 3:31 pm

Ponieważ muszla koncertowa Am Olivaer Tor zniknęła z powierzchni ziemi, wciągnąłem ją pośmiertnie na listę Grüna - nie mam dobrych zdjęć więc jeśli ktoś ma to poproszę o podesłanie.
Grün - Pon Kwi 18, 2005 9:49 am

Państwo Profesorstwo!
Wczoraj przejrzałem pliki na serwerze Akademii, ponieważ system zasygnalizował mi 80% zapełnienia przestrzeni dyskowej.
Z przerażeniem zauważyłem jakiej wielkości pliki są w bazie. Przypominam zatem, że serwer nie jest z gumy. Notorycznie wgrywane są do bazy olbrzymie pliki (nawet takie o szerokości 900px), jpgi o rozmiarach 500x350 mają powyżej 100KB - w czym nie ma nic dziwnego, skoro są zakodowane na 90% jakości. A już zupełnie rozwaliły mnie czarnobiałe obrazki z ilością kolorów "Truecolor" - i w zwiazku z tym o wielkości 150-180KB.
W tym tempie zapełnimy piorunem każdy serwer.
Odchudzanie serwera przeprowadzam metodami półautomatycznymi, co rodzi niebezpieczeństwo uszkodzenia plików, lub ich zupełnego zniknięcia. Tak więc jeśli komuś coś znikło - to znaczy, że było za duże i nie przeżyło odchudzania.
W związku z powyższym zmuszony byłem ustawić ograniczenie wielkości wgrywanego do Akademii pliku - obecnie system nie puści nic większego niż 75KB.
Jednocześnie pozwalam sobie wskazać metodę zmniejszania wielkości plików bez utraty ich jakości zauważalnej dla oka.
Po pierwsze kodowanie jpg: jeśli plik zakodujemy na 65% jakości (45% kompresji) to będzie wyglądał normalnie, a jego wielkość spadnie poważnie.
Po drugie ilość kolorów: nie ma najmniejszej potrzeby, żeby obrazki były w Truecolor, czy nawet w Highcolor - wystarczy w zupełności 256 kolorów. Oczywiście w przypadku obrazków czarno-białych można tę wielkość zmniejszyć nawet do 16 kolorów - co odbija się znacząco na wielkości pliku.
Bardzo proszę o dbanie o miejsce na serwerze.

Marek Z - Nie Kwi 24, 2005 11:28 pm

W "Postaciologii" w Galerii Wielkich Zapomnianych pojawił się artykuł autorstwa Rektóra - Adam Wijbe. Zapraszam.
Grün - Sob Kwi 30, 2005 12:31 am

Zarządzenie Rektora Akademii Rzygaczy nr 3/2005

W związku z przypadkami tajemniczego pojawiania się w prasie artykułów o tematyce identycznej z dopiero co opublikowanymi artykułami w Akademii, proszę Państwa Dziekanów/Kierowników o opatrywanie artykułów datą ich pierwszej publikacji oraz o sukcesywne uzupełnienie dat publikacji starszych artykułów. Datę należy umieszczać na samym dole, po danych autora tekstu i źródłach ilustracji w formacie:
dd mmmm rrrr (kursywą). Datę utworzenia artykułów znajdą Państwo po wejściu w tryb edycji artykułu wśród dwóch innych - data "start date" jest datą utworzenia, "last edit" to data ostatniej zmiany, natomiast "end date" to data hipotetycznej utraty ważności przez artykuł. Tą trzecią nie należy się przejmować.

30 kwietnia 2005
Rektor

parker - Pią Maj 13, 2005 6:56 pm

Widzę, że najnowszy artykuł Januszajtisa skłonił również profesora Pumeksa do uściślenia dat zamieszczonych artykułów w Akademii. Nie ma jeszcze w internecie, znowu zerżnął (sorry za określenie) temat?
Grün - Wto Maj 24, 2005 9:19 pm

Zarządzenie Rektora Akademii Rzygaczy nr 4/2005

1. Z dniem 24 maja 2005 r. powołuję do życia Wydział Symbolologii Akademii Rzygaczy.
2. Na stanowisko Dziekana Wydziału powołuję prof.wirt. Danzigera.
3. Zatwierdzam utworzenie następujących katedr w ramach wydziału:
a) Katedra Numizmatyki i Falerystyki,
b) Katedra Weksylologii i Heraldyki,
c) Katedra Sfragistyki,
d) Katedra Symbolistyki Nieklasyfikowanej.

Rektor

Grün - Wto Maj 24, 2005 9:27 pm

Pumeks - możesz reklamować! Teraz już legalnie :)
lusinek1 - Sro Maj 25, 2005 12:41 am

Cytat:
Na stanowisko Dziekana Wydziału powołuję prof.wirt. Danzigera.

Gratulacje serdeczne, Panie Dziekanie! :== :hurra:

seestrasse - Sro Maj 25, 2005 12:43 am

składam wyrazy najszczerszego zachwytu, Danzi :D :D :D
Sabaoth - Sro Maj 25, 2005 6:50 am

Ja mam być gorszy? Też się przyłączam do życzeń (rzyczeń?) :^^
danziger - Sro Maj 25, 2005 2:37 pm

Dziękuję i zapraszam do współpracy :mrgreen:
http://www.forum.dawnygda...t=571&start=225

Corzano - Pią Maj 27, 2005 9:23 am

Czy można w Akademii zrobić listę autorów artykułów z ich dorobkiem naukowym. Teraz można korzystać z wyszukiwarki, ale to trochę mylące, bo czasami dana osoba wymieniona jest jako dostarczyciel zdjęć.
Dla mnie byłaby to przydatna funkcja, bo przyznam, że mam swoich ulubionych autorów i ich teksty lubię czytać wielokrotnie. Takie zestawienie sprawiłoby, że miałbym wszystkie artykuły ułożone w jednym miejscu.

parker - Pią Maj 27, 2005 9:34 am

To zależy od tego, którzy są ci ulubieni :hihi:
Grün - Pią Maj 27, 2005 9:38 am

:% pewnie można, ale to faktycznie zależy... :%
Grün - Sob Maj 28, 2005 8:37 pm

Corzano napisał/a:
Czy można w Akademii zrobić listę autorów artykułów z ich dorobkiem naukowym. Teraz można korzystać z wyszukiwarki, ale to trochę mylące, bo czasami dana osoba wymieniona jest jako dostarczyciel zdjęć.
Dla mnie byłaby to przydatna funkcja, bo przyznam, że mam swoich ulubionych autorów i ich teksty lubię czytać wielokrotnie. Takie zestawienie sprawiłoby, że miałbym wszystkie artykuły ułożone w jednym miejscu.

No Corzano - mam u Ciebie PIWO! :)
6 godzin pracy i Twoja lista jest :) A ile się przytem ciekawych rzeczy dowiedziałem o systemie zarządzania Akademią... :)

No ale żeby nie było za słodko... Pomysł Corzano bardzo mi się spodobał, bo faktycznie, nie każdy musi czytać wszystkich autorów Akademii. Niektórych można nie lubić przecież :%
Ale, żeby ta lista miała sens, to trzeba się trzymać paru drobnych zasad. I tu zwracam się do Państwa Dziekanów i Kierowników. Otóż - w informacji o artykule, tj. na pierwszym ekranie, który pojawia się, kiedy wprowadzamy nowy, są na dole dwa pola. Pierwsze to "article owner" i to się ustawia samo wg Waszego loginu. Natomiast następne to "Author" i tu właśnie trzeba wpisać autora tekstu, bo jeśli się tego nie zrobi, to system automatycznie wstawi tam Wasz login, a więc artykuł zostanie zaliczony do dorobku naukowego Dziekana/Kierownika. A to bardzo nieładnie jest :%
Poniżej zamieszczam dwa obrazki. Na pierwszym widzimy informację o artykule już wprowadzonym. Niebieska strzałka pokazuje gdzie widać dane o autorze tekstu. Czerwona jak wejść w edycję nagłówka. Skąd ta "AKADEMIA"? Ano stąd, że w rozumieniu zasad funkcjonowania systemu, wstępniak wydziału/zakładu/katedry jest również artykułem - a zawiera przeważnie tylko expose i listę linków do artykułów właściwych. Dlatego też w artykułach będących wstępami do zawartości wydziału/zakładu/katedry proponuję jako autora podawać właśnie "AKADEMIA" (koniecznie dużymi literami), co zapobiegnie przypisywaniu dziekanom dorobku naukowego polegającego na kilku słowach wstępu i liście linków do artykułów. Bo to też jest bardzo nieładnie. :)
Na drugim obrazku widać właśnie pola które należy sumiennie i uważnie wypełniać przy wpisywaniu nowego artykułu (tutaj już nie koniecznie dużymi literami - ale zapewne "z dużej"). Pomyłka w określeniu autora spowoduje to, że system uzna go za innego autora. Ale to chyba jasne...
Proszę, żebyście przejrzeli "listę Corzano" i zgłaszali mi ewentualne błędy, bo po poprawieniu nagłówków trzech setek artykułów nie mogę ręczyć, że gdzieś się nie pomyliłem.

parker - Sob Maj 28, 2005 8:50 pm

Piękne, jestem pod wrażeniem. :==
Corzano - Sob Maj 28, 2005 9:18 pm

Grün napisał/a:
No Corzano - mam u Ciebie PIWO! :)
6 godzin pracy i Twoja lista jest :)

Cud-miód! :== Jesteś bogiem. :LL:
Sporo tego jest i już widzę, że niektóre teksty przeoczyłem.
Piwo masz jak w banku, a faktycznie spędziłeś 6 godzin pięknego dnia siedząc nad tym? Mam wyrzuty sumienia.

pumeks - Pon Maj 30, 2005 12:45 pm

Jedyne co zauważyłem (i poprawiłem) to Pruskie Baby - tekst jest składany, Kasi i mój.
Oczywiście spis podaje autorów tekstu, a w moich tekstach często integralną część stanowią ilustracje, które często mają innych autorów: a to Grüna, a to Knovaka, a to Marcina Langfuhrterka...

Przy okazji dopisałem komentarz do niedawno przywróconego artykułu Sprawa rewindykacji gdańskich zbiorów muzealnych.

Grün - Pon Maj 30, 2005 1:21 pm

No cóż - autorem artykułu jest autor (ewentualnie autorzy) tekstu. No chyba, że faktycznie inne elementy są tak ważne w artykule. Ale to już jest sprawa którą Dziekan/Kierownik musi sam ocenić i ewentualnie uwzględnić autorów innych elementów niż tekst w okienku "autor".
Sabaoth - Pon Maj 30, 2005 1:43 pm

Cytat:
autorem artykułu jest autor tekstu

Niewatpliwie :^^

Grün - Pon Cze 20, 2005 3:15 pm

Państwo Profesorstwo proszeni są o zalogowanie się do administracji Akademii i przeczytanie wiadomości, która tam na Was czeka - należy kliknąć taką małą migającą kopertkę na czerwonym pasku u góry.
Marek Z - Pon Cze 20, 2005 10:19 pm

Mam już tam zajrzane. :-)
seestrasse - Pon Cze 20, 2005 10:51 pm

a czy ja - profesor od katedry miniatur kolejowych - mogę wiedzieć, o co chodzi? :oops:
Grün - Nie Cze 26, 2005 11:40 pm

Uprzejmie informuję, że z przybył nam nowy wirtualny Profesor w osobie prof. Starego Szkota, który objął Instytut Internalizacji i aktualnie ostro pracuje nad wersją niemiecką Akademii. :==
Grün - Pon Cze 27, 2005 3:32 pm

W ramach porządkowania Akademii i systematyzacji jej zbiorów, utworzona została Katedra Monumentalistyki w Wydziale Symbolologii prof. Danzigera. Do niej właśnie przeniesione zostały artykuły dotyczące pomników, błąkające się dotychczas po różnych kątach Akademii. Prof. Pumeks przekazał tam Pomnik Lutra, prof. Grün pomniki grenadierów i artylerzystów. Ponadto na otwarcie katedry powstał okolicznościowy artykuł o pomniku Wilhelma I prze Bramą Wyżynną.
Przewagą Akademii nad innymi podobnymi serwisami jest jej systematyczny układ, w związku z czym akcje łączenia tematycznego zbiorów będziemy przeprowadzać nadal. Proszę o sugestie.

pumeks - Pon Cze 27, 2005 3:39 pm

W pomniku Grenadierów jest dziwna informacja "powyższe zdjęcia dzieli około 100 lat.". Skoro jedno zrobiono w 1933 r. lub później, a drugie w 2004, to w najlepszym razie dzieli je 71 lat (lub mniej). Po mojemu to nie jest "około 100 lat".
Grün - Pon Cze 27, 2005 7:33 pm

Proszę proszę - co za przenikliwość - cóż za dziwna informacja... Dziękuję serdecznie, bo sam bym w życiu nie doszedł do tego... Przyjmijmy prawie najlepszy raz i załóżmy że 70. Czy "po Twojemu" to jest 70 lat? Chciałbym Ci tylko przypomnieć, że czytałeś ten tekst kiedy był zamieszczany w komparatystyce - wtedy tego nie zauważyłeś, więc daruj sobie popisy retoryczne najwyższego zaskoczenia.
Gdanszczanin - Pon Cze 27, 2005 9:17 pm

Myślę że artykuły na temat szpitali możnaby przenieść do wydziału zdrowotności.
Grün - Wto Cze 28, 2005 11:23 pm

A - jeszcze jedno - ponieważ prof. Pumeks, jak każdy pożądny kustosz, niechętnie oddaje eksponaty ze swojego muzeum, a zatem jeśli komuś pasuje do wydziału/zakładu jakiś eksponat, to należy przynieść coś w zamian. Nie może być tak, żeby w związku z rozbudową Akademii Muzeum zaczęło świecić pustkami. Galerie są pojemne, a każdy może coś ciekawego znaleźć i opisać. Czyli coś za coś. Za pomnik Lutra przekażę w najbliższym czasie do Muzeum inny dość ciekawy obiekt z Marienkirche.
danziger - Wto Cze 28, 2005 11:34 pm

W miarę możliwości i czasu też postaram się kiedyś cos do muzeum skrobnąć - tylko niech mnie rechtór nie zasypuje "prezentami", bo się nie wyrobię z odwdzięczaniem :wink:
Acha - a w zamian za hymn do katedry symbolistyki nieklasyfikowanej i ewentualnie Banderia Prutenorum do weksylologii, mogę zakładowi źródłologii cosik podesłać, ale trochę to potrwa - zwłaszcza że w grę wchodzi sczytywanie szwabachy z wersji niemieckiej ;)

lucy - Sro Sie 03, 2005 12:01 pm

Green, w mailu o nowosciach w Akademii zaden link się nie otwiera tylko jest wiadomość,że nieprawidlowy jest adres strony???
Ja i tak sobie znajdę :hihi:

Corzano - Sro Sie 03, 2005 12:17 pm

lucy napisał/a:
Green, w mailu o nowosciach w Akademii zaden link się nie otwiera tylko jest wiadomość,że nieprawidlowy jest adres strony???:

U mnie podobnie, choć nie tak samo.

Grün - Sro Sie 03, 2005 12:22 pm

Teraz lepiej? :%
Corzano - Sro Sie 03, 2005 12:24 pm

Teraz jest dobrze. :ok:
lucy - Sro Sie 03, 2005 12:34 pm

U mnie też, dziękuję :D
seestrasse - Sro Sie 03, 2005 12:45 pm

ja również dzięki :love:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group